Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Robi BALBOA #49391 üzenetére

    A probléma felvetés jogos.

    De szerintem létezik alternatív megoldás, mármint abban az értelemben, hogy nem biztos, hogy a HBM irányába feltétlenül kényszer lesz lépni.

    Egyrészt a memóriagyártók is növelik a GDDR ram modulok kapacitását. Abu mondta, hogy miből mennyit gyártanak, tehát 256bittel 8GB helyett 16GB már ma is megoldható.
    A jövőt persze nem tudom. Most valamit ügyködtek a DDR5-tel, amitől jobb lett, mint a DDR4. Valószínűleg lesz GDDR7. A fogyasztáson és a kapacitáson meg jobb gyártástechnológiával szoktak javítani a ramgyártók.

    Az AMD most oldja meg, hogy legnagyobb kártyájához csak 256bit GDDR vezérlő kell.

    Abban is igazad van, hogy a GDDR vezérlő nagyobb és ez nyilván így is marad.
    Erre viszont valószínűleg a chiplet lesz a megoldás. Lesz egy nagyobb/régebbi gyártástechnológián gyártott lapka, aminél nem akkora baj, hogy olyan nagy a gddr6 vezérlő.

    Én úgy látom,. hogy még azért sokáig elmókolhatnak a GDDR6-tal.

    Aztán a fene tudja. Abu mindig azt mondja, hogy volumen függő a dolog:
    Ha már majd minden szerver CPU-ban és minden második HEDT CPU-ban lesz HBM, akkor lehet, hogy az már akkora volument jelent, hogy tovább csökken a HBM ára és már jobban meg fogja érni inkább azt venni.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák