2019. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

GAMEPOD.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#50001) anubis6 válasza rup1u5 (#49995) üzenetére

anubis6
(tag)

Nekem kicsit bátornak tűnik az a hajlítás a cpu-gpu között flexibilis csővel (?).. időnként azért nézz rá, nehogy ellaposodjon :U
Szivacsból meg próbákozz inkább olyannal, amit akvárium szűrőkben szoktak használni, annak nincs akkora ellenállása talán..
De amúgy faja! :C

Más: én az "aqua tuning valvoline super-coolant" folyadékot használom, már lassan 10 éve desztvízzel, és amióta szűrő van a körben, szinte semmi lerakodást nem produkál, előtte azért a cpu blokkban, megszorult ez-az :U
És igenis számít milyen desztillált vizet használtok! Mindenképp érdemes a patikaira rámenni, megéri azt a plusz pénzt..
Gőzsterilizátorokat is javítok, és ott is egyértelműen látszik, ki használ minőségi desztillált vizet..

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCV_GIOaH7UvwHeOik705arA https://www.mixcloud.com/anubiszthedj/

(#50002) proci985 válasza rup1u5 (#49990) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

mivel mostad at (mmint a helyi neven)? es hol vetted?

a fulpalcikas otletert koszi, kb egy honapon belul en is szetkapom a rendszert es akkor a CPU blokkot mindenkeppen szmortyitleniteni kell majd.

--

btw a felso radinak megvan az az atka is, hogy hajlamos a levego felvandorolni oda a tartalybol.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#50003) Pöttön

Pöttön
(őstag)

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy Alphacool DC-LT pumpát lehet használni a tartálya nélkül?
Illetve egy épített vízhűtést lehet használni tartály nélkül?
Mert a gépházba nem férne be sajnos a tartály, a fent említett pumpa is már nagyon necces.
Arra gondoltam, hogy a pumpa tetejére is szerelnék egy plusz 1/4-es tömlőt, aminek a végét ledugóznám, és ez szolgálna tartály ként. :B
Szerintetek ez így megoldható?
Ha ez így kivitelezhető akkor mivel tudnám azt a csövet értelmesen ledugózni? :)

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#50004) Weareus válasza Pöttön (#50003) üzenetére

Weareus
(őstag)

Az lenne a kérdésem, hogy egy Alphacool DC-LT pumpát lehet használni a tartálya nélkül?

Igen, én is így használom.

Illetve egy épített vízhűtést lehet használni tartály nélkül?

Igen, lehet.

Mert a gépházba nem férne be sajnos a tartály, a fent említett pumpa is már nagyon necces.

Ha az Alphacool DC-LT nem fér el, akkor semmi.

Arra gondoltam, hogy a pumpa tetejére is szerelnék egy plusz 1/4-es tömlőt, aminek a végét ledugóznám, és ez szolgálna tartály ként

Jéééé. Tényleg erre gondoltál? Bár nálam ez ideiglenes, de azért:
[kép]

(#50005) Pöttön válasza Weareus (#50004) üzenetére

Pöttön
(őstag)

Köszi szépen! :R
Igen, valahogy így gondoltam, csak nekem a 2 oldalára lenne szerelve 1-1 1/4-6mm csonk, felülre meg menne egy 1/4-es tömlő darab, ami kicsi tartály ként funkcionálna.

Sajnos a gyári tartály biztos nem férne el. :(

Gyakorlatilag csak ide tudnám bezsúfolni a pumpát, ide is csak úgy, hogy a hdd-t átpakolom a vga fölé.

(Ez nem az én gépemről készült, csak a rendelkezésre álló helyet szerettem volna megmutatni :DDD )
Az enyém már át lett alakítva, rövid 17 centis itx vga van benne, mögötte meg egy 120-as radiátor, úgy hogy ott már 1 mm szabad hely nincs. :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#50006) Grózi válasza Pöttön (#50005) üzenetére

Grózi
(Topikgazda)

Na ezt a házat is "öröm" vizezni...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#50007) varmi2 válasza Pöttön (#50005) üzenetére

varmi2
(veterán)

Nem értek valamit. Hova teszed a radit?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#50008) ViZion válasza Pöttön (#50003) üzenetére

ViZion
(félisten)

"Ha ez így kivitelezhető akkor mivel tudnám azt a csövet értelmesen ledugózni?"

Fillport amit keresel. Nem kellemes, de megoldható.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50009) Pöttön válasza varmi2 (#50007) üzenetére

Pöttön
(őstag)

Így van kialakítva a radiátor hely.
Ez egy évvel ezelötti állapot, most a kompakt vizet megbontottam, a blokk része fel lesz használva (más megfelelő, csonkokkal, könyökökkel max 28mm magas blokkot nem találtam, csak az EK-Annihilator lett volna jó, de ez csak Intel foglalatra rakható fel, jövőre én meg lehet váltok Ryzen-re. :) )
A radiátor cserélve lesz egy MagiCool Copper Radiator I PRO-ra (46mm vastag, réz, ez a max méret ami befér a házikóba, az is fontos, hogy 120mm-nél ne legyen szélesebb, mert akkor meg már a vga nem fér be... :DDD ) Ezt az 1 típust találtam, ami megfelel a célra. :)

A pumpának meg úgy tudok szűkösen helyet csinálni, hogy a radiátor, és a táp közti hdd tartót kiiktatom, a tápot lecserélem egy sfx szabványúra (3cm-el rövidebb), a hdd-t az ssd helyére költöztetem, az ssd-t meg lecserélem egy m.2-sre.
És így elméletileg szűkösen befér majd a Alpacool DC-LT tartály nélkül.

(#50008) ViZion :
Köszi szépen! :R
Ez nagyon jól jön nekem, így akkor kitudom a gép tetlyére vezetni a hűtést, és könnyebb töltögetni. :R

[ Szerkesztve ]

(#50010) rup1u5 válasza anubis6 (#50001) üzenetére

rup1u5
(veterán)

Azon a képen, abból a szögből tényleg úgy látszik de egyébként meg sem kellett erőltetni a csövet. :N Sokkal többet is kibír ellaposodás nélkül. Oldalról talán jobban látszik:

És igen! Kék cipőfűzővel fogattam föl a kék LED-es ventit a VGA alá! :DDD Az esztétikára adni kell!

(#50002) proci985:
Ebből töltöttem bele kevesebb mint fél üveget aztán járattam pár percig, majd leengedtem és kész. Nem vittem túlzásba az öblítést. Feltöltésre meg ugyan azt a gyógyszertárit (renat vatten) tettem bele, ezúttal alkohol nélkül. Meglátjuk most is szutykosodni fog e. A VRM blokkot le sem szedtem kitakarítani mert nincs alá hővezető csíkom.

Jéé! most látom, hogy enyém volt az 50000. hsz! :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#50011) Venyera7

Venyera7
(senior tag)

(#50012) Joshi válasza Venyera7 (#50011) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ezzel az a gond, hogy ennyiért már szinte fc blokkot kapsz. Igaz hogy az fc blokkot nem tudod más vga-ra átrakni(lehet hogy ezt sem), de ugye ennél nincs megoldva a vrm és a memóriák hűtése. Szóval a linkelt gpu blokk mellett meg kell oldanod a vrm és memóriák hűtését is.

Akkor inkább ez: HEATKILLER® GPU-X³ Core LC

[ Szerkesztve ]

(#50013) proci985 válasza rup1u5 (#50010) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

hoppa, koszi :R

blokkot beaztattad valamibe, hogy takaritottad ki a cpu blokk microfinjeit?

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#50014) Venyera7 válasza Joshi (#50012) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Valami hűtőborda segít rajta?

(#50015) Joshi válasza Venyera7 (#50014) üzenetére

Joshi
(félisten)

Igen, viszont a vrm bordára mindenképpen kell egy kis légáramlat. Persze ez is függ a vga típusától, mennyire melegedős fajta stb.

(#50016) rup1u5 válasza proci985 (#50013) üzenetére

rup1u5
(veterán)

nincs mit! :R
Szerencsére nem volt semmi makacs lerakódás a finek között. Langyos csapvíz alá bedugtam, mosogatószivaccsal kicsit megdörzsöltem és tiszta is volt. Első beüzemelés előtt kellett egy alaposabb takarítás neki még tavaly mert elég dzsuvásan került hozzám. Akkor 5 percig forrásban lévő ecetes vízbe lógattam cérnával egy fakanálról úgy hogy ne érjen a lábos falához és az kihozott minden lerakódást a microfinek közül is.
Lassan te is belevágsz az esedékes karbantartásba mi?

(#50017) proci985 válasza rup1u5 (#50016) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

:R

muszaj lesz, uresben 26 fokos a vizem a legmelegebb ponton es 40 fokos a proci. namost ez a blokk osszerakas utan 10-15 deltaTt tudott full terheles es kb negyszeres fogyasztas mellett. mindezt 12Vn uzemelo D5el, legtelenito uzemmodban. talan harom het mulva lesz idom hetvegen leengedni.

[ Szerkesztve ]

(#50018) Venyera7 válasza Joshi (#50015) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Értem köszi :R

(#50019) anubis6 válasza rup1u5 (#50010) üzenetére

anubis6
(tag)

Igen, innen már nem tűnik olyan vészesnek.. a kék cipőfűző meg mindent visz.. :Y :DDD
Ne aggódj, nekem is voltak ilyen sufnituning megoldásaim :R
És grat az 50k-hoz :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCV_GIOaH7UvwHeOik705arA https://www.mixcloud.com/anubiszthedj/

(#50020) LLKobe válasza rup1u5 (#50010) üzenetére

LLKobe
(veterán)

Én egy ILYENNEL oldottam meg a ventiket a VGA alá.

Teljesen kulturáltan néz ki:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#50021) Weareus válasza anubis6 (#50019) üzenetére

Weareus
(őstag)

A cipőfűző szerintem is a legjobb. Mondjuk a csomót szebben is megköthette volna. :DDD Lehet, nem jár horgászni. :)

Egyébként a cipőfűző a legszebb magyar szó a külföldiek fülében, akik nem tudnak magyarul (felmérések szerint).

(#50022) jones965

jones965
(Modder)

Bitspower csomag indult november 01, érkezett nov 06. Súlya sem kevés. :)

(#50023) rup1u5 válasza LLKobe (#50020) üzenetére

rup1u5
(veterán)

Igen, emlékszem, hogy te ilyennel oldottad meg. :K Köszi a linket! :R Azt hiszem be is rendelek egyet. Csak akkor kelleni fog egy toldalék + egy 90° a GPU blokk bemenetére, hogy a cső ne legyen útban a ventiknek. Hasonlóan mint nálad csak nálam a másik irányba. Neked abból milyen van? Azok ott nálad 12-es Scythe slip stream ventik? Jól emlékszem, hogy nálad a VGA-ra vannak rákötve?

(#50021) Weareus:
Az a nagy gombolyag ami ott lóg az nem csomó! :DDD Csak a fölösleget nem akartam levágni, mert amúgy is átmeneti megoldás.

(#50024) Venyera7 válasza jones965 (#50022) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Minek van ekkora súlya benne?

(#50025) Weareus válasza Venyera7 (#50024) üzenetére

Weareus
(őstag)

A wc-psu egymaga lehet vagy hány kiló.
(Ha az most jött, nem tudom...).

(#50026) jones965 válasza Venyera7 (#50024) üzenetére

jones965
(Modder)

2 körös komplett vízhűtés. :)

Weareus: az már korábban érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#50027) proci985 válasza jones965 (#50022) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

15 kilo, wow. radiatorok?

(#50028) mpierre válasza proci985 (#50027) üzenetére

mpierre
(veterán)

Meg a csatik, meg a blokkok gondolom. Radiból rengeteg lenne 15kg.

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#50029) jones965 válasza proci985 (#50027) üzenetére

jones965
(Modder)

(#50030) Venyera7 válasza jones965 (#50026) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Itt a doboz tartalma :)

Elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#50031) proci985 válasza jones965 (#50029) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

szep darab

(#50032) syC válasza jones965 (#50029) üzenetére

syC
(addikt)

Szép kis csomag :)

(#50033) tomcat78 válasza Weareus (#50021) üzenetére

tomcat78
(senior tag)

Csomókban jó vagyok....szakmai ártalom :DDD A horgászok nyeretlen tizenévesek a témában :D

Jeahhh baby,sz*pjál....by Bill Clinton....

(#50034) Weareus válasza jones965 (#50029) üzenetére

Weareus
(őstag)

Én még csak félig unboxingoltam és még csak videóm sincs erről, de azért:
[kép]

Mondjuk a d5 kicsit korábban érkezett, de most pihen, mert majd a nagy vga-körben lesz erőpróbázva. A kis körre megy a DC-LT, a középső kör pumpavárományosa még felfedezés alatt van, de nagyon hajazok egy ilyenre: link.

(#50033) tomcat78 mostanában járok a Dunára horgászni spicc és feederbotokkal nyomulnak az ismerőseim, akik értenek ehhez (én zöldfülű vagyok :B ), de esküszöm, legközelebb lekamerázom a csomókötést: behu-besz@ :K

[ Szerkesztve ]

(#50035) tomcat78 válasza Weareus (#50034) üzenetére

tomcat78
(senior tag)

Ipari alpinista vagyok....Hidd el,nem fog meghatni :D Fater meg búvárkodott,onnan is jött valamennyi,asszem értek hozzá valamennyire,ha még itt pötyögök :DD
Félre értés ne essék,nem nézem le a horgászok csomókötési tudományát :R

[ Szerkesztve ]

Jeahhh baby,sz*pjál....by Bill Clinton....

(#50036) Weareus válasza tomcat78 (#50035) üzenetére

Weareus
(őstag)

Az más.
Akkónemszóóótam. :DDD :R

(#50037) TESCO-Zsömle válasza tomcat78 (#50035) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Horgászoknál a méret a nehezítő körülmény. :DDD

(#50038) Grózi válasza TESCO-Zsömle (#50037) üzenetére

Grózi
(Topikgazda)

Meg az alkohol... ;] Már feltéve ha "rendes" pecás valaki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#50039) TESCO-Zsömle válasza Grózi (#50038) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Annak a horgászáshoz semmi köze, az alkoholizmus nemzeti sport/hagyomány.

(#50040) DigitXT

DigitXT
(nagyúr)

Mi ez a kötekedés, kérem? Egy csomó HSZ, vízhűtésről meg senki semmit?;]

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#50041) LLKobe válasza Weareus (#50034) üzenetére

LLKobe
(veterán)

Na erről van itt szó kérem, az a DC-LT meg az egy szál radi kicsit harmatos :D

A 240 -es radi mennyibe fájt, honnan vetted? :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#50042) Weareus válasza LLKobe (#50041) üzenetére

Weareus
(őstag)

Na erről van itt szó kérem, az a DC-LT meg az egy szál radi kicsit harmatos

Alaplapi vrm hűtésére jó lesz az a kis pumpa egy passzív 120-assal is, ha nem, kívülre rakom a radit és majd arra fújom a cigifüstöt. :) Ha nagyon melegszik, majd az alien isolationt tolom nightmare fokozaton, akkor úgyis sokat szívok.

A 240-es radik átlagára [az egyiknek a csomagolása bontott volt, ezért 1,33 liter mohácsi szőlőpálinka árával kevesebbet fizettem érte; nem, nem törköly, szőlő! (chardonnay, bogyózott, 1 l = 3k)] 20,5k körül volt, Todytól.

Almapálinkában is ki tudnám fejezni, de az túl gyorsan elfogyott, így annak az árára senki nem emlékszik a társaságból, de finom volt. Diópálinkában végképp nem tudom kifejezni, mert sógoromnál, mikor ittam, közöltem vele, hogy én még a többit elvinném, mert finom, erre ő barátságosan hátba veregetett, majd felsegített és leporolt. Másnap bejött látogatni. Szóval így mégsem hoztam el, de a legfőbb tanúság: a diópálinka nem ócó. :N

[ Szerkesztve ]

(#50043) Madn!ght válasza Weareus (#50034) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Akkor én csak ipari szakmunkás tanuló vagyok hozzátok képest, a felújításonmal. :DDD
kép

(#50044) Weareus válasza Madn!ght (#50043) üzenetére

Weareus
(őstag)

Ezek után ezt senki sem állíthatja, főleg, hogy a gépben keringő folyadék a színe alapján minden kétséget kizáróan kumisz.

Egyébiránt a kép alapján EKlatánsan kijelenthető, hogy az ek, mint márka, Nálad EKvivalnes az épített vízzel. :R

[ Szerkesztve ]

(#50045) Madn!ght válasza Weareus (#50044) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Áh, az csak fehér színű Masterkleer cső. :))

Ami pedig az EK-t illeti, már az első vizemnél is EK termékeket szerettem volna használni, csak nem volt keret a drágább komponensekre. Idén sem terveztem első körben nagyobb összeget ráfordítani, de miután találtam alkalmi áron bontatlan prociblokkot, újszerű VGA blokkot, nem volt kétséges, hogy a régi "vágyamat" egy D5-t is beszerzek. (pedig abszolút elégedett vagyok az eddigi DDC-AGB kombóval) Nagyon tetszenek az EK top-tartály megoldásai D5-re így végül az is innen az apróból (szintén bontatlan formában) sikerült megszereznem jóval a bolti ár alatt. Ahogy ez lenni szokott, akkor már csak motoszkált a kisördög, hogy a bilincses csatikat kompressziósra cserélem, azok is többnyire EK-k lettek. A folyadék és a cső ilyen szempontból kilóg, viszont abban a topiklakók szubjektív véleményét vettem figyelembe. Sokat vacilláltam az átlátszó cső - színes folyadék és a színes cső - átlátszó folyadék kombón, de abban is az itteni szakik véleményére (és a korábbi hozzászólásaimban említett tapasztalataimra) alapozva választottam.

Már csak a GAP pad hiányzik (mivel pár memóriachipre nem mellékelt az eladó, akitől vettem), de ha minden jól megy a hét végére megkapom és közölhetek néhány képet a kész rendszerről. :B ;)

(#50046) Weareus válasza Madn!ght (#50045) üzenetére

Weareus
(őstag)

Sokat vacilláltam az átlátszó cső - színes folyadék és a színes cső - átlátszó folyadék kombón, de abban is az itteni szakik véleményére (és a korábbi hozzászólásaimban említett tapasztalataimra) alapozva választottam.

Színes folyadék. Hát ez még nekem is a jövő zenéje, most először lesz, hogy valami színes folyadékot fogok rakni a rendszerbe, narancs ill. zöld uv-aktív löttyöt kell keresnem, de mindenképp olyant, ami örökkévalóság + 1 napig bírja. :)
A csatlakozókkal és a ventilátorokkal még fogok küzdeni egy-két hónapot, ahogy ismerem magam, annyi a kritérium, hogy van bajság...

(#50047) Madn!ght válasza Weareus (#50046) üzenetére

Madn!ght
(őstag)

Az őszintét megvallva az átlátszó cső, Nanoxia Acid Green folyadék volt első körben a tervem. De az itteni tapasztalatok (cső mattulás, kicsapódások, lerakódások, cső-folyadék "kompatibilitás", stb.) eléggé elbizonytalanítottak. Tikakukac mondta ki számomra a tutit. :B Illetve pár fórumtárs posztolt saját épített vizet fekete csövezéssel, végül azért is amellett döntöttem. Nem beszélve arról, hogy a kicsapódott színezőanyaggal már volt bajom bőven.

A venti kérdése sem egyszerű dolog, ott is a szakmai topik nyújtott segítséget a választásban, így sikerült a Lepa ventik mellett letenni a voksomat. :K

(#50048) Venyera7

Venyera7
(senior tag)

Kicsit elkezdett kerregni a D5 pumpám. Mit lehet kezdeni vele?

[ Szerkesztve ]

(#50049) seniman válasza Venyera7 (#50048) üzenetére

seniman
(addikt)

Ha kikopott a gömbcsapágy,akkor csak cserélni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#50050) Weareus válasza Venyera7 (#50048) üzenetére

Weareus
(őstag)

Használtan vagy újonnan vetted? Mennyi üzemóra lehet benne? Mozgatásra változik a hangja?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.