Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz nyisziati #339 üzenetére

    Hat, nem ertunk egyet, en ugy latom, hogy ugyan annyi hasznalhatatlan barom oreg van, mint fiatal, bar a tunet valoban mas.
    Az oregnel elvarja a tiszteletet, mert a civilizacio kozepen nem dobta fel a pacskert 50 ev alatt, emellett kihaennem mentalitasa van, ha hibazik es szolsz neki, orjong, hogy ne ugasson nekem ez a kis mitugrasz, stb. Az meg, hogy egy nala 20 evvel fiatalabb esetleg valamit jobban tudjon, lehetetlen.

    A hasznalhatatlan barom fiatal meg idiota mimozalelku, a lenyeg ugyanaz, a korites mas. O aldozat, a tiszteletet elvarja akkor is, ha veled szemben O a bunko, hibazni termeszetesen O se kepes, ha megis, akkor megsertodik, igaz, altalaban az oregnel annyival valoban lejjebb van, hogy meg a jozan paraszti esze sincs meg. Problema meg, hogy sokszor -mivel fiatal- az abszolut fogalmatlansagot es hibahalmot nagymerteku lelkesedessel sulyosbitja.

    Aranyok? Hat, tapasztalataim szerint nem olyan nagyon rosszak azok, raadasul kb azonnal meg tudod mondani mindket csoportbol, hogy melyik a barom.

    Kb ket evvel ezelott kaptam egy kisebb projektet meg az elozo cegnel, na ott nagyon pozitiv tapasztalataim voltak, pedig mikor alam raktak a csapatot, konkretan feltem. Akkor meg nem egeszen voltam 30, es egy nyugdijhoz kozel allo meg egy szines haju frissdiplomas tele tetovalt csavo, meg egy kb 25 eves szoszi csaj volt a csapat (mind a negyen programozok vagyunk). Oszinten szolva rettegtem, hogy mi lesz itt, de olyan szinten pozitiv tapasztalat volt, hogy nagyon, imadtam veluk dolgozni, csak ugy szarnyalt a projekt, kesz is lettunk hatarido elott 1,5 honappal, ugy, hogy tulora nem volt, basztatasra szukseg nem volt, rugalmassag volt meg alapveto bizalom, meg rengeteg konstruktiv(!), de "heves" vita a tervezo-tablanal. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák