Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz BiP #423 üzenetére

    De ha amiatt nem kap meg egy szerepet, mert nem feküdt le a producerrel (tehát 2 színésznő között ez dönt, és nem szakmai kérdések), akkor az bizony hatalommal való visszaélés.

    Egy szerep kiosztása semmilyen módon nem szakmai döntés, hanem abszolút szubjektív. Nem rakétatudóst keresnek, hanem egy színésznőt, akinek a külseje kb a szerep 50% -a, ha úgy néz ki ahogy a szerephez kell.

    És az egyik nem "azért nem kapja meg mert nem feküdt le", hanem a másik "azért kapja, mert ő még ezt is adta"..

    Nagy különbség. És nem erőszakról van itt szó, hanem lehetőségről. Nem a Kvazimodo kötözte le hogy meg***ja, hanem kapott egy ajánlatot valakitől, akinek tetszik, mint bárhol máshol az életben. Ez a valaki meg lehet hogy még segít is neki.

    Volt nekem egy régi barátom. Egy nő. Sosem volt "barátnő", mindig barát volt. Olyan értelemben is, hogy volt szex is olykor, kedv szerint. Pénzt soha nem fogadott el tőlem, sem semmi mást. Ha kölcsön adtam, mindig a dupláját akarta visszaadni. Ha akart valamit kérni, mindig adta azonnal magát is, hamarabb, mint ahogy eszembe jutott volna. Őt kedveltem a legjobban minden nő közül, akit valaha ismertem.
    Ha filmstúdióm lenne, és jönne oda egy nő aki 300 szinpadi előadáson van túl, akkor is inkább adnám ennek a nőnek...
    Érthető?

    Annak adok valamit, akinek akarok. A te érvelésed szerint az is hatalommal való visszaélés, ha van a zsebemben 100 ft, és eldöntöm hogy annak a csövesnek adom, amelyik köszönt amikor kérte. Gondolj bele. A másik azért nem kapta meg, mert nem köszönt, ezért nem volt nekem szimpatikus... még akkor sem érdemelte meg a százast, ha netán ő nem evett egy napja semmit, a másik meg két órája evett, és ebből egy deci bort fog venni. De ő kérte megfelelően, és én döntöttem, mert jogom van dönteni arról, ami az enyém.
    Ha filmstúdióm lenne, arról is jogom lenne dönteni. Ami a tiéd, arról te döntesz. Legalábbis abban a rendszerben amiben élünk, így megy.

    Titkárnőnek sem kellene ronda nő pl, mert nem akarnám a ronda pofáját nézni, hiába ügyesebb a másiknál.... igen, a külseje alapján IS dönt az ember pl.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák