Új hozzászólás Aktív témák

  • Switi

    csendes tag

    Üdv!

    Az informatikához az affinitásom mindig is megvolt, a tanulmányaimat is ilyen irányban folytattam, viszont a Kb. 85%-ig teljesített mérnök infó bsc képzésem anno merekedt, és papír nélkül fejeződött be. Ezután pár évre jó messzire el is fordultam a szakmától. Olyan másfél éve kezdtem el igazán megismerkedni az IT-szektorral, a legújabb trendekkel és technológiákkal, és igazán tetszett amivel találkoztam. El is kezdtem tanulni és újratanulni a fontosnak vélt technológiákat, és mivel legjobban a Data Science érdekel, Python-ra és Sql-re fókuszáltam. Githubra készült python web mining project, felnyomtam a cert-eket, Hackerrank fiókot, angol megy, önálló tanulás megy, lelkesedés megvan, végre eljutottam a startkőig. Néhány jelentkezésen túl vagyok, az otthon megoldandó feladatok és az interjúkon adott visszajelzések alapján szakmailag rendben vagyok. Valószínűleg nem a legjobb a jelentkezők közül, de ezen a téren folyamatosan tudok fejlődni, bár egyedül már nem annyira hatékonyan. Úgy érzem a félbehagyott egyetem, a hasonló céges környezetben szerzett tapasztalat hiánya, illetve az hogy 32 évesen gyakorlatilag pályakezdő vagyok, egy olyan hendikep, amin nem tudok változtatni és nagyban csökkenti az esélyeimet. Sajnos elég kevés a DS álláslehetőség, és valószínűleg viszonylag erős konkurenciával kell megküzdenem a helyekért.

    Arra gondoltam talán reálisabb lenne, ha a DS mellett könnyebben és gyorsabban elérhető junior fejlesztő állásokat céloznék meg olyan cégeknél, ahol később tudok ilyen irányba orientálódni. Csak nem igazán tudom melyek lennének ezek az állások és cégek, és hogy egyáltalán van-e értelme. Annyira különböző követelményekkel találkoztam a hirdetésekben, nem szeretném "felesleges" és elaprózott tudásra pazarolni az időmet.

    Minden tanácsot és észrevételt nagyra értékelek, különösen a hasznosakat!

Új hozzászólás Aktív témák