Tárgyak és kereskedelem
Korábban már megemlítettem, hogy a Legends of Dawn című játékban rengeteg tárgyat lehet szerezni. Már az elején is annyi mindent összeszedhetünk, hogy könnyen megtelhetnek velük zsákjaink. Nyolc tarisznyánk van, egyenként 28 rekesszel, az összesen 224 hely. Ám ez csak elsőre tűnik soknak, amint elkezdjük pakolászni a limlomokat, viszonylag hamar szembesülünk a hely szűkösségével.
Természetesen a megtalált cuccok tetemes részére csak akkor lesz szükségünk, ha kitanulunk pár foglalkozást. Amennyiben nem szeretnénk sok ilyennel foglalkozni, akkor nem kell felszednünk minden kacatot. Az elején persze minden egyes rézpénz jól jön, de később már meggondoljuk, hogy megéri-e magunknál tartani egy olcsóbb tárgyat, vagy inkább eldobjuk. Vigyázat! Azok a holmik, amiket eldobunk, végleg megsemmisülnek! Jól fontoljuk meg, mit hajítunk ki hátizsákunkból.
Amikor a kurzorral rámutatunk egy ládára, ajtóra, vagy bármilyen tárgyra, amivel interakcióba kerülhetünk, akkor azt sárgával kijelöli a program. Egyedül a legyőzött ellenfelek nem jelölődnek ki, de ez nem jelenti azt, hogy nem is lehet tőlük zsákmányt szerezni. Jobb egérgombbal tudjuk őket használni, de csak ha elég közel vagyunk hozzájuk. Ez egyébként másra is igaz: karakterünk magától nem megy oda a kijelölt ellenfélhez vagy ládához. A WASD gombokkal nekünk kell őt kellő közelségbe vinnünk az interakcióhoz.
Amire szükségünk van, az szimplán húzzuk át zsákunk egyik üres rekeszébe (Ha mindent fel akarunk venni, akkor kattintsunk a kéz alakú ikonra). Ha több egyforma tárgyat veszünk fel, érdemes már azelőtt összepakolnunk, hogy áttennénk magunkhoz. Amennyiben pedig már nálunk is van hasonló, akkor adjuk hozzá a többihez (Általában 5 darab fér el a kisebb cuccok közül egy rekeszben). Nagyon figyeljünk oda a helykihasználásra, ugyanis rengeteg rúnára lesz szükségünk a ládákhoz, varázslatokhoz és egyébhez, a táskáink felét ezek fogják kitölteni.
Hátizsákunk alján láthatjuk pénzünk mennyiségét. A váltószám 100, vagyis 100 rézpénz ér egy ezüstöt és 100 ezüst egy aranyat. Felette a karakterünk által maximálisan elbírható, valamint a jelenlegi felszerelés összes súlyát jelző csík látható. Ha telepakoljuk táskáinkat nehéz felszereléssel, attól karakterünk mozgása és kitartása jócskán lecsökken, harcban szinte biztos mi fogjuk a a rövidebbet húzni. Csak akkor tartsuk meg a súlyosabb darabokat, ha azokat komoly pénzért eladhatjuk és abban az esetben is csak annyit, amennyit még elbírunk.
A Legends of Dawn másik újítása, hogy a legtöbb tárgyról szó szerint fogalmunk sincs, hogy mi célt szolgálhatnak, vagy milyen hatásuk van. Ez így leírva furcsának hangzik, de a valóságban nagyon izgalmas. Ugyanis, amennyiben találunk egy elfogyasztható italt, használható tekercset és egyéb cuccot, két választásunk van: kipróbáljuk, mire jó (ekkor figyeljük, milyen pozitív vagy negatív hatás érvényesül rajtunk), vagy pedig felkeresünk egy Orákulumoltárt, ahol beazonosíthatjuk az ismeretlen hatású dolgokat és varázserővel bíró felszerelési tárgyakat.
A három istennek is vannak oltáraik, ahol áldozatokat mutathatunk be számukra, ezzel ideiglenes bónuszokra szert téve. Annak függvényében változnak a kapott jutalmak, milyen tárgyat áldozunk fel nekik. Mindegyik másfajta áldozatot szeret. Érdemes kísérletezni, mert, bár a legtöbb csak kis erejű, de akadnak olyanok is, melyek segítségével akár több percig tartó védelmet is szerezhetünk, megkönnyítve egy boss legyőzését.
Sok kereskedő van a Legends of Dawn világában, akik három, egymással rivalizáló frakciónak dolgoznak. Számunkra fontos, hogy lehetőleg mindegyikkel jóban legyünk, de ezt elérni nem lesz könnyű, viszont ha sikerül, sokkal olcsóbban vásárolhatunk náluk, mint eredetileg. Ha meg valamelyik árus utál minket, megpróbál átverni az áraival, ekkor résen kell lennünk, mit veszünk és mennyiért. Reputációnk növeléséhez el kell végeznünk minél több küldetést számukra, de ennek megvan az a veszélye is, hogy egy rivális frakcióval szembeni lebukást kockáztatunk, ami hírnevünk rohamos csökkenését idézi elő.
Sajnos nem jelölődnek ki a tárgyak a bolt menüben sem, viszont szerencsére tényleg azt vásároljuk és adjuk el, amelyikre előbb rákattintottunk az egér bal gombjával. Alul van négy gomb, a "Vesz" használatával egyet vásárolunk a kijelölt tárgyból, a "Vesz 5-öt" segítségével pedig egyszerre öt darabot tudunk venni. Eladásnál az "Elad" gombbal a kijelölt tárgyból adunk el egyet, a "Mindent elad" segítségével pedig az aktuális rekeszben lévő (max. 5 db.) tárgyat tudjuk egyszerre eladni.
Erőnk növelésével több súlyt vagyunk képesek magunkkal cipelni, de zsákjaink mérete korlátozott, így előfordulhat, hogy megtelik a hely. Szerencsére van erre is megoldás: ugyanis van saját házunk, mely kezdetben ugyan üres, de megfelelő anyagi tőke befektetésével vásárolhatunk bele bútorokat és egyéb dekorációkat, melyek nem csak dísznek jók, hanem a tárgyaink tárolására is kiválóan alkalmasak.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!