Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    Már megint akku téma... :U

    Mindig lenyűgöz, amikor újabb és újabb felfedezésekkel állnak elő az újságírók az amúgy nyilvánvaló dolgokról, nem beszélve a téves információkról vagy éppen az információszegény írásokról. :W

    Ezt a cikket nem is tudom hirtelen hova tenni. Egyrészt persze igaz, ami le van benne írva - miszerint több feltöltés ciklust fog kibírni az akku, ha nem töltjük fel csurig (illetve ha nem is merítjük le teljesen)* -, másrészről viszont sokaknak nem az a valódi gondjuk, hogy 500 helyett csak 300 töltést fog bírni a telefonjuk**, hanem az, hogy reggel elindulnak otthonról, és napközben muszáj töltőre tenniük a telefont, mert addigra annyira lemerül. Ezen pedig egyáltalán nem segít (sőt!) az, ha nem 100%-ig töltjük fel őket. :N

    * Amúgy ez teljesen logikus. Ha x alkalommal lehet teljes töltési-merítési ciklusra bírni egy akkumulátort, ám a 100%-os töltés helyett mindig csak 60%-ot töltünk bele (elfogadva azt, hogy 20% és 80% között kell tartani a töltöttséget a leghosszabb élettartamhoz), akkor nyilván arányosan több alkalommal tudunk tölteni, hiszen a 100%-os töltés-merítés számít egy egész ciklusnak. (Ezért is mindegy, hogy hányszor dugjuk töltőre a telefont, hiszen nem a töltések gyakorisága számít.)

    ** Én mindig 100%-ig töltöm a készülékeimet, és általában 15-20%-os szint környékén teszem őket újra töltőre. Ezek alapján két év alatt - átlagosan kétnaponkénti töltéssel számolva, ami több mint 350 alkalom - ki kellett volna nyírnom a Haier W910 (nem igazán izmos) akkuját, ám ezzel szemben az akku kapacitáscsökkenése a mai napig nem érhető tetten (az én használatomban kibír a mai napig bő két napot egy töltéssel). Szóval nekem ezek a számok (az ábrán) nem stimmelnek. :U

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák