Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi történik abban az esetben ha a rendelt telefon fennakad a vámon, és megkapom a felszólítást a vám és az áfa befizetésére, viszont ennek én már nem szeretnék eleget tenni, mert az úgy már nem igazán érné meg, sem anyagilag (pl. nagyságrendileg 45.000 Ft-os értéknél majd 15.000 Ft), sem esetleges későbbi garancia érvényesítésnél, ami a kínaiaknál nem egy könnyű eset, amit sajnos saját tapasztalat alapján is meg tudom erősíteni? Mi történik a telefonnal, és mi történik az árával amit kifizettem és milyen átfutási idővel?

    Esetleg valami tippet is szívesen vennék, hogy honnan és milyen formában érdemes rendelni, hogy ne legyen fennakadás?
    Én pl. tavaly júliusban rendeltem egy telefont a DHgate oldalról, ami kb. 2 hét elteltével meg is jött, viszont mivel voltak vele problémák augusztus végén visszaküldtem, és most dec.30-ra, 4 hónap elteltével sikerül visszarimánkodnom a pénzem, úgy hogy a számlámra is kerüljön. Igaz ebben nem az oldal hanem elsősorban az eladó volt a ludas, aki/akik vagy 150 levélváltás során próbálták 10 éves gyerek módjára megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, szöges ellentétben azzal amit a garanciális leírásban vállaltak. Furcsa gondolkodású emberek ezek a kínaiak, így úgy gondolom, hogy ilyenbe bárhonnan vásárolva belefuthat az ember. Egyébként az oldal maga megjelenésben, letisztultságban, átláthatóságban szerintem az itt a fórumban emlegetettekhez viszonyítva talán az egyik légbizalomkeltőbb, egész jó a fizetési metódusa, a folyamat nyomon követhetősége, és a Customer Service is egészen elfogadható.

Új hozzászólás Aktív témák