Keresés

Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Tim82 #370 üzenetére

    Igen; a Fable-hez épp nem nagyon van kedvem, a Witchernél meg elhasalt a procim... ez a bajom a World in Conflicttal is...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Tim82 #678 üzenetére

    Inkább neked kellene belenézned a történelemkönyvekbe. Az USA-ban 1865-ben tiltották be a rabszolgaságot hivatalosan, de ez után még évekig ment suttyomban, nem véletlenül nem szeretik a feketék a "nigger" szót. Ez még testvérek közt sincs 150 év, márpedig a rabszolga azt jelentette, hogy akár vadászhatsz is rájuk a farmodon (csak nem lett volna anyagilag kifizetődő). Ja egyébként a többi volt brit gyarmaton évekkel korábban betiltották már a rabszolgaságot, ennyire volt tehát felszabadító az amerikai "szabadságharc"...
    A boszorkányégetés tényleg kicsit korábban be lett tiltva, legalábbis hivatalosan, de a KKK még a 20 században is égetett meg feketéket. De nem kell amúgy belekötni egy számba, mivel általánosságban beszéltem a történelemről, tehát arról is, ami 3-400 éve volt.
    A média nagy úr, csakhogy ez az eszköz sokaknak rendelkezésére áll, többek közt olyanoknak is, akik véletlenül jót akarnak embertársaiknak és fellebbentik a fátylat a mások csalásairól. Bizony, van ilyen ember is a médiában, csak jól szét kell nézni. Nem kell összeesküvés-elméleteket sem gyártani, nincs semmi közöm a médiához, de azért valamennyire belelátok. így tudom, hogy a Föld tényleg gömbölyű, Kína tényleg világhatalom lett, de nem feltétlen kell McDonald's-ba járni, mert elhízom még a fogyókúrás salátájuktól is.

  • katt777

    félisten

    válasz Tim82 #719 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok, csupán csak az érveidhez:

    1.: Ma is rabszolgaság van. Nem csak a 3. világban (egyébként miből gondolja bárki, hogy az a 3.? :F Csak mert itt mi írjuk a törikönyveket? Szerintem ez merő lenézés, rasszizmus.) Ugyanis nem te döntesz a sorsodról, hanem kormányok, cégek. Akinek hó végére elfogy a pénze, rabszolga, csak nem cellában ül, ahol a gazdáinak kell gondoskodniuk róla, hanem megkapja a szabadság látszatát, gondoskodhat magáról, csak szépen mindent vissza is vesznek tőle. De ez persze az 1. világ, itt szabadság van, demokrácia, bla-bla-bla. ;]

    2.: Ma is van boszorkányégetés, csak kövesd a közéletet, hogyan csinálnak közellenséget emberekből, akik valakinek útjában vannak. Persze nem lángon sütik őket.

    3.: Ma is szabadon ölhetsz, ha mondjuk orvos leszel. ;]

    4.: Ma is totális az elnyomás, csak nem tudsz róla, mert kimossák az agyad.

    Vistaboy: Nem is állítottam, hogy ezt állítod. De nem csak számítástechnikában tájékozódom, hanem sok minden másban is. Igen, az, a Truman show.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #724 üzenetére

    Lejárt a modidő - az első ponttal és a harmadik ponttal kapcsolatban egyetértek, de tényleg ne itt folytassuk. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Tim82 #719 üzenetére

    Én úgy látom te vagy az aki megsértődött, te tudod miért. Most pont azt vágtad az én fejemhez, amit te hibáztál el, nem én: az értő olvasást. Ezek szerint nem értetted meg mit írtam. Leírom még egyszerűbben: 150 éve volt rabszolgaság. Rabszolgák élete felett tulajdonosuk büntetlenül rendelkezhetett, így meg is foszthatta tőle őket. Ergo: 150 éve rabszolgákat büntetlenül gyilkolhattak az amcsik. Így már érthető?
    #687-ban én is azt mondtam nem hivatalosan történt emberégetés, így: "A boszorkányégetés tényleg kicsit korábban be lett tiltva, legalábbis hivatalosan," és egyúttal azt is elismertem, hogy túlzás volt a 100-200 év. Jobb lett volna ha veszem a fáradtságot és eredetileg hosszabbra írom a mondatot, kiegészítve egy másik számmal a boszorkányégetésnél és akkor most nem vitatkoznánk feleslegesen, de nem ez volt a lényege a hsz-emnek, ezért nem foglalkoztam vele. KKK-t azért hoztam ide, mert ha nem is boszorkányégetés volt, de ahhoz nagyon hasonló módszereit tekintve és nem kevésbé alaptalan okokból történt, tehát azzal egyenértékű és a hatóságok hallgatólagosan eltűrték sokáig (persze nem a legmagasabb szinteken, hanem csak a kisstílű serifecskék). Ettől még létezett és emberek szenvedtek miatta.

    Én egyáltalán nem sértődtem meg azon amit írtál és el nem tudom képzelni, mit találsz te sértőnek a válaszomban (ha csak nem azt, hogy be kellene ismerned a saját szakmádat érintő kérdésben tévedtél, de hát ez bárkivel előfordulhat, nem kell ezért megorrolni), mivel egyáltalán nem szántam sértőnek - ellentétben te a mostani, gyűlölködő hsz-eddel.

    MOD:ne forgasd ki a szavaimat kérlek. Én erre írrtam, hogy összesküvés-elmélet:
    "olyasfajta totális ellenőrzést megvalósítva a tömegkommunikációs eszközök segítségével, amiről a régmúltban álmodni sem mertek..." Azt megjegyezhetnéd legalább, hogy miket irkálsz.

    [ Szerkesztve ]

  • edipqe

    senior tag

    válasz Tim82 #732 üzenetére

    Már csak gazdasági szempontból sem volt túl sok értelme rabszolgákat öldösni.

    ez nem stimmel....ugyanis nagyon jó motiválási, elrettentési tool volt!

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • katt777

    félisten

    válasz Tim82 #724 üzenetére

    Próbálná meg ma gyf szankcionálni Debrecen vezetését.. :))

    "tudatlanságból, babonából égetnek meg embereket, mert azt hiszik, valamiféle ártó, rontó hatalommal fordulnak a közösség ellen..." - sosem hitték, ez a propaganda a maflábbaknak. És nézz csak körül ma, hogyan alkalmazzák a fenti módszert (Mór, maffiaperek, Tasnádi, stb, de pl. terroristák, iszlám, és lehet folytatni a sort).

    Összeesküvés-elméletnek a kellőt áttekintő képességgel, illetve megfelelő ismeretekkel és tudással nem rendelkezők nevezik a valóság nagyon is létező folyamatait, amikor képtelenek felfogni azokat, hiába is magyarázzák nekik. ;]

    "fejletlenebb embertársainknak, akik nem képesek önmaguk ellátására, ezért kell nekünk ellátnunk és munkára fognunk őket" - mintha csak a mai céges és kormányfilozófiákat olvasgatnám... :))

    De ennyit ide és erre, a többi pü.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Aktív témák