Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    Újabb jó hírek.
    Sony elismerte, hogy valóban vannak gyári hibás 24-105/4 G lencsék, amikkel nem működik a fókuszálás. Ezeket Ingyenesen javítják.

    Lényeg tömören és röviden. A megjelenés után észrevették, hogy a Sony 24-105/4 G lencse egyes tagjai (SN:181xxx) fókusz hibásak.

    Pontosabb információk ITT a felderítés menetéről, részletes leírások és beszámolok is találhatóak az oldalon angolul.

    Azóta a Sony is elismerte és itt egy hivatalos állás foglalás, ami szerint javítják és még a sorozatszám is ellenőrizhető.

    Nem tudom ki milyen kapcsolatban van a nagyobb objektív kereskedőkkel (Fotoplus, 220Volt, Sonyszalon stb.). Vagy olvassa-e onnan valaki, De jó lenne náluk elérni, hogy még ők eladás előtt ellenőrizzek a sorozat számot, így nem a vásárlónak kell a helyszínen, vagy otthon tesztelni és feleslegesen visszaküldözgetni.

    Én itt már korábban is írtam róla és most is, de gondolom a lencsevásárlók csak csekély része olvassa ezt... Szerintem az objektív vásárlok jelentős része észre sem vette, hogy ez hiba lenne. Pedig igencsak rontja a kép minőséget... Elvileg rendesen fogy az objektív nálunk is.

    Én ITT leírtam a tesztelés rövid menetét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák