Hirdetés

Legends of Dawn Teszt

Rúnák, képességek és varázslatok

Akárcsak a többi szerepjátékban, úgy a Legends of Dawn esetében is sok tárgyat fogunk találni. Nagyon sokat. Nem véletlen, hogy az elején annyi hely áll rendelkezésünkre ezek tárolására, hiszen már a kezdő településen is teleszedhetjük puttonyainkat mindenféle vackokkal. Legfontosabbak a különféle rúnák és kulcsok lesznek, melyeket ajtók és ládák nyitására, varázslatok készítésére, valamint egyéb mechanizmusok aktiválására használhatunk fel.

Mivel karakterünk fizikai ereje korlátozott, így nem csak a helyre, de a cuccok súlyára is figyelnünk kell. Nem érdemes mindent felszednünk, aminek később nem vesszük hasznát, pláne azokat a tárgyakat kerüljük, melyek nehezek és alig kapunk értük valami pénzt. Rúnákból viszont gyűjtsünk össze minél többet. Háromféle típus van: a zárt ládákhoz, a komplex törpe szerkezetek aktiválásához, valamint a varázslatok létrehozásához. Kezdjük előbb a ládák kinyitásával:

Három különféle színű ládanyitó rúnát találhatunk: kéket, zöldet és pirosat. A ládák zárjainak tetején láthatjuk az egyik istenség szimbólumát, annak színe jelzi, milyen színű rúnakövekkel nyitható. Egy 5x5 rekeszből álló táblán sárgán világít két rúna, míg a többi hely üres. Úgy tudjuk kinyitni a ládát, ha összekötjük a két világító rúnát a nálunk lévő kövek segítségével. Vagyis egy ládát többféleképpen is kinyithatunk, viszont nem mindig lesz nálunk a kellő mintájú rúna. Egy rúna csak egyszer használható fel, viszont néha több egyformára is szükségünk lesz. Ezek nem vesznek el, így előbb-utóbb biztos találunk annyit, hogy minden ládát kinyithassunk, más kérdés, hogy nem mindig éri meg foglalkozni velük.

Tárgyaink menedzselése azért is fontos, mert bár van automata elrendezőgomb, mégis, az egyformákat nem pakolja egybe a játék. Márpedig nem mindegy, hogy öt darab kulcs 5 rekeszt foglal el, vagy csak egyet. A rúnákat nem lehet egybetenni, de azoknál fontos is tudni, melyikből hány darab áll rendelkezésre. A kajákat, növényeket, nyersanyagokat és egyebeket viszont érdemes összepakolni, amennyire csak lehet.

Ahogyan a zárt ládák nyitogatását, úgy az új varázslatok elkészítését is rúnákkal oldhatjuk meg. A képernyő bal oldalán találhatjuk azokat az ikonokat, melyek között szerepelnek a karakterlap, küldetések, tulajdonságok, mesterségek, egyebek. Nekünk most a "Varázslatok" nevűre lesz szükségünk. A Legends of Dawn másik nagy pozitívuma, hogy teljes mértékben mi állíthatjuk elő varázslatainkat. Nincs előre definiálva semmi, a rúnákat tetszés szerint válogathatjuk össze, még névnek is azt adhatunk, amit akarunk.

Első lépésként meg kell adnunk egy nevet (Pl.: Vistaboy átka :) ), majd ezt követően ki kell választanunk annak típusát: támadó, védő vagy támogató. Be kell állítanunk a szintet, majd az ikonok közül válasszunk egy általunk szimpatikusnak gondoltat. Ezt követően az alsó hat helyre bepakolhatjuk a varázslatkészítő rúnákat, mellette kiíródik, milyen hatás érvényesül annak elsütésekor. Legalul a szükséges Hit (varázserő) mennyiségét jelzik, ez azért fontos, hogy előre lássuk: lesz-e kellő tartalékunk a használatához. Végül a "Varázslat létrehozása" gombra kattintva kész is az új spell. Ez bekerül a hátizsákunkba, onnantól kezdve úgy használhatjuk, akár a többi tárgyat, gyors-gombokhoz rendelve. A ládanyitó rúnákkal ellentétben a varázslatkészítő rúnák megsemmisülnek használat után.

Végül vannak még a különféle komplex mechanizmusok aktiválórúnái, melyek szürke színűek és tárgyak emblémáival vannak díszítve. Ezek ugyanazon az elven működnek, mint a ládanyitó rúnák, annyi különbséggel, hogy előre meghatározott sorrendben kell őket alkalmazni. (A Steam fórumán írták, hogy a kontinenseket összekötő hidakat aktiváló zárakat lehet nyitni velük, de erről nem tudok képet mutatni, mert jelenleg én még egy ilyen zárral sem találkoztam).

Képzettségeink hat csoportra oszthatók: fegyverek ismerete, lények ismerete, tárgykészítés ismeret, alapanyag gyűjtögető ismeret, ellenállások ismerete, végül pedig a Hit ismeret. Ezeket tudjuk fejleszteni a szintlépéskor kapott pontok segítségével. Jól fontoljuk meg, mert nem lehet őket visszavonni. Képzettségeinknek van legnagyobb befolyása a játékmenetre, így például ha eredményesen akarunk küzdeni, akkor megfelelő felszerelés mellé az annak használatában való jártasság is elengedhetetlen.

A Legends of Dawn hatalmas területen játszódik, melyet hátasállatok hiányában kénytelenek leszünk gyalog felderíteni. Szerencsére találhatunk teleportoszlopokat, valamint feltámadási pontokat, melyek megkönnyítik a helyszínek közötti közlekedést. Ezek mellett találhatunk teleporttekercseket is, melyek segítségével visszajuthatunk a kezdővárosba. A térképen nem jelzik az oszlopokat, így érdemes letenni egy navigációs pontot, ha rátalálunk egyre, ennek segítségével újra megtalálhatjuk őket, ha vissza akarunk menni a városba (Megjegyzés: Kerüljük el a vizet, mert hősünk nem tud úszni, amint elmerülünk, egyből meg is fullad).

Amennyiben mégis elhaláloznánk, úgy két lehetőségünk van: újjáéledhetünk az utoljára beaktivált ellenőrzőponton (mindenünk megmarad), vagy betöltjük a korábban kimentett állást. Ezt akkor érdemes választani, ha éledés után sokat kellene caplatnunk, mire visszaérünk a helyszínre. Gyorsabb a betöltés. Ellenkező esetben ajánlott a feléledés (A feltámadási pontra való visszatérést billentyűhöz is lehet rendelni, aminek azért van nagy haszna, mivel sajnos néha akaratlanul is beragadhatunk a tereptárgyak közé).

A különféle képzettségek használata egyszerű: az ellenfelektől, boltokból, valamint gyűjtögetéssel rengeteg alapanyaghoz juthatunk, melyekből egy rakás hasznos holmit eszkábálhatunk. Ajánlom mindenkinek a főzés képességet, mert az ellenfelek húsát megfelelően elkészítve remek csemegét kapunk. Életerőnk feltöltésére legtöbbször étellel kerül sor, így nem árt belekontárkodni a konyhai művészetekbe.

A képzettségek egy panelen találhatók meg, itt tudunk főzni, barkácsolni, kotyvasztani, kovácsolni és minden egyéb tárgyat létrehozni. Például ha szeretnénk kovácsolni magunknak egy kardot, ahhoz előbb fel kell fejlesztenünk a bányász képzettséget, hogy szerezzünk ércet, majd kell némi képesítés azok rudakba öntéséhez, valamint a kard késszé kovácsolásához (némi extra alapanyag hozzáadásával). A különféle italokhoz növényekre lesz szükség, valamint üvegcsékre, vízre és egyéb adalékanyagokra. Maga a kezelőfelület egyszerű, ha minden adott, pillanatok alatt létrehozhatjuk őket. A hangsúly az alapanyagok megszerzésén és a képzettségek kitanulásán van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

  • Megjelent a Legends of Dawn

    A Steam Zöld Út kínálatában felkerült játékok között ott van a Dreamatrix új RPG-je, melyet magyar felirattal is elláttak a készítők.