Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #697 üzenetére

    Van benne igazság. De mondjuk én is aktiváltam a Bioshock-ot, magát a Vistát, játszottam a WoW-al, lefuttattam egyszer a 3DMark Vantage-t is. Ezek mind küldtek adatot a gépemről, de még bajom nem származott belőle. Azt az egy-két reklám e-mail-t, amit kapok néha-néha, le lehet törölni. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • bambano

    titán

    válasz extralama #549 üzenetére

    triviálisan.
    Ha élvezed egy jószág hasznát és nem fizetted ki a költségeit és valaki nem deklarálta explicit, hogy ingyen vihető közpréda, akkor loptál.

    Ez ennyire egyszerű.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Zeratul

    addikt

    válasz r-chee #699 üzenetére

    Ja és a torrentet akarják tűzzel vassal megölni nem a fizetős kalóz FTPket, nem érdekes? Erről nekem megint a Ford Fairlane jut eszembe Julian Grandel kiadó aki saját termékeit hamisította, mert annak a haszna csak az övé volt.

  • bambano

    titán

    válasz r-chee #699 üzenetére

    A torrent az egy eszköz. A warezolás meg egy cselekmény. Warezolni lehet ftp-n, torrenten, egyebeken is. Pl. ha mobil vinyó racken hozod el a cuccot, az is warezolás. Az nem igaz, hogy a warezért mindig fizetni kell.

    Azt valóban sikerült bizonyítanod, hogy sok ember nincs tisztában a warezolás fogalmával.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zeratul #703 üzenetére

    Ezt is kitárgyaltuk már párszor. A torrenttel az a baj, hogy olyan kapacitásokat padlóz ki, amiből a szolgáltatónak kevés van, míg az ftp nem teszi ugyanezt. A torrentet nem azért üldözik, mert jó fejek, hanem azért, mert szív vele az isp. A torrentes szívás az isp saját berkein belül okoz problémát, az ftp meg mások portáján.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz katt777 #686 üzenetére

    Nincsen precedensjog Magyarországon!
    A harangozással nem sérül senkinek semmilyen alapjoga (főleg nem olyan mértékben mint ha egy kannibál megfoszt az élethez való jogodtól)!
    Könyörgöm...

    [ Szerkesztve ]

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz #51736960 #698 üzenetére

    És a darabokra esett, káoszba süllyedt világban (BKV nélkül) hogyan fogsz eljutni a boltba kenyérért?
    Könyörgöm...

  • fateless

    veterán

    válasz mob_zzz #707 üzenetére

    majd otthon megsüti a netről letöltött recept alapján :DDD

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    Nekem meg az a bajom hogy amíg én a havi 150e-mmel q... jól keresek, és fogalmam nincs hogy honnan lenne akár egy lakásom nemsokára, addig a milliomos vállalkozócsemetéken kívül nem hiszem hogy bárki meg tud venni egy játékot (főleg nem pl. egy egyetemista, vagy egy minimálbérből élő melós).

    Persze, Németország, nyugat többi állama könnyen van... És a cégek számára vett szoftverek is mások, mert azt viszont számonkérheti valaki rajtad. Otthon hogy másolt winnyózod van (hehe, azt se fizetném ki soha... úgyis Linuxot használok) az meg nem érdekel senkit.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • kovgab

    aktív tag

    Ja warez, mi?
    ha gondolod kampányolj csak a multimilliomos tulajdonosok nevében. gondolom már az éhenhalás fenyegeti őket lassan, vagy nem ? Na ebbe gondoljatok bele,hogy ha annyi "lopás" van akkor hogyan kaszálnak ők milliókat (milliárdokat) EURÓBAN?
    Szerintem is az kéne hogy mindenki fizessen és más pedig legyen ARÁNYTALANUL GAZDAG, és itt az aránytalanul-on van a súly!
    Ha annyi lenne amennyinek kéne, hogy legyen akkor nem 10.000 lenne egy game. Osszák el tízzel és még így is jól járnak!

    Ká Úr

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz hcl #709 üzenetére

    Olvass vissza, többen megtették (a játékvásárlást), pl párszázzal ezelőtt én is írtam. NWN2-t 1.5k-ért pl. Ki tudtam spórolni pedig nem gazdálkodom annyiból mint te.

    [ Szerkesztve ]

  • Madárpók

    aktív tag

    Aztaleborultját, látszik milyen kényes téma ez, 700< hsz elég rövid idő alatt nem semmi.
    álláspontom kifejtésétől tartózkodok
    Mod: ennek se vége se eleje, megkockáztatom közel értelmetlen erről vitázni.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #701 üzenetére

    Sajnos mindenki csak erre a "baj"-ra gondol. Én meg arról (is) beszélek, hogy ezeket az adatokat (meg még jóval többet is) felhasználják a fogyasztó-tömegek minél jobb manipulálására, ami milliárdos hasznot hoz a gyártóknak, és amiből te, én, és más adattulajdonosok egyetlen fillérrel sem részesedünk. És akkor még nem is szóltam arról amikor ezek a programok kis falovacskákat helyeznek el a gépeden, vagy hogy amikor a neten játszol, a géped bármilyen apró, szabad számítási kapacitását a szolgáltató jó pénzért eladja.

    Zeratul: "Eszem, f@szom megáll, hó!" ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #713 üzenetére

    No offense, de nem néztél mostanában túl sok Mátrix-ot? :DDD

    Bár van igazság abban, amit mondasz - léteznek ilyen programok - azért nem hinném, hogy ez általános jelenség lenne. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • katt777

    félisten

    válasz mob_zzz #706 üzenetére

    Sehol nem írtam, hogy precedensjog van magyarországon, könyörgöm! :DDD Attól, hogy valaki ezt szajkózza, még nem írtam ezt. Szajkózhatod te is, akkor sem írtam.

    Azoknak az embereknek mondd, hogy nem sérül semmilyen alapjoguk, akik egy lakótelepen különféle betegségekkel küzdenek, kimutathatóan a pihenés hiánya miatt, főleg azok, akik éjszakai műszakokban is dolgoznak. (Ezért is indítottak próbapert.) Már az egészséges élethez való joguk sérül, hosszú távon pedig akár az élethez való joguk is, ha súlyos betegségek lépnek fel náluk, vagy akár csak elalszanak a volánnál (mert alvás helyett fél óránként harangzúgással ébresztik őket, ami egy jól ismert kínvallatási módszer), és nekirohannak egy gyorsvonatnak. És az egyházakat sem ítélik el ezért, holott csak annyi a különbség a kannibállal szemben, hogy nem esznek belőled. Te sem gondolod át a dolgokat.

    A kannibál az életedtől foszt meg, az élethez való jogtól a bíróság, amennyiben (HA) követi az iránymutató ítéletet. Meg kéne tanulni a különbséget az iránymutatás és a precedensjog között. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #714 üzenetére

    A hit egy dolog, a tudás meg egy másik. Vannak ilyen programok, a cégek/kormányok előnyt kovácsolhatnak ebből (egymással és velünk szemben), tehát használják, mert ők hozzák a törvényeket, így felettük állnak.
    Tudod, mekkora botrány volt 2 éve az USA-ban abból, hogy a nagy nyomtatógyártók szoftverei a CIA-nek küldték, ki, mit, és hol nyomtatott, ill. hogy a lézerek UV tintával még meg is jelölték a kinyomtatott anyagokat? Tudsz arról, hogy Steam-et, StarForce-ot és társaikat a különböző kártevők meghatározásai alapján kártékonyaknak ítélték? Nem nagyon tud senki, mert eze a hírek valahogy elsikkadnak a nagy információözönben.
    StarForce által tönkrevágott lemezt/DVD-t/winchestert én is láttam. Ezt sem reklámozzák.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Vistaboy

    veterán

    Na léptem szunyálni, holnap melóba kell mennem. :(
    További jó és kulturált fórumozást mindenkinek!
    Sziasztok!

    Ui.: Holnapra, mire jövök, meglesz az 1000.hsz? :U :P

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #717 üzenetére

    Jó éjt. Remélem, neked nem harangoznak! ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz #65755648 #687 üzenetére

    Ilyenkor jön az a válasz, hogy "nooormális vagy?" Olvasd el újra talán a hsz.-emet - egy szót nem ejtettem a rabszolgaságról, úgy tűnik, ez a Te vesszőparipád - ha szigorúan vesszük, máig létezik a Harmadik Világban nem-hivatalos formában. Másrészt meg Te kötekedsz - én igyekeztem nem bántóan, hanem javítóan megfogalmazni a mondanivalómat - csak amiatt a két tényleg nagy csúsztatás miatt szóltam, hogy 1. 100-200 éve volt boszorkányégetés - törvényesen (megjegyzés: a KKK rasszista megnyilvánulásait Te tudod, miért mosod össze a boszorkányégetéssel - szerintem a kettőnek rohadtul nincsen köze egymáshoz), 2. 100-200 éve sem ölhetett meg senki más embert sem csak úgy, a törvény hivatalos engedélyével, sőt, sokkal súlyosabb büntetést szabtak, szabhattak ki rá, mint a mai joggyakorlatban - ez tulajdonképpen bármelyik ország törvényeire igaz.

    De sértődj be nyugodtan, nem az én dolgom. Főleg, hogy mint a mellékelt ábra mutatja, cseppet sem arra reagáltál, amit én megjegyeztem a hsz.-ed kapcsán. Ha nem olvasod el normálisan, mit írtam, mire reagáltam, milyen hangnemben - nos, az nem az én bajom.

    A médiás részbe nem fogok itt belemenni, napestig mehetne a vita a témában, elégedj meg annyival, hogy nincsen lelki szükségletem arra, hogy összeesküvés-elméleteket gyártsak. Mindössze arra akartam célozni, hogy az összevetésed ilyen szempontból sem állja meg a helyét, hogy ma mennyivel jobb a szabadság és elnyomás viszonylatában...

    Ha nem mondtam volna, egyébként történelemből diplomáztam, ezzel viszonylagosan kakukktojás vagyok a PH!-n - így azt hiszem, van némi közöm a történelemkönyvekhez.

    Történelemóra OFF, ez tényleg nem tartozik a warez-témához, legközelebb bárki bármekkora baromságot mond a történelemre hivatkozva, nem fogok szólni, nem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz katt777 #715 üzenetére

    Én arra próbáltam utalni, hogy egy általad vázolt esetben, amikor egy kannibál (vagy bárki) a vallásszabadságra hivatkozna gyilkolna embert, akkor az AB azt vizsgálná (ha foglalkozna ilyen abszurd dolgokkal), hogy a vallás szabad gyakorlásának joga és az élethez való alkotmányos jog közül melyik a fontosabb. Természetesen a legfontosabb alapjog az élethez való jog, ami nem korlátozható. Így a kannibál hoppon maradna és lecsuknák. A harangozós példa esetén nem mutatható ki egyértelműen az, hogy sérül bármilyen alapjog, az egészséges élethez való jog nem sérül (főleg nem országosan), így nem indokolt (nem szükséges, nem arányos) megvonni ennek a "rituálénak" a jogát az egyháztól.
    Bár lehet, hogy ez nem a legjobb topik ennek a kifejtésére. No sebaj, legalább okulsz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #718 üzenetére

    Van füldugóm... ;] ;] ;]

    A korábbi hsz-edhez még annyit, hogy nem állítom, hogy hazudsz. Láttad az "Összeesküvés-Elmélet"-et? Nagyon tanulságos film, bár csak egy film. Igen, lehet hogy a Nagy Testvér mindig figyel. De azért nem is olyan szörnyű a helyzet, mint ahogy az Jim Carrey egyik filmjében volt - a címe nem ugrik be - , egy csávót alakított, akinek az életét adták a TV-ben, mint a Győzike-Show-t... :DDD (Jajj, inkább legyen Nagy Testvér, mint az a Zebramániás.). :DDD

    Most már megyek, sziasztok! :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • edipqe

    senior tag

    válasz #51736960 #698 üzenetére

    én pedig boldogan megmenteném, és élére állnék :DDD

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • katt777

    félisten

    válasz Tim82 #719 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok, csupán csak az érveidhez:

    1.: Ma is rabszolgaság van. Nem csak a 3. világban (egyébként miből gondolja bárki, hogy az a 3.? :F Csak mert itt mi írjuk a törikönyveket? Szerintem ez merő lenézés, rasszizmus.) Ugyanis nem te döntesz a sorsodról, hanem kormányok, cégek. Akinek hó végére elfogy a pénze, rabszolga, csak nem cellában ül, ahol a gazdáinak kell gondoskodniuk róla, hanem megkapja a szabadság látszatát, gondoskodhat magáról, csak szépen mindent vissza is vesznek tőle. De ez persze az 1. világ, itt szabadság van, demokrácia, bla-bla-bla. ;]

    2.: Ma is van boszorkányégetés, csak kövesd a közéletet, hogyan csinálnak közellenséget emberekből, akik valakinek útjában vannak. Persze nem lángon sütik őket.

    3.: Ma is szabadon ölhetsz, ha mondjuk orvos leszel. ;]

    4.: Ma is totális az elnyomás, csak nem tudsz róla, mert kimossák az agyad.

    Vistaboy: Nem is állítottam, hogy ezt állítod. De nem csak számítástechnikában tájékozódom, hanem sok minden másban is. Igen, az, a Truman show.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vistaboy #721 üzenetére

    Truman Show. ;)

    katt777:

    1. A "Harmadik Világ" egy megnevezés - valóban, igazából mindenhol a világon megtalálható a rabszolgaság valamelyik formája (gyerekmunkások stb.), csak az ún. "fejlett országokban" nincsen törvényi alátámasztása - vagy el van jól bújtatva. Ezért használtam ezt a megnevezést - a többit, amit felvetettél, igencsak szívesen folytatnám egy sör mellett. :)

    2. boszorkányégetés alatt ugyan már tényleg értsük azt, amikor tudatlanságból, babonából égetnek meg embereket, mert azt hiszik, valamiféle ártó, rontó hatalommal fordulnak a közösség ellen... Magyarországon pl. a XVII. században volt utoljára ilyen, és 1768-ban olyan, hogy megbotoztak valakit boszorkányság gyanújával. Ez Debrecenben, a tudomány és haladás akkori egyik hazai fellegvárában történt - az akkori uralkodó, Mária Terézia rögtön szankciókat is vezetett be a város ellen.

    3. erre írta Toflehi azt, hogy összeesküvés-elmélet... :o Nekem nincsen szándékomban vitatni... :)

    Na

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • #51736960

    törölt tag

    válasz katt777 #723 üzenetére

    minden egyes szóval egyetértek.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #724 üzenetére

    Lejárt a modidő - az első ponttal és a harmadik ponttal kapcsolatban egyetértek, de tényleg ne itt folytassuk. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • remington2

    senior tag

    válasz katt777 #723 üzenetére

    Tökéletes hsz, maximálisan egyetértek Veled! :R

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Tim82 #719 üzenetére

    Én úgy látom te vagy az aki megsértődött, te tudod miért. Most pont azt vágtad az én fejemhez, amit te hibáztál el, nem én: az értő olvasást. Ezek szerint nem értetted meg mit írtam. Leírom még egyszerűbben: 150 éve volt rabszolgaság. Rabszolgák élete felett tulajdonosuk büntetlenül rendelkezhetett, így meg is foszthatta tőle őket. Ergo: 150 éve rabszolgákat büntetlenül gyilkolhattak az amcsik. Így már érthető?
    #687-ban én is azt mondtam nem hivatalosan történt emberégetés, így: "A boszorkányégetés tényleg kicsit korábban be lett tiltva, legalábbis hivatalosan," és egyúttal azt is elismertem, hogy túlzás volt a 100-200 év. Jobb lett volna ha veszem a fáradtságot és eredetileg hosszabbra írom a mondatot, kiegészítve egy másik számmal a boszorkányégetésnél és akkor most nem vitatkoznánk feleslegesen, de nem ez volt a lényege a hsz-emnek, ezért nem foglalkoztam vele. KKK-t azért hoztam ide, mert ha nem is boszorkányégetés volt, de ahhoz nagyon hasonló módszereit tekintve és nem kevésbé alaptalan okokból történt, tehát azzal egyenértékű és a hatóságok hallgatólagosan eltűrték sokáig (persze nem a legmagasabb szinteken, hanem csak a kisstílű serifecskék). Ettől még létezett és emberek szenvedtek miatta.

    Én egyáltalán nem sértődtem meg azon amit írtál és el nem tudom képzelni, mit találsz te sértőnek a válaszomban (ha csak nem azt, hogy be kellene ismerned a saját szakmádat érintő kérdésben tévedtél, de hát ez bárkivel előfordulhat, nem kell ezért megorrolni), mivel egyáltalán nem szántam sértőnek - ellentétben te a mostani, gyűlölködő hsz-eddel.

    MOD:ne forgasd ki a szavaimat kérlek. Én erre írrtam, hogy összesküvés-elmélet:
    "olyasfajta totális ellenőrzést megvalósítva a tömegkommunikációs eszközök segítségével, amiről a régmúltban álmodni sem mertek..." Azt megjegyezhetnéd legalább, hogy miket irkálsz.

    [ Szerkesztve ]

  • HI!Már megint moralizál...Pelikán? :D Ez egyszerüen lehetőség kérdése.Ha meg akarod védeni a tulajdonod akkor meg is véded!Ha nem lennének warez oldalak senki se ismerné a sok moslék programot,amikért elég szép pézt' lehet kérni!De csak ha már rászoktál!A végén olyan szemétért is leszurkolod a vételárat-áfát amire nincs is szükséged.Oszt' még én lopok...röhej.Ha valóban akkora kárt okozna, szemrebbenés nélkül letudának állítani minden warez tevékenységet.Szerintem jó,és ingyen reklám a legtöbb gyártónak.Biztos hogy bővíti a piacot nem pedig megcsapolja ...valahogy a szabad kereskedelem illúzióját kelti.(Persze nekem nincs pénzem,de ha lenne nem azon törném a fejem hogy most a másik fizet vagy nem).Az az ő dolga.Az "erkölcsről" meg nemszabadna beszélni ,a négyhavonta 100k-ért megjelenő VGA-ák világában. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    powermause

  • Zeratul

    addikt

    válasz bambano #705 üzenetére

    KI nem tesz egy nagyott arra hogy szív a ISP a p2P miatt? Bolgozzon már meg a szolgáltatásért beszedett pénzért.

  • n0_gAboR

    őstag

    válasz norti #1 üzenetére

    Ezt a lopásnak nevezést sosem értettem igazán. Ez azért nem egy kategória a számítógép alkatrészeinek vagy egy autónak az ellopásával.
    Ha leraksz egy pénztárcát a VIII.ker-ben a földre elviszik 10mp mulva. Mit vársz az emberektől, ha egy duplaklikk egy .torrent filera hogy "ellopj" valamit a netről...

  • Tim82

    nagyúr

    válasz #65755648 #728 üzenetére

    Nem gyűlölködtem, nagyon nem - de nem veszem túl jó néven, amikor alapból úgy reagálsz - és ezt le is írtad a #687-ben - hogy kötekszem. Nem én indítottam el... Valóban, felkaptam kicsit a vizet és ezért az elnézésedet kérem - mivel a #678-at teljesen jó szándékkal írtam, azért ez is érthető.

    Szerintem az nem szakmai tévedés, hogy nem állítok fel egyenes következtetést a "150 éve volt még hivatalosan rabszolgaság" és a "rabszolgákat büntetlenül meg lehetett ölni" között, mert az utóbbi nem igaz. Csak akkor, ha a Tamás bátya kunyhójára hivatkozol, ami - valljuk be - propagandamű. Már csak gazdasági szempontból sem volt túl sok értelme rabszolgákat öldösni... Az is lehet, hogy számodra meglepően hangzik, de a rabszolgáknak - amíg hivatalosan létezett rabszolgaság - voltak jogaik, az általános álláspont szerint nem "állatnak" tekintették őket, hanem "fejletlenebb embertársainknak, akik nem képesek önmaguk ellátására, ezért kell nekünk ellátnunk és munkára fognunk őket". (Nem védem a rabszolgaság intézményét - szép is volna - csak jó, ha ezt is tudod.) Ergo: 150 éve sem gyilkolhattak büntetlenül rabszolgákat az amcsik. Más kérdés, hogy mennyit ért a törvényi védelem, mennyire lehetett betartatni. Viszont létezett egyfajta társadalmi morál, aminek, ha valaki a déli társadalom megbecsült tagja akart lenni, meg kellett felelnie - és ebbe nem fért bele a rabszolgák szórakozásból való gyilkolászása sem. Így már érthető?

    Boszorkányégetés - süssük rá mindenre a fogalmat? Mert akkor egyszerűen nevezzük csak "égetésnek" vagy "emberégetésnek". Az egy dolog, hogy - átvitt értelemben - máig használjuk a kifejezést, de eredetileg felteszem, hogy szó szerint alkalmaztad. Minden valószínűség szerint a világ eldugottabb zugjaiban máig égetnek boszorkánynak tartott embereket - ebben sem látom be, mennyivel jobb a jelen a 100-200 évvel ezelőtti múltnál. Továbbra sem akaródzik valahogy belátnom, hogy a KKK-féle akciók miért vehetőek egy kalap alá a boszorkányüldözéssel és -égetéssel, de ez talán érthető.

    Tehát akkor összegzem. Én ezekre a csúsztatásra válaszoltam - "Ahhoz képest, hogy 100-200 éve még szórakozásból megölhettél egy embert és még meg is dicsérték érte, megégethettek "boszorkányokat" (és a tömeg hitte hogy az, annyira el volt butítva/nem volt tanítva) stb., ma ezt azért nagyon ritka estben láthatjuk, és csak a világ néhány részén." - ez így, ahogy van, hülyeség, mert a törvény és a társadalmi morál általában véve mindkettőt tiltotta. Szó nem volt a rabszolgaságról. Morálisan és szellemileg meg nem fejlődtünk sokat az elmúlt 100-200 évben (magánvéleményem szerint inkább visszafelé)...

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • annulus

    aktív tag

    válasz Skizz #6 üzenetére

    +1 ..

    szerk.: uh, most nezem mennyi komment van. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • pajinka

    tag

    válasz annulus #733 üzenetére

    Köszönjük Emese...

    Katt777: Ha holnap a főnököd szétveri a széket a hátadon, és utána elad Szabolcsba, ahol napi egy tál kásán kapálhatsz egy lánc végén, akkor azért elismered hogy kissé túlzás rabszolgaságnak nevezni, amiben élsz?

    ON: A warezolás nem lopás, hanem a szerzői jogok elleni bűncselekmény ( Btk. 329/A §). A letöltés is az, bár pl. az ASVA nem szorgalmaz eljárást a szimpla letöltők ellen, és a ritkán indul ilyen nyomozás. De olyat pl. már láttam, hogy egy csaj bérelt valamikor egy FTP tárhelyet, amiből később warezszerver lett. Neki a tárhelyhez már rég semmi köze nem volt, de tévedésből hozzá is kiment a yard, és ha már kinn voltak, üres kézzel ne menjenek, a lakásban talált 52 db CD miatt indult eljárás, amiből vád és elítélés is lett.

    Zerathul: erről jut eszembe, azt honnan veszed, hogy az FTP szerverekkel elnézőbb bárki?

    Záróvicc
    Mit csinál a netező rab?
    Letölti a büntetését.

    PS: Gondoltatok már arra, hogy minden, mit ide írunk, utóirat?Post scriptum :P

    [ Szerkesztve ]

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • bambano

    titán

    válasz Zeratul #730 üzenetére

    Az egy másik szolgáltatás, másik költségszinten, amire te gondolsz. A te isp-s szerződésed nem arról szól, hogy 24/7-ben padlógázon tolod a netet. De ezt is megbeszéltük már párszázszor.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • whYz

    addikt

    hát nem volt túl meggyőző az írás :))
    az olcső játékok közül egyik se tud lekötni pár percre se nem h pár órára... kivétel persze a nagyobb klasszikusok amiket már meguntunk és kedvünk sincs játszani... alapból kilővel :(

    Az a torrent. Én konkrétan a warezről beszéltem, nem a torrentről. A kettő nem ugyanaz.
    Szal ha torrentezek(nem, most nem a legális linux destrokra gondolok) akkor az nem warez, tehát semmi gond? érdekes felfogásod van :K

    Sajna gépet nem lehet warezolni, de ha lehetne tuti mindenki azt csinálná... megint elég rossz érv :)

    Én mostanában már nem töltök játékokat mert egyszerűen szánalom a felhozatal... de azért azt te sem mondhatod h csak eredeti játékod van eredeti winfossal... :)

  • pajinka

    tag

    válasz whYz #736 üzenetére

    Számodra nem volt túl meggyőző. ennek az lehet az oka, hogy az emberek erkölcsi érzékére próbál hatni

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • edipqe

    senior tag

    válasz Tim82 #732 üzenetére

    Már csak gazdasági szempontból sem volt túl sok értelme rabszolgákat öldösni.

    ez nem stimmel....ugyanis nagyon jó motiválási, elrettentési tool volt!

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • r-chee

    őstag

    Ennek az illegális letöltésnek, csere-berének van egy igen érdekes oldala. Ha vmilyen oknál fogva az ASVA, BSA, rendőrség látóterébe kerül az ember, milyen jogon viszik el például az illető egész, akár több százezer forint értékű szápítógépét, holott csak a merevlemezek tárolnak adatot, a VGA-nak, alaplapnak stb. nem sok köze van a konkrét tartalomhoz (és - hallottam már ilyenről - megvan ez esélye, hogy nem is látja többet az ember a gépét >> ez most akkor nem lopás?). Másik dolog meg az esetleg titkosított, jelszóval levédett adattárolók/oprendszerek feltörése, aminek sikere esetén belelátnak a felhsználó sötét titkaiba (illegális letöltéseibe :) ). Ez hackelés, amit ugye vmilyen formában a fent említett szervezetek elítélnek. Ott van a személyiségi jogok, információk védelme is. Érdekes, és elgondolkodtató dolgok ezek is. Ez az egész dolog már úgy "elfajult", hogy jobban már nem tudnak belekeveredni, nem tudnak már egymásnak ellentmondó álláspontokat kialakítani.

    Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

  • katt777

    félisten

    válasz Tim82 #724 üzenetére

    Próbálná meg ma gyf szankcionálni Debrecen vezetését.. :))

    "tudatlanságból, babonából égetnek meg embereket, mert azt hiszik, valamiféle ártó, rontó hatalommal fordulnak a közösség ellen..." - sosem hitték, ez a propaganda a maflábbaknak. És nézz csak körül ma, hogyan alkalmazzák a fenti módszert (Mór, maffiaperek, Tasnádi, stb, de pl. terroristák, iszlám, és lehet folytatni a sort).

    Összeesküvés-elméletnek a kellőt áttekintő képességgel, illetve megfelelő ismeretekkel és tudással nem rendelkezők nevezik a valóság nagyon is létező folyamatait, amikor képtelenek felfogni azokat, hiába is magyarázzák nekik. ;]

    "fejletlenebb embertársainknak, akik nem képesek önmaguk ellátására, ezért kell nekünk ellátnunk és munkára fognunk őket" - mintha csak a mai céges és kormányfilozófiákat olvasgatnám... :))

    De ennyit ide és erre, a többi pü.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz katt777 #740 üzenetére

    :R

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • katt777

    félisten

    válasz r-chee #739 üzenetére

    Olyan jogon, hogy a kuka állampolgár nem mer szólni (persze, ha szólna, annyi lenne neki, minimum hirtelen vagy száz pedofil képet találnának a gépén). BSA egy civil szervezet, ennyi erővel a rendőrség a nőegylettel is összeállhatna. Magyarán kilóra meg vannak véve. És ha az állam vesz el tőled valamit, az nem lopás, az törvényes.
    Szoktam mondani, hogy lehetetlen a szervezett bűnözésnek beférkőznie az államba, az állam ugyanis maga a szervezett bűnözés, amely meghozza a saját érdekeinek megfelelő, saját törvényeit, saját buzgómócsing szolgáival, a sok maflával meg elhitetik, hogy mindez az ő érdekükben történik. :(((
    Amúgy a nagy cégek (szoftverfejlesztők, zene és filmkiadók) vajon mekkora károkat okoznak az ellopott ötletekkel, vagy akár késztermékkel? És a magányos kis feltaláló (lásd a magyar cipész esete az Adidas-szal) hogyan védi meg magát a multicég irdatlan pénzügyi hatalmával szemben (mert a fickónak minden dokumentuma megvolt, hogy övé a szabadalom, mégsem ment semmire tudomásom szerint.) Vagy a neves bajor autógyár, amely több milliárd Euro-t keresett egy elorzott motorfejlesztésen? Az persze nem bűn, csak ha e cégektől nyúl le valaki valamit, ugye.
    De legyek én becsületes, és akkor annyival több vagyok náluk, nekem ez az elvem (ami anyagilag természetesen károsan érint, mint minden, ami becsületes, ezért is sok a becstelen ember).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • pajinka

    tag

    válasz r-chee #739 üzenetére

    Na, akkor tegyük egy kicsit rendbe a jogi ismereteket :)

    1. Miért az egész gépet?

    A Btk. 77. § (1) bekezdés a) pontja: El kell kobozni azt a dolgot amelyet a bűncselekmény elkövetéséhez eszközül használtak, vagy arra szántak.
    Olyat meg ugye még nem láttunk, hogy egy merevlemez alaplap, proci és ram nélkül rákötötte magát a netre (ja hálókártya nélkül is :P ) és onnan magától letöltött dolgokat.

    2. "Hackelés"

    Ha te berúgod a szomszéd ajtaját és besétálsz a lakásába, akkor jó eséllyel rongálást és magánlaksértést követsz el. Ugyanakkor az amcsi filmek alapján szerzett jogi ismeretekkel is belátható, hogy ugyanerre a rendőrségnek bizonyos feltételek esetén joga van, csak legfeljebb elkiabálják előtt azt, hogy: "Rendőrség! Kinyitni! ". Tanulság: amit szabad Jupiternek, nem szabad a kis ökörnek. ( Latinul talán Quod licet Jovi, non licet bovi, de várom a latin szakosok javító szándékú kritikáját).

    3. Személyiségi jogok, információk védelme

    Hát bizony a bűnüldözés és az igazságszolgáltatás érdeke néha ezeknél is erősebbnek bizonyul... Sőt kapaszkodj meg: ez még alkotmányos is! Sőt nem csak nálunk, hanem nyugaton is! Sőt ha leírod a papíralapú naplódba, vagy a blogodba, hogy megöltél valakit, és aztán találnak egy csontvázat a kertben, a naplót bizonyítékként használják fel, pedig az is magántitok. Ha meg ott van a véres fejsze a pincében azért is bemennek! Sőt még nem is tudják, és csupán azért is bemennek, hogy megnézzék, ott van-e (lásd 2. pont) !

    Érdekes, elgondolkodtató dolgok ezek is ;) .

    [ Szerkesztve ]

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • cgod

    tag

    Ehh, fizetős warez, alapból paradoxon...mondjuk régen alapból maga a warezolás már inkább a kóros tevékenységet jelezte, mikor valaki összeszefett minden szrt, viszont semmit nem kezdett vele. A szó ugye az angol ware, mint áru kifejezésének többes száma, kicsit szlengesítve. Amúgy fizetős FTP-ket sztem meglepően sokan használnak, mondjuk mostmár torrentet is lehet úgy használni, hogy a traffic shapinges tűzfalakon átugorjon. De fizetős warez egyszerű, és az anyagiaktól letekintve fájdalommentesebb, mint mindig uploadokat nézegetni. Viszont a dolog, mint tevékenység elsősorban a fékevesztett gyűjtőtevékenységet jelentette anno, meg a LANpartykat éccaka, mikor már mindenki fáradt volt : )

    Most már, hogy a gamer\számítógépes szleng egyre inkább a világi dolgok részévé válik átalakulnak ezek a szavak is. Ha mondjuk nyolc éve azt mondtam valakire hogy láma, akkor max lámán nézett, most már minden 15 éves LOL-ozik.

    Alapelv, hogy warezért nem fizetek, illetve az információ és az internet szabadsága. Ha én írok valamit, vagy csinálok egy rádióműsort, akkor ingyen elérhetővé teszem, esetleg egy nagy donate gombbal megtámogatom.

    Kiadók picsognak, de nekik ez a hobbíjuk, amellett, hogy lehúzzák a 'művészeket' meg programozókat. Viszont a warezzal (ebben az esetben a fizetés nélküli letöltés) nem az előadót károsítja meg az ember, hanem a kiadót, mely nagyjából olyan, mint aközépvezető, felesleges szem a láncban. Steam ezért előremutató, mert ott ugye direktben kiadótól lehet letölteni. Tegyük hozzá, ha majd eljutok a dombornyomott bankkártyáig, akkor akarok venni eredeti CS-t. 10 dollár, és közel annyi éve játszok vele, amennyi dollárba kerül.

    Ameddig nem öt lap wécépapírt és egy műanyag tokot adtak a játékokhoz, hanem dobozt és kézi _könyvet_, addig még volt talán értelme a magas árnak, de mostanában a 'vegyük meg az ánrílendzsint azt bassznk hozzá három textúrát' korában kicsit érdekesnek tartom a 8-10k-kat. Lásd: Turok, Fuel of war, Fall of liberty, akár COD4. Azért nem nagyon jön ki mostanában egy Quake vagy Carmageddon szinten formabontó játék. (jó, mass effect isten, de azt sem biztos, hogy végigjátszom harmadszorra)

    Elég sokat sikerült idehánynom, meg amúgy tök fölöslegesen elmélkednem dolgokról, hosszú és bonyolult téma ez,. sok ember inkább vallásként fogja fel, mint a realitás talaján mozogjon. Talán letöltésre az egyik legszebb PRO érv pont az UT2007engine-re épülő játékok sokasága, melyek 90%-ban egy kaptafára épülő szrok, illetve hasonló arányban nem indulnak, indultak el különbőzóbugok miatt.

    Amúgy mindig lesz olyan réteg, aki megvesz mindent, és utána szív vele, hogy rossz, és az, aki meg csak letölt, esetleg kóroswarez. Mindenesetr én próbálok feehéríteni, ingyenes szoftokkal, illetve linux-szal.

    Ajánlom magam

    Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

  • katt777

    félisten

    válasz cgod #744 üzenetére

    Turok-ot ne szidd, qrwa jó, ha belerázódtál, ami kb. a 2. szint vége. Kiadókról mesélhetnék sokat...

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pajinka #743 üzenetére

    Tehát, ha úgy török be, hogy előtte felkiáltok: "Rendőrség! Kinyitni!", nyugodtan behatolhatok egy lakásba, és csak csalásért ítélhetnek el, mint a hamis pénzszállítókat. :P (Vicc volt!)
    Egyébként csak alátámasztod, amit az államról, mint szervezett bűnözésről mondtam. Az államnak ugyanis túlhatalma van az állampolgár felett. És az ilyen "szabad Jupiternek, de nem az ökörnek" alapú törvények éppen, hogy a csakazértis kisördögöt ébresztik fel az alattvalókban. De hát az államok sosem gondolkodnak egy lépéssel a hatalom birtokosainak gyors rablási ingerén túl, ezért is buknak meg újra és újra.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • cgod

    tag

    inkább a multik teljhatalmán gondolkodnék az állam helyett...

    Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

  • pajinka

    tag

    válasz katt777 #746 üzenetére

    Jelzem, azért az állam elhalása ennek dacára (sőt Marx jóslata ellenére :P )még mindig nem következett be. Talán pont azért, mert jobb, ha csak a rendőrségtől kell eltűrnöd, hogy rádrúghatják az ajtót, mint ha mindenkitől. Ha mégis bekövetkezne ez az ideális állapot, tőlem ne tarts, de te se gyere hozzám ;) !

    [ Szerkesztve ]

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • pajinka

    tag

    válasz katt777 #746 üzenetére

    Bocs, duplapost.

    Ha a másik kettőnél átment a lényeg, az már nem is rossz arány. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • Wolverine

    félisten

    válasz mob_zzz #707 üzenetére

    Bolt? Kenyér? Egy olyan világban? Muhaha ;]

    Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, mit és mennyit enne Loveless ilyen esetben :U

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Aktív témák