Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz phanfantom #206 üzenetére

    Igazából amik vannak tervező és látványtervező prg.-k egyik se az igazi.
    Itt a 21. sz-ban is a legtöbb asztalos úgy van vele, hogy megvan a skicc a bútorról, felrajzolja méretarányosan egy lapra( átlagosan 1óra) majd gyors kiszámolja az egyesek elemek méreteit(kb. 1óra) és már megy is anyagot válogatni.
    Én is megpróbáltam számítógépen tervezni dolgokat és csak a rajzolással elmegy egy csomó idő(több óra is lehet).

    Vannak tervező prg.-k mint pl. az autocad amire ráhúztak egy másikat az asztalosoknak(autocad mint motor működik). Nevet nem tudok, de nekem is csak demó verzió van. Ez tervező program és nagyon komoly...sztem ezzel felesleges foglalkozni még egy komolyabb vállalkozónak is. Inkább az IKEA féle bútorgyártó multiknak való.

    Aztán van egy Piper nevezetű látvány prg.(ennek s csak a demója van meg) 100k a boltba a teljes és magyar, de ebben is sokat kell vacakolni és lényegében csak dobozokat lehet vele egymásra pakolgatni. Ajtófrontot is lehet rajzolni, de semmi több. Megpróbálták azt megcsinálni ebbe a prg.-ba hogy kiszámolja az egyes elemek méretei...hát nem jött össze. Ez valójában tényleg csak egy látványprg., de mivel csak doboozakt lehet vele rajzolni, hát nem túl szép látvány.:)

    Van még1 a Roomaker, amiről csak hallottam, de állítólag ez is csak átványprg. Itt már leeht íves dolgokat is tervezni, de az elemek méreteit is itt se jól számolja ki.

    Az a baj ezekkel hogy nem asztalosok tervezik a progrmakokat és nem látják át a szakmai részét. Vannak olyan dolgok a szakmába amit nem mindig a tankönyenek megfelelően kell emgcsinálni mert különben nem lesz jó....és ezeket nem tudják a program megtervezői.

    DE...

    Állítólag most készül egy prg. amit 4 fiatal készít.
    Van közöttük asztalos, mérnök, programozó és közösen alkotják meg a programot amit jól teszi, mert világszinten nincs egyetlen kimondottan asztalosoknak készűlt tervező prg.
    Ez jónak tűnik csak az ára már milliós nagyságrendű....lesz.

    Én szoktam rajzolgatni bútorokat de csak mert hobbim a számítógép(a szakmám mellett) és azért jó látni egybe a dolgokat néha....Persze azek olyan rajzok amire egy megrendelő csak annyit mondana...''ühüm''
    Nem látná át, mert nem ez a szakmája, a legtöbbnek színes és perspektívikus látványkép kell hogy eltudja képzelni.

    Én is megpróbáltam e téren megfogni a megrendelőket mert ezzel el lehet őket szédíteni , ugyanis nem sok asztalos képes arra hogy látványtervet mutasson a megrendelőnek...de hogy miért azt már leírtam...

    ...mert nincs mivel, időigényes, gyakorlat szükséges hozzá, plusz pénz és még lehete nem is fog kelleni a bútor a kuncsaftnak és ezért még rizikós is.
    na kb. ennyi.

    Én corel draw11 -et használok, de nem túl jó választás erre már rájöttem, most majd próbálok átállni az autocad-re.

    felteszek egy rajzot majd amit corelban csináltam, de most vinni kell muttert bevásárolni.:))

Új hozzászólás Aktív témák