Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Tauka #52 üzenetére

    A jó munkához hozzátartozik, hogy megpróbál megfelelő munkát kiadni a kezéből (kódminőség, dokumentáció, satöbbi), a tapasztaltabbak tanácsain rágódik az ember, nem sároz be mindenkit maga körül és nem ordibál. Ezekből sokan csak az utolsót tartják fontosnak. A professzionalizmus sokrétű ám!

    Bélabá

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #54 üzenetére

    Tehat ha egy csavo vegigmegy az utcan, es minden auton lecsereli az egyik kereket egy biciklikerekre, aztan fennhangon szidja az utat, mikor a kocsik osszevissza mennek, es ez mar evek ota magyarazva van neki, hogy ne csinalja, O meg csakazertis csinalja folyamatosan, akkor szerinted mi is a teendo?

    Tegyuk hozza, hogy az egyetlen kommunikacios/retorzios/akarmi csatorna az konkretan online es publikus.

    Szoval, tovabbra is: Nem, nem az altalanos jellegu bunkosagot vedjuk, tokmindegy, kirol van szo. Azt vedjuk, hogy ha egy embert kiidegelnek, es elpattan a cerna es elkezd uvoltozni meg anyazni, akkor lehet, hogy ezek utan nem az embernek kene nekiesni, hanem, plane ha mar ennyire vigyazunk mindenkinek a lelkenek a pici kis virgaira, hogy le ne tapossuk oket, esetleg megerteni mi tortent, megnezni a mogottes okokat, es azon elgondolkodni, nem?

    Amugy miert van az, hogy valahogy mindig azoknak a kis mimoza lelket vedjuk, akik lenyegtelen szereplok es konstans faszsagot csinalnak, es soha nem mondjuk azet az emberet, aki le is tett valamit az asztalra, es kezd idegileg tonkremenni a korulotte levo inkompetenciatol?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Béééla

    őstag

    válasz Tauka #54 üzenetére

    Abban, hogy mindenki a linux fejlesztői közösséget ekézi, miközben a "sértett" fél gyakorlatilag semmit se tett azért hogy ne ordibálásba torkolljon.
    Én melóhelyen három ordibálásra emlékszem:
    - amikor az újonc órákon át ecsetelte-erőltette a hülye ötletét az egész csapattal és a seniorral szembe is
    - amikor egy hónapnyi 200%-os hajtás után hajnal kettőkor, a terepen, több napnyi helyi reggelhattóléjfélig típusú gürizés után telefonálunk az egyik fejlesztőkollégának hogy meséljen, milyen hibák lehetnek a moduljában mert maradt egy délelőttünk, és már csak az övét nem ismerjük teljesen, mondjon pár konfigurációs lehetőséget és bejelenti hogy "az én modulom hibátlan, hagyjátok békén"
    - amikor ugyanezen a terepen a 10 féle ID-ból nem jót írtam fel, de én nem visszaugattam hanem kúsztam vissza mert tudtam hogy hibáztam

    Bélabá

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #56 üzenetére

    Nem, en azt allitom, hogy idegileg kikeszult, tehat ertheto, hogy uvolt.
    Azi is mondom, hogy a linux community soha nem volt egymasba karolt mosolygo emberek csoportja, akik viragkoszoruval a fejukon ugralnak a reten enekelgetve. Konkretan az egesz mindig is ugy nezett ki, hogy csak es kizarolag a szakmaisag szamitott, minden mas erv mehet a picsaba.
    Ezert tart ott, ahol. Na, ennek lesz most vege, es innentol a lelekgondozas prioritasa kb tiz szinttel lesz a kod minosege felett. Nameg a kernelnek aztan annyira kell a politika, mint meg egy lyuk a fejembe. Nem veletlen, hogy ennek senki nem orul, aki a szakmaban van, es mindenki csillogo szemekkel tapsikol, aki nincs.

    Linus egy taplo volt? Igen. Es? Bizonyitottan mukodott amit csinalt? Igen. Reszemrol ennyi szamit, es pont leszarom, ki van megsertodve mennyire es miert, menjen haza, sirja tele a parnajat es fejlesszen mast, ennyi.

    En csak azt remelem, hogy amint elkezdodik ez a leleksimogato faszsag, hogy "ok-ok, tudom, hogy szar a kodod, de bemerge-eljuk, mert LGBTXYZ/akarmilyen nem feher szinu/akarmi vagy", azonnal lesz egy masik fork, ahol tovabbra is csak a szakma szamit, es senkit nem erdekel semmi mas.
    Aztan majd jonnek az ego haju sjw-k habzo szajjal, hogy amelyik ceg nem az sjw kernelre epiti a szervereket az naci, de talan addigra lesz valami megoldas.

    Nagyon remelem, hogy nem lesz igazam, hatalmas baromsagot irtam, es a fentebb vazolt forgatovkonyv helyett megtalaljak az aranykozeputat, es az lesz, hogy a kod minosege tovabbra is az elso, csak kulturaltan van kozolve a hiba, mas nem szamit/valtozik. Erre is van egy picike esely, csak sajnos a tapasztalatok azt mutatjak, hogy ahol a szelso balos uthenger megindul, ott nincs megallas.
    (Pont, mint a szelsojobbosnal, mindketto csoport ugyanolyan retardalt metely az en velemenyem szerint, csak az informatikaban jelenleg a szelso bal eloretorese jelenti a veszelyt/problemat.)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Béééla

    őstag

    válasz Tauka #59 üzenetére

    >probléma ott van, h szerinted a végső MEGOLDÁS az ordibálás.
    Nem a megoldás, a tünet. Jelen esetben arra hogy menjen el virágkötőnek.
    >Ki mindenki ekézi a linux fejlesztői közösséget?
    GOTO twitter és egyéb social media. Iszonyat mekkora meghurcolás folyik.
    >Újonc. Nem ért hozzá. Ordítani kell vele?
    - Így kéne csinálni
    - Nem jó mert xxx
    - De szerintem így kéne csinálni!
    - Mondjuk, ezért, ezért és ezért NEM jó megoldás
    - De így kell szerintem és punktum!
    - De szakmai érvek szerint ezért, ezért és ezért NEM JÓ
    és ez ameddig nem torkollt ordításba hogy fogja már fel azzal a csökött agyával.
    >Ha gond lesz, az ő felelőssége. Ordítani kell vele?
    Nem, a MI felelősségünk. Ugyanez ment while(true)-ban, amíg - sajnos - az ordítás hatására kinyögte. Most akkor melyikünk volt a rosszfiú? Aki miatt egy projekt bukhatott volna vagy akinél elszaladt a cérna?
    >Kiadod magadból ha akarod, és kész. te hibáztál, önmagad nyugodtan leordíthatod, ha akarod.
    Félreértetted, kapásból leordítást kaptam amikor leadtam a papírt. Abba nem mentünk bele hogy én hallottam félre zajos környezetben vagy a másik fél mondott rosszat mert az nem vitt volna sehova. Kurva stresszesek voltunk, tudomásul vettem hogy nem azért ordít mert faszparaszt hanem a körülmények hozták ki.

    Bélabá

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #63 üzenetére

    Nem, csak szerintem meghurcolni se kene valakit azert, mert megesik, hogy elszakad nala a cerna. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tauka #61 üzenetére

    "Miért, szerinted a linux community ennyire hülye, hogy ezt hagyná? Ennek semmi értelme, amit írtál, ez nem történhet meg."

    Hogy mi ? Vegyuk eszre, hogy senki sem olyan hulye hogy ezt akarja es senki nem vallalna ezt onszantabol, de MINDENKI kotelezo jelleggel igy tesz akit eler ez a fertozes, mert nincs valasztasa. Teljesen vilagosan latszik az elmult evekbol, hogy ez a PC mozgalom lesz az emberiseg legnagyobb bukasa valaha. Ez egy olyan haboru ami mindent tonkretesz, mindenkire hatassal van es minden mukodo tarsadalmi koncepciot szo szerint torol a vilagbol. Soha semmi nem volt a tortenelmben ami kozelitoleg akkora pusztitast okozott volna, mint amit ez a mozgalom fog.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Bici

    félisten

    válasz Tauka #72 üzenetére

    En is azt remelem, hogy ez csak egy kis pihi.
    Lehet, hogy rajott, hogy ha nem o kezeli a dolgot, akkor a sjw-k fognak valamit lepni, amit nehezebb lesz kezelni, mint onkent csokkenteni a tamadasi feluletet.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tauka #59 üzenetére

    "Meggyőződése, h tökéletes. Ahogy mondta, hagyjátok békén. Ha gond lesz, az ő felelőssége. Ordítani kell vele?": nem, az ilyet abban a tizedmásodpercben ki kell rúgni, hogy a lába nem éri a földet. ugyanis ez a hozzáállás azt eredményezi, hogy szarban hagyta a csapatot, ráadásul pont azt a részét, amelyik a frontvonalban az arcát adja az egészhez. ez a legnagyobb mocsokság, amit valaki elkövethet a társaival szemben.

    egyébként húzzunk párhuzamot. az usákok elnökét közvetlenül védeni szokta pár katona. ők az elit elitjének az elitje. pont ugyanúgy, mint a kernel fejlesztés: az elit elitjének az elitje csinálja. szerinted az air force one biztonsági tisztjeit rózsaszínű gyakorlóban képezték ki barbie baba sjw őrmesterek? Szerinted a fehérház őreit úgy képezték ki, hogy lövészet helyett safe place-re mehettek, mert a lövészet mennyire sérti már a kis lelkecskéjüket? szerinted a magyar kajakos csajok úgy lettek sokszázszoros világbajnokok, hogy Fábiánné Rozsnyói Katalin mindig pc módon az időjárásról beszélt, amikor le akarta tolni őket?

    francokat. belemásztak az arcukba és üvöltöttek, mint a sakál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Tauka #59 üzenetére

    "Meggyőződése, h tökéletes. Ahogy mondta, hagyjátok békén. Ha gond lesz, az ő felelőssége."

    Ez nem így működik. Ha nagy elb.szás van benne és az ügyfélnek ebből kára van, nem azt fogja mondani, hogy XY elcseszte, hanem azt, hogy WZ partnerünk nem teljesítette a szerződésben vállaltakat.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #118 üzenetére

    Őszintén, nem mindegy? Ha nem a legjobb, akkor az x-edik legjobb, de mindenképp az egyik legnagyobb hatású.
    Történt valami a Linux kernel-fejlesztők közt, ami(vagy aminek kapcsán) bejött a képbe a CoC dokument és annak az összes rezsimunkása, ugyanekkor Linus "úgy döntött", hogy visszavonul egy időre.

    Ami sukunkat, többek közt engem is zavar, az hogy ide is betüremkedni látszik az a kultúra, ami szerint a modor fontosabb, mint a mondanivaló. E tekintetben Linus szvsz hibázott, hogy feladta régóta hangoztatott elveit, miszerint a kód milyensége a lényeg, csak annak ad tiszteletet, aki előtte kiérdemli és akinek ez nem tetszik, azt senki se kötelezi, hogy Linux kernelt fejlesszen.
    Amit nem tudok/tudunk, az az, hogy volt-e Linusnak valódi választása(külső/belső kényszer volt-e), és hogy ez a "visszavonulása" valóban időleges vagy annyira elege lett a SJW/PC népekkel való harcból, hogy inkább keres magának más elfoglaltságot?
    Engem igazából ezen utolsó kérdésre érdekel a válasz, de ez meg idővel kiderül.
    Addig is annyit tudok mondani, hogy a DevCon14-en elhangzott válaszának(14:35-18:35-ig) minden egyes szavával egyetértek, és sajnálnám, ha ő meggondolta volna magát. Tősgyökeres Windows-mérnökként is mélységesen felnézek erre az emberre.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #123 üzenetére

    Akkor az a kérdésem az irányodba, hogy mi a fontosabb neked? Vagy ha tetszik mi a nagyobb otrombaság:
    a) Linus elküld a francba egy developert aki figyelmen kívül hagyja az "egyetlen igazi szabályt" amijük van és szart ad be munka címen, majd megpróbálja a felelősséget másra tolni, elég arcátlan stílusban(gondolom erre a levelére gondolsz)
    b) a fejlesztő developert aki figyelmen kívül hagyja az "egyetlen igazi szabályt" amijük van és szart ad be munka címen, majd megpróbálja a felelősséget másra tolni, elég arcátlan stílusban("it looks tha pulseaudio/tumbleweed has some serious bugs and/or regressions"), ezzel az összes olyan, az ügyben speciel ártatlan fejlesztő munkájára nagy ívben szarva, akinek a programja az ő balfaszsága/hanyagsága miatt hibákat kezd el produkálni, amikert az ő felhasználóik jó eséllyel nem a kernel-fejlesztőt fogják hibáztatni...

    Az adott esetben Linus nem a fejlesztő személyét támadta, hanem a viselkedését. Ha te azt is megtiltanád, nincs dolgunk egymással.

    Nem kötelező Linux kernelt fejleszteni, aki nem akarja betartani a szabályokat és szart ad ki a kezéből, az csináljon mást. Aki ezen felül másokra akarja tolni a saját balféksége kapcsán a felelősséget, egye meg szó nélkül, amit kap érte Linustól.

    Egyébként a lebaszás címzettje azóta a Samsung R&D igazgatója Brazíliában és azóta is lelkesedik a Linuxért. Tehát őt pl. nem sikerült elüldözni...

    Nem olvastam végig Linus teljes levelezését(TL/DR), de a felhozott példák egyikében sem érzem aránytalanul erősnek a fogalmazást, tekintetbe véve minden körülményt.

    No jó, egyet találtam, ami, ha egy konkrét embernek íródott volna, túl durvának érezném, a konkrét formájában viszont inkább szónoki felkiáltás, szándékos túlzásokkal élve, szarkasztikusan. Ez az.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #136 üzenetére

    Nem mindent szabad, de ezt még szvsz igen. És nem azért szabad, mert az, aki, hanem ebben nincs semmi extrém, az átlagnál valamivel nyersebb, de akinek ez nem fér bele, az foglalkozzon mással.

    A politikusoknak sem szabad mindent, de mifelénk kellően pofátlanok, hát csinálják, a sok birka úgysem szavaz ellenük, vagy ha mégis, hát kihoznak egy 48%-os szavazati kisebbségből 2/3-os parlamenti többséget...így persze hogy mindent mernek

    És igen, a hasonlóan magas technikai szinvonalon dolgozó csapatokban legyen fontosabb a teljesítmény, mint a stílus. Nekem nem felel meg, hogy "szart csinálnak, de közben felettébb tisztelettudóak egymással".
    Tetszik vagy sem, aki sok időt/erőfeszítést öl a hard skillek fejlesztésébe, annak általában kevesebb energiája/toleranciája marad a bullshitre.

    Ahogy előttem valaki írta, egyszer elmagyarázod, kétszer is... vérmérsékletedtől függően akár többször is, de eljön az a pont, ahol már nem bírja az ember szép szóval - általában minél inkább "passion project"-ről van szó, annál kevésbé, és a közösségi fejlesztés sajátossága, hogy az illető újra és újra felbukkanhat, nem tudod végleg "kirúgni", hisz nem feltétlenül állsz vele szerződéses viszonyban.
    Egyébként Linus tiltott már ki embereket(legalább egy konkrét emberről tudok) a kernel fejlesztésből, de neki pl. az az utolsó eszköze, előtte megpróbál verbálisan hatni az illetőre, gondolom inkrementálisan erősödő nyelvezetben(meg persze az adott fuckup súlyához igazodva).
    Támad/kritizál: nézőpont és érzélkenységi fok kérdése, ki minek könyveli el akár ugyanazt. Épp ez a PC baromság veszélye, ahogy ők, te is az ige erősségére tereled a figyelmet ahelyett, hogy a lényegi mondanivalót vitatnád, tudniillik hogy Linus egyáltalán nem személyeskedett abban a példában, hanem az illető viselkedésére reflektált.

    A tisztelet nem alanyi jog, igenis ki kell érdemelni. Általában azok próbálják kikövetelni, akik nem szándékoznak kiérdemelni.

    Kérdés az is, hogy az ember egy közösségi projekt esetében megválogathatja-e hogy kivel akar együtt dolgozni és milyen munkamódszerrel/stílusban anélkül, hogy a PC huszárok belekötnének.

    A helyében én úgy volnék vele, hogy megyek a saját fejem után a magam stílusában, és akkor ha támadnak, addig is olyan környezetben vagyok, amilyenben én akarok, nem amit rám kényszerítettek és ezzel együtt se tetszik nekik.
    Eddig láthatólag ő is így volt vele, most valami változott, talán belefáradt egy kicsit a szélmalom-harcba vagy... nem tudom.
    Lehet hogy csak így tudott szabit kivenni - láthatod, hogy a summittal is utána mentek, nem bírták nyugton hagyni, nagyon ragaszkodnak hozzá, pedig biztos, hogy technikailag meglennének nélküle egy ideig, hát így most kénytelenek lesznek.

    Saját megfigyelésem egyébként azt mutatja, hogy a legtöbben akkor kezdik el a stílust támadni, ha a tartalmat nem tudják vagy valamiért nem akarják(pl nem érdekük.) - még a politikusok is.

    Az meg szerintem egyenesen gusztustalan, hogy ő felépít valamit, jó negyedszázad munkáját beletolja, aztán ezek a SJW-k meg nagy öntudatosan odamennek és osztják az észt, hogy mit mondhat, mit nem, ráadásul bizottságot alakítanak, és szabályzatokat erőszakolnak rá...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Tauka #136 üzenetére

    Szar duma. A zsenik túlnyomó része általában nehéz ember, mert nem hajlandók kompromisszumokra. Linus Torvalds esetében sincs másképp és most szólok, hogy még lesznek is ilyenek.

    https://www.coreinfinity.tech

  • atike

    nagyúr

    válasz Tauka #136 üzenetére

    Te hol élsz...?

    Az "így van" és az "így kellene lennie" között elég nagy a differencia... :U

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Tauka #145 üzenetére

    Tauka, a sok rinyálás helyett menjél kapál... akarom írni programozni.
    Bár csak Linus stílusa lenne a legnagyobb gond a világon. Az amcsik nemzeti érdekekből sztárt csináltak egy náciból, mert csinált nekik rakétákat, akkor egy "zsémbes paraszt" nem érdemel meg egy kis türelmet és elnézést, akinek egy a rakétaprogramhoz mérhető szintű projektet köszönhetünk világszerte?

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • BiP

    nagyúr

    válasz Tauka #145 üzenetére

    Na, ti lesztek a helyi leképezése a dolognak. Te mondasz valamit, a másik meg csak ragaszkodik a szélsőségekhez, aztán előbb-utóbb elgurul a gyógyszer, és élőben látjuk, hogy emelkedik a hangnem :)

  • atike

    nagyúr

    válasz Tauka #146 üzenetére

    "Vagy ha nem is megoldás, azért mert a naaaaaaaaaaaaaaagy Linus Torvalds egy zseni, akkor neki szabad.
    Mert a zseniknek, akik szakmailag ászok, nekik szabad.

    Menjünk tovább?

    A politikusoknak minden szabad... miért? mert politikusok..

    mégtovább...?

    a politikusok nejének/vejének/barátjának minden szabad... miért? mert megfelelő ember neje/veje/barátja.

    A zseniknek mindent szabad.. miért? mert zsenik..

    Nem, nem, és nem."

    Ez konkrétan.

    Nem lenne szabad.

    De attól még így van. Akár a zsenikre gondolunk, akár a politikusokra akár a rokonaikra. Nem, nem és nem? Néz szét. :U

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Tauka #150 üzenetére

    Inkább te sértődtél meg mindenkire, akik szerint fontosabbak az eredmények, mint a stílus (persze egy bizonyos határig, amin lehet vitatkozni, de vannak teljesen tiltott zónák, pl Weinstein is marha jó producer volt, csak a sliccét be kellett volna varrni)
    Az meg hogy lenézed a takarítókat, inkább jellemez téged. Sajnos voltak olyan eszközök, melyeket javítanom kellett, mikor elgondolkoztam a WC puculáson, mert az kellemesebb lett volna.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #162 üzenetére

    Mindenkinek a stílusa többek közt a neveltetéséből fakad. Megjegyzem én kb az összes finn kollégám stílusában látok jeleket arra hogy hajlamosak no-bullshit módon, nyersen kommunikálni. Másik példa Kimi Raikkonen... Tehát nem feltétlen csak Linus saját személyes neveltetése van benne a dologban, hanem lehet részban kultúrális oka is.

    Neked Linus stílusa nem tetszik, nekem a tiéd.
    Épp annyi jogod van a sajátodat ráerőltetni Linusra(vagy épp rám), mint nekem a sajátomat rád.

    Van aki a problémákat szereti javítani, más meg az emberek lelkét babusgatni. Nem muszáj, hogy ugyanaz a személy legyen! Ha neked nem tetszik valakinek a stílusa, hát ne beszélj vele! Ha neki fontos, hogy beszélhessen veled, majd arra az időre megváltoztatja(vagy beiktat egy közvetítőt). Ha nem fontos, akkor mindketten kevesebb időt pazaroltok egymásra.
    Más emberek másban, máshogy jók - ezt épp a diverzitás mániások lennének képtelenek felfogni?

    (#164) opr: +1

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #165 üzenetére

    OK, lehet hogy igazából nem a stílusod, hanem a hozzáállásod nem tetszik.
    Felállítottál egy értékrendet amiben a stílus láthatólag előkelő helyet foglal el, és azt rá akarod kényszeríteni olyan emberekre, akiknek nem sajátja, konkrétan ez nem tetszik.
    Egyébként az én értékrendemben is szerepel a stílus, csak sokkal alacsonyabb prioritással.

    Tudod, mit nem fogsz fel? Hogyha valaki vlmiben nem jó, és ez másokat sért, semmilyen szinten nem kötelessége azon megpróbálni akár egy picit is változtatni, egészen addig, amig azoknak a másoknak az értékrendjét önként nem fogadja el magára nézve kötelezőnek(pl.munkaszerződés keretei közt).
    Az, hogy valami sért valakit, önmagában nem elegendő indok a változtatásra.

    "úgy viselkedik, ahogy az tiszteletre méltó" Ki szerint? Ki definiálja a "tiszteletre méltó" fogalmát? Mi van, ha pl én nem szeretnék mindenkinek a tiszteletére méltó lenni, csak azokéra, akiknek a véleménye egy picit is érdekel? Akinek a véleményét meg pont leszarom, annak a tisztelete se motivál kicsit sem.

    Másrészt nem gondolod, hogy ez épp kétirányú utca, és ha odamegyek egy közösségbe(pl.Linux kernel dev) tevékenykedni, akkor a belépéssel elfogadom magamra nézve kötelezőnek az ottani játékszabályokat?

    Az, hogy szakmai kihívásnak tekinted a kernel fejlesztést, még nem ruház fel semmilyen joggal arra nézve, hogy azt konkrétan abban a közösségben műveld. Lásd még #164

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #170 üzenetére

    Tehát neked szabad, Linusnak nem??? Dual standards much?

    (#171) brumi1024 lásd (#124) vége - egyébként konkrétan erre az általam már többször linkelt DevCon 14-es felvételen is kitért, hallgasd csak meg

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #166 üzenetére

    Ok, ha ez annyira zavarja, akkor menjen mashova, nincs azzal semmi gond.
    Sima ugy, lehet csinalni egy forkot, egy gombnyomas, legyen a neve Linux PCernel, vagy akarmi, kit erdekel, erted. Aztan meg lehet hirdetni, hogy ez egy olyan torekves, ahol ugyan az van, commitokat is atemelnek meg minden, csak pluszban ott van a szabaly, hogy csak ilyen meg olyan modon lehet kommunikalni.

    Aztan azonnal kiderulne, hogy erre mennyi az igeny a valosagban. Ha van erre igeny, es a benne resztvevok szamara ez olyan fontos, akkor pikkpakk egyedul talalna magat Linus es kesz. Ha viszont nem igy van, akkor meg kiderulne, hogy konkretan azok szamara, akik ebben reszt is vesznek, nem csak az oldalvonal mellol nyomjak a dumat, ez pont nem szamit. Esetleg elofordulhatna amugy olyan is, hogy ketteoszlik a ket tabor, de tovabbra is segitik egymast, atvesznek egymastol commitokat, stb, es akkor az sincs elnyomva, aki ha hibat lat, orjong es bunkon kommunikal, meg az sincs megsertve, aki erzekenyebb lelkivilagu es ez neki szamit.

    Szoval, ha tenyleg annyi lett volna a cel, hogy a kernel minosegenek a megtartasa mellett legyen lehetoseg nyugodt kereteken belul beszelgetni, akkor az nagyon konnyen megoldhato lett volna. Pontosan ezert ugy gondolom, hogy ez, igy, ebben a formaban egy gusztustalan politikai allasfoglalas, eleg nyomulos, agressziv, irritalo formaban. Ennek pedig ebben a korben semmi helye nem lenne szabad, hogy legyen. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #180 üzenetére

    Nem, a "bárcsak abortáltak volna el" az nem fér bele nekem sem, de ismétlem, az nem konkrét embernek volt címezve, hanem egy "Ó istenem, miért versz ilyen marhákkal?!" típusú szónoki felkiáltás volt a nagyvilágba, szándékosan eltúlozva -ha jól emlékszek, a konkrét szó amit Linus használt rá, a "hyperbole" volt.

    Ettől függetlenül egyetértünk, hogy nem értünk egyet.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tauka #180 üzenetére

    Alapvetően abban nem értünk egyet, hogy az, hogy valaki rossz kódot ír, az egy valódi probléma, az hogy ki, kinek milyen stílusban mit mond, az meg virtuális.
    Virtuális problémából pedig mindenki akkora lufit fúj, amekkorát akar.

    A kommunikáció stílusa az adott közösség belügye. Ha valaki nem érzi jól magát az adott közösségben, akkor úgyis kilép belőle. Ha a túl sok kilépő miatt a project veszélybe kerül, akkor a közösség vagy moderálja magát vagy szétesik. Jelen esetben a project él és virul, tehát a közösség jól funkcionál.

    Innentől lehet polemizálni, hogy Linus taplósága miatt vagy ellenére, de pontosan azért, mert nincs logikailag levezethető ok-okozati összefüggés a taplóság és a minőség között, Linus stílusa az adott közösségen kívül halál lényegtelen, virtuális probléma. Azért lehet téma egyáltalán, mert manapság arra klikkel a nép, ahol jól a többiek arcába tolhatja a privát életszemléletét, erre pedig a "stílus" körüli végtelen fingreszelés ideális apropó.

  • cami][us

    senior tag

    válasz Tauka #191 üzenetére

    Szöveg alapú kommunikációban nehéz másképp érzelmeket átadni, mint extrém viselkedéssel. Linus esetében sem általános ez a viselkedés. Nyilván nem használhat emojikat, ami tényleg infantilis lenne, ellentétben a káromkodással. A vastagbőr pedig kötelező, ha már mindenki látja milyen kódot írsz.

  • dabadab

    titán

    válasz Tauka #191 üzenetére

    "Linus ezzel a több éven át tartó stílusával csak maga alatt vágta a fát."

    Ezt alá tudod támasztani bármivel? Mert nekem, aki nem ebben a cikkben olvasott először a stílusáról, hanem úgy távolról követgettem a történeseket a maguk idejében is, erősen úgy tűnt, hogy alapvetően ezt a kommunikáció dolgot egész jól megoldotta. Nyilván lehetett volna jobban (MINDENT lehet jobban csinálni) és most pont úgy tűnik, hogy ő is erre jutott, de lehetett volna sokkal-sokkal-sokkal rosszabbul is csinálni, akkor is, ha soka egyetlen fuckot meg perkelét sem ereszt meg.

    "Ha Te tudod, Ti tudjátok, h vannak olyan érzékenylelkűek, akiknek ez bántja a lelkét, és van olyan csoport (PC, sjw, akárki, tökmindegy), akik nagyon is fel fogják fújni ezt az apróságot (ami most lehet megtörtént), akkor Linus is tudhatta... :("

    Tudta, találkozott vele, megvolt róla a véleménye.

    DRM is theft

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tauka #191 üzenetére

    Éppen ez az, hogy tök mindegy, hogy szerinted vagy szerintem mi a helyes viselkedés, mert a helyes viselkedés mindig az adott közösségen belül értelmezendő, nem valamiféle általános tanok szerint.

    Egy színházi próbán pl. a rendező simán ordítva lekurvázhatja a vezető színésznőt, amire az sírógörcsöt kap, majd később rájön, hogy pont ez kellett neki ahhoz, hogy megértse, hogy miről szól a szerep. Megtörtént eset. És nem, nem azért nem lett belőle világraszóló botrány, mert ilyen ez a szakma, hogy lealázzák a nőket, hanem mert a rendező és a színésznő is profi és bízik annyira a másikban, hogy bármi is történjen a próbán, az a produktum érdekében történik.
    Persze ezzel a bizalommal vissza lehet élni, mint ahogy az ügyvéd-kliens, orvos-beteg, szülő-gyerek, férj-feleség bizalommal is, de ennek semmi köze ahhoz, hogy egyébként milyen általános elveket vallunk a kultúrált kommunikációról, mert nem vagyunk benne az adott viszonyban, ezért - amíg konkrét jogsérelem nem történik - tökre semmi közünk hozzá.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tauka #200 üzenetére

    már két komoly állítást is tettél Linusról, ideje lenne bizonyítani őket.
    1. azt írtad, maga alatt vágja a fát. milyen jele van annak Linus karrierjében, hogy elvágta a fát maga alatt?
    2. mitől lenne Linus megosztó ember?

    nekem úgy tűnik, tájékozatlan vagy a komplett kérdéskörben és a saját véleményedet próbálod általános véleményként előadni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Tauka #201 üzenetére

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz Tauka #210 üzenetére

    "ha nem lenne megosztó, nem lenne ez a fórum sem"

    A kettő között nincs igazán összefüggés, mert eddig nem nagyon láttom olyat reklamálni Linus stílusa miatt, aki ténylegesen olvasta és értette volna a vonatkozó emaileket. Akik szerint Linus stílusa elfogadhatatlan, azok ebből a cikkből értesültek arról, hogy egyáltalán valami probléma lehet a stílusával.

    DRM is theft

  • Kansas

    addikt

    válasz Tauka #214 üzenetére

    "De ez is picit odavisszás, mert pont az volt eddig az érv, h akik már kivívták a tiszteletét, azokat nem anyáz." nem tudom, ilyet én nem emlékszem, hogy írtam volna. Ha te implicite beleértetted, akkor ott valóban félreértés volt.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tauka #210 üzenetére

    "Miért kéne neked bármit bizonyítanom?": mert ez választja el a kulturált vitatkozást a szimpla trollkodástól.
    ha nem támasztod alá a véleményedet, troll vagy.

    "Nem fogom, nem akarom, nem érdekel, h bizonyítsam vagy sem. Így gondolom.": de ebből az is kihallható, hogy meggyőzhetetlen vagy.

    "pontosan tudod h értem h megosztó": pontosan tudom, hogy hogyan érted, hogy mit írtál eddig, csak nem fogadom el. húzzunk egy nagyon mély és széles árkot elválasztóvonal gyanánt az értem meg az egyeetértek kifejezések közé.

    akik szorosan együttdolgoznak Linussal, azoknál nem megosztó. egy-két kívülálló szerint meg az. számít? nem. ha nekem választanom kellene, hogy legyen egy düledező windows szintű (:P :P :P) kernelem, amit udvariasan fejlesztettek, és minden rózsaszín volt, vagy legyen egy stabil kernelem, aminek a fejlesztése közben kicsúszott pár kussolj, a másodikat választanám. vagyis nem választanám, hanem választom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tauka #217 üzenetére

    "be kell látnom, h teljesen más élőben egy meeting roomban véleményeket ütköztetni": így van, megfelelő testalkat és nézési képesség esetén nem jutunk el a hangos anyázásig. :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz Tauka #214 üzenetére

    "De ez is picit odavisszás, mert pont az volt eddig az érv, h akik már kivívták a tiszteletét, azokat nem anyáz"

    Ez valami félreértés lehet. Linusnál az anyázás nagyjából arányban van azzal, hogy az illető mennyire jónak és kompetensnek bizonyult addig. Ha megnézed, akkor soha nem szerencsétlenkedő kezdőknek szól be, a legjobban meg akkor akad ki, ha régi, bevált fejlesztők, olyanok, akikben megbízik, csinálnak valami feltűnő hülyeséget.

    DRM is theft

  • válasz Tauka #166 üzenetére

    Te is egy lilára festett SJW vagy, ördög köntösben, aki még lelkes, és újonc?
    Valamiért b@ssza a csőröd ez az egész ügy :)

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Új hozzászólás Aktív témák