Új hozzászólás Aktív témák

  • kilozsul

    aktív tag

    Én azt gondolom, hogy az egyházi és vallási fronton lévő vitákat nagyrészt el lehetne kerülni, ha két témakört rendeznénk...

    1. A vallás tényleg legyen szabad és elkülönített az államtól. Ne legyenek mondjuk keresztény ünnepeken szabadnapok (mert nincsenek se zsidó, sem pedig iszlám ünnepeken szabadnapok), vegyen ki mindenki szabadságot a saját ünnepeihez...

    Válasszák el a finanszírozási kérdéseket az államtól. Az 1% az oké, egyénileg mindenki felajánlja ahová neki tetszik... Azt is tudom, hogy bizonyos egyházak támogatott tevékenységei némileg közcélúak. De csak némileg, mert az alkoholista kezelése nem világi szempontok szerint történik, hanem árukapcsolással jár hozzá a térítés is ugye.. Ez nekem kb azt jelenti, mint ha egy csokigyártó minden eladott szelet édesség után 10 Ft-ot átutal mondjuk karitatív célra, és az államtól pedig pénzt kérne, mert hát ő ugye közcélért tesz, az már más kérdés, hogy közben "eladja a termékét".

    Szóval minden egyház, felekezet tartsa szépen el saját magát. Ebben az országban nincsen államvallás, tehát elvileg ez lenne a normális...

    2. Mindenki leszokna az erőszakos térítésről. Én kifejezetten erőszakosnak gondolok minden olyan győzködést, amit én nem kértem... Ha valaki vallási műsort, előadást tart valahol akkor az érdeklődők oda tudnak menni és kérdezni, én meg akit nem érdekel a dolog, el tud mellettük menni... Senkinek semmi joga ráerőltetni a vallását véleményét egy másik emberre. Akkor sem ha te úgy gondolod, hogy felfedeztél valami olyat, amit mindenképpen meg kéne osztanod mindenkivel.. Hát ne.. Menj el szerepelni, csinálj weboldalt de ne nyomulj. Az meg már kimeríti a gyomorforgatás fogalmát, amikor közlöm, hogy én buddhista vagyok, de ez nem zavarja a jóembert, hanem átszellemült képpel mosolyog, hogy én el vagyok tévedve... Szépen mindenki örömködjön magában vagy a gyülekezetében.

    Buddhának volt egy okos mondása, ami valahogy így hangzott: "Ha nem kérdeztek, akkor ne válaszolj." Érdekes módon engem a vallásom miatt soha senkitől nem ér kritika (a buddhizmusban tilos téríteni), sőt a barátaim szívesen kijönnek velem a sztupához, szentélybe. Az ott lévő lámák szívesen beszélgetnek bárkivel, de ha valaki érdeklődik is, szelíden "elutasítják", mert aki ezt az utat választja annak nincsen meg a lehetősége hipphopp megtérni, hanem nagyon melós út, élet, szemléletmódváltás áll előtte.

    Én ettől függetlenül tisztelem mindenki vallását (még ha olyan megmosolyogtatónak tartom is, mint esetleg ők az enyémet), de amikor ezt elvárnám mástól is akkor szoktak jönni a problémák, mert ők "tudják ám az igazságot" és csak az én életemet akarják megmenteni...

Új hozzászólás Aktív témák