Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    válasz tkomlosi #5305 üzenetére

    Hát nem is tudom, miközben a három hazai mobilszolgáltató elindult a nyert pályázat után pár hónappal, igaz nem országos, sőt messze nem, csak mondjuk Budapesten, de akkor is elindultak. A Digi meg már 4 éve ül a dolgon, mert pl. Budapesten már rég elindulhattak volna, meg egy-.egy nagy városban. De a gond, hogy nincs belföldi roaming partner a városok közötti terület áthidalására, így meg a kutya sem kötne náluk mobilelfizetést. Így kb ez jelenleg egy sehová sem vezető dolog, vagy is folyik ki a pénz, megy az idő, a 15 éves frekvencia koncesszió, ami 10 milliárd forint volt, már 4 év eltelt, hogy egy forint bevételt sem hozott, azért ez nagyon sok. Lassan tényleg ott leszünk, hogy jövőre kiírják a 700 MHz-es, meg a 2100 MHz-es frekire a pályázatot, előbbin nulla az esély a 3 nagy mellett a Diginek, mert a 3 nagy viszi el, utóbbinál viszont megszerezheti a még szabad 2100 Mhz-es sávot, és oda is mehet a 4G, de ezzel a magas frekvencia miatt nem lesz még előrébb a Digi, max szépen lesz már akkor azért 2*20MHz kapacitása, ami 4G+-on már 150 Mbitre is elég lesz. Bár nem tudom mennyi készülék tudja a 2100 MHz-esn a 4G-t. Annyit látni, hogy az országos értékesítési hálózat szépen kiépült főleg a plázákban, és azt látni, hogy naponta adják ki az építési engedélyeket a bázisállomásokra. Tehát valami lesz, de aztán mikor, és mi, és ezen mi lesz a Digi haszna, az már egyre kétségesebb az egészben. Szerintem a Diginek a másodlagos frekvencia kereskedelmen eladta volna a Vodának ezt a sávot is jobban járt volna anyagilag, mint amit most csinál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák