Star Wars: KOTOR - Nosztalgia bemutató

Harc és szintlépés

Akárhogy ügyeskedünk is, sok alkalommal kell harcokat vívnunk, akár tetszik, akár nem. A küzdelem szerencsére nem bonyolult. A játékot akármikor megállíthatjuk a SPACE lenyomásával, ilyenkor megáll az akció, mi pedig kiadhatjuk parancsainkat, melyeket azután karaktereink végre is hajtanak. Ne feledjük el, hogy nem egyedül küzdünk, csapattársaink képességét igyekezzünk kihasználni, összedolgozva ugyanis sokkal könnyebben győzhetünk.

A KOTOR hasonló rendszert használ, mint a Dragon Age: Origins, azaz keveredik benne a stratégia, a csapatmenedzsment, valamint a valósidejű harc. A küzdelmek során bármikor megállíthatjuk az időt, ilyenkor minden egyes csapattársunknak körökkel előre kiadhatjuk, hogy milyen cselekedeteket hajtson végre. Egy körben csak egy akciót hajthat végre karakterünk, szerencsére a kiadott parancsokat vissza tudjuk vonni és újakat adhatunk, így közbe tudunk avatkozni ha szükséges.

Amikor rákattintunk egy ellenfélre, vagy egyéb objektumra (Ajtó, láda, stb.), megjelennek azoknak a cselekvéseknek az ikonjai, melyek használatára karakterünk képzettségének függvényében lehetőségünk van. Harcnál három csoportot látunk: bal oldalon a normál, valamint képzettségekkel elsajátított támadások szerepelnek, középen az offenzív jedi/sith erőket, jobbra pedig a vásárolt vagy talált gránátokat dobhatjuk ellenfelünkre. Ha többel is rendelkezünk, akkor az ikonok szélein látható kis nyilakkal tudjuk kiválasztani, amit használni szeretnénk.

A képernyő bal oldalán alul láthatjuk karaktereink portréját, valamint aktuális HP (Piros) és FP (Kék) mennyiségüket. Felette három ikon van, egyikkel megállíthatjuk a játékot, másikkal kiválaszthatjuk a szóló módot (Solo Mode On/Off, ilyenkor karaktereinket egyesével irányíthatjuk, nem jönnek utánunk a többiek). Végül a lopakodást mód kapcsoló (Stealth Mode On/Off), persze ez csak akkor látszik ha a képzettségünk megvan és rendelkezünk álcázóberendezéssel is.

Jobb oldalon alul a defenzív erőket és felszereléseket láthatjuk, használatuk megegyezik a támadásokéval, azaz rájuk kattintva karakterünk végrehajtja az adott cselekvést. Harc közben természetesen előbb megvárja, amíg rá kerül a sor, egy körben minden karakter csak egy cselekvést hajthat végre. Balról kezdve először a defenzív erők vannak (gyógyítás, sebességnövelés, stb.), majd a különféle gyógycsomagok és mérgezés elleni gyógyszerek, végül a védőpajzsokat aktiváló ikonok láthatóak. Ezek a pajzsok a fizikai (Melee Shield) vagy energia (Energy Shield) alapú támadások ellen nyújtanak némi védelmet.

Ha egy karakterünknek elfogynak a HP pontjai, akkor összeesik és harcképtelenné válik. Ilyenkor a csapat többi tagjának még van lehetősége harcolni és ha győznek, akkor felélednek a többiek is, persze minimális HP mennyiséggel. Amennyiben mindegyik karakter életerőpontjai elfogynak, akkor tölthetjük be az utolsó kimentett állást. Ezért fontos figyelni a csapat összeállítására, hogy minden helyzetből győztesen kerülhessünk ki.

Amennyiben kellő mennyiségű XP-t szereztünk, karaktereink szintet lépnek (A portrén megjelenik egy sárga szögletes nyíl ikon, lásd kép). Ekkor lehetőségünk van tulajdonságpontok, képzettségek, erők és "kunsztok" (Feat-ek) szétosztására, a karaktereink szintjétől függően. Előfordulhat hogy néha csak egy-két pontot kapunk, de például magas intelligencia esetén ez a szám legalább 4-5 minden esetben. Erre érdemes odafigyelni karakter készítésnél. Az XP elosztódik, így minden társunk velünk együtt fejlődik, akkor is ha nincs az aktuális csapatban.

Ezzel nagyjából át is vettem mindent, ami fontos lehet (Ha valami kimaradt, szóljatok és pótolom). Nem szaporítom tovább a szót, már így is többet írtam a KOTOR-ról, mint eredetileg terveztem, de hát ez egy ilyen játék, könnyen belefeledkezik az ember. Most akkor lássuk az összegzést, vagyis hogy kinek érdemes játszania a Knights of the Old Republic-kal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt