Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Ujjlenyomat #15895 üzenetére

    "Ezt Te találtadki, vagy valaki tanu ellenes személy rágta a szádba?"
    Ezt már nem először kaptam meg... :) Nem létezik a környezetemben tanúellenes hálózat, ami engem akar beszervezni, ezt az én saját logikámmal vezettem le. Nem te vagy az első tanú, akivel erről beszélgetek, és a lényeg mindig ugyanaz.
    Felteszek egy egyszerű kérdést: Lehet-e a Jehova tanúin kívül üdvössége az embernek?
    A válasz igékkel tarkított magyarázat, ami arra akar rávezetni, hogy nem, de ki ezt nem hajlandó mondani senki. De mivel az igék, érvelések nagyon határozott szerkesztői céllal születnek, ez nem titkolható, elég egyértelmű, és a szerkesztői cél pedig az, hogy én magam mondjam ki az érvek hatására, hogy a tanúprogram nélkül elkárhozok, ott motoszkál bennem, hogy mi ért nem lehet kimondani azt, amit az ember gondol, sőt ezek a gondolatok egy irányított beszélgetést is próbálnak kialakítani? Az a bűn, ha kimondjuk, amit gondolunk? Attól bűn a paráznaság Jézus szerint, hogy fizikailag megtesszük?
    Szerintem érted, hogy én most mit akarok elmondani. Te nyilvánvalóan tudod, hogy a JT-n kívül nincs üdvösség. Ha lenne, akkor most nem próbálnád a keresztényekre ráhúzni a bálványimádást. Ezt sem mondod ki, csak rávezeted a megtévedt bárányt. Tudod, hogy nincs üdvösség, és ez meghatározza, a hozzánk való állásodat, szavaidat, érveidet, indulatodat. Ott van a gondolataid mélyén, és azt hiszed, hogy azzal, hogy nem mondod ki, eleget teszel Jehovának. Ez álszentség szerintem.
    Terelsz szépen, nekem nem az a kérdés, hogy minden Jehova Tanúja üdvözöl-e? Ezért nem is tudom elfogadni a válaszod, ami a fel nem tett kérdésre válaszol
    Sokkal inkább az foglalkoztat, hogy van-e a szervezeten KÍVÜL üdvösség szerinted?
    De erre nem fogok nyílt választ kapni, mert az ítélkezés lenne, pedig csak a véleményed érdekelne.

    "Ha valaki nem azt teszi ami a feladata, az milyen jogon vár jutalmat?"
    Én nem várok jutalmat. Mert szolga vagyok, aki a kötelességét végzi, Krisztus rabszolgája. A kötelesség végzése pedig nem jutalom függvénye. Jézus már rég megfizetett mindent értem. Amikor a kereszten meghalt értem is, akkor egyik utolsó szava az volt: "Elvégeztetett!" Ami azt jelenti az eredeti görög szövegösszefüggésben: A számla rendezve van, kifizettem minden adósságodat. Jézus, ekkor, a kereszten vásárolt meg engem magának egy örök életre. Az Övé vagyok, nem kell tepernem a jutalomért, de mivel a szolgája lettem, teszem a dolgom... most is éppen.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák