Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz DroiDMester #71577 üzenetére

    Ezt már egyszer kitárgyaltuk még az elején, azt hiszem.
    Akkor ha jól emlékszem az volt a konklúzió, h víz hőmérsékletre érdemes szabályozni, ami tiszta sor.
    Viszont se akkor, se most nem látom, h ha ki lehet építeni ezt alaplappal is, akkor mi hátrányom lenne belőle a funkcionalitást tekintve. Bios-t frissíteni nem úgy szokás, mint a Windows-t. Max első összerakáskor ránézek a legfrissebb van-e rajt, aztán a fél konfig élettartamára el is lehet felejteni. De ha vmiért mégis meg akarnék javítani egy jól működő rendszert és nullázódik a bios, akkor a venti vezérlés lesz a legkisebb probléma az órajelek után.

    Viszont az igazi kérdés, h a BIOS képes ellátni a feladatot, vagy nem? Ha képes vezérelni és még testre is szabható görbe alapján, akkor nem tudom értelmezni azt, h túl buta. :)
    Mihez képest? Ugyanezt a görbét állítanám be máshol is. Vagy mi az, amit tud és nekem feltétlen szükségem van rá?
    Komolyan kérdezem. Meggyőzhető vagyok.

    Valamint felteszem a BIOS az egy mikrovezérlőn fut (ez tényleg csak feltételezés), szóval lefagyni se tud a OS miatt.
    Ergo kvázi autonóm működik. De ha cpu függő, akkor is gondolom megszakítással teszi a dolgát. Vagy tévedek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák