Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NdF

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most vettem egy N550LF laptopot. A problémám a következő.
    Win 8.1 telepítése után felteszem az összes drivert, a gép rendben működik, majd legvégül az nvidia driver telepítését követően amikor újraindul a gép, akkor csak egy sötét képernyő fogad. Ha megmozgatom az egeret, akkor látszódik a kurzor, de semmi több. Lehet újra telepíteni a gépet, mert nincs kép. Próbáltam másik nvidia driverrel is, de mindig magától leszedte a legújabbat. Az az érdekes, ha béta drivert szedek le, ami magasabb számú, akkor is letölti az alacsonyabb, de végleges verziót.
    Ha van ötletetek kérlek segítsetek, mert nekem már nincs.

  • NdF

    csendes tag

    válasz laszlohu #17902 üzenetére

    Nem a CD-ről tettem fel, hanem az Asus oldaláról, de ugyanúgy egyből frissített a legújabb verzióra, majd megint újraindítás után nincs kép. A CD-n egyébként csak win8 driverek vannak.
    Azt nem tudom, hogy most a driver-t nem szereti a gép, vagy maga a VGA kuka. Ma telik le a 3. nap a vásárlástól, így nem mindegy, hogy mit csinálok... Alapból az inteles VGA-nak kellene mennie, ezért sem értem, hogy mi lehet a gond.

    [ Szerkesztve ]

  • NdF

    csendes tag

    válasz laszlohu #17904 üzenetére

    Nem tiltottam le az Intel VGA-t. Több verzió is volt attól függően, hogy melyik nvidia-s drivert tettem fel, volt amikor újraindítás után elindult a gép, de sem a tálcán sem máshol nem jelent meg hogy lenne nvidia VGA a gépben. Amennyiben indítani szerettem volna egy 3d-s alkalmazást az az alaplapi intelessel ment. Ha frissítettem, akkor meg nem volt kép ugye. Volt olyan hogy kiírta hogy nem talált olyan hardvert amihez kellene nvidia-s driver. Ami a legfurcsább, ha leszedtem és telepítettem azt a verziót, amelyiket amúgy is telepíteni akart, akkor is mindig kiírta hogy új verziót talált. Mutatta ugyanazt a verziót ami már fel volt telepítve és elkezdte letölteni és újra telepíteni... Majd az újraindítást követően már nem volt kép... Hogy lehet megállapítani, hogy a VGA nem hibás-e? Egy rakat gépet telepítettem már, asztalit és notit is, de ilyennel még sosem találkoztam.

  • NdF

    csendes tag

    válasz laszlohu #17906 üzenetére

    Szombat vasárnap ráment az újratelepítésre, 4-5x biztosan és mindig az nvidia driver telepítése után vérzett el a gép... :(((

  • NdF

    csendes tag

    válasz laszlohu #17908 üzenetére

    Köszi, de már mindenhogy próbáltam. Telepítő CD, asus weboldal, hivatalos weblap (nvidia és intel is), windows frissítéssel... Semmi! Felhívtam a boltot, nagyon korrektek voltak, küldenek érte egy futárt és megnézik, hogy mit lehet vele kezdeni. Kértem a 72 órás csere garanciát, meglátjuk mi lesz.

  • NdF

    csendes tag

    válasz Doky586 #18031 üzenetére

    Külföldi tesztekből bőven találsz használhatót mindegyik gépre. Rövid összefoglalót írtam az Asus notiról a [link] topicban. Szerintem teljesen vállalható az akksi üzemideje is. A neten található teszteknél mindenhol az N550JV szerepel, ennél picivel jobb üzemidő érhető el az LF sorozatnál az alacsony feszültségű proci és ramok miatt.

    Bocsi Ateess-nek szántam a választ, még túl korán van. :D

    [ Szerkesztve ]

  • NdF

    csendes tag

    válasz Ateess #18033 üzenetére

    Alapból nem adtak hozzá akksi kímélő szoftvert, mint a Dell-nél. Keresgéltem a neten, de nem találtam egyenlőre semmit. Power4gear szoftvert mellékeli a gyártó, de az nem erre való. Nálam a kezdeti 100%-ról a tápot használva 98%-ig merült az akksi és itt szinten tartja, de nem töltöget rá folyamatosan mint a réges régi notiknál. Hogy mennyire lesz tartós az majd kiderül. Sajnos a mai vékony gépeknél egyre gyakoribb az ilyen beépítés. Egy két év múlva lehet-e majd kapni hozzá és ha igen mennyiért erre kíváncsi lennék. :) A korábbi notijaimnak 1280x800, illetve 1366x768 volt a felbontása, ég és föld a különbség a mostani fullHD-hez képest.

  • NdF

    csendes tag

    válasz Ateess #18036 üzenetére

    Visszafogott panel világítás mellett 6 és fél - 7 óra, kicsit nagyobb fényerőn és ha a billentyűzet világítást is ráindítod akkor 6 óra körül.

    [ Szerkesztve ]

  • NdF

    csendes tag

    válasz NdF #18042 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből.
    Függ attól is mit értesz sima netezés alatt. Flash-es játékokkal nyilván nem húzza addig, de 5 órával nyugodtan számolhatsz, ha egyszerre több lapot nézel akkor is. A gépről részletesebben majd hétvégén.

  • NdF

    csendes tag

    válasz NdF #18043 üzenetére

    Ahogy ígértem elkészült egy kicsit hosszabb leírás az ASUS N550LF laptopról, remélem segítségetekre szolgál majd. :)

    Asus N550LF
    Kb. 3 hete használom a notit a következő sorokban a saját tapasztalataimat, véleményemet gyűjtöttem egy csokorba.

    Külső: A gép hátlapján kívül a teljes gép fém borítást kapott. A hátlap és a fedlap is szereti gyűjteni az ujjlenyomatokat, azonban míg a fedlap könnyen takarítható, addig a hátlap igen csak ragaszkodik a begyűjtött nyomokhoz. Kinyitva a gépet ezüstös felület fogad, ezen szerencsére nem látszódnak meg a lenyomatok. A billentyűk is ezüstös (festést) színt kaptak. Nekem kicsit furcsa volt a hideg fémes burkolat után a műanyag gombokon gépelni. Szinte már elvárná az ember, hogy azok is fémből legyenek. :) A három lépcsőben módosítható háttérvilágítás (fehér) tökéletesen passzol a géphez. A gépház stabil, az összeszerelés minősége kitűnő. Nem találtam illesztési hibákat. A gép nem recseg, nem ropog, a ház masszív benyomást kelt. Külön tetszik, hogy figyeltek az olyan apróságokra, mint a lekerekített élek, vagy a fedlapon található ASUS logó, mely a gép bekapcsolt állapotában világít. Külön dicséretes a portok elhelyezése. Minden fontos csatlakozási lehetőséget a gép bal oldalára pakoltak, így aki egérrel szeretné használni a gépet, annak sem kell kábelekben bukdácsolnia. Egyedül a portok „követési távolsága” lehetne picit nagyobb, de ez a legtöbb gépen sajnos ilyen. A laptophoz jár egy kicsi és könnyű töltő és egy henger alakú „hangláda”, mindkettő minősége illeszkedik a géphez.

    Belbecs: Az általam vásárolt laptopban egy i7 4500U-s processzor, 8 GB ram (1 slot, egy még üres maradt), GT 745M vga (sajnos csak DDR3-as rammal), valamint egy 1 TB-os (5400 rpm) winchester található. A gyártó szerint nem kevesebb, mint 4 hangszórót építettek be a még jobb hangzás eléréséért. Ez csak papíron hangzik ilyen jól, a valóságban mást tapasztaltam. DVD író, a tálca nyitó gombját nem túl szerencsésen egészen alulra tervezték, így szinte meg kell emelni a gépet, hogy hozzá lehessen férni. Legalább is akinek kicsit testesebb ujja van, neki mindenképp.

    Használat: Nem mértem sem bekapcsolási, sem leállási időt, de érzésre hozzák a mai gépek átlagát (amúgy sem értem miért olyan fontos ez az adat, hiszen 15, vagy 25 másodperc, szerintem a felhasználók többsége nem ki és bekapcsolgatással tölti az egész napját). A gép működése közben folyamatosan hallani egy nagyon halk ventilátor zajt. A gép kialakításánál külön légkavarót kapott a CPU és külön a VGA is, valamint az alacsony fogyasztású processzornak köszönhetően jó eséllyel indulunk, hogy ne olvadjon össze az egész gép egy átjátszott estét követően. Netezés, szövegszerkesztés, filmezés közben jéghideg környezet fogad. Csak a ventilátor és a merevlemez hangját hallani (egyik sem zavaró). Játék közben picit már módosul a kép. A laptop kijelző felőli része elkezd melegedni, de a billentyűzet viszonylag hűvös marad. Mivel a kijelző zsanér mögött távozik a meleg levegő, így az egerészős kezünknek sem lesz melege. Nem túl erőforrás igényes játékokkal próbálkoztam (wow, cs, l4d2), de ezek egyike sem izzasztotta meg a gépet. Valamennyi játék high beállítások mellett fullHD felbontásban élvezhetően játszható. Ami érdekesség volt, hogy a ventilátorok zaja nem emelkedett túlzottan. Sok esetben nem is volt hallható eltérés az alap és a játék között (rendkívűl csendes a gép). Netezés közben a processzor nem lépte túl a 30 fokot, míg játéknál 58-59 fokig emelkedett. Szerintem fantasztikus hűtést alkalmaztak a gyártók ebben a gépben. Touchpad szokni kell, nem mindig azt csinálja amit szeretnék, rendkívül érzékeny. Beállításokkal nem bíbelődtem, de biztosan lehet optimalizálni.

    Kijelző: Matt, nem érintőpaneles. Még barátkoznom kell a fullHD-vel, hiába, hozzá szoktam a sokkal kisebb felbontásokhoz, így elsőre minden mütyür volt. Jelenleg 125%-os nagyítást használok, nekem ez bevált. A kép és színek gyönyörűek. Korábbi TN paneles gépeimhez képest ég és föld. Végre lehet oldalról is látni, hogy mi történik a kijelzőn, nem csak szemből (van, hogy ketten hárman is filmezünk, ilyenkor különösen jól jön).

    Hangzás: Az egyetlen dolog amivel még nem sikerült kibékülnöm. Számomra egyértelműen csalódás, de lehet csak nekem voltak túl nagyok az elvárásaim. Hangerőből nincs hiány, azonban sehogy sem sikerült előcsalogatnom a középső hangtartományt. Magas és amennyiben csatlakoztatjuk a külső hangládát, akkor mély hangok is a helyükön vannak, de a középső tartomány nekem kevésnek bizonyult. Lehet, hogy csak nekem nem sikerült még, és ha kitartóbb lennék, akkor az amúgy rengeteg beállítási lehetőséget tartalmazó programban elő lehetne csalni ezt a hangtartományt is, de egyenlőre marad a kicsit keserű szájíz (megjegyzem, hogy még így is simán az átlag feletti hangzásról van szó).

    Összegzés: Egy nagyon jól összeállított gépet tarthatok a kezemben. Az anyaghasználat, összeszerelés minősége pazar. FullHD-s IPS panel gyönyörű képet ad. Mind alapjáraton, mind játék közben rendkívül csendes és hűvös gép. Egyedül a hangzáson lehetne mit csiszolni. Ha létezik tökéletes gép (számomra) az ASUS N550LF az eddig általam ismert gépek közül az, amelyik a legközelebb áll hozzá. :)

  • NdF

    csendes tag

    válasz kosakos #18127 üzenetére

    Szia!

    Én bios frissítéssel kezdtem, rengeteg mindent javítottak. Nálam ilyen hiba az új bios mellett nem jelentkezik.

  • NdF

    csendes tag

    válasz lev319 #18967 üzenetére

    A hang nálam is ilyen sajnos, csak a hangerő csúszka mozgatására hajlandó megszólalni, vagy várni kell kb. fél percet és akkor megjön "magától is". Erre még nem találtam megoldást, a többire mint privát.

Új hozzászólás Aktív témák