Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Béééla #29 üzenetére

    "Ha a linuxos belső légkör olyan amilyen, akkor a mimózák csináljanak saját kernelt"
    Azért a határozott, a nyers, és a paraszt megnyilvánulások között vannak átmenetek. Tehát lehet úgy lebaszni valakit, hogy nincs se üntyüm-püntyüm, de parasztbunkózás sem.

    Ahogy attól sem lesz valaki mimóza, ha nem szereti/nem tűri el, hogy úgy bánjanak vele, mint egy kapcaronggyal. Értelmes, felnőtt emberek dolgoznak ott, meg lehet ezt mondani határozottan, de egyben normálisan is. Nem kell elvinni szivárvány-PC irányba se, de alázni sem kell. Hiába van igaza.

    Nem csak az a terrorizmus, ha megmondják valakinek, hogy vegye lejjebb a bunk'o'meter-t, hanem a lélekromboló munkakörnyezet is az.

    Nyilván minden munkaterületnek megvan a maga tempója, stresszfaktora, professzionális környezete, aki benne van, egy szintig alkalmazkodik, elfogadja, stb., de közben emberek is vagyunk.

    Én pl. nem tudnék dolgozni egy állami láblógatós cégnél se, de egy ilyen lélekölő helyen sem.

    Másik példa: könyvvizsgáló cégek. Kizsigerelik az alkalmazottakat. Rengeteg meló, nagy követelmények, nem nagyon lehet hibázni, de közben bunkóznak is. Na, nekem ez lenne a sok. A sok melót, vagy ha tökéletes munkát várnak, azt elfogadja az ember. De ha emellé köcsögölnek is, na, akkor hagyjanak békén.

    (#30) hcl: mindkettő igaz.

    (#33) hunfatal: Persze, mindenki anyázik munka közben. Csak ugye nem mindegy, hogy anyázol egyet a levegőbe, esetleg szidod a kódot, vagy a nagyvilág előtt shut the fuck up-ozol le valakit.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Tauka #145 üzenetére

    Na, ti lesztek a helyi leképezése a dolognak. Te mondasz valamit, a másik meg csak ragaszkodik a szélsőségekhez, aztán előbb-utóbb elgurul a gyógyszer, és élőben látjuk, hogy emelkedik a hangnem :)

  • BiP

    nagyúr

    válasz E.Kaufmann #157 üzenetére

    "akik szerint fontosabbak az eredmények, mint a stílus "
    Szerintem meg senki nem mondta, hogy a fordítva van, hogy a stílus fontosabb lenne, mint az eredmények.

    Ő is, meg én is azt mondom, hogy igen, az eredmény a legfontosabb, de emellett maradjunk emberek, elfogadható kommunikációval. Ennyi. Nem zárja ki egymást a kettő. Annyira változatosan le lehet baszni a másikat a rossz teljesítménye miatt, a bunkózás csak egy felesleges adalék, amire nincs szükség. Mi csak ezt akartuk kiemelni.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Kansas #163 üzenetére

    "hogy hajlamosak no-bullshit módon, nyersen kommunikálni. "
    A finnek alapvetően ilyenek. Én is ezt tapasztalom. Tárgyilagosak, és emiatt minél délebbre megyünk, annál nyersebbnek tűnik a finn stílus.
    (Ettől még barátságos, vendégszerető népek, családcentrikusak, csak nem bullshitelnek, meg kifelé nem annyira érzelgősek.).

    Räikkönen tökéletes mintapéldája, szem előtt van, ezért jobban kiütközik a finn mentalitás. Ő vezetni szeret, a többi körítést (bullshitelést) meg utálja. Csak mivel ő finn, ezért ki is mondja, PC nélkül. És ez még az európai ember számára is furcsa. (kinek vérmérséklete szerint megmosolyogtató vagy felháborító)
    A mérnöki gondolkodásúak, programozók is hasonlóak, ezért a finn programozó meg különleges elegy :)

  • BiP

    nagyúr

    válasz Béééla #240 üzenetére

    Szándékosan van mindegyik LMBábécé lánynak lila haja?
    Mondanám, hogy vicces, de inkább ijesztő, hogy nem tudják a többiek meggyőzni, hogy amiről beszélnek, annak az égvilágon semmi, de semmi köze a kódhoz, a teljesítményhez, és igazából egy projekt szempontjából senkit, de senkit nem érdekel, hogy ki kit és milyen módon szeret. De hát ők a "lényükben" vannak megsértve az említett kijelentés által, így hát kötik az ebet a karóhoz.

  • BiP

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #287 üzenetére

    "A színész és a modellszakma ilyen..."
    Na, ezzel van a baj. Mert nem kéne ilyennek lennie. Ezért van létjogosultsága a metoo mozgalomnak.

    "Határ van, de beleegyezéssel támogatod az efféle magatartás formát... ennyi."
    Igen. De aki nemet mond, és emiatt fúrták meg a karrierjét, azt szintén hátrány érte, csak mert nem hódolt be a zaklatásnak, tehát szintén jogos a felháborodása.

  • BiP

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #298 üzenetére

    "mondtam, én olyat, hogy ilyennek kéne lennie, vagy hogy jól van ez így? szerintem nem! Azt mondtam, hogy VALÓSAN (ha teccik, ha nem), bizony így működik (sajnos)."
    Szúszá. Én sem mondtam, hogy Te mondtál olyat, nem kell belelátni.

    Abban viszont egyetérthetünk, hogy nem jó ez így. Csak míg Te elfogadod, hogy ilyen ez a popszakma, így alakult az idők során, én meg azt mondom, hogy nem kéne ilyennek lennie. És egyre többen így gondolják, ezért hangot is emelnek ezért. És igazuk is van.
    Gondolom mostanra lett meg a kritikus tömeg. 30 éve még másabb volt a világ, ott ha valaki kiállt volna, hogy xy meg akarta dugni a szereposztó díványon, 1000ből 999 ember azt mondta volna, hogy "kislányom, ez az ára, tessék odafeküdni". Ma már kevesebben hódolnak be ennek, többen merik azt mondani, hogy nem csak az adott ajánlatra lehet nemet mondani, hanem a rendszer milyensége ellen is lehet szót emelni.

    És abban is egyetérhetünk, hogy olyanok is vannak, akik a maguk hasznára használják a metoo mozgalmat, viszont azt se bagatelizáljuk el, hogy azoknak a nőknek, akiket bármilyen zaklatás, szexuális zsarolás ért, azoknak baromi nehéz dolguk van. Már csak az eset miatt is, de magukért kiállni sem egyszerű a széllel szemben.

  • BiP

    nagyúr

    válasz attila9988 #324 üzenetére

    Elkezdtem válaszolni, de rá kellett jönnöm, hogy annyira más a világképünk, hogy felesleges.
    Sőt, nem is akarok véleménycserébe belemenni.

  • BiP

    nagyúr

    válasz attila9988 #417 üzenetére

    Nem kényszerítés. De ha amiatt nem kap meg egy szerepet, mert nem feküdt le a producerrel (tehát 2 színésznő között ez dönt, és nem szakmai kérdések), akkor az bizony hatalommal való visszaélés.
    Főleg, ha megy a mismásolás, és nem olyan egyértelműen fogalmazza meg az ajánlatot, mint amennyire most te tetted.
    Ill. az is érdekes, hogy mi van akkor, ha nemet mond. Elengedi-e szó nélkül "ez most nem jött be" alapon, vagy azt csinálja-e, mint Weinstein, hogy 1. mégis ráerőlteti magát, 2. sértettségében utána ekézi a színésznő karrierjét, csak mert megteheti, és nem képes felnőtt férfiként viselkedni, hanem egy óvodás szintjén jár az agyműködése.

    Szóval a metoo lényege az lenne, hogy 1. egy nőt ne zaklassanak szexuális ajánlatokkal, ha ő nem akarja, 2. ne érje hátrány akkor, ha nem/mégsem akar szexelni az illetővel, 3. vagy ha valakit zaklattak, akkor azt következmények és áldozathibáztatás nélkül el tudja mondani.

    Engem pl. sokkolt, amikor arról olvastam cikkeket, hogy mennyi hétköznapi nőt ér zaklatás nap mint nap.
    alap példák: munkások utána füttyögnek és megjegyzéseket tesznek vagy pl. buszon, villamoson fogdozzák/farkukat hozzájuk dörgölik.
    És nem is tudjuk elképzelni, (férfiként főleg) hogy milyen gyakran történik ilyen, mert a nagy többségéről nem is beszélnek.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz attila9988 #424 üzenetére

    "Egy szerep kiosztása semmilyen módon nem szakmai döntés, "
    Ne legyen filmstúdiód :)
    Maradjunk annyiban, hogy a döntésben persze vannak szubjektív elemek, de azért a szakmaiakat se hagyjuk már figyelmen kívül. (az, hogy egy színésznő jól néz ki, a külalakja passzol a szerephez, milyen a morálja, mennyire viszonyul a többiekhez, jó-e a kapcsolata a rendezővel, lehet szakmai szempont. Az, hogy hogy szopja le a producert, nem az.)

    A többi részre: Értem én a mondanivalód, de nem tudok egyetérteni vele.
    A 100Ft-odról dönthetsz. Meg arról is, ha sok pénzed van, és sugardaddy akarsz lenni.
    De egy filmstúdióban más szempontok is vannak, nem illdomos összekeverni a magánéletet a munkával. Főleg, ha nem egyértelműek a játékszabályok minden résztvevő számára.

    Weinstein ugye tovább is ment, azt hitte, ha pénzed van, bárkivel bármit megtehetsz, még akkor is, ha törvénybe ütközik. Meg is szívta.

    " Nincs olyan mérőszám, ami alapján az egyik színésznő sokkal jobb mint a másik."
    Mérőszám nélkül nem lehet hozni szakmai döntést? Vagy valamiről eldönteni, hogy jobb-e mint egy másik? De.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz attila9988 #435 üzenetére

    engem továbbra is ez a rész zavar ebben a témában, hogy ezt állítjátok, hogy ez erőszak.
    Nem, nem ezt mondjuk.

    És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy van különbség aközött, hogy valaki pénzzel/lehetőségekkel udavrol, imponál vagy ha valaki ugyanezzel visszaélve zsarol, és szexet kényszerít ki a másikból rossz döntési helyzetbe hozva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák