Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15565 üzenetére

    Régen állítottad, hogy olvastad pár kiadványunkat. Ha ez igaz lenne, ez a hszed nem született volna meg. Ugyanis még idézni is szoktunk más forrásokat.
    Nyilván olyannal nem traktálom az agyam, ami már első olvasatra is szöges ellentétben áll a Bibliával.
    És kérlek, fogalmazz helyesen, ha írsz. És kevesebb előítélettel.

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15569 üzenetére

    Már más a megfogalmazásod. Ugyanis nem nem olvashatok, hanem nincs szükségem rá hogy ilyet olvassak.
    Az a szellemi táplálék pedig, amit a szervezet boztosít, pontos, páratlan, hiteles, és elég.

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • Viszlát

    addikt

    válasz kymco #15570 üzenetére

    Rég osztottam meg már itt zenét, de erről most valamiért ez a dal jutott eszembe, pedig nincs is konkrét kapcsolódás:

    Don Potter - Show Me Your Face

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15574 üzenetére

    Kezdődik a sárdobálás!
    Viszlát!
    :)

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15570 üzenetére

    Kíváncsi lennék arra, hogy Neked mi jut eszedbe erről a két versről:

    „Megjelentettem a te nevedet az embereknek, akiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották."

    „És megismertettem ő velök a te nevedet, és megismertetem; hogy az a szeretet legyen ő bennök, amellyel engem szerettél, és én is ő bennök legyek."

    János 17:6, 26 Károly G.

    „Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat."

    „És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni, hogy a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, én pedig ővelük egységben.”

    János 17:6, 26 ÚV

    Ha Jézus megismertette a követőivel Isten nevét, akkor ők használták.
    Istennek azért van tulajdon nev, hogy megkülönboztesse magát a többi istentől.
    Föntebb már írtam erről, de biztos csak átfutottál rajta.
    Mint írtad, ritkán nevezed keresztnevén a feleségedet.
    Mi se mindig azt mondjuk, hogy Jehova. Mi is több féle képpen szólítjuk meg Őt.
    Az a hosszabb hsz, inkább azoknak íródott, akik azt állítják, hogy Isten nevét tilos használni, valamint azoknak, akik azt állítják, hogy nincs semmi baj azzal, hogy átírták Isten nevét Úr szóra.

    Görög Iratok.
    Jézus felolvasta a templomban az Ézsaiás próféciájának a 61. fejezet 1. és 2. versét.
    „A legfőbb Úrnak, Jehovának a szelleme van rajtam, mert Jehova felkent, hogy jó hírt mondjak a szelídeknek. Elküldött, hogy bekötözzem a megtört szívűeket, hogy szabadulást hirdessek a foglyoknak, és a szemek teljes megnyílását a raboknak; 2 hogy hirdessem Jehova jóakaratának esztendejét és Istenünk bosszújának napját; hogy megvigasztaljak minden gyászolót;" (ÚV)

    Nos, szerinted amikor ezt felolvasta, kiejtette-e a Jehova szót?
    Miértne ejtette volna ki?
    De akkor biztos eszedbe jut, hogy ezt a biblia verset idézte Lukács a 4. fejezet 16. versétől a 21. verséig terjedő részben. Miért írta volna át Lukács bármire is Isten nevét?

    Ezt azért írtam, hogy lásd, igenis szerepelt az erdeti tekercsekben Isten neve. Egyébként a görög iratokban Isten nevét továbbra is a héber tetragammával írták.

    Nézd Jézust is elitélte a saját népe.
    Eggyáltalán nem csodálkozok azon, ahogy reagálsz.
    Máté 5:11 (ÚV)
     „Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. "

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15578 üzenetére

    Nem rossz hsz.

    Megvádoltad a tanukat, hogy helytelen módon szerepeltetik a Jehova nevet a Görög Iratokban.

    Én erre, bizonyítékról írok, hogy igenis kellett szerepelnie Isten nevének a Görög Iratokban.

    Majd írod, hogy szerinted felesleges erre reagálnod.

    A kérdések inkább elgondolkodtatók voltak.

    Valami ilyesmi válaszra/hsz-re vártam:
    Elnézést. Előitélettel voltam, amikor írtam a szervezetetekről.
    Köszönöm a Biblia verset. Tényleg, most már nekem is eszembe jutott, hogy többször is idéznek a Görög Iratokban a Héber Iratokból. Mostmár egyértelmű számomra is, hogy szerepelnie kellett a tetragammának a Görög Iratokban is. A Máté 22:44-ben is kellett szerepelnie a tetragammának. Köszönöm még egyszer a válaszodat és hogy többször alátámasztottad az érvelésedet Biblia verssel.

    :)

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15586 üzenetére

    Szia!
    A 2. kérdésre a válasz:
    Nem. Nem igaz, hogy átírták a küriosz szót Jehovára.
    Ellenben, olyan történt, hogy másolók és fordítók (egy időben) átírták a tetragammát küriosz és ha jól emlékszem theosz szóra is. Mikor melyikhez volt kedvük. Sok esetben ezeket a módosított íratokat fordították más nyelvekre. Innen van az a tévhit, hogy mi írtuk át küriosz szót. Csakhogy, ahogy telnek múlnak az évek, sorra kerülnek elő újabb és újabb leletek. Megállapították a régészek és a történészek is, hogy a másolók a 3. miatt úgy döntöttem, hogy szépen, folyamatosan kitörlik a tetragammát.

    Ez a helytelen és irásellenes szokást alkalmazták, mind a Héber, mind a Görög Iratoknál.

    Minél régebbi egy lelet, annál többször szerepel benne a tetragamma. De úgy is írhatnám, hogy minél kevesebb másoló kezén ment keresztül, annál többször szerepel benne a tetragamma.

    Jehova tanuinak a fordító csoportja, mindig helyesen fordított. Csak olyan helyen szerepel a Jehova szó, ahol bizonyítható, hogy eredetileg is szerepelt a tetragamma.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15601 üzenetére

    Valamelyikőtök, aki hisz a háromságban, megtenné, hogy leírja hogy a Biblia olvasása közben hogyan fogant meg benne a háromság gondolata, és miért pont a Szentháromság szóra gondolt?

    [ Szerkesztve ]

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • azvagyok

    csendes tag

    válasz kymco #15608 üzenetére

    Az nem számit, hogy nincs bizonyiték, hogy nem ezen a napon született Jézus. Sőt a tények azt valószinűsitik, hogy hogy biztos nem ekkor.
    Valamint, hogy ez egy pogány ünnep napjára lett téve szándékosan.

    [ Szerkesztve ]

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15606 üzenetére

    mit értesz instant válasz alatt?
    Őszintén. A háromság szó sem szerepel a Bibliában.
    Még azt sokszor próbálják bizonygatni, hogy Jézus, es az Atyja egy személy, de a "Szent Lélek"?
    Azt hol?
    Ez az instant :DDD
    Kellett hozzá sok vallási vezető, néhány bibliavers, és egy niceai zsinat a negyedik században. Ennek eredménye képpen kész a "Szentháromság".

    Egy hittársad úgy fogalmazott, hogy a háromság érthetetlen és aki azt állítja, hogy érti, az hazudik. Ja és hogy senki nem érti, akit ismer. (beleértve a lelkészt is)

    [ Szerkesztve ]

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15615 üzenetére

    pont egy pogány ünnephez?
    de a mondat második felével sem értek egyet.

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • azvagyok

    csendes tag

    válasz kymco #15601 üzenetére

    részlet a wikipediából:
    ""A "Szentháromság" kifejezés a Bibliában nem fordul elő, de vannak olyan részei mind az Ószövetségnek (például Példabeszédek könyve 8:22), mind pedig az Újszövetségnek (elsősorban János Evangéliuma, de Szent Pál levelei és a Zsidókhoz írt levél is), amelyek alapján a keresztények kezdetektől fogva igazolva látták hitüket, hogy a hívő ember háromféleképpen élheti meg az egyetlen Istent. A Szentírás beszél az Atyáról, a Fiúról, és a Szentlélekről, de hogy ezeknek egymáshoz való viszonya miképpen lehetséges, csak a negyedik századra kristályosodott ki annyira, hogy a Szentháromság hittételnek ("dogma") tekinthető""

    Vagyis egy emberekből álló csoprt döntötte el, a 4. században, ezért dogma.
    Ha le lenne irva, a Bibliában, hogy létezik egy szentháromság akkor az tény lenne.
    Márpedig a legtöbb keresztény vallás ragaszkodik ehhez, és hitének alapillére.
    Elég ingoványos tanra alapoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15605 üzenetére

    Idézet Tőled:
    „Azt állítod, hogy meghamisították az Újszövetséget, és erre vannak bizonyítékok, és hiteles források alapján javították ki a több ezer éves csalásokat a fordítóitok. Nem semmi. Ezzel az erővel bármit megváltoztathattok, elég egy marginális tudósi óvatos hipotézist tényként, bizonyítékként felsorolni, és tetszőleges dolgot be lehet tenni a Bibliába, amit csak akartok, akár a paprikás krumpli receptjét is..."

    Ezzel a hsz-eddel túl sokat nem tudok kezdeni. Megkérdezted, hogy mi átírtuk-e több mint 200 helyen a küriosz szót Jehovára. Szerintem érthető választ adtam rá. De a kijelentéseddel igazából nem csak a fordító csoportunk munkájának a hitelességét kérdőjelezted meg.
    Csak néhány irodalom, amit HAMISNAK GONDOLSZ (DE ÚGY IS FOGALMAZHATNÁM, HOGY HAZUGSÁGNAK).
    Journal of Theological Studiesban (45. évf., 158—161. o.)
    Vaccari: Papiro Fuad, Inv. 266. Analisi critica dei Frammenti pubblicati in: „New World Translation of the Christian Greek Scriptures.” Brooklyn (N.Y.) 1950 page 13s.; megjelent a Studia Patristicában (I. kötet, I. rész; szerkesztette: Kurt Aland és F. L. Cross; Berlin, 1957; 339—342. o.)
    W. Baars: Papyrus Fouad Inv. No. 266; megjelent a Nederlands Theologisch Tijdschriftben (XIII. évf.; Wageningen, 1959; 442—446. o.)
    George Howard: The Oldest Greek Text of Deuteronomy; megjelent a Hebrew Union College Annualben (XLII. évf.; Cincinnati, 1971; 125—131. o.).
    Studia Evangelica 1959; 614. o.(szerkesztette: Kurt Aland, F. L. Cross, Jean Danielou, Harald Riesenfeld és W. C. van Unnik; Berlin)
    Études de Papyrologieben (9. kötet; Kairó, 1971; 81—150., 227. és 228. o.)
    („Papyrologische Texte und Abhandlungen” sorozat, 27. kötet; Bonn, 1980) Three Rolls of the Early Septuagint: Genesis and Deuteronomy
    George Howard (Georgia Egyetem, USA) ezt írta a Journal of Biblical Literature(96. évf., 1977; 63. o.)

    Csakhogy néhányat említsek, amit felhasználtak a tanuk. Dehogy ezek marginális tudósi óvatos hipotézisek-e, döntsd el magad.

    De, ha már a fordításokról beszélünk.

    Az általad használt Bibliában hogyan van fordítva a következő szó:

    σταυρός [sztau·rosz′]
    Paul Wilhelm Schmidt, aki a Bázeli Egyetem professzora volt, a Die Geschichte Jesu (Jézus története) című művében részletes tanulmányt készített a görög sztau·rosz′ szóról (2. kötet; Tübingen és Lipcse, 1904; 386—394. o.). Művének 386. oldalán ezt írta: „a σταυρός [sztau·rosz′] mindenféle egyenesen álló karót vagy fatörzset jelent.”

    W. E. Vine a következőket állapítja meg a sztau·rosz′ szó jelentéséről az An Expository Dictionary of New Testament Words című művében: „A SZTAUROSZ (σταυρός) elsősorban egyenes karóra vagy oszlopra utal. A gonosztevőket ilyenre szegezve végezték ki. A főnév és a sztauro (’oszlopra vagy karóra erősít’) ige hallatán felidézett kép eredetileg különbözött a két gerendából álló kereszt egyházi ábrázolásától. Az utóbbinak az alakja az ókori Káldeából ered, és ebben az országban, valamint a szomszédos országokban, így Egyiptomban is, Tammúz isten jelképeként használták (mivel olyan alakja volt, mint a misztikus tau betűnek, Tammúz neve kezdőbetűjének). A Kr. u. III. század közepére az egyházak vagy eltértek a keresztény hit egyes tantételeitől, vagy kiforgatták őket. Hogy növeljék a hitehagyott egyházrendszer tekintélyét, pogányokat fogadtak be az egyházakba, akiknek már nem kellett a hit által megújulniuk, és nagymértékben megengedték nekik, hogy megtartsák pogány jeleiket és jelképeiket. Így meghonosodott a tau vagy T betű a leggyakoribb alakjában (melyben a keresztgerenda lejjebb van csúsztatva), hogy Krisztus keresztjét képviselje” (I. kötet; 1966-os utánnyomás; 256. o.).

    Idézet Tőled:
    „Te mennyire veszed komolyan a "meghamisított" Újszövetséget? Hiszen bármi lehet betoldás, bármi lehet benne ármánykodás? És mi van akkor ha az összeesküvés elméleted hamis, és a Biblia igaz?"

    Válaszom:
    Komolyan veszem az ÚV fordítást. De tudod, amikor prédikálok, szoktam mondani a házigazdának, hogyha szeretné szivesen megmutatom az ő Bibliájában is azt, amit az előbb felolvastam a saját Bibliámból. Régen a szervezet Magyarországon a Károly féle fordítást használta és abból is egyszerűen megcáfolhatóak a hamis, biblia ellenes tanítások. Mint például a szent háromság tana.

    És Te, mennyire veszed komolyan az általad használt fordítást? Hiszen bármi lehet betoldás, bármi lehet benne ármánykodás?

    Gondolom, nem vettél rész a fordításban. Mégis megbízol bennük.
    Én is ugyan ezt teszem, csak figyelembe veszem a tudósok, régészek, történészek, nyelvészek véleményét, vizsgáálataik, kutatásaik eredményeit.
    Egyébként csak így lehet összhangben a két irat. A Héber iratokban rengetegszer szerepel(t) a tetragamma. A Görögbe miért ne szerepelne olyan sokszor?

    Még egy részlet a Bibliám függelékéből, amit bármely tanu Bibliájában elolvashatsz:
    „A Keresztény Görög Iratokról készített fordításunkban 237 helyre tettük be az isteni nevet. Mind a 237 esetben, amelyben visszaállítottuk Jehova nevét a főszövegben, számos héber szövegváltozat szolgált alátámasztásul."

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15633 üzenetére

    Kérlek bizonyítsd be, hogy Jézushoz imádkoztak. És hogy az alatt a pár nap alatt senki nem imádkozott.

    Lukács 10:1-ameddig jól esik. Elég sok apostol volt. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15637 üzenetére

    "Azt hiszem, hogy senki nem
    imádkozott Jézushoz, mert azt
    hitték meghalt, és vége a
    történetnek. "
    Ez azt sejteti, hogy előtte imádkoztak hozzá.

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15640 üzenetére

    túl sokat tudsz?
    khm. nevetnem kell.... még azt sem tudod, hogy nem szekta vagyunk. :DDD

    Ujjlenyomat pedig használt forrásokat, aminek nyugodtan nézz utánna. Te is jelölhetsz meg forrást egész nyugodtan.

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15640 üzenetére

    "Ez nekem most túl szerte ágazó lett. Hirtelen minden tévtanításotokat megvillantottad, talán csak az 1914-es Jézus visszajövetele maradt ki. Nem tudok ennyi mindennel foglalkozni."

    Miért kéne vele foglalkoznod? :F
    D1Rect kérdésére válaszoltam.
    Azt kérdezte, hogy mi a különbség a cselekedeteink között.
    Én erre válaszoltam. Vagy szerinted ebben nem különbözünk tőletek?

    "Nem foglalkozom a bibliográfiáddal, mert nem tudok ennek utánaolvasni. Elnézésedet kérem, ha ott megragadok, hogy azt állítottad, hogy a Biblia Újszövetségét tudatosan meghamisították csúnya bácsik, hogy majd kétezer év múlva megjelenő szekta néhány marginális tanulmányra hivatkozva igazolni lássa, hogy ezért ők, és csak ők az igaziak."

    Elnézem, hogy megragadsz ezen a szinten. Az eddig olvasott hsz-eid alapján úgy gondoltam, hogy nem titok előtted, hogy rengetegen átírták a tetragrammát.
    Ha jól gondolom Károly féle Bibliát használsz. Néz meg egy 1800-as évekből való kiadást, a sajátodat, és a legújjabbat. Számold meg, hogy hányszor szerepel bennük a Jehova szó. A nagyon régiben rengetegszer megtalálod. Nekem van egy kb. 20 éve kiadott Károlym, abban 9-szer szerepel. A legújabb kiadásban pedig egyszer sem.
    De tényleg, nem kell elhinned tőlem, hogy ' voltak csúnya bácsik akik tudatosan meghamisították a Bibliát'.
    Miért kéne ellhinned tőlem, mikor személyesen is meggyőzőhetsz róla. Ez nem hipotézis. Leülsz és megszámolod. Ennyire egyszerű. Ez nem tévtanítás. Ez megkérdőjelezhetetlen tény. Azt hittem, hogy az ilyen alapdolgokkal azért tisztában vagy, de úgy látszik tévedtem.

    "A sok Biblia kutató, ókori görög prófesszorok elmehetnek a sunyiba annak ellenére, hogy ez a jelenleg elfogadott tudományos álláspont. Az, hogy nincs bizonyítékod, max hipotézisek egy-egy szövegvariáns kapcsán, te állítod, hogy az Újszövetség tele van hazugsággal. Emögött elbújhat az, hogy a tanításaitokat hamisnak tarom..."

    Hipotézis egy-egy szövegvariáns kapcsán...
    Úgy gondolom, hogy csak kutyafuttában elolvasod amit írok, és egyáltalán nem értelmezed. Ki beszél hipotézidsekről? Bizonyára tudod, hogy több Septuaginta leletet tártak már fel a régészek. Akármilyen hihetetlen is számodra, ők leültek és megszámolták, hogy melyikben hányszor szerepel a tetragramma.
    Majd összehasonlították Pl. a Mózes 5. könyvét több leletben is. Észre vették, hogy a régebbi Septuagintában többször szerepel a tetragramma, mint az újabban. Szépen sorban megviszgálták az eddig feltárt összes ilyen leletet. Ezek számszerűsítve vannak. Ez nem elgondolás, nem hipotézis, ez tény. A régebbi fordításokban több helyen szerepel a tetragramma. Ha ezt te nem hiszed el, vagy ezt hazugságnak gondolod, akkor beszéld meg velük. Hipotézis??? :F Megáll az eszem.

    Hiába írok konkrétan, mindig ilyen gyerekes válasszal jössz.

    Történet, szemléltetés:

    Hol volt, hol nem volt. Volt egyszer közel 40 ember, akik elkészítettek egy gyönyörű polcrendszert, berendezve. Ez ki lett állítva. A polcokon elhelyezett tárgyak könnyen bárhol beszerezhetők, elkészíthetők. A polc szépsége a rajta elhelyezett tárgyak rendszeréből adódik. A egyik tárgyból csak 1-2 lett elhelyezve, de volt olyan is amelyikből több százat, sőt több ezret helyeztek el a polcrendszeren. Jöttek az emberek és sokan megcsodálták, gyönyörködtek benne. Sokan úgy gondolták, hogy ezt le kell fényképezniük, hogy megláthassa más is, ezért később visszatértek. Sok-sok fénykép készült. Sajnos voltak olyan fényképészek, akik az egyik típusú tárgyból levettek valamennyit a polcról és a helyébe egy másik típusú tárgyat helyeztek, amit magukkal hoztak a kiállításra. Volt, aki úgy gondolta, hogy ez így helyes. Volt, aki tudta, hogy helytelen amit elkövet. Volt, aki önszántából végezte ezt. És volt, akit erre rábeszéltek, lefizettek. De voltak olyan fényképészek is, akik egyáltalán nem nyúltak a tárgyakhoz.
    Majd egyszer a fénykép vizsgálók észre vették, hogy a különböző időpontokban készített fényképek (amik részben, vagy teljesen ábrázolják a polcrendszert), eltérnek egymástól. Sőt, ahogy tanulmányozták a fényképeket, észre vették, hogy minél régebben készült, az egyik típusú tárgyból annál több szerepel rajta. A polcrendszeren folyamatosan csökkentek az egyik típusú tárgyak száma. Pluszba sehova nem lett téve, csak elvették.
    Majd jött egy ember, aki a fényképek alapján elkezdte visszacserélni a másik típusú tárgyakat az eredeti tárgyakra, a fényképek alapján. Mivel helyes indítékból végezte, csak ott cserélt vissza tárgyakat, ahol bizonyítottan tudta (a fényképek alapján), hogy tényleg történt változtatás. Ezek után ő is készített fényképeket. Megmutatta az ismerőseinek és idegeneknek is. Sokan ráförmedtek:
    Hogy merészelte visszacserélni a tárgyakat?!

    Kedves kymco!

    Szerinted kinek kell szégyelnie magát?
    A) Annak aki visszacserélte a tárgyakat, vagy
    B) azoknak a fényképészeknek, akik ezért vagy azért kicserélték az egyik típusú tárgyakat.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15650 üzenetére

    Kedves Kymco!

    Megmosolyogtatóak a reakcióid. Egy 5-6 éves kisfiú jut eszembe. Valami nem attól lesz bizonyíték, hogy éppen Te elfogadod vagy sem. Én nem elméleteket sorakoztattam fel. A reagálásodból úgy gondolom, hogy nem olvastad el teljesen a hsz-eimet. Elég konkrétan fogalmaztam, a tényeket illetően. Egy idézet:
    Máté evangéliumi beszámolója először héberül íródott, nem pedig görögül; erre utalt Jeromos (i. sz. negyedik—ötödik század), aki ezt mondta:
    „Máté, akit egyúttal Lévinek is neveznek, a vámosból lett apostol, aki először héber nyelven állította össze Krisztus evangéliumát Judeában, azok számára, akik a körülmetéltek közül lettek hivőkké; ezt valaki utána görög nyelvre is átültette, de [hogy ki,] ez nem egészen biztos. A héber nyelvű írását viszont mindmáig őrzi a tudásában kimagasló Pamphilosz által alapított caesareai könyvtár. Nekem volt lehetőségem arra, hogy a nazarénusok birtokában levő iratokat is lemásoljam — ők Szíria egyik városában, Veriában (= Berytus) élnek.” (De viris inlustribus [A kiváló férfiakról], III. fejezet. Idézet az Ókeresztény írók című sorozatban megjelent fordításból [III. kötet; Budapest, 1988; 29. o.].)
    Érdekes mi? Szerinted hányszor szerepelt a tertagramma a Máté evangéliumában?
    És hányszor szerepel a tiédben? A napokban ezt írtad:
    „Én sehol nem írtam, hogy Jahve név nem szerepel az Újszövetségben,”.
    Kérdés:
    Hányszor szerepel a Te bibliádban, az ÚSZ-ben Isten tulajdon neve?
    Közlöm veled, hogy a legújabb Károly-féle fordításban már egyszer sem.
    Utóbbi leveledből:
    „A mai napig nem BIRONYÍTHATÓ, hogy az Újszövetségben konzekvensen egyszer is átírták volna a JEHOVA nevet kürioszra.”
    Nem és akkor mire írták át? Theoszra? Vagy szerinted ugyan annyiszor szerepel a te Bibliádban (sőt igazából a miénken kívül mindegyikben), Isten tulajdon neve, mint az eredeti iratokban?
    (Halkan megsúgom neked, hogy a Károly-féle fordításba és a történelmi leletek készítésében nem vettek részt Jehova tanui.)
    Idézet tőled.
    „Elnézésedet kérem, ha ott megragadok, hogy azt állítottad, hogy a Biblia Újszövetségét tudatosan meghamisították csúnya bácsik,”
    Említettél 'csúnya bácsikat'.
    Itt egy link. Már egyszer szerepelt a topicban.
    Szoke12 tette fel.
    Az anyag röviden magyarul(persze aki tudja, nyugodtan fordítsa le):
    az utóbbi években elterjedt az a gyakorlat, hogy kimondják Izrael Istenének tulajdonnevét
    Isten nevét . . . nem szabad használni és kimondani a bibliai szöveg mai nyelvekre történő fordításakor . . . az isteni tetragramot az Adonáj, illetve Küriosz szóval egyező jelentésű »Úr« szóval kell visszaadni

    Idézet újra tőled:
    „A mai napig nem BIRONYÍTHATÓ, hogy az Újszövetségben konzekvensen egyszer is átírták volna a JEHOVA nevet kürioszra. „
    De tényleg nincs semmilyen bizonyítékom erre???

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #15712 üzenetére

    A félreértések elkerülése végett nem a filmen botránkoztunk meg. Az még tényleg jó is lehet, mert igaz, hogy az evangéliumnak a csírája se jelenik meg benne, de egy jó alap lehetne, hogy tudjunk az embereknek beszélni arról, hogy Isten hogy lett emberré, miért vállalta, hogy az útszéli klotyóban születik meg.
    Az sokkal szomorúbb, hogy a honlapon is kb csak egy olyan írás van ami tényleg Jézusról, az Isten Fiáról beszél.
    De a kezdeményezés nagyon jó, mert van beszélgetési alap, hogy "te mit értettél meg a filmből, neked mit jelent a karácsony?"

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #15714 üzenetére

    Értelek és igazat is adok, csak elbeszélünk egymás mellett. Amint mondtam is nem a filmmel van bajom. Hanem azzal hogy egy picit se jön át az evangélium a honlapon (lehet hogy nem célja és feladata de azért mégis hatalmas hiányérzet van bennem, hogy tényleg ezt üzenjük, ez a református egyház üzenete, ezt akarod te is és én is üzenni, nincs semmi más???). De igazad van, jól megragadja a film hogy mennyire megaláztatott körülmények között jött a világra Jézus, ezt soha senki nem is vitatta el a filmtől.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Viszlát

    addikt

    válasz kymco #15712 üzenetére

    Jopofa, bar az esemenyekben kevesbe jartas ember szamara nehezen ertheto.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #15718 üzenetére

    Érdekes, hogy egy urban legend éppen Luther-től származtatja a karácsonyfát (és hogy éppen a reformáció után terjedt el...) :) Így nagyon fura az utolsó bekezdés :)

    De más tudni, hogy a fenyő Jézusra emlékeztet és más tényleg a fenyőfa előtt leborulni és azt imádni, bár amit egyesek megtesznek karácsonyi vásárlás idején vagy éppen nyugaton karácsony másnapján a boltokban, Jézusról teljesen elfelejtkeznek... :(

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz kymco #15718 üzenetére

    Ez roppant érdekes, mert én is protestáns eredetről tudtam (épp úgy, mint az adventi koszorú). Egyébként nekem ez az egyik kedvenc történetem a "fenyő ünnep" kapcsán:

    "A harmincéves háborúban Wallensteinnel folytatott csatái közben Gusztáv Adolf svéd király (1611–32) egy katonatisztje súlyos sebet kapott. Egy észak-német család fogadta be. Életre ápolták a csatából lemaradt svéd tisztet. Amikor az sebeiből úgy-ahogy felgyógyult, ősz táján kiült a kertbe, és fadarabkákból késével kis állatokat és játékokat farigcsált. Majd faggyút szerzett, s abból a pajtában gyertyákat öntött.

    Amikor elérkezett december 24-ike, a közeli erdőből zsenge fenyőfácskával tért vissza. Estefelé odalépett a házigazdához és azt mondta neki: Hónapok óta ápoltatok, etettetek, itattatok, emberségesen bántok velem. Ma én viszonzom ezt egy svéd szokással. Hadd mutassam meg, hogyan ünnepeljük mi karácsony szentestéjét, Jézus születésének ünnepét! Összehívta az egész családot és bevezette őket az előzőleg elkért belső szobába, amelynek a közepén már ott állt a fenyőfa, rajta az aprócska gyertyákkal. A fa alatt voltak a saját maga faragta játékok. Meggyújtotta a gyertyákat s a körbe letelepedő család felé fordulva így szólt:

    — Ez a fiatal fenyő ezentúl emlékeztessen benneteket is a fiatalon „kivágott”, megölt Jézus Krisztusra, aki értünk született meg ezen az éjszakán és értünk halt meg egy másféle fából ácsolt kereszten. Ezek a kis lobogó lángok, gyertyák jelképezzék számotokra is azt a világosságot, amit Ő hozott erre a földre. — Aztán egyenként szétosztotta az ámuldozó családnak a maga faragta ajándékait. Amikor mindenki kezében szorongatta az egyszerű faragványokat, így folytatta:

    — Ezek a magam faragta egyszerű ajándékok nemcsak hálám jelei. Ha elmegyek, és talán kezetekbe veszitek ezeket, arra emlékezzetek, hogy a legnagyobb ajándék jelképei is, mert egyszer egy ilyen éjszakán ajándékozta Isten a világnak a legnagyobb ajándékot: Jézus Krisztust.

    Így kezdődött el Európa északi részében először a szenteste ünneplése fenyőfával, gyertyákkal, ajándékokkal. Mire hozzánk ért, a fenyőből már „karácsonyfa” lett, a gyertyákon kívül angyalhaj, csillagszóró, szaloncukor, üvegdísz és sok egyéb került mellé. Túl sok „egyéb”.

    A parányi fenyő óriási, „plafonig érő” ezüstfenyővé változott, s a szívvel, szeretettel magunk készítette ajándékocskákból ajándékverseny lett."

    Forrás: [link]

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • BoB

    veterán

    válasz kymco #15727 üzenetére

    Ebből következik egy dilemma.

    Ha a hit által kerülünk a mennybe, akkor amikor jézus élt, komoly hátrányban voltak azok akik földrajzilag messze éltek. Hiszen például a dél amerikai őslakosokhoz csak jóval később jutottak el katolikus papok. Tehát nekik esélyük sem volt arra hogy megtudják egyáltalán a létezését istennek, hiszen saját külön hitviláguk volt, ezzel legalább (kb.) 1500 év "hátrányba" kerülve.

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz kymco #15732 üzenetére

    A búcsúcédula sosem lépett a bűnbocsánat szentségének helyébe! A búcsúcédula nem a bűn, hanem a bűn miatt kapott büntetés kiváltására készült. Nem bűnbocsánatot vettek, hanem a bűneikért kapott elégtételt váltották ki az egyháznak való adakozás által.

    Ezzel együtt valóban súlyos visszaélésre adott okot, hiszen előre is meg lehetett venni, ami súlyosan rombolta a bűn személyes jellegét, és az elégtétel értékét. De nem bűnbocsánatot vásároltak...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz kymco #15734 üzenetére

    Akkor ebben egyetértünk...:R

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15749 üzenetére

    Már nem azért, de a válasz tényleg érdekelt, mert el nem tudtam képzelni, hogy mit számláz ki egy pap. Mi kerül ennyibe? De pocoxx leírta. A következő belekotyogásnál is elnézést akarsz kérni?...
    Ismerem a rólam alkotott nézeted, mely a mai napig torz, és amit a mai napig nem értek. De ez más téma...

    Egyébként a kérdés már a kezdet kezdetén sem csupán Neki szólt.

    pocoxx: A szemem láttára ették a kezéből az ostyát (ez megint érdekelne, hogy honnan van :U ), utána hogy az elfogyott, fölemelt egy pohár bort, mondott néhány szót, és megitta fenékig. Erre a borra gondoltam. Mivel pedig elméletileg egységes az egyház gondolom, hogy ez mindenütt így van. Hisz ettől egyház az egyház, hogy a tagjai közt egység, összetartás, és összhang van. Nem?

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • BoB

    veterán

    válasz kymco #15758 üzenetére

    Na igen, valóban ha ahogy írod önmegváltásban hisznek elég furcsa hogy sátánistáknak hívják magukat :)

    De még ha nem is lenne jelen sátán neve, akkor is kicsit visszataszító az elvük hogy ha valakin átgázolsz, akkor ügyes vagy, a másik meg vesszen mert túl gyenge volt.

    Szerintem sokkal nagyobb bátorság és eltökéltség kell ahoz, hogy valaki erőforrásokat (öltsön az bármilyen formát) ne magának tartson meg, hanem oda adjon valakinek ajándékba.

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #15784 üzenetére

    az nem forditva van, hogy minek a satant belekeverni ha a vilag dolgait e nelkul is lehet magyarazni. ilyen alapon a pumuklit is el kellene fogadni - de azt hiszem ez az erveles mar lefutott par ezerszer itt es volt keresztben sertodes ebbol :)

    nem is tudom pontosan mire gondoltam mikor kerdeztem hogy van-e tapasztalata valakinek. azt hiszem valami szemelyes tapasztalatra, ismerosok, baratok maskent megmagyarazhatatlan dolgaira gondoltam. nem hittem hogy az amcsi kereszteny monika showt fogjak linkelni nekem.

    mindenesetre azt hiszem mar jobban ertem a dolgot. az a satani amit a keresztenyek annak gondolnak. szamomra ez kielegito magyarazat jelen pillanatban.

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #15795 üzenetére

    ugy ertettem hogy a biblian kivuli csodak. egyszer arrol beszelgettunk hogy egyikotok se elt at szemelyesen olyan "csodat" ami nem fer bele a termeszeti torvenyek vilagaba, inkabb ugy alakulnak a dolgok. szoval innen jott az, hogy a "hetkoznapi csodak" a torvenyeken belul vannak.

    a lebeges viszont "hagyomanyos" csoda kategoria. ha a satan nyitna egy pirulagyarat ahol lebegopirulakat gyartana piacra, hat komolyan mondom ket even belul minden ember a satan szolgaja lenne mert vennek mint a cukrot. ehhez kepest ezek az elszigetelt probalkozasok -asszonyok ijesztegetese- eleg amator dolognak tunnek.

    elfogadom amit irsz, bar nagyon homalyos. a velemenyem (ne erezd hogy valaszolni kell ha nincs kedved) az hogy ez a satan egy ertelmetlen figura. az orok eletet azzal tolti, hogy szarakszik az emberekkel. mennyire unalmas es kiegett lehet az elete. hobbija? lelkek gyujtese. ennel meg a facebookozas is ertelmesebb.

    bob.zxr
    "rosszabb színben tüntetik fel mint amilyen valójában."
    a keresztenyek szelsosegekkel operalnak szoval a szeplotlen jot es az ultimate gonoszt engedik egymasnak a hitvilagukban. ebbol kovetkezoen nem lehet a satan kevesbe rossz mint a teljes rossz es isten egy decivel sem lehet kevesbe jo mint a tokeletes jo. gondolom egyikuknek sincs egy csepp humorerzeke sem.
    persze mindig ugy fejezodik be a dolog, hogy a jo legyozi a gonoszt, szoval azert nem kell aggodni nagyon.

    "Egyébként milyen morbid dolog már szimbólumnak"
    szerintem mindegy mi a szimbolum. nekik fontos a szenvedes abrazolasa es az arra valo emlekeztetes. a ver meg hasonlo reszletek az inkabb muveszi megvalositas, raadasul a kozepkori muveszeti iranyok is eleg realistak voltak a reszletek megjelenitesevel kapcsolatban. amugy eroszakkal es terrorral tele van a biblia, nem tudom miert akadsz ki egy kis ver abrazolasan.

    "Az nem lehet hogy ez a Sátán műve? Hogy el lett a katolikus vallás jelképe?"
    a keresztrol nem a satan jut az emberek eszebe hanem a kereszteny hit. ez szamit, ettol mukodik mint jelkep.

    nicht kompot

  • BoB

    veterán

    válasz kymco #15796 üzenetére

    "De feltámadt, és legyőzte a halált."

    Nagyon suta vagyok, ezt az "apróságot" el is felejtettem. Így már minden más :D

    lao ce: "gondolom egyikuknek sincs egy csepp humorerzeke sem."

    Ezen jót nevettem :)

    pocokxx: "Azt mondod ne általánosíts, de te éppen azt teszed"

    A poszt megírása után én is rájöttem de úgyhagytam hátha nem fog feltűnni senkinek :B
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Aki ismeri vagy gyakorolja a következő videón látható vallást (iszlám), az elmesélhetné ez milyen ünnep vagy szertartás vagy nemtom és miért csinálják:

    Valamilyen iszlám "szertartás"

    FIGYELEM! Gyerekeknek nem ajánlott!

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • R2D20208

    addikt

    válasz kymco #15751 üzenetére

    Szia ! Te kék malac vagy ? Én egy piros rákocska :K :B

    [ Szerkesztve ]

    ★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

  • Kezdő vagyok

    őstag

    válasz kymco #15815 üzenetére

    Ahogy én látom(véleményem szerint)leginkább a Tanúk skatulyáznak.
    Csak az követi az igaz vallást,aki közéjük tartozik.
    Csak az Ő Biblia magyarázatuk lehet helyes.
    Minden más Egyház a Sátán befolyása alatt van,mert a Sátán megtéveszti az embereket.

    De Őket nem tévesztette meg semmi.

    Viszont ha ezt a logikát követjük,a Sátán mindenkit megtévesztett,tehát a Tanúkat is...

    Nekem egyébként semmi bajom a Tanúkkal,csak nem értek velük egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • Kezdő vagyok

    őstag

    válasz kymco #15850 üzenetére

    Teológiailag elfogult fordításnak tartják.
    Rengeteg kritika érte már.
    Érdekes módon a többi fordításnál ilyen erős kritika sehol sincsen.

    A neten is megtalálható a honlapjukon.
    Ha beírod a googleba,sok kritikát kidob.

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    [link]

    Őszintén szólva én is csak a kritikus részeket olvastam csak.

    [ Szerkesztve ]

  • Kezdő vagyok

    őstag

    válasz kymco #15853 üzenetére

    Egyébként a Tanúknak van egy könyve,amiben szólnak a saját Biblia fordításukról is.
    "A teljes Írás Istentől ihletett és hasznos..."
    Illetve "Jehova Tanúi-Isten királyságának hirdetői"című könyvükben is sok mindent írnak róla.
    Szerintem ha kérsz tőlük,szívesen adnak egy példányt. :)

    Már az elsőként említett kiadványból.

    [ Szerkesztve ]

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #15867 üzenetére

    azt hittem 15827:

    "ami termeszettudomanyon feluli az varazslat, akkor is ha egy isten muveli. akkor is ha zeusz, akkor is ha allah"
    azt hittem ez a forras. noddy erre ugy valaszolt nekem mintha zeusz vs jezus valosaga lenne a kerdes ("az a gond, hogy j valosagos szemben z-vel" irta). ez azert nem ugyan az teljesen - de talan rosszul fogalmaztam.

    nicht kompot

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15847 üzenetére

    Jézus Krisztus váltságáldozata alapján minden embernek lehetősége van az örök életre.
    De, hogy ki kapja meg, azt nem mi döntjük el - nem a mi feladatunk.

    "Ne ítéljetek többé, hogy ne ítéltessetek, " (Máté 7:1 [ÚV])

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15888 üzenetére

    Akkor Te most azt szeretnéd, hogy olyat tegyek amiről mindketten tudjuk, hogy helytelen?
    Én nem szeretném.
    Miért kellene döntenem mások felől?
    Az a feladatom, hogy minél több személlyel megismertessem a Királyság jó hírét.
    Nem az, hogy eldöntsem kap-e örök életet, vagy sem.

    Lehetősége mindenkinek van MOST.
    Nem ha tanu lesz.
    A lehetőség MOST van. Nem lesz, VAN.
    Minden ember szabadon dönthet arról, hogy szeretne-e megfelelni Isten követelményeinek.

    Írtad:
    " bűn, ilyet meg nem követtek el."

    Ezzel egyet értek. :)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15893 üzenetére

    Ezt Te találtadki, vagy valaki tanu ellenes személy rágta a szádba?

    Ha valaki nem azt teszi ami a feladata, az milyen jogon vár jutalmat?

    A Jelenések ír a hamis vallások elpusztításáról.
    Mely vallások fognak akkor megszünni?

    Az ítélet napja eggyik pillanatról a másikra jön el. Abban a pillanatban ki tudja hányan fognak tanulmányozni, akik akkor még nem keresztelkedtek meg, nem adták még át az életüket Istennek. Ki tudja mennyi csecsemő lesz akkor? Vagy olyan ember akivel még nem találkoztunk? ...
    Jehova a szívek vizsgálója. Ezt Te is tudod.
    Az örök életnek nem az a feltétele, hogy most valaki éppen megkeresztelkedett-e nálunk, vagy sem.

    Mi, mint szervezet nem hirdetjük azt, hogy aki megkeresztelkedik nálunk, az automatikusan örök életet kap.

    Szokták mondani, hogy:
    '' Minden út Rómába vezet''
    Ez Rómára igaz, nem Istenre.
    Nem véletlenül fogják majd mondani sokan, hogy 'Uram, Uram'.

    Efézus 4:5a,b
    ''egy Úr, egy hit''

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15894 üzenetére

    Miért?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15903 üzenetére

    Nem szoktam, szoktuk használni az üdvösség szót.
    Ha arra gondolsz, hogy Jehova Tanuin kívül más is részesül-e a ki nem érdemelt kedvességben;
    arra az a válaszom, hogy igen.
    Jézus nem Jehova Tanuiért halt meg, hanem minden egyes emberért.
    Jézus halála után, minden embernek lehetősége van megszabadulnia az 'Ádámi' bűntől, amit örökölt.
    Nem csak Jehova Tanuinak

    van-e a szervezeten KÍVÜL üdvösség szerinted?
    Van a szervezeten KÍVÜL minden embernek lehetősége, hogy megszabaduljon a tökéletlenségtől.
    Mindenki részesül a ki nem érdemelt kedvességben.

    Remélem erre voltál kíváncsi.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15903 üzenetére

    A jutalomról:

    A jutalom, a földi örök élet lesz.
    Róma 6:23 (ÚV)
    "Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által."

    Róma 6:23 (Károly)
    "Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban."

    Zsoltárok 37:11 (ÚV)
    "A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében"

    Zsoltárok 37:11 (Károly)
    "A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben."

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15904 üzenetére

    Ki mondom én nyíltan is, hogy aki a keresztet imádja, az bálvány imádó, mert az
    két, egymásra merőleges, középen rögzített, faléceket, vagy vas öntvényt, vagy kitudja miből készült tárgyat imád.
    Nem Istent. Szerintem ez eléggé egy értelmű ezen nem lehet mit csűrni-csavarni.
    Vagy Istent imádod vagy nem.

    Máté 12:30a (ÚV)
    "Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,"

    Máté 12:30a (Károly)
    "Aki velem nincsen, ellenem van;"

    Máté 6:24a (ÚV)
    "Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak;"

    Máté 6:24a (Károly)
    "Senki sem szolgálhat két úrnak."

    Az aranyborjút imádó izraeliták nem a Bibliában kijelentett Istent imádták,
    Akkor még nem létezett Biblia. Ez igaz.
    De mint már fentebb idéztem, ők azt mondták, hogy
    azt az istent imádják aki kivezette őket Egyiptomból.
    Szerintem ez is elég egyértelmű.
    Szerinted nem?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15905 üzenetére

    Miért tetted fel ezt a kérdést? azért írtam a miértet.

    Ez áll a Bibliám előszavában:

    "Ez az új magyar bibliafordítás, amely az angol New World Translation of the Holy Scriptures 1984-es kiadásán alapszik, a Héber -Arámi Iratok 39 könyvét, valamint a 2000-ben kiadott magyar nyelvű Keresztény Görög Iratok 27 átdolgozott könyvét tartalmazza."

    Ennyivel tudok szolgálni.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15912 üzenetére

    Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kereszt, és az aranyborjú egymással egyenértékű bálványimádás...
    Írta pocokx.
    Nekem úgy tűnik, hogy azért tette fel ezt a kérdést mert ő imádja a keresztet.
    Ha nem imádja, akkor meg nem értem, hogy miért kérdezte meg?

    Az aranyborjú idején nem létezett Biblia, de létezett Isten kijelentése Mózes által. És ebben a kijelentésben sehol nem szerepelt, hogy Istent aranyborjú képében kell imádni... sőt, az aranyborjú a korabeli pogány népek termékenységi isteneire emlékeztető motívum. Írtad.
    Szerintem ebben egyet értünk.

    Az aranyborjút imádó izraeliták nem a Bibliában kijelentett Istent imádták,
    Dehogy nem. Azt az istent aki ki vezette őket. 'látták, hogy Mózes sokára jön le a hegyről'. Ezért megkeresték Áront. Miután elkészült a bálvány, Áron oltárt épített és ezt mondta: "Holnap az Úrnak innepe lesz! "

    Azért írtam, hogy akkor nem volt még Biblia, mert azt írtad, hogy ők nem a Biblia istenét imádták.

    Ha úgy tetszik így is írhatom:
    Az izraeliták miután átkeltek a Vörös-tengeren, rá vették Áront, hogy készítsen egy bálványt.
    Ezt a bálványt ők imádták. E bálvány mögé képzelték Jehovát, aki kivezette őket Egyiptomból.
    Jehova ezt elítélte.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • szoke12

    őstag

    válasz kymco #15914 üzenetére

    Miért kellett volna az összes nyelv lefordításához közvetlen a héber/görög szöveghez visszanyúlni. Senki nem tiltja meg, hogy utánanézz bárminek is. A Károli honnan lett fordítva?

    Mindamellett számos keresztutalás található az ÚV-ben, ami abban segít, hogy lásd, hol fordul még elő az eredetiben ez a kifejezés. Milyen környezetben.

    Illetve rengeteg helyen tudjuk, hogy milyen szó szerepelt ott eredetileg. Megintcsak utána is lehet nézni.

    Az érthetőbb nyelvezet is szempont volt, és hogy ahonnan Isten neve jogtalanul eltűnt a többi fordításból, mindenhol helyre legyen állítva.
    Ezt a témát (Isten neve) már kitárgyaltuk korábban, Ujjlenyomat kolléga elég sokat kutatott utána, és választ adott. (Bár erre ha jól emlékszek, már nem reagáltál.)

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #15923 üzenetére

    Például több helyen is, mint tanító, vagy igaz tanító említi és véletlenül sem, mint Isten fia.
    Többször is említ egy nőt, aki a társa. Ez akkoriban a feleséget jelentette.
    A holt-tengeri tekercsekből tudjuk azt is, hogy kisgyermek korától nazarénusnak nevelték.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #15925 üzenetére

    Sok könyvet írtak a holt-tengeri tekercsekről, köztük több olyat, ami a tekercsek fordításait tartalmazza. Ráadásul nem csak a qmrani tekercsek léteznek, hanem számos hasonló korú lelet van. Gondolom hallottál már a gnosztikus evangéliumokról (ezek nem kerültek bele a bibliába).

    pocokxx: Mi az igazság? Az amit te annak mondasz, vagy az, amit én? A hit tekintetében nagyon nehéz igazságot tenni.
    Valójában a vallás is egyfajta magyarázat az élet titkaira.

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák