Keresés

Aktív témák

  • katt777

    félisten

    1-2 fontos dolog kimaradt szerintem, írom ide az álláspontomba a többivel:

    1.: Tömörített film vagy zene nem az eredeti, a Mona Lisa fényképe sem ér annyit, mint az eredeti. Film/zene 40-80%-a hiányzik az igénytelen tömegek által olyannyira preferált mp3, és hasonló formátumokból, amit még egy nem annyira vájt fülű ember is hall. Milyen alapon kérnek ezért pénzt? Amúgy mivel a rádióadók is ezeket nyomják már, az ember rádiót sem hallgathat, ha csak nem kívánja a hallószerveit kínozni.

    2.: Magyarországon pár kiadó forgalmaz néhány zenei stílusban pár futtatott előadót, igényesek nem tudnak megvenni semmit, még ha akarnak sem, marad a letöltés, ha rátalálnak (persze nem is jó minőségben). Egy rakás tehetségtelen ingyenélő hiszi magáról azt, hogy ő csinálja a tuti zenét/filmet/játékot/stb., és ha a szarnak sem kell a szemete, akkor rögtön sírnak, hogy mert mindenki lopja (amit persze nem tudnak bizonyítani). A játékpiacon is az van, hogy minden balfék kis programozó azt hiszi, hogy tud játékot írni, csak mert képes DirectX-et programozni, így aztán a kiadók öntik a nyakunkba a sok szemetet. Régen szenvedélyes játékosok írták a programokat, és ez meg is látszik azokon. Ma ritka az ilyen kivétel, de nagyon.

    3.: Túl nagy a marketing, hogy "Vegyél eredetit!", de sehol nem hallani, hogy "Gyárts minőséget!" Minden program hibásan jön ki, de vedd meg, holott bárhol, bármit vásárolsz, ha hibás, azonmód rohansz cseréltetni, vagy az árát visszakérni. Ráadásul, ha megnézi az ember a licencszerződést, abban az van, hogy a szoftver használati jogát veszed meg, ha nem használod már, ki fizeti ezt vissza? No meg az is benne van, hogy a program "olyan-amilyen", magyarán kapd be, hülye, jól átvertünk.

    4.: A legtöbb szoftvert pár éven belül használhatatlanná avultatják, így jó pár kedves játékommal nem tudok játszani a mai számítógépeken, op. rendszereken, felhasználói szoftverekről nem is szólva. Ki téríti meg a káromat a kompatibilitás hiánya miatt?

    5.: A gyári "másolásvédelmek" többsége vírus, kémprogram (Starforce, Steam, stb.), mint ez sok tesztből is látszik (amelyeket Mo-on előszeretettel hallgatnak el), láttam már nem kevés tönkrement eredeti DVD-t, meghajtót, de még gépet is original szoftverekkel.

    6.: Sajnos a termelők többsége átveri a fogyasztót, pl. egy nagy marketing-kampánnyal, esetleg egy jó demo-val (ami után a játék már használhatatlan, élvezhetetlen trágya, csak nem tudod előre), így az embernek pár év alatt akár több százezer Ft-nyi szemete is összegyűlhet a padláson. Nekem is van egy kosárral, pedig ritkán veszem meg leárazás előtt a játékokat. Zenéket ugyanígy akarják rád sózni: max. 1 hallgatható szám van egy albumon, te meg vedd meg az eredetit, az előállítás költségeihez képest soxoros áron. Filmek hasonló mód: pár jelenetből nézd meg, aztán hemzsegnek a filmes, de még inkább a logikai bakiktól.

    7.: Az üres lemezekre jogdíjat fizetünk (még ha a saját munkáinkat mentjük is rájuk), innentől kezdve bármit felírunk, azért megfizettük a jogdíjat.

    8.: Egyáltalán, ez ügyekben hol a fogyasztóvédelem? De még előtte, hol vannak a fogyasztót a megkárosítástól védő törvények? :Y Ezért aztán ki-ki úgy védekezik, ahogy tud.

    9. Ha valakinek igazán tetszik valami, akkor azt megveszi, akár gazdag, akár csóró. Ha mégsem veszi meg, nem is tetszett neki. Magyarul a termék minősége a fogyasztó értékítélete szerint szar volt.

    10.: Személyesen az a tapasztalatom a másik oldalról, hogy szellemi termékeimet nem a vásárlói lopták el, hanem a kiadók, amelyek saját maguk gyártják/terjesztik feketén is a termékeiket.

    Végeredményben én nem ítélek el senkit, részemről a legelfogadhatóbb álláspont játékokat illetően a "végigjátszom, és ha nem csak a demó, meg a lefizetett újságírók által rittyentett "tesztek" szerint jó egy program, akkor megveszem". Zene meg bakeliten, esetlen CD-n ér valamit (film DVD-n), minden más szemét.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz D1Rect #592 üzenetére

    Nemes 1szerűség! :DDD
    Sztem vannak idióták, akiket bármivel meg lehet vezetni (akik már az iskolában is magoltak tanulás helyett), meg vannak intelligensek, akik gondolkodnak. Az előbbiek szajkózzák azt, amit beléjük programoztak (bármi legyen), és aszerint is cselexenek, utóbbiak viszont mérlegelnek, mert nem szeretik, ha átverik őket. Ti. a gyártók az erőfölényükkel (lásd még: törvényhozók megvásárlása az őket védő törvények meghozatala érdekében) visszaélve folyamatosan megkárosítanak minket, ami teljesen törvényes, aki pedig ez ellen valahogy védekezni próbál, az törvényszegő. :F Kizárólagosan a gyártók felelőssége az, ami történik, azaz hogy ma már csak egy termék teljes kipróbálása után derül ki, megéri-e az árát, vagy sem (demo után szar játék, slágerrel eladott lemez többi száma hallgathatatlan, stb.).
    Vajon miért vannak olyan programok, hogy "játszd végig, és ha tetszett, utalj át erre és erre a számlára egy tetszőleges összeget?" És megéri a készítőknek! (De hát ők nem szemetet csinálnak, és nem marketingre költik a pénzt.)

    Morden24: Az ám a király, ha még kémrendszert is telepítünk a gépünkre a gyári vírusok mellé! :DDD Részemről (már a tudható infókon kívül) amúgy is gyanús minden, ami úgy akar az internetre kapcsolódni, hogy arra valójában semmi szükség. Programot sem letöltöm, max postán rendelem, főleg, hogy a letöltés sem olcsóbb, és akkor nincs meg a szép gyári csomagolásom, kézikönyvem, stb. Csak valami eldobható cuccot kapok.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fateless #602 üzenetére

    Hát ebben nagyot tévedsz. :DDD Roppant kevés logikával beláthatnád, hogy az átverésre csak akkor jön rá a vásárló, amikor már megvette a programot, és végigjátszotta, ha egyáltalán működött addig (ez hát az ÁTVERÉS), ezért az felvetésed totálisan értelmetlen, viszont halmazod meghatározására alkalmas. ;) :R
    Bármit megveszel, ha kipróbálás után nem jó, visszaviheted a boltba. Programot meg nem. Ezzel élnek vissza folyamatosan és következetesen, és a vásárló teljesen magára van utalva a védekezés terén.
    Egyébként is, mit lop el, aki a kipróbálás után megveszi a játékot? :F Amit meg nem vesz meg, azt nem is használja, tehát megint csak nem lopott el semmit. Elemi logika. Aki meg csak használja, és nem veszi meg, az nem az intelligensek közé tartozik, hanem a másik csoportok valamelyikébe, mielőtt félreértenéd.

    D1Rect: Én csak kölcsön kérem azokat a programokat, amelyek tetszenek, és ha jók, megveszem. Lehet, hogy majd olcsóbban, de megveszem. Láttam már fizetős warezoldalt, ha onnan töltesz, akkor fizettél a programért, a többit rendezze le egymás között a gyártó és a forgalmazó. :U
    Egyébként meg összeállhat 10 ember, mindegyik vehet 10k-ért 1 játékot, és mivel 1 licenc 1 gépre szól, ha egyszerre csak 1 használja, teljesen legálisan játszik mind a 10 ember az adott játékkal, és olcsón jutottak hozzá.
    A magyarban meg nincs is olyan szó, hogy warez, tehát nem is vagyok köteles tudni, hogy mit jelent. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz D1Rect #641 üzenetére

    Ezért választottam csoportokra a felhasználókat. Az egyik része lop, a másik meg minden szart megvesz, az okosabbak meg kipróbálás után veszik meg, a többit nem használják, vagy lásd az előbbi módszert a forrásmegosztásra. Ésszel olcsón lehet játszani legálisan, új programokkal.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz 7 #643 üzenetére

    Téves a megközelítésed. A törvény semmit nem tilt, csak büntet. Aki tehát vállalja a következményeket (vagy ki tud bújni alóluk), bármilyen bűnt elkövethet. Erről kérdezd bővebben a politikusokat, orvosokat, rendőröket, APEH alkalmazottakat, és lehet folytatni a sort. :DDD

    Ha sarkítom a dolgot: Jogerős bírósági ítélet mondja ki, hogy minden ember köteles elviselni az idióta keresztények állandó harangozását, mert ez a vallásszabadságuk része, és azt az értelmes emberek ezért kénytelenek elviselni. Precedens van arra, hogy a vallás gyakorlásának joga fölötte áll a társadalom érdekének (a nyugalomnak). Ha tehát valaki legyilkol és megeszik egy rakás embert, jogosan védekezhet azzal, hogy pápua vallásának része az emberáldozat, illetve az áldozat elfogyasztása, így a közösségnek kötelessége eltűrni az ő szabad vallásgyakorláshoz való jogát, és a precedens alapján fel kell menteni. ;]

    Azt sem szabad elfeledni, hogy minden rendszer, törvény az előző rendszerek, törvények áthágásából (az ideológia törvények fölé helyezéséből) eredeztethető (kevés kis történelem-ismeret), tehát ha az adott ideológia képviselője elegendő hatalommal rendelkezik akarata megvalósításához (lásd: parlamenti képviselet (már ahol van, nem csak úgy tesznek), forradalom, idegen beavatkozás, stb.), igenis az ő akarata lesz a mérvadó, és az szabja meg a törvényeket. (Kisstílűeknek persze ez kockázatos. :DDD ) Mindebből látszik az az alapigazság, hogy mindig a legerősebb szabja meg a számára (és nem az elnyomottaknak) kedvező törvényeket (lásd szoftvergyártók védelme vs. fogyasztók védelme), így minden törvény alapvetően igazságtalan. (Macchiavellit sem árt olvasni.) És persze mindenkinek szuverén joga, hogyan viszonyul ezekhez, akár birkamód kritikátlanul behódol mindnek, akár megtagadja a neki nem tetszőeket, vagy valamilyen módon megpróbál változtatni rajtuk, vagy esetleg van annyi esze, hogy megkeresse a számára is kedvező, mégis legális megoldást.

    Most keress valami harapnivalót! :DD

    Vistaboy: És akkor még nem szóltunk a NoDVD fixekről, amelyek azért készülnek, hogy a felhasználó megvédhesse legális lemezét és számítógépét a gyári vírusok és kémprogramok támadásaitól.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fateless #652 üzenetére

    Én eddig arról szónokoltam, hogy vegyük meg a játékokat. Ha valaki azért warezol, hogy ne vegye meg a programot, az ő döntése, sem te, sem én nem ítélhetjük el érte.
    A csokis hasonlat erősen sántít.
    Egy kis élcelődést meg ne szív mellre, peace! :R A környezetedet sem kívántam minősíteni, bocsesz. Viszont abban tényleg nem volt logika, amit írtál ismerd el. Egy demo alapján nem lehet megítélni egy játékot, mert az esetek roppant nagy részében a játék csak a demo végéig készül el. Ott rohad a 10k-s Haegemonia a padlásomon, amelynek király demo-ja volt, és rohantam rögtön megvenni az IG 1 és 2 után. Aztán az egyik legszemetebb játék, amelyet valaha kiadtak. AC-ről pl. sokan mondták, milyen király game, haver megvette, kipróbáltam, és számomra egy halom sz@rkupac.
    Tehát csak egy teljes játék kipróbálása után tudsz dönteni, ez a tapasztalat, és ezt diktálja a logika.
    Még valami: Ha megveszed a játékot, 1 játékkal van jogod játszani a tér-idő kontinuum bármely szegmensében. :DDD Tehát ha később is, de megveszed, legalizáltad a program használatát, ugyanis, mint említettem, a használati jogot veszed meg, nem a programot, az pedig nincs meghatározva, hogy meddig használhatod. Én logikusabb vagyok. :P :)
    És még mindig nem tudom, ki védi meg a gépemet és az adataimat a legális programok támadásaitól. :U

    Munka: De igen, zavar, és nem járulok hozzá, mert már itt PH fórumon is számtalanszor próbálták kiforgatni a mondandómat kiragadott szavak alapján (hsz-t sem határoztad meg, de az sem idézhető önmagában, a környezet ismerete nélkül). Amennyiben megismerteted velem a munkádat, és véleményt vársz tőlem, akkor szívesen állok a rendelkezésedre egy egységes, és egyben idézhető válasszal (addig ugyanis kiragadott részletek alapján könnyen besorolható lennék bármelyik csoportba). Várom pü-ben a megkeresésedet. Elővigyázatosságom nem személy szerint neked, hanem a tapasztalataimnak szól.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fateless #660 üzenetére

    Ez nem volt egyértelmű: jogilag az "ezt" helyett a hsz számát várom, a válasz amúgy egyértelmű.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #65755648 #662 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy ma rabszolgaság van (ahogy az ókori demokráciában is), csak más eszközökkel valósul meg (azaz a rabszolga nem tudja, hogy az, mert felcímkézték fogyasztónak, de ugyanúgy mások határoznak a sorsáról), az emberi társadalom pedig ugyanúgy működik, mint bármelyik majomközösség. :DDD De ez nagyon OFF.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Wolverine #666 üzenetére

    A Legfelsőbb Bíróság döntése iránymutató. A törvényt meg úgy alkalmazzák, ahogy a megrendelő kívánja, ha elég pénze/befolyása van. Előbbit tapasztaltam, utóbbit meg nap mint nap láthatjuk.

    Tudom, melyik postra válaszolt, írtam is utána, mert sejtettem, hogy nem mindenki fogja írni, miért kérem. Úgy helyes, ha oda van írva: kérek engedélyt az xxx. számú hsz-t idézni. Ismerem a bürokraták ...járását. ;]

    edipqe: Mé', a Hajdút jogosan ítélték el a móri vérengzésért? :DD Erről beszéltem fentebb: a megrendelő dönt, a jog csak álruha. Ha meg véletlenül kiderül a csalás, jön a következő színjáték. A tettes sosem lesz meg.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fateless #667 üzenetére

    De ez nem az emberek gondolkodásmódja, csak elemi logika. Amelyet persze ösztönösen sokan követnek anélkül, hogy tudnák, mi alapján cselexenek. Persze a legtöbb ember nem tudja.

    "A törvény semmit nem tilt, csak büntet. Aki tehát vállalja a következményeket (vagy ki tud bújni alóluk), bármilyen bűnt elkövethet." - ezt a mondatot akkor így idézheted, de nem a saját véleményemként, csak egyszerű logikai megállapításként, mivel "számomra (ahogy sokan mások számára is) léteznek olyan saját törvények, amelyek jóval szigorúbbak a papíron lévőknél (erkölcs), mivel ezek biztosítják emberi mivoltomat a tenyészállatokkal szemben (azaz ez a törvényektől való eltérés is 2 irányban működik)". Ha gondolod, kiegészítheted ezzel a teljesség kedvéért.

    Engem is károsítottak meg már nem egyszer, és nem kicsit, teljesen törvényesen.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Wolverine #671 üzenetére

    Ismertem egy antijudaista srácot (véletlenül sem volt antiszemita, ahogy az azokhoz hasonló értelmi fogyatékosok szokták ezt a meghatározást tévesen használni), aki szidta a zsidókat orrba-szájba. Aztán megkérdezték: és ha anyád-apád zsidó lenne? Tudod mit válaszolt: Rohadékok, gázkamrába velük. ;]

    Egyébként nem az emberevő lenne a felelős érte, hanem akik a törvények saját érdekükben értelmezésével ilyen precedenst hoztak.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fateless #676 üzenetére

    Akkor ne kérj engedélyt. Minden tetted a te felelősséged, ahogy azok következményei is.

    Megint félreértettél: Én éppen azt mondtam, hogy az állampolgár elfogadja az állam törvényeit, tehát ezek értelmében az emberevő jogosan várhatná el a büntetlenséget szabad vallásgyakorlásáért, amelynek lehetőségét az állam (már precedenssel) az emberi jogok értelmében biztosít számára, az egyéb emberi jogokat éppen ezzel a precedenssel degradálva. Tehát az állam kvázi engedélyezi a bestiális gyilkosságot (a kannibál pedig csak aláveti magát ezeknek a törvényeknek). Tehát igazam van.
    Azt próbáltam többször is érzékeltetni, hogy még a törvényeket is ki-ki úgy alkalmazza, ahogy befolyása van a jogalkalmazókra.

    Másrészt miből gondolod, hogy én lennék az, miután éppen azt írtam, hogy az én erkölcsi törvényeim szigorúbbak az államénál? :F Látod, máris itt a félremagyarázás, holott éppen a fennen hangoztatott törvényesség hiátusaira világítottam rá több szempontból is, anélkül, hogy bármely álláspontomat a sajátomnak tekinteném. Ha valaki most a te hsz-odat olvassa az enyém ismerete nélkül, máris azt hiszi, hogy emberevő vagyok. Légy szíves, használj általános alanyt.

    Wolverine: Én sem azt mondtam, csak precedensként hivatkozok egy ítéletre, mert precedens volt, ugyanis nem volt előtte ilyen. Sajna azt most nem tudom, hogy a legfelsőbb bíróság hozta-e, amelynek döntéseit iránymutatónak tekintik a bíróságok (tehát nem kötelesek alkalmazni, azaz eltérhetnek tőle, ellentétben a precedens-joggal). De mivel nem vagyok kannibál, a kérdéskör közelebbről nem érint, csak érzékeltetni próbáltam bizonyos körülményeket és visszásságokat, mint már írtam.

    Zeratul: Erről már írtam. Egyébként jogod van (lenne) egy biztonsági másolatot készíteni bármilyen adathordozóról (ezért sulykolják az ellenkezőjét), de azt nem forgalmazhatod, és meg kell semmisítened (vagy azt is eladnod), amikor eladod az adott szoftvert/zenét/filmet. És ezt a jogodat gátolják meg a szoftvergyártók a másolásvédelemmel, azaz egyszerűen szólva törvényt szegnek.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zeratul #682 üzenetére

    Mintha nem egészen lennél tisztában a WAV és az MP3 formátumok viszonyával. Utóbbiból nincsen veszteségmentes, tehát értéktelen.

    bambano: Kicsit mintha te is... Egyébként a zeneformátumok mellett írtam arról is, hogy pont ez a baj: keresnék a boltban jó zenét, de nincs, a jót az interneten találom meg. Olyat is találtam, amelyet 20 éve kerestem, de sehol be nem lehetett szerezni, pedig nem (a világban) ismeretlen előadókról volt szó valamilyen bénalternatív stílusban. És persze minden szar MP3-ban van fönt, de egyrészt vannak jó zeneszerkesztők (és az én munkámat ki fizeti meg?), másrészt meg az mp3 azért jobb a semminél, ha nem valami 192kbps és 44.1kHz alatti szarról van szó. De hol vegyem meg ezeket a zenéket lemezen? :F :Y

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fateless #689 üzenetére

    Nem magam miatt írtam, hanem, mint mondtam, vagy egy csomó fórumozó, akik félszavakból, max félmondatokból vonnak le mindenféle következtetést. És hidd el, tudom, hogy még teljesen egyértelmű mondatokat is teljesen ki tudnak forgatni (fórumoztam már nem keveset).
    Még mindig nem személyes, peace! :R

    A törvényességgel kapcsolatban meg egyszerűen úgy tűnt, mintha fordítva értelmezted volna. Nem akartam így értelmezni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #693 üzenetére

    Nem a netes aktiválással van a gond, hanem az elvvel, hogy egy program, amelyiknek semmi keresnivalója a neten, az ne menjen oda, mert az még akkor is gyanús, ha nem tudom róla már biztosan, hogy nem kémprogram. De ezek az aktiválások bizony visznek adatot a gépedről, amelyeket aztán a gyártók/forgalmazók felhasználnak, és amiért ildomos lenne fizetniük (mert az adatnak is ára van), ahogy te is fizetsz a programért, de még a programban rád sózott reklámokért is, amelyekből 3 percig ki sem tudsz lépni az elején, tehát akár komoly munkaórákat is elrabolhatnak tőled, ingyen. Még mindig az egyoldalúsággal van a baj.

    Zeratul: Sajna általában hallani, én legalábbis kihallom azt a fajta tompaságot, amelyet pl. a felhangok hiánya jelent, ha ez egyáltalán mond neked valamit. Ez nélkülözi egy bakelitlemez analóg (azaz teljes hangtartományt lefedő) teljességét, de még a CD-ét is.
    Az nyilvánvaló, hogy a mai szórakozóhelyeken agyondöngölt basszustól megsüketült fiatalok nem hallanak semmi különbséget, bár ehhez még a bp-i zaj is elég. Ha én olykor lemegyek oda, estére félsüket leszek, és még 2 napig cseng a fülem. Aki ebben él, annak jó az mp3 is.

    Vistaboy: De aztán ő is meghalt. A gyártókat semmi nem kényszeríti arra, hogy ne tegyék olcsóvá, könnyeddé, és gyorssá a szoftverek/zenék/filmek megvásárlását (elég csak a horribilis profitjukra gondolni).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #51736960 #698 üzenetére

    Egy igazi anarchista! :C Egyébként a várt bemutatóig a világ jelenlegi helyzetében max. 2-3 évtizedet kell várnod. ;)

    r-chee: Hát de bizony van ám warez tartalom ingyen. A CoD2 kb. 10x annyit ér, mint a 4., a Gears of War meg akkor sem kéne, ha fizetnének érte, akkor gány (de jó marketinggel).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #701 üzenetére

    Sajnos mindenki csak erre a "baj"-ra gondol. Én meg arról (is) beszélek, hogy ezeket az adatokat (meg még jóval többet is) felhasználják a fogyasztó-tömegek minél jobb manipulálására, ami milliárdos hasznot hoz a gyártóknak, és amiből te, én, és más adattulajdonosok egyetlen fillérrel sem részesedünk. És akkor még nem is szóltam arról amikor ezek a programok kis falovacskákat helyeznek el a gépeden, vagy hogy amikor a neten játszol, a géped bármilyen apró, szabad számítási kapacitását a szolgáltató jó pénzért eladja.

    Zeratul: "Eszem, f@szom megáll, hó!" ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz mob_zzz #706 üzenetére

    Sehol nem írtam, hogy precedensjog van magyarországon, könyörgöm! :DDD Attól, hogy valaki ezt szajkózza, még nem írtam ezt. Szajkózhatod te is, akkor sem írtam.

    Azoknak az embereknek mondd, hogy nem sérül semmilyen alapjoguk, akik egy lakótelepen különféle betegségekkel küzdenek, kimutathatóan a pihenés hiánya miatt, főleg azok, akik éjszakai műszakokban is dolgoznak. (Ezért is indítottak próbapert.) Már az egészséges élethez való joguk sérül, hosszú távon pedig akár az élethez való joguk is, ha súlyos betegségek lépnek fel náluk, vagy akár csak elalszanak a volánnál (mert alvás helyett fél óránként harangzúgással ébresztik őket, ami egy jól ismert kínvallatási módszer), és nekirohannak egy gyorsvonatnak. És az egyházakat sem ítélik el ezért, holott csak annyi a különbség a kannibállal szemben, hogy nem esznek belőled. Te sem gondolod át a dolgokat.

    A kannibál az életedtől foszt meg, az élethez való jogtól a bíróság, amennyiben (HA) követi az iránymutató ítéletet. Meg kéne tanulni a különbséget az iránymutatás és a precedensjog között. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #714 üzenetére

    A hit egy dolog, a tudás meg egy másik. Vannak ilyen programok, a cégek/kormányok előnyt kovácsolhatnak ebből (egymással és velünk szemben), tehát használják, mert ők hozzák a törvényeket, így felettük állnak.
    Tudod, mekkora botrány volt 2 éve az USA-ban abból, hogy a nagy nyomtatógyártók szoftverei a CIA-nek küldték, ki, mit, és hol nyomtatott, ill. hogy a lézerek UV tintával még meg is jelölték a kinyomtatott anyagokat? Tudsz arról, hogy Steam-et, StarForce-ot és társaikat a különböző kártevők meghatározásai alapján kártékonyaknak ítélték? Nem nagyon tud senki, mert eze a hírek valahogy elsikkadnak a nagy információözönben.
    StarForce által tönkrevágott lemezt/DVD-t/winchestert én is láttam. Ezt sem reklámozzák.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #717 üzenetére

    Jó éjt. Remélem, neked nem harangoznak! ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tim82 #719 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok, csupán csak az érveidhez:

    1.: Ma is rabszolgaság van. Nem csak a 3. világban (egyébként miből gondolja bárki, hogy az a 3.? :F Csak mert itt mi írjuk a törikönyveket? Szerintem ez merő lenézés, rasszizmus.) Ugyanis nem te döntesz a sorsodról, hanem kormányok, cégek. Akinek hó végére elfogy a pénze, rabszolga, csak nem cellában ül, ahol a gazdáinak kell gondoskodniuk róla, hanem megkapja a szabadság látszatát, gondoskodhat magáról, csak szépen mindent vissza is vesznek tőle. De ez persze az 1. világ, itt szabadság van, demokrácia, bla-bla-bla. ;]

    2.: Ma is van boszorkányégetés, csak kövesd a közéletet, hogyan csinálnak közellenséget emberekből, akik valakinek útjában vannak. Persze nem lángon sütik őket.

    3.: Ma is szabadon ölhetsz, ha mondjuk orvos leszel. ;]

    4.: Ma is totális az elnyomás, csak nem tudsz róla, mert kimossák az agyad.

    Vistaboy: Nem is állítottam, hogy ezt állítod. De nem csak számítástechnikában tájékozódom, hanem sok minden másban is. Igen, az, a Truman show.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Tim82 #724 üzenetére

    Próbálná meg ma gyf szankcionálni Debrecen vezetését.. :))

    "tudatlanságból, babonából égetnek meg embereket, mert azt hiszik, valamiféle ártó, rontó hatalommal fordulnak a közösség ellen..." - sosem hitték, ez a propaganda a maflábbaknak. És nézz csak körül ma, hogyan alkalmazzák a fenti módszert (Mór, maffiaperek, Tasnádi, stb, de pl. terroristák, iszlám, és lehet folytatni a sort).

    Összeesküvés-elméletnek a kellőt áttekintő képességgel, illetve megfelelő ismeretekkel és tudással nem rendelkezők nevezik a valóság nagyon is létező folyamatait, amikor képtelenek felfogni azokat, hiába is magyarázzák nekik. ;]

    "fejletlenebb embertársainknak, akik nem képesek önmaguk ellátására, ezért kell nekünk ellátnunk és munkára fognunk őket" - mintha csak a mai céges és kormányfilozófiákat olvasgatnám... :))

    De ennyit ide és erre, a többi pü.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz r-chee #739 üzenetére

    Olyan jogon, hogy a kuka állampolgár nem mer szólni (persze, ha szólna, annyi lenne neki, minimum hirtelen vagy száz pedofil képet találnának a gépén). BSA egy civil szervezet, ennyi erővel a rendőrség a nőegylettel is összeállhatna. Magyarán kilóra meg vannak véve. És ha az állam vesz el tőled valamit, az nem lopás, az törvényes.
    Szoktam mondani, hogy lehetetlen a szervezett bűnözésnek beférkőznie az államba, az állam ugyanis maga a szervezett bűnözés, amely meghozza a saját érdekeinek megfelelő, saját törvényeit, saját buzgómócsing szolgáival, a sok maflával meg elhitetik, hogy mindez az ő érdekükben történik. :(((
    Amúgy a nagy cégek (szoftverfejlesztők, zene és filmkiadók) vajon mekkora károkat okoznak az ellopott ötletekkel, vagy akár késztermékkel? És a magányos kis feltaláló (lásd a magyar cipész esete az Adidas-szal) hogyan védi meg magát a multicég irdatlan pénzügyi hatalmával szemben (mert a fickónak minden dokumentuma megvolt, hogy övé a szabadalom, mégsem ment semmire tudomásom szerint.) Vagy a neves bajor autógyár, amely több milliárd Euro-t keresett egy elorzott motorfejlesztésen? Az persze nem bűn, csak ha e cégektől nyúl le valaki valamit, ugye.
    De legyek én becsületes, és akkor annyival több vagyok náluk, nekem ez az elvem (ami anyagilag természetesen károsan érint, mint minden, ami becsületes, ezért is sok a becstelen ember).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz cgod #744 üzenetére

    Turok-ot ne szidd, qrwa jó, ha belerázódtál, ami kb. a 2. szint vége. Kiadókról mesélhetnék sokat...

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pajinka #743 üzenetére

    Tehát, ha úgy török be, hogy előtte felkiáltok: "Rendőrség! Kinyitni!", nyugodtan behatolhatok egy lakásba, és csak csalásért ítélhetnek el, mint a hamis pénzszállítókat. :P (Vicc volt!)
    Egyébként csak alátámasztod, amit az államról, mint szervezett bűnözésről mondtam. Az államnak ugyanis túlhatalma van az állampolgár felett. És az ilyen "szabad Jupiternek, de nem az ökörnek" alapú törvények éppen, hogy a csakazértis kisördögöt ébresztik fel az alattvalókban. De hát az államok sosem gondolkodnak egy lépéssel a hatalom birtokosainak gyors rablási ingerén túl, ezért is buknak meg újra és újra.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pajinka #748 üzenetére

    A probléma nem ez, hanem a hatalommal való visszaélés a hatalom részéről. A zenékről meg annyit, hogy talán nem 1 lemezen kellene meggazdagodni minden tehetségtelen balféknek, akinek nincs jobb dolga, minthogy munka helyett szemetet öntsön a vásárló nyakába. De már írtam: a jó zenét úgyis megveszi, akinek kell, aki meg nem veszi meg, az igazolja, hogy az a zene szar.
    Azokat a számokat meg (slágerlista) annyiszor játsszák, ahányszor a gyártó fizet érte, tehát egy manipulált baromság az egész, a sok hülye meg elhiszi, hogy ettől jó egy zene. Hogy felnyomnak valamit a slágerlistán, az még lehet szar, és le se tölti esetleg senki, csak lehet nyálat verni, hogy ilyen menők vagyunk, és azért nincs eladás, mert lopják. ;] Hogyan lehetne igazságos valamit ez alapján elosztani?

    Vistaboy: Hát az Oblivion-topic? :F Egyébként tényleg az volna jó, ha lenne az embereknek egy csöpp türelmük, csakhogy éppen a gyártók és a forgalmazók mossák bele az agyukba, hogy mindent most és rögtön kell megvenni. Gondolj bele, egy játék 1-2 év múlva 2-4k, és akkor már azt a hardvert is bagóért kapod, amelyen gond nélkül elfut, ráadásul minden patch megvan hozzá. De hát ehhez gondolkodni kéne, nem menni a marketing után, tehát itt megint a gyártók felelősségére lyukadunk ki.

    atee: Ha lemezre írod, amit letöltöttél, fizettél érte jogdíjat. Hogy a beszedők nem számolnak el a tartalom tulajdonosával, arra te tehetsz magasról.

    Octi: Tehát máris jogosan másolsz védett tartalmat a jogdíjfizetett lemezre. :DDD (Hiszen ha írsz rá valamit, elismerten megfizetted a jogdíjat utána, sőt, előre.)

    Olasza: Rájöttél a lényegre: a cél a tisztességes vásárló megkárosítása a profit maximalizálásának érdekében. És bizony a legtöbb warezoló soha nem venné meg azokat a programokat/zenéket/filmeket eredetiben, tehát hivatkozni lehet ugyan erre, de attól még nem okoznak kárt a gyártóknak.

    Artisjus nem fizet, és nem segít, a pénz olyanoknak megy, akik "benne vannak a buliban", ahogy mondani szokták. Mint az írószövetségek, akik állami támogatást kapnak az eladhatatlan könyvek után, nehogy már az 'írók"-nak dolgozniuk kelljen. De Mo-on ez így volt, így van, és így is marad. Csinálj egy szövetséget, nyalj be pár képviselőnek (megfelelő részesedés a támogatásból), és máris te lehetsz a legfőbb jog-, környezet-, stb. védő.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pajinka #788 üzenetére

    Hahaha! :DD Hallottál már a másolásvédelmekről? Éppen azok cseszik szét a lemezt és a meghajtót is (gyári vírus, illetve a lemez indokolatlan tekergetése ellenőrzés végett). Hány ilyet láttam már! Inkább az a felettébb ritka, hogy nem megy tönkre a lemez. Másolásvédelmet is lehet másolni, megkerülni, stb.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ollie #797 üzenetére

    Nem, nem vennék meg. De engem nem érdekel, mert én megveszem. Akinek érték egy játék/zene/film, az megveszi, akinek meg nem érték, az nem veszi meg (éppen azért, mert az ember nem vesz meg valamit, amit értéktelennek tart), tehát azt röhejes elhinni, hogy megvenné, ha rákényszerülne (azok meg főleg, akiknek pénzük nincs rá). Természetesen jogtalanul használja, ez vitathatatlan, de akkor sem venné meg, így a károkozás merőben elméleti. Persze el lehet hinni a marketinget is, csak az elég szánalmas.
    Nekem egyetlen eredeti játékom sem verte szét a meghajtómat, vagy karcolta használhatatlanná (ezt értettem szétmenés alatt) a lemezemet, mert első dolgom NoDVD patch-et keresni rájuk. ;] De pl. Gothic 3 lemeze csinál ilyet (ismerősömnek 3 hét alatt karcolódott használhatatlanná, úgyhogy még cserélték, de kezdte a következő is, szóval nála is NoDVD patch lett belőle), de Galactic Civilization-nél inkább kihúztam egy haverom gépét a konnektorból, mert elkezdett pörögni a DVD, meg vele együtt a vinyó is, mint a motolla, holott egyiknek sem volt semmi baja semmivel, és ki sem lehetett venni a lemezt.
    Egyébiránt a régi, jó játékok másolásvédelme valahogy nem veszélyeztetett semmit, mostanában meg úgyis ritkán jelenik meg elfogadható élményt nyújtó játék (inkább csak marketing van).

    Az üres lemezen ott a címke, hogy az ára tartalmazza a jogdíjat. Az nincs meghatározva, mit menthetek rá. Vagy ha bizonyítom, hogy saját anyagot mentettem rá, visszatéríti nekem valaki? Na ugye, hogy nem. Le kéne már állni erről, hogy a sok rohad tolvaj warezol, a nagy, becsületes cégek meg tönkremennek bele (mindeközben milliárdos profitot termelve, már ha megnézi valaki a nagy siránkozásban ezeket a statisztikákat is). Félreértések elkerülése végett: nem a törvények be nem tartása mellett érvelek (többször is elmondtam, hogy vegyük meg a játékokat, stb.), hanem még mindig a hazugságról, a fogyasztók folyamatos megkárosításáról szónokolok, amitől, az egyszeri felhasználó képtelen megvédeni magát. Amely törvény megfelel az emberek igazságérzetének, azt könnyen betartják, amelyekről lerí, hogy bizonyos érdekcsoportokat szolgálnak mások megkárosítása árán, az alól meg az emberek jó része igyexik kibújni, bármiről legyen szó, nem csak a szerzői jogokról.

    Értelemszerűen ezeket a "védelmeket" egyetlen gyártó sem reklámozza, a gyártókból és forgalmazókból élő újságok meg ismét csak nem fogják "népszerűsíteni" a dolgot. De pl. StarForce-ot sem komálom, mert az is rátelepszik a gépemre, holott semmi szükség rá, a játék önmagában nem igényli. Megint ott tartunk, hogy az én pénzemért más használja, más vezérli a gépemet, teljesen szüksgételenül. GTR helyett inkább az F1Challenge-hez töltöttem le GTR modot, és ingyen megvan a játékom teljesen legálisan.

    Aki meg "faszság"-ot ír, vegye magára, és örüljön, amíg nem került egy ilyen lemez a birtokába, addig ossza az észt nyugodtan, és nevezze összeesküvés-elméletnek azt, amiről fogalma sincs. És mindenekelőtt tanuljon legalább egy kevés illemet.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz edipqe #808 üzenetére

    Ha kiszámolod a munkaadó által fizetett sarccal, valamint a megélhetés költségei után fizetett ÁFÁ-val, egyéb járulékokkal, illetékekkel, adókkal, akkor az általad megtermelt érték 78%-a kerül az államhoz.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz TazLeacher #799 üzenetére

    Amit a mozgássérültekről írtál, azért megérdemelnéd, hogy te is az légy. Ennyire nem lehetsz ostoba. Akik "olyan" autókkal parkolnak, azok nem mozgássérültek, hanem egyszerű csalók (én is láttam vadi új 5-ös BMW-t mozgássérült-igazolvánnyal). Van mozgássérült ismerősöm, egyik napról a másikra él önhibáján kívül, ráadásul az egyik családtagjának kell szállítania egyik helyről a másikra, mert nem tud máshogy közlekedni! Tehát 2 ember esik ki a pénzkeresetből, önhibáján kívül. Ráadásul addig is mindketten fizették a TB-t és az adókat, tehát nem a te pénzedből kapják az ellátást, hanem mert biztosítottak.

    Engem az irritál, ha valaki ennyire tesz másokra, csak mert a saját helyzetében el sem tudja képzelni másokét. Ha majd veled is történik egy baleset, vagy súlyos betegség, gondolom, egyetlen fillér táppénzt, segélyt nem veszel fel (nyilván nem is vettél soha, amikor beteg voltál), visszautasítod a közgyógyellátást és a rokkant-igazolványt. Kit akarsz kábítani? :F Akkor majd azzal érvelsz, mennyi járulékot befizettél, és alig kapsz annyit, hogy megélj hó végéig.

    Ez pont olyan, mint a vizitdíj, hogy az embereknek nem is kellett igazából orvoshoz menniük. Hát nem, van ebben az országban egy elég széles réteg, amelyik ezeket a 300 Ft-okat sem tudta kifizetni. Te nyilván nem forgolódsz ilyen körökben, onnan a nagy "tisztánlátásod".

    Még azt áruld el, hogy amikor az emberek 80%-ának a jövedelme elfogy a következő fizetésnap előtt, akkor miből tartalékolnának a jövőre?

    Jó hányást! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz g@bo #820 üzenetére

    Úgy biza! 1/2-1/3 ár a bp-iekhez viszonyítva. 10-15 éve még ide jártak a sógorok sajtot, húst, miegyebet vásárolni, ma már elvétve is alig akadnak, mert kajáért sem éri meg nekik. A nyugati árakat rég meghaladtuk, elég csak megnézni, mennyivel kerülnek többe nálunk csak a hardverek pl. Egy ismerősöm Olaszországba járt dolgozni, a Mo-on 250k-s számítógépét 150k-ból építette meg. Egy másik No-ban vett 80k-ért Mo-on 400k-s hifit, csak mert ott rögtön utána dobták, ahogy kijött az új széria. Itt meg bemegyek az outlet-be, és drágább minden, mint a belvárosban a márkaboltban.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #822 üzenetére

    Félreértettél, én csak rácsodálkoztam, hogy nem találkozunk veled. Nem tudom, honnan vetted, hogy feltételezem, nincs meg a GAME. Oblivion pont az a játék, amelyet minden játékos megvesz, van, aki az összes kiadását is. Bocs, ha valamit félreértelmezhetően írtam, eszem ágában sem volt megvádolni semmivel. :R Főleg egy Oblis bajtársat.
    Éppen egyetértettem veled, hogy okosan olcsón is lehet legálisan játszani kedvenceinkkel.
    Amúgy tényleg ez az egyetlen játék, amely miatt új VGA vásárlásán gondolkodom, mert minden látványjavítóval felspécizve városban 20FPS alá is leesik a megjelenítés elég szépen megtuningolt 3870-nel. Nálam 8800GT-vel sem volt jobb, mert az is maximális látványjavítókkal ment (HDR + 16XAF + 8X Temporal 24X Edge-detect AA + minden graf. mod), és ott a 3870 pariban van a konkurenssel.
    És az bizony szent igaz, hogy egy játék nem a grafikától lesz jó (lásd AC vs. HL1 ;] ).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #822 üzenetére

    2x ment. Kicsit szarul megy ma ez a PH (vagy a netem lassult be).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz edipqe #828 üzenetére

    Igen, ahogy játszani sem. Sokan viszont elfelejtik, hogy a kikapcsolódásra (játékra) az emberi (és az állati) szervezetnek ugyanúgy szüksége van, mint a táplálkozásra, alvásra, stb. Én spec. az autón spórolok, és ahogy elnézem az ismerőseimet, rengeteget. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz edipqe #830 üzenetére

    Modellvasutazol? ;]

    g@bo: Azért azt kiszámolják, mennyibe kerülne kimenned érte.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz edipqe #833 üzenetére

    Hú, hát én annyi pénzre nem is gondolok. Ha pár kiadó kifizetné a tartozásait nekem, akkor persze gondolnék, csak itt valahogy eltűnik a szerzői jogvédelem, mintha sosem lett volna.

    Részemről amúgy vennék egy Alfa Sprintet (kicsi, lapos, stabil, gyors), 1.5-2 millából felújíttatnám és megtuningolnám (esetleg összkerák-hajtással), mint az atom, aztán otthagynék vele minden menő BMW-st és merdzsóst. Haveromnak volt egy 1.3-as 15 éve, az 195-öt ment csak egy sport vezérműtengellyel, kicsit megültetve. Ja, és nem igazán volt ellenfele, mert a nagymenő kocsikkal csak az egyenesben lehetett gyorsan menni, ezzel meg mindenhol. Városban sem lassított derékszögű kanyarnál soha, mert 50-nel (vagy akkor még 60-nal?) engedélyezett menni. ;] De a régi TT tényleg nem rossz, ha már rajta van a stabilizáló szárny, az új szimplán randa, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dr. Romano #837 üzenetére

    Nem kavar be nálam semmi. És ha mindent feltelepítek, a városok sokkal inkább eszik a konfigot. Szerintem gyorsan nézz át Oblivion topicba, mert nagyon hiányosan toltad végig a game-et! :)

    pajinka: Fölösleges újra elgondolkodnom olyasmin, amiről én tudok, mások meg nem. Egyrészt elég nekem a saját tapasztalatom, másrészt meg nem fogok tájékozatlanok okítására több éves cikkeket keresgélni. :R

    jer1cho: A törvényesség mellett érvelve mindennek elmondod azokat, akik élnek a törvényekkel. Ez eléggé farizeus álláspont. Ha olyan környezetben forgolódnál, nem irkálnál ilyeneket, vagy egyszerűen az empátia írmagja is hiányzik belőled. Az irritáló, hogy bizonyos segélyezett rétegeknél ott a műholdvevő, a plazmatv, számítógép, stb., de a villany- és a vízszámlát hónapokig nem fizetik, ez alapján viszont nem ítélhetsz el mindenkit, aki szándékosan él a törvények biztosította lehetőséggel (8-10 gyereket szülve és/vagy örökbe fogadva - hangsúlyoznám, hogy teljesen törvényesen -, ahogy az egyik közeli lakó épített hatalmas villát magának a gyerekeket az utcára kidobva), teljesen legálisan, vagy akaratán kívül kerül ilyen helyzetbe (baleset, betegség -> rokkantság), még ha addig tisztességesen dolgozott is akár évtizedekig. Jó lenne megértened végre, hogy van sokféle ember, és a legcsóróbbak között ugyanúgy van tisztességes, aki segély nélkül nem tudna megélni, ahogy a leggazdagabbak között, akik a te érveidet hangoztatva kibújnak az adófizetés alól.
    Ha annyi munkát tudsz biztosítani bárkinek, minden faluban messiásként várnak, vagy a munka mellé nyilván biztosítod a szállást és az utazást is, nem igaz? BP-ről könnyű osztani az észt.
    És én továbbra sem védek senkit a warezolás miatt.

    Ne sarkítsd ki a TB-re, arra próbáltam felhívni a figyelmedet, hogy vagy a saját meghatározásod szerint egy rohadt ingyenélő leszel, ha megrokkansz egy betegség miatt, vagy a nagy önérzettől fűtve éhen döglesz majd, és én erősen kétlem az utóbbit. Egyébként ostobaság azt hinni, hogy csak mert eddig 1 percig sem voltál beteg az életben, soha nem is leszel az.

    Na, sok lesz az OFF, de nagyon, sorry.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Dr. Romano #855 üzenetére

    Ők nem pakoltak rá semmi extrát. De Obli 1. hsz-ból, ill. a honlapom Oblivion szekciójából tájékozódhatsz, letöltögethetsz. Megéri. Addig nézd meg pl. ezt, milyen grafikáról beszélek. Crysis meg mehet a sunyiba a DX10-zel. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz TazLeacher #860 üzenetére

    Nem, nem jogosítja fel őket. Van, akinek az, és nem warezol, ne általánosíts (ne hajtogasd folyton ezt), és ne is magyarázz bele a "vizitdíjba".

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pajinka #865 üzenetére

    :R Csak tájékozódni kell (nem csak PC témakörben), és nem felejteni. :R

    marcias: Elfeledkeztél valamiről (te is): A patch-ek világosan jelzik, hogy HIBÁS terméket sóztak rád, és ezért követelnek pénzt. ;] Semmilyen más termékért nem követelhet egyetlen gyártó vagy forgalmazó sem pénzt, ha HIBÁS, csak a szoftvergyártók - utalnék itt vissza a törvények egyértelmű érdekből történő részrehajlására, ami az emberek jó részét az igazságtalan törvények kikerülésére sarkallja. Ez persze továbbra sem teszi törvényessé a warezolást, mielőtt bárki félreértelmezné szavaimat. Csak még mindig az erőfölénnyel való visszaélésről van szó a vásárlóval szemben.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz (Kolombusz) #877 üzenetére

    Úgy véled, jogosan kérnek pénzt hibás termékért? :F Jogszerűen, igen, de nem jogosan.

    Vistaboy: Azért lássuk be, nem mindenki él segélyekből, amikor dolgozhatna, nagyon sokan ugyanis inkább (önkormányzati, kisebbségi, parlamenti) képviselők lesznek, és így nem csak sokkal több pénzhez jutnak, hanem olyan törvényeket és szabályokat hoznak (jó pénzért, lásd: lobby), ill. kótyavetyélnek el kormányzati/önkormányzati tulajdont, amivel még több pénzt vehetnek el azoktól, akik dolgoznak. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz (Kolombusz) #879 üzenetére

    Botor dolog azt feltételezned, hogy ez kizárólag magyar vonás. Csakhogy Európában és a világban vannak ennek teljesen legális változatai (nem csak mondvacsinált, hanem igazi akció, outlet, stb.), amelyeket nálunk nem hagynak működni, mert a rablógazdálkodás lényege, hogy minél jobban kisemmizze a rabszolgákat. Az európai ember meg, ha nem akar sok pénzt kiadni, nyugodtan és legálisan beszerezhet mindent olcsón (legföljebb vár egy kicsit), nem kell hőzöngenie, hogy ez vagy az miért drága. No meg persze a fizuk, de ez már ki volt tárgyalva.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Rive #883 üzenetére

    UV-t tényleg elírtam :B , ugyanis UV-fényben olvasható jeleket tettek rá, nem UV tintát. :R
    Sosem beszélek a levegőbe, amiről pedig te nem tudsz, az attól még létezik, mind a szoftverek rejtett működését, mind a nyilvánvalóan eltitkolni szándékozott, számítógépre káros "védelmeket" illetően. Ebből következően valós tudásod neked nincs, tájékozottság híján. Aki magyar oldalakról tájékozódik, attól nem is várok mást. Ha valóban tájékozott lennél (nemzetközileg, és többféle témában), mindezekről te is tudhatnál.

    marcias: Úgy akarsz cáfolni, hogy közben igazolsz. :C :R Én is erről beszélek, hogy utólag vesznek észre hibákat, amelyek ellenőrzéssel kiderülhettek volna kiadás előtt, ha megfelelően tesztelik a szoftvert (de nem, gyorsan a piacra kell hányni a szemetet), és olyan funkciókat tesznek bele később, amelyeknek szintén benne kellett volna lenniük az eredeti játékban, amely az új funkciók kiadásából következően hiányos. Ezért rühellem a kiegészítő, meg Gold, ill. egyéb extra kiadású verziókat, amelyekkel több bőrt próbálnak lehúzni a vásárlókról, ráadásul ezekben újabb és újabb hibák vannak, amelyeket már nem javítanak, és amelyekre nem jók más javítások (és amelyek soxor csak US verzióban jelennek meg). Ezért szív mindenki pl. Oblivionnal, ha nem az eredeti játékot és a kiegészítőket vette meg, hanem valamelyik későbbi kiadást (gold, vagy collectors').

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Morden24 #888 üzenetére

    Ez nem vásárlói szemlélet, hanem a marketing, amely aztán kimossa a vásárlók agyát. A marketingesek nyomják ugyanis az üzletet a minél gyorsabban minél nagyobb profit eléréséért, amitől nem egy szoftvercég csődbe is ment már, de én egy könnyet sem ejtek értük, ha idiótákat alkalmaznak.
    Manapság mindenki marketingezik, ahelyett, hogy jó munkát végezne, mert szociológiai és pszichológiai elemzésekből, illetve gépünkre kapcsolódva szokásaink elemzéséből pontosan tudják, hogy a fogyasztók 90%-ának tudatossága nem haladja meg egy majomét (lásd még: hányan hisznek egy remek grafikájú szoftvert "király"-nak, még ha az amúgy játszhatatlan is), így az agymosással (marketinggel) sokkal nagyobb (többszörös) hasznot zsebelnek be, mint egy kiváló minőségű szoftverrel. Az a baj, hogy sokan még azt hiszik, hogy a szoftverek őértük készülnek. Nem, a pénzünkért készülnek, ezért olyan fontos, hogy elszedhessék tőlünk, akár minőségi munka hiányában is. Ezek egyszerű üzletpolitikai tények, továbbra sem a warez mellett érvelek! Vannak ugyanis jó programok, csak a gyöngyszemek elsikkadnak a szeméttengerben.
    Egyébként van jó pár példa arra, hogy egy-egy program évekig csúszott, és a vásárlók megvárták, majd örömmel rohantak érte a boltokba, amikor megjelent. És olyan programot kell Karácsonyra, Húsvétra, filmhez időzítve, stb. kiadni, amely amúgy nagy valószínűséggel totális bukás lenne (mert a forgalmazók is tudják, mi a szemét, csak nem kötik az orrunkra, mert az csökkentené a hasznukat).

    Részemről az a cég veszt piacot, amely szar terméket ad ki, mert többet nem veszek tőle semmit, nem pedig az, amely x időpontnál később adja ki a terméket, de jó.

    MP3, Divx és társaik tömörített formátumok, max. annyit lehetne kérni értük, mint a tömörítés foka. Ha tehát a zenéből annak 90%-a hiányzik, 10%-os áron tisztességes adni. A többi rablás, még ha jogszerű is. És akkor még megértő voltam, hiszen senki nem adná az eredeti Mona Lisa árának 1/10-ét egy olyan képért, amelyen 10 mm2-ből 9 valahogy hiányzik, de azért az egész, egyben, Mona Lisának néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pentax7 #896 üzenetére

    Még jobb lenne, ha a haszonlesők (gyártók, forgalmazók) beérnék kevesebbel, az emberek meg becsületesebbek lennének. Mindkettő kizárt (előbbi részben oka az utóbbinak).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Morden24 #899 üzenetére

    A marketing a puska, a cégek sütik el. A sok birka meg teljes mellszélességgel a fegyver rosszabbik vége elé áll.

    Ha valamit utálok, az az, amikor valaki felhívja a "munkájára" a figyelmet. Éppen az a baj (agymosás), hogy a maflábbakkal elhitetik, szükség van rá. Mindig tájékozódom mindenről, ami érdekel, ezért aztán roppantul irritál, ha olyasmit akarnak rám sózni, ami nem érdekel. A hülyékre kell mindent rátukmálni, nem azokra, akik nem lusták tájékozódni (már megint az a 90%, ami miatt a maradék 10%-ot igyekeznek kiüldözni a világból).

    Jó munkának nem kell reklám. Kell egy Ferrarinak reklám? Nem kell. Mindenki tudja, hogy jó. Munka van mögötte, rengeteg. A sok szar kis guruló koporsónak kell, mondvacsinált töréstesztekkel, aztán a sok idióta mégis meghal bennük. ;]

    Szép csomagolásról ugyanazt modod, amit én. ;)

    Ha az embereknek minőséget adnak, azt szokják meg, ha szart, akkor azt. A lustaságukból, és vegetatív létezésükből ez következik, egyszerűen kondicionálhatóak bármire (nézd csak meg pl. a politikai marketinget: hány idióta megy az egyik vezérkos után, hány meg a másik után, és milyen kevés értelmes ember marad). Az egy nagy mese, hogy az emberek képesek dönteni, hiszen éppen a marketing által megfoszttatnak a tájékozódás lehetőségétől, ehelyett hazugságokkal tömik tele a csöppnyi agyukat.

    Á, akkor ezért véded a marketinget annyira. Manipulálod az embereket, és kimagyarázod magad azzal, hogy csak a hülyét lehet megtéveszteni. Ez természetesen igaz, de te attól még visszaélsz az ő ostobaságukkal. Nagyon is jól ismerem a marketing módszereit a tudatküszöb alatti reklámoktól a hazugságok folyamatos ismétléséig, amíg végül gyökeret vernek a sok rabszolga agyába. És mentegetheted magad és a hozzád hasonlókat azzal, hogy hát az emberek így voksoltak (miután kondicionáltátok őket), attól még a gépezet része vagy. Egyébként ezen az alapon egyetlen szélhámost sem lehet megbüntetni, amivel el is helyeztem a "szakmádat" oda, ahová való. Nekem ne a gyártó mondja már meg, hogy jó-e a terméke, ez a minimum elvárásom. A nyájnak meg nem, mert nem gondolkodik, így a szart termelő cégeket is eltartja. És ez nem lehet egy vegetatív létforma felelőssége, ahogy az sem a békák felelőssége, ha átgázolsz rajtuk az úton egy úthengerrel, hanem a tiéd, hogy megteheted, és megteszed, a sok mafla meg miért ugrált oda. ;]

    Az üzlet egykor azt jelentette: kölcsönösen előnyös szerződés. Ma a másik fél megtévesztését, ezáltal, igen, pénzének elhalászását jelenti. Nem véletlenül nem engedik a játékgyártók a teljes programot kipróbálni (kivéve nagyon keveset), nem véletlenül csak 1-2 "slágert" játszanak egy lemezről, nem véletlenül csak 1-2 jelenetet reklámoznak egy filmből.

    Fentieket figyelembe véve te értsd meg, hogy marketingre jó terméknek és intelligens lénynek nincs szüksége. Nyilván nem fogadod ezt el, hiszen azzal el kéne fogadnod egész létezésed értelmetlenségét és kártékonyságát, de ez ugyanannyira nem érdekel, minthogy milyen trükkökkel lehet a sok idiótát bevinni az erdőbe. Nem is várom el, hogy megértsd, milyen filozófia mentén gondolkodom.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz pentax7 #902 üzenetére

    Ez a magyar mentalitás, na, látod, ez is egy hatalmas (negatív) marketing. És sulykolni is fogják belétek, amíg ezzel hasznot termelhetnek. Értsd: dolgozz pl. éhbérért, mert az tisztességes, és törődj bele, hogy egyik napról a másik napra vegetálj, bármiféle szórakozás nélkül. Ezért beszéltem pár napja a rabszolgaságról.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Vistaboy #907 üzenetére

    :K :DDD Jó meglátás!

    Morden24: Nem nyitok értermet, mert másnak már van. Csak rohadt fárasztó olyat csinálni, amit más még nem tesz, mert ahhoz gondolkodni kéne. Én is olyasmit csinálok, amit más nem tud. A majom utánoz.

    MINDEN-ről tájékozódom, ami érdelek. Gondoltam, a szavak elég egyértelműek. Akár ruháról, akár cipőről, bármiről legyen szó, mert nem szeretem hogy átvernek, márpedig onnantól kezdve, hogy bemegyek egy boltba, biztos lehetek benne.

    Ferrari azért van filmekben, mert már bizonyított. Tehát a film reklámoz vele, nem viszont. Ha egy csepp fogalmad lenne a biztonságról, tudnád, hogy egy Ferrari, vagy bármely szupersportkocsi biztonságosabb az utakon futkozó műanyagdobozoknál.

    Az egyetlen helyes államforma már évezredekkel ezelőtt, évezredeken keresztül bevált. Ma is azt utánozzák, csak tehetségtelenül, hazugságokkal álcázva.

    Hogyan oltanék az emberekbe bármit? A patkányba sem oltom be azt, hogy megeszi a búzát a magtárban, egyszerűen ilyen a természete. Éppen az óvóda és az iskola az, amely megteremti az értelmes gyerekből a kondicionálható, érdektelen fogyasztót.

    Az alamuszi, aki ilyesmivel próbálkozik - ezért is válaszoltam -, nem az, aki válaszol rá, szóval a minősítésed rád vonatkozik.

    Én vajon reklámot csinálok valamely cégnek azzal, ha sorstársaimat tájékoztatom: vigyázzanak vele, mert többszörösen rossz tapasztalataim vannak vele? Nem, ez egyszerű tájékoztatás.

    A világ azoknak hazug, akik maguk is hazugok, ezek számára a hazugság, mint fogalmaztál, természetes. Nőktől sem hagyom megtéveszteni magam, mert ugyanúgy átlátok rajtuk, mint más hazugságokon.

    Amit a termékekről mondtam, teljesen kiforgatod. Ha jó a film, miért nem mondják: nézd meg a moziban, vagy vidd haza, és fizess annyit, amennyit szerinted ér egy megtekintése.
    Nem 10 Ft-ot hagynék ott egy Ágyúgolyó futamért.

    Csak az ostoba nem tud utánanézni annak, ami érdekli, mert még arra sem veszi a fáradságot, hogy megnézze, hol is keresgéljen, no és persze könnyebb hagyni, hogy más mondja meg a tutit, és akkor mást okolhat saját ostobasága miatt.

    Kettőnk közül sajnos én értek a pszichológiához, míg te nem. Én nem személyeskedtem veled, én a marketingesekről írtam, ill. hogy mi a véleményem a közéjük tartozókról. Nyilván okkal vetted magadra, de ez nem az én felelősségem (ahogy nem a tiéd, ha megtéveszted az ostobákat). Megfelelő értelem kell ahhoz is, hogy felfogd az értelmet mindabban, amit írtam, és mint igazoltad, nem is sikerült. :P Sajnálom.
    Az életem szerencsére véletlenül sem olyan szürke és értelmetlen, mint azoké, akik az általad képviselt nézetek mentén vegetálnak (kommersz), bármelyik oldalon.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Rive #910 üzenetére

    A jelet rátették, ezt fogyasztóvédő szervezetek az USA-ban észrevették, és hatalmas botrányt csaptak körülötte (ahogy a kezelő szoftverek kommunikációjával kapcsolatban is). Természetesen nem a legegyszerűbb asztali nyomtatókról van szó, hanem komolyabb készülékekről. Ha nem hiszed, én ugyan nem keresgetem neked, mely fórumokon volt szó róla, annál értékesebb az időm.
    A védelemtörők éppen, hogy feltörik ezeket a kódokat, ezért használhatók a legális játékok veszély nélkül, megfelelő patchekkel. De te is megmagyarázhatod, ha majd valamelyik ismerősöd így jár, hogy valójában semmi baja a számítógépének, használja csak nyugodtan. :DDD Ettől a tönkrement lemez, esetleg a DVD még nem fog működni. ;)
    Sosem hittem semmiben, kiváltképp nem az összeesküvés-elméletekben. Annak hiszek, amit tapasztalok, vagy amit dokumentáltan igazoltak. Ha tudom, hogy ez valaha szóba kerül, lementem ezeket az US fogyasztóvédelmi híreket/oldalakat is a nyomtatókkal kapcsolatban, most csak sajnálom, hogy nem tudok bizonyítékkal szolgálni. Ettől a dolog még létezett (vagy létezik még most is, erről nem tudok; csak ha már 1x...).

    Vistaboy: Épp a túlkínálat a probléma, no és az agyabeteg marketing, amely mindegyikről meg akarja győzni a fogyasztót, hogy az a tuti. A szerencsétlen aztán nem tud dönteni, pénze nincs, lewarezol mindent, aztán vagy megveszi a jó, vagy nem. Régi szép idők, amikor még olyanok készítették a játékokat, akik maguk is játszottak velük, ezért kicsi volt az esély arra, hogy szemetet vegyél. Ma meg, ahogy valaki írta, rátolnak valamit egy engine-re, aztán irány a piac.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Morden24 #924 üzenetére

    Ne írd rám a saját jellemzőidet, főleg ne azt, hogy én sértődtem meg, amikor te igazold ezt magadról már nem először, ahelyett, hogy legalább némi iróniával szemléld a dolgokat. Szóval a véleményt magadról alkottad, és nem is nagyon téves (rám messzemenően nem illik :DDD ). Én nem személyeskedtem, csupán te véled úgy (de tőled tudjuk, hogy ez nem számít, tehát nem tehetsz érte szemrehányást, ha a manipuláció, amelyet olyannyira kedvelsz, ezt hozza ki belőled). Na, most lebuktam. ;]
    Nem hiszem, hogy a bigott szó is rám vonatkozna, én legalábbis ismerem a jelentését, így nem vonatkoztathatom magamra.
    Annyira érvelsz a marketing mellett, hogy kötve hiszem, hogy semmi hasznod ne lenne belőle, tehát valamilyen szinten nyilván ezzel foglalkozol. Nem kell ehhez gondolatolvasónak lenni, elég ha elolvasom, amit írsz.
    De ha személyeskedre vágysz: miből gondolod, hogy legalább egy értelmed van? :F :R
    De fejezzük be, ennek tényleg semmi köze a topichoz. Eddig mulattatott, most már uncsi.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Aktív témák