Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi94

    őstag

    válasz rbalint88 #4954 üzenetére

    Ezzel is tisztában vagyok, csak az én autófelhasználásom más. Hétfőtől vasárnapig bent áll a garázsban, és heti 1x előveszem, ha Barátnőm annyi cuccal jön tőlük hozzám, hogy nem tudja elhozni, plusz heti 1-2x elmegyünk valamerre, és megyünk 50-60 km-t. Néha elmegyek vele szórólapozni környékbeli településekre (ez sokszor 140-160 km), meg évente 2x nyaralni (300-400 km). Az én autóm így fogyaszt nagy átlagban (elmúlt egy év) 9,2 litert. És 70%-ban úgy vezetek, hogy azt a kamionos fogyasztáscsökkentő tréningen tanítani lehetne. Lendületet kihasználva, feleslegeseket nem fékezve, nyugodtan, fix tempóval. Viszont ez így leírva nem tűnik soknak, az elmúlt egy évben mégis meglett a 14 ezer km (az talán magyar átlag felett van egy kicsivel :D ).

    És ha így vezetnék egy 1.9 JTD-t, akkor az 4,5-el menne el. Nem hazudok. :D Csak azt nyilván nem így vezetném, mert nem menne rám a gatyám ha nyomnám. Akkor enne mondjuk 5,8-at, és az simán belefér. Szóval ezért mondtam a fogyasztást. A Fiat egy régi konstrukció. Nem az zavar ha fogyaszt amikor nyomom. Egyen felőlem 10-et. Ha épp duhajkodni van kedvem, felőlem ehet 12-őt is. Csak amikor az van, hogy el kell jutnom A-ból B-be, és tényleg megteszek mindent azért, hogy ezt a lehető legolcsóbban megússzam (sváb vagyok :D ), akkor menjen már el 6-tal mondjuk (benzines esetén), ne 7,5 legyen az alap.

    Pl.: életem legjobb fogyasztása 400 km-en (Mór-Ukrajna), 2 fővel, országúton fix 85-tel, autópályán fix 110-el lett 7,3. :D

    (#4955) Dr.Zoo: köszönöm, nem Pest megyei vagyok, de annyira nem is lenne messze. Viszont 90 ló alá nem nagyon szeretnék menni, még ilyen "kis" autónál sem, mert klímával, 4-5 személlyel, cuccokkal az már nagyon szenvedős lenne. Plusz a jelenlegi autóm motorja is azért 80-90%-os 25 év és 400.000 km után, mert viszonylag nagy, és ezért nem kell ahhoz "széthajtani", hogy haladjunk. Továbbra is ilyesmi autókat szeretnék. Puntóból oké az 1.4, de annál nagyobb kocsikból minimum 1.6, 1.8 nálam. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák