Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #24946 üzenetére

    "Ha segít, akkor próbáld meg így elképzelni."
    Elképzelem, de mire megyünk vele? Te nem ilyen ember vagy (előzmény nélkül, tök új infóval, tök egyedül), neked nem számít ez a megközelítés a sztori megértése szempontjából (másik témára akarsz áttérni - pl. általános megérthetőség? Akkor azt mondd, mert én ott tartok, hogy neked kell a megoldókulcs)...

    "Ez nem egy vita..."
    De diskurzus, tehát lehet ugyan bánki monológokat egymás mellett, kellő távolságban elnyomni, de azt a szemközti fallal is megtehetem (ugyanannyit kapok tőle visszajelzésben), így arra gondoltam egymásra reflektálunk, nem papagájkodunk... :)

    "korrektebb képet kapunk a történetről ha távolságtartással szemléljük"
    Szép idea, de Te ateistaként (ezt mondtad korábban) teljesen elveted a Biblia (és Isten) valóságos voltát, én meg hívőként elfogadom ezeket, tehát két értékfelvett álláspontból (tagadás/elfogadás) közelítő fél vagyunk, nem Svájc.
    Ez ráadásul nem befolyásolja a rendelkezésre álló adatok használatát sem.
    Terelés, nem valid érv ("korrektebb"? nem.).

    Az eposzos példád nettó a Te álláspontodat (tagadás) erősíti, és megpróbálod rákényszeríteni a másikra (rám), mint "módszert", miközben nem vagy hajlandó hipotetikus álláspontot felvenni: egyoldalú elvárás. Közben nem szükségszerű és kizárólagos (vagy működő/hasznos) módszer...

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák