Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz bambano #7 üzenetére

    Egyetertek, teljes mertekben.
    Aki ebbol annyit lat, hogy jujj, szegeny pistiket csunyan leszidtak, az vagy nem erti a maradekot, vagy nem olvasta el. Harom uzenetet olvastam el, mindegyikben jogos volt, amit irt. A stilusa nyers, igen, de igazi programozok kozott jelenleg hala egnek ebbol nincs problema. Olyan programozot meg meg en nem lattam, aki sjw volt es mellette sikerult akar egyetlen ertelmes sort is irnia. Valoszinuleg azert, mert aki eljut arra szintre, hogy tud ertelmes kodot irni, annak se ideje se energiaja olyan baromsagokkal torodni, hogy hany reteg pelusba csomagolva mondja el, hogy valami szar. Illetve pont leszarja, hogy milyen nemu/szinu/vallasu embernek mondja, ami jo az jo, ami szar az szar, kesz.

    Hoppa, meg egy alkalom, amikor egyetertunk. Kezd ijeszto lenni... :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz mepet #15 üzenetére

    "Ha pedig csak egyetlen igazán jó fejlesztőt veszítenek emiatt"
    Na, de pont ez az, ami nem fog megtortenni. Amiket kifogasolt a felso harom "leveleben", azok mind olyan szinten gany dolgok, hogy hihetetlen.

    Mondjunk egy peldat: Komuves veletlenszeruen nehany teglat minden meteren 90 fokkal elforgatva pakolna falazas kozben. Aztan, hogy hatha nem tunik fel alapon, amikor kesz egy sor, a belogo teglakra rabaszna kalapaccsal, ahogy torik, ugy puffan alapon, jo az ugy, ha nem log ki, ugye. Aztan lefesti, es amikor a szekrenyt nem tudja odatolni a falhoz, akkor az addig is hasznalt es bizonyitott szekrenyt hibaztatja.

    Emlitett komuvesnek mit mondanal, ha ez kb a szazadik alkalommal fordulna elo?
    a) Jajjj, Beluskam, figyelj mar, ez megint nem jo igy, ejnye bejnye, gyere, egyunk inkabb egy gulyast es meseljunk egymasnak a gyerekkorunkrol!
    b) Nem igaz bazmeg, hogy nem lehet felfogni, hogy kell odarakni azt a rohadt teglat! Hat mennyire kell ehhez hulyenek lenni?! Menjel inkabb utcasepronek Te barom, ott kevesebb kart tudsz okozni, ide meg ne nyulkalj.

    Ehhez meg tegyuk hozza, hogy ez egy jotekonysagi hazepito projekt, tehat kb barki odamehet falazni barmikor.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz mepet #23 üzenetére

    Ok, de itt jon a lenyeg:
    Elkuldod kulturaltan, hazamesz, orulsz, ez is le van tudva.
    Masnap mikor odaersz latod, hogy emberunk ott figyel, es pakolja a teglakat, ugyanugy.
    Elkuldod kulturaltan, de mar annyira nem rozsas a kedved.
    Masnap mikor odaersz latod, hogy emberunk ott figyel, es pakolja a teglakat, ugyanugy.
    ...
    Hanyadik iteracional kezdesz el uvolteni?

    Mert ez egy opensource projektben kb igy nez ki, mint amit fentebb irtam. Sot, nem egy levelben benne van, hogy ugyan ezeket a csatakat mar sokszor evek ota vivja ugyanazokkal az emberekkel. Te meddig birnad?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #54 üzenetére

    Tehat ha egy csavo vegigmegy az utcan, es minden auton lecsereli az egyik kereket egy biciklikerekre, aztan fennhangon szidja az utat, mikor a kocsik osszevissza mennek, es ez mar evek ota magyarazva van neki, hogy ne csinalja, O meg csakazertis csinalja folyamatosan, akkor szerinted mi is a teendo?

    Tegyuk hozza, hogy az egyetlen kommunikacios/retorzios/akarmi csatorna az konkretan online es publikus.

    Szoval, tovabbra is: Nem, nem az altalanos jellegu bunkosagot vedjuk, tokmindegy, kirol van szo. Azt vedjuk, hogy ha egy embert kiidegelnek, es elpattan a cerna es elkezd uvoltozni meg anyazni, akkor lehet, hogy ezek utan nem az embernek kene nekiesni, hanem, plane ha mar ennyire vigyazunk mindenkinek a lelkenek a pici kis virgaira, hogy le ne tapossuk oket, esetleg megerteni mi tortent, megnezni a mogottes okokat, es azon elgondolkodni, nem?

    Amugy miert van az, hogy valahogy mindig azoknak a kis mimoza lelket vedjuk, akik lenyegtelen szereplok es konstans faszsagot csinalnak, es soha nem mondjuk azet az emberet, aki le is tett valamit az asztalra, es kezd idegileg tonkremenni a korulotte levo inkompetenciatol?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #56 üzenetére

    Nem, en azt allitom, hogy idegileg kikeszult, tehat ertheto, hogy uvolt.
    Azi is mondom, hogy a linux community soha nem volt egymasba karolt mosolygo emberek csoportja, akik viragkoszoruval a fejukon ugralnak a reten enekelgetve. Konkretan az egesz mindig is ugy nezett ki, hogy csak es kizarolag a szakmaisag szamitott, minden mas erv mehet a picsaba.
    Ezert tart ott, ahol. Na, ennek lesz most vege, es innentol a lelekgondozas prioritasa kb tiz szinttel lesz a kod minosege felett. Nameg a kernelnek aztan annyira kell a politika, mint meg egy lyuk a fejembe. Nem veletlen, hogy ennek senki nem orul, aki a szakmaban van, es mindenki csillogo szemekkel tapsikol, aki nincs.

    Linus egy taplo volt? Igen. Es? Bizonyitottan mukodott amit csinalt? Igen. Reszemrol ennyi szamit, es pont leszarom, ki van megsertodve mennyire es miert, menjen haza, sirja tele a parnajat es fejlesszen mast, ennyi.

    En csak azt remelem, hogy amint elkezdodik ez a leleksimogato faszsag, hogy "ok-ok, tudom, hogy szar a kodod, de bemerge-eljuk, mert LGBTXYZ/akarmilyen nem feher szinu/akarmi vagy", azonnal lesz egy masik fork, ahol tovabbra is csak a szakma szamit, es senkit nem erdekel semmi mas.
    Aztan majd jonnek az ego haju sjw-k habzo szajjal, hogy amelyik ceg nem az sjw kernelre epiti a szervereket az naci, de talan addigra lesz valami megoldas.

    Nagyon remelem, hogy nem lesz igazam, hatalmas baromsagot irtam, es a fentebb vazolt forgatovkonyv helyett megtalaljak az aranykozeputat, es az lesz, hogy a kod minosege tovabbra is az elso, csak kulturaltan van kozolve a hiba, mas nem szamit/valtozik. Erre is van egy picike esely, csak sajnos a tapasztalatok azt mutatjak, hogy ahol a szelso balos uthenger megindul, ott nincs megallas.
    (Pont, mint a szelsojobbosnal, mindketto csoport ugyanolyan retardalt metely az en velemenyem szerint, csak az informatikaban jelenleg a szelso bal eloretorese jelenti a veszelyt/problemat.)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #63 üzenetére

    Nem, csak szerintem meghurcolni se kene valakit azert, mert megesik, hogy elszakad nala a cerna. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Gyerekek, egy dolgot amugy meg kene erteni, ami ugy latom, itt sokaknak kimaradt.
    A Linux kernel az a Linus gyereke. O csinalta, az az O homokozoja. Senkinek nem kotelezo a kozelebe se mennie, sot...
    Namost, ha van egy gyerek, akirol tudod, hogy bunko, aztan odamesz a homokozojaba, rahugyozol a homokozolapatra, erre a bunko gyerek leuvolti a fejed, akkor utana hazamesz sirva, hogy apa apa menjel oda tuntesd el, mert gonosz volt velem?

    Marmint, komolyan, basszus...
    Hadd beszeljen mar ugy a sajat udvaraban, ahogy akar. Hat milyen alapon esik neki barki? Ha meg bunko, akkor akinek ez nem tetszik, majd lelep es kesz. Ha sok embernek nem tetszik, majd csinalnak egy sajat forkot, ha az jobb lesz, akkor lehet odamenni es kesz.

    Szoval, en ezt meg mindig nem ertem, de komolyan.
    3 perc csinalni egy masik ingyenes, publikus repot, aminek a kiindulopontja az, ahogy a kernel most konkretan all. Aztan ott lehet enforce-olni a mindenfele magatartaskodexeket, aztan gyozzon a jobbik.
    Szoval, komolyan, most mivan? Megis hogy lehet ezt barkinek vedeni, hogy valakit kiturnak a sajat homokozojabol? Plane ugy, hogy ingyen es bermentve, erofeszites nelkul le lehet masolni az egeszet es csinalni ugy, ahogy neked tetszik?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tauka #166 üzenetére

    Ok, ha ez annyira zavarja, akkor menjen mashova, nincs azzal semmi gond.
    Sima ugy, lehet csinalni egy forkot, egy gombnyomas, legyen a neve Linux PCernel, vagy akarmi, kit erdekel, erted. Aztan meg lehet hirdetni, hogy ez egy olyan torekves, ahol ugyan az van, commitokat is atemelnek meg minden, csak pluszban ott van a szabaly, hogy csak ilyen meg olyan modon lehet kommunikalni.

    Aztan azonnal kiderulne, hogy erre mennyi az igeny a valosagban. Ha van erre igeny, es a benne resztvevok szamara ez olyan fontos, akkor pikkpakk egyedul talalna magat Linus es kesz. Ha viszont nem igy van, akkor meg kiderulne, hogy konkretan azok szamara, akik ebben reszt is vesznek, nem csak az oldalvonal mellol nyomjak a dumat, ez pont nem szamit. Esetleg elofordulhatna amugy olyan is, hogy ketteoszlik a ket tabor, de tovabbra is segitik egymast, atvesznek egymastol commitokat, stb, es akkor az sincs elnyomva, aki ha hibat lat, orjong es bunkon kommunikal, meg az sincs megsertve, aki erzekenyebb lelkivilagu es ez neki szamit.

    Szoval, ha tenyleg annyi lett volna a cel, hogy a kernel minosegenek a megtartasa mellett legyen lehetoseg nyugodt kereteken belul beszelgetni, akkor az nagyon konnyen megoldhato lett volna. Pontosan ezert ugy gondolom, hogy ez, igy, ebben a formaban egy gusztustalan politikai allasfoglalas, eleg nyomulos, agressziv, irritalo formaban. Ennek pedig ebben a korben semmi helye nem lenne szabad, hogy legyen. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hcl #234 üzenetére

    "Annyi kitétellel, hogy valóban nem helyes, ha valakinek a neme, külseje, stb. miatt kell hátrányt elszenvednie"

    Ezzel teljes mertekben egyetertek, viszont itt ha jol tevedek ilyen nem volt. Olyan valoban volt, hogy kiborulas tortent, es durvan elkuldott valakit az anyjaba, de soha nem azert, mert [ide illeszd be a: borszin, nem, szekxualitas, politikai nezet, stb...]. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz sad_Vamp #261 üzenetére

    Bizony, ez nagyon igy van...
    Nalunk melohelyen is elofordul, hogy lebaszunk valakit (jo, nem annyira durvan, mint Linus az emlitett peldakban, de azert nem finomkodunk), es sokszor annyi ra a valasz, hogy kossz, ez most kellett...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nyisziati #321 üzenetére

    Hagyjuk mar ezt az uj generacio bullshitet...
    Van olyan kollegam, aki most esett ki az egyetemrol, megis (nemi tamogatassal) teljesen vallalhato kodot ir, ha konstruktivan de azert kemenyen lebaszod, konkretan megkoszoni, es ugyan az a hiba meg egyszer nem fog szerepelni a kodjaban. Emellett van olyan kollegam is, aki 50+, tanulni nem hajlando, a kodja egy kalap szar, a hozzaallasa pedig "az En gepemen mukodik/nalam lefordul", aminel nagyobb kozepso ujj az informatikaban nem letezik, barmit elbasz, csak a kezmosas meg a mellebeszeles meg a nalam fiatalabb nekem ne ugasson megy, ha meg kemenyebben szolalsz meg, megsertodik. Persze az ellentetere is van tapasztalatom boven.

    Szoval, mi lenne, ha csak siman elfogadnank, hogy minden generaciobol van selejt is, meg normalis is, meg kiemelkedo is es kesz.

    32 vagyok, nem tudom, hogy ez nalad melyik generacio... En mar beletartozom az uj megsertodosbe a koordinatarendszered szerint? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nyisziati #339 üzenetére

    Hat, nem ertunk egyet, en ugy latom, hogy ugyan annyi hasznalhatatlan barom oreg van, mint fiatal, bar a tunet valoban mas.
    Az oregnel elvarja a tiszteletet, mert a civilizacio kozepen nem dobta fel a pacskert 50 ev alatt, emellett kihaennem mentalitasa van, ha hibazik es szolsz neki, orjong, hogy ne ugasson nekem ez a kis mitugrasz, stb. Az meg, hogy egy nala 20 evvel fiatalabb esetleg valamit jobban tudjon, lehetetlen.

    A hasznalhatatlan barom fiatal meg idiota mimozalelku, a lenyeg ugyanaz, a korites mas. O aldozat, a tiszteletet elvarja akkor is, ha veled szemben O a bunko, hibazni termeszetesen O se kepes, ha megis, akkor megsertodik, igaz, altalaban az oregnel annyival valoban lejjebb van, hogy meg a jozan paraszti esze sincs meg. Problema meg, hogy sokszor -mivel fiatal- az abszolut fogalmatlansagot es hibahalmot nagymerteku lelkesedessel sulyosbitja.

    Aranyok? Hat, tapasztalataim szerint nem olyan nagyon rosszak azok, raadasul kb azonnal meg tudod mondani mindket csoportbol, hogy melyik a barom.

    Kb ket evvel ezelott kaptam egy kisebb projektet meg az elozo cegnel, na ott nagyon pozitiv tapasztalataim voltak, pedig mikor alam raktak a csapatot, konkretan feltem. Akkor meg nem egeszen voltam 30, es egy nyugdijhoz kozel allo meg egy szines haju frissdiplomas tele tetovalt csavo, meg egy kb 25 eves szoszi csaj volt a csapat (mind a negyen programozok vagyunk). Oszinten szolva rettegtem, hogy mi lesz itt, de olyan szinten pozitiv tapasztalat volt, hogy nagyon, imadtam veluk dolgozni, csak ugy szarnyalt a projekt, kesz is lettunk hatarido elott 1,5 honappal, ugy, hogy tulora nem volt, basztatasra szukseg nem volt, rugalmassag volt meg alapveto bizalom, meg rengeteg konstruktiv(!), de "heves" vita a tervezo-tablanal. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz sad_Vamp #399 üzenetére

    Aminek b@szik megadni a forrasat. :(
    Ez engem elegge idegesitett, mert innentol mindegy mit mond, meg milyen valami szoveget huzgal a videojan.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz attila9988 #435 üzenetére

    Elbeszelsz a mindenki mellett az a baj. :)
    Nem az az eroszak, hogy beprobalkozik a rendezo. Meg csak nem is az, amikor azt mondja mondjuk kettonek, hogy mindketten tokeletesek a szerepre, a melyebb torku nyer, ha meg egyik se megy bele, majd a harmadik bele fog. A problema nem feltetlen ez.
    A problema az, hogy ha nem egyezik bele a holgyemeny, akkor nem az van, hogy hat jo, majd legkozelebb, hanem az van, hogy onnantol teljesen el van lehetetlenitve.

    Mondom sarkosabban:
    a) Ha megdughatlak, tied a szerep.
    b) Ha nem dughatlak meg, soha tobbe semmilyen szerepet nem kapsz, baszhatod egy elet munkajat, hogy egyaltalan eddig eljutottal, de legalabb 90%, hogy Te leszel a legcsinosabb penztaros egy autopalya melletti benzinkutnal.

    Erted a kulonbseget a es b kozott? Az a verzio meg nem feltetlen eroszak, max egy kis kurvalkodas (bar errol is megvan a velemenyem, es enyhen szolva nem igazan pozitiv, de most ebbe ne menjunk bele), a b verzio pedig mar de, eroszak, es rohadjon le a fasza az ilyennek.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák