Keresés

Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz katt777 #597 üzenetére

    Sztem vannak idióták, akiket bármivel meg lehet vezetni (akik már az iskolában is magoltak tanulás helyett), meg vannak intelligensek, akik gondolkodnak. Az előbbiek szajkózzák azt, amit beléjük programoztak (bármi legyen), és aszerint is cselexenek, utóbbiak viszont mérlegelnek, mert nem szeretik, ha átverik őket.

    Ez akkor lenne igaz, ha az "okosak" rájönnének, hogy átverik őket, mert ennyit nem éri meg kifizetni az adott programért, ezért nem vennék meg. Azt, ha nem találják megfelelőnek az árat, ezért ellopják, nem okosságnak hívják, hanem valami más szóval illetik...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • D1Rect

    félisten

    válasz katt777 #597 üzenetére

    :) Fogadjunk egy sörbe hogy szoktál letöltögetni?
    Nem akarom a szentet adni. Van amit én is ellopok. De van amit megveszek. Igen jó érzés olyat használni amit kifizettél. Sajnos még nem tehetem meg hogy mindent megvegyek, de dolgozom rajta.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • D1Rect

    félisten

    válasz katt777 #637 üzenetére

    Ebben így igazad lehet. Viszont nem ez a jellemző. Hanem hogy letöltöm és tolom. Sokáig, végig. Meg odaadom a havernak is.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • 7

    addikt

    válasz katt777 #637 üzenetére

    A törvények nem ismerete nem ment fel az áthágásuk miatti büntetés alól. Ez axióma.

  • fateless

    veterán

    válasz katt777 #637 üzenetére

    Biztosan nincs még roppant kevés logikám sem, erről vagyok híres a baráti körömben :DDD

    Nekem csak annyi - a roppant kevésnél is roppantul kevesebb - logikám van, hogy egy engem érdeklő játék esetén kipróbáljam a demót, kipróbáljam egy barátomnál, megkérdezzek másokat. Sajnálom, hogy szellemi síkon túl kevés potenciállal rendelkezem.

    Viszont én valahogy nem úgy olvastam az itteni warez-párti hozzászólásokat, hogy túl sokan azért töltenék le, hogy később megvegyék a terméket.

    Azért hogy válaszoljak arra is, amit kérdeztél: mit lop el, aki a kipróbálás után megveszi a játékot Addig, amíg nem veszi meg, addig illegálisan használta a játékot. Ha bemegyek a boltba, ellopok egy csokit, majd amikor elkapnak, azt mondom, hogy ha ízlett volna, akkor visszajöttem volna, hogy kifizessem, nem hiszem, hogy meghatnám a rendőröket.

    Ne érts félre, nem azt mondom, hogy én soha nem töltöttem még le, de törekszem rá, hogy ne legyen ilyen, és jelenleg nem is használok ilyen programot. Attól még, hogy hányan használnak illegális programokat, nem lesz legális.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #645 üzenetére

    "Ésszel olcsón lehet játszani legálisan, új programokkal."

    Így van. Én is így szereztem a Bioshock-ot annak idején. Egy srác megvette, végigjátszotta, és mivel akkoriban még volt rajta olyan védelem, hogy csak egy pár alkalommal lehetett legálisan aktiválni - megjegyzem, amióta ezt kiszedték belőle, több eladást produkált a játék, mint az előtt összesen! - , szóval eléggé aggódtam. De ő mindössze csak egyszer aktiválta, és játszotta végig a 12K-s játékot, és eladta nekem 7K-ért. Ennyit meg nekem megért egy vadi új játék, és nem csak azért, mert boltban 12K volt... :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • edipqe

    senior tag

    válasz katt777 #656 üzenetére

    régota nem láttam ilyen érdekes kis topicot, és még mindig nincs flame, el sem hiszem.

    yetike: a quick guide-od 1ik pontja stimmel :) , ha nem szeretnél komm-ni azt tiszteletben tartom. :R kár hogy hamar feladod. :(((

    [ Szerkesztve ]

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • fateless

    veterán

    válasz katt777 #656 üzenetére

    Ezt most nem viccből írom:
    Nem zavar, ha ezt a hsz-odat használom majd a munkámban?

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Wolverine

    félisten

    válasz katt777 #656 üzenetére

    Az off példád abban biztosan hibás, hogy Magyarországon nincsen precedensjog. Mint ahogy abban is biztos vagyok, hogy vallásszabadság ide vagy oda, ilyen esetben a pasast simán bevarrnák emberölésért.

    szerk: #664-re: gyanítom, hogy arra a postodra utal, amire válaszolt :U

    szerk2: #642-re: nem véletlenül írtam korábban a villamoskisiklatásról pont az egyik neked címzett válaszomban - #625 volt -, emlékszem arra az írásodra, és a mai napig full baromságnak tartom.

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • fateless

    veterán

    válasz katt777 #664 üzenetére

    Segítek, a 656. hsz-odra válaszoltam, tehát feltehetőleg arra gondoltam :D

    Ez a mondat ragadott meg:
    A törvény semmit nem tilt, csak büntet. Aki tehát vállalja a következményeket (vagy ki tud bújni alóluk), bármilyen bűnt elkövethet.

    Ez azért tetszik, mert a közgondolkodás egy részét nagyon jól foglalja össze. Sok ember mondja el ezt, csak más szavakkal. Lopok, mert ameddig nem kapnak el, addig nincs probléma. Adót csalok, mert ameddig nem kapnak el, addig csak nyerek vele. Ha meg elkapnak, majd csak lesz valahogy.

    Nem azt mondom vele, hogy te így gondolkodsz, hanem hogy jól megfogalmaztad az emberek gondolkodásmódját.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • #65755648

    törölt tag

    válasz katt777 #665 üzenetére

    Én nem így látom, szerintem sokat fejlődtünk. Még ha rabszolga is az ember, már az örömforrás ha azt hiszi, hogy nem az. De szvsz nem is vagyunk rabszolgák. Ahhoz képest, hogy 100-200 éve még szórakozásból megölhettél egy embert és még meg is dicsérték érte, megégethettek "boszorkányokat" (és a tömeg hitte hogy az, annyira el volt butítva/nem volt tanítva) stb., ma ezt azért nagyon ritka estben láthatjuk, és csak a világ néhány részén. Az egy dolog, hogy egyes szűkebb csoportok képesek más, nagyobb csoportok agyát kimosni és rávenni őket olyasmire, amire maguktól nem vállalkoznának, nos az egy dolog. De azért mégsem ugyanaz ez mint amikor az emberek egész életüket úgy élték le, hogy nem tudták milyen amikor teljesül egy vágyuk, és minden percben a haláltól kellett rettegniük... Mindig van probléma és mindig van miért elégedetlennek lenni, mert mindig lehetne jobb és vannak akiknek jobb, de ha te visszamennél és egy évet élnél a középkorban, az ókori Egyiptomban vagy akár csak a fejlett rómaiaknál (mondjuk rabszolgaként) akkor azt hiszem boldogan térnél vissza mai világba.

    Bocs amiért ennyit offolok :B :R

  • fateless

    veterán

    válasz katt777 #672 üzenetére

    [OFF]Ahogy írtam:
    Nem azt mondom vele, hogy te így gondolkodsz, hanem hogy jól megfogalmaztad az emberek gondolkodásmódját.

    Bocs, de engedélyt nem kérek, mert nem szükséges, ahogyan nyílt tereken készített fotók esetén sem szükséges engedélyt kérni...
    [/OFF]
    Egyébként nem az emberevő lenne a felelős érte, hanem akik a törvények saját érdekükben értelmezésével ilyen precedenst hoztak.

    Ez így nem igaz. Azzal, hogy állampolgár vagy, elfogadod az adott állam törvényeit. Ha ez ellentmond a te elveidnek, akkor vagy elköltözöl, vagy vállalod az adott állam törvényeit és nem tartod magad az étkezési szokásaidhoz.

    LASERwin: igazad van, a warez tényleg nem csak a játékot jelenti, hanem a többi dolgot is. Nekem is van néhány másolt filmem, de többnyire eredetiek, ahogy a zenéim között is minimálisak az illegálisok száma, a szoftverjeimet pedig már írtam. Nem mondom, hogy hibátlan vagyok, csak hogy ez attól még lopás, hogy tudok rá jó indokokat mondani ... és törekszem arra, hogy legális legyek teljes mértékben.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Wolverine

    félisten

    válasz katt777 #673 üzenetére

    Magyarországon nincs precedensjog, amint már említettem. (szerk: off)

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • fateless

    veterán

    válasz katt777 #686 üzenetére

    csak azt értelmezed így félre, amit ennyire félre akarsz értelmezni. De ez már nagyon off lett

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Zeratul

    addikt

    válasz katt777 #691 üzenetére

    Nagyon jól tudom hogy veszteséges az MP3 de jó kodekkel és magas bitrátával nem fogod igazán meghallani a különbséget.

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #697 üzenetére

    Van benne igazság. De mondjuk én is aktiváltam a Bioshock-ot, magát a Vistát, játszottam a WoW-al, lefuttattam egyszer a 3DMark Vantage-t is. Ezek mind küldtek adatot a gépemről, de még bajom nem származott belőle. Azt az egy-két reklám e-mail-t, amit kapok néha-néha, le lehet törölni. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz katt777 #686 üzenetére

    Nincsen precedensjog Magyarországon!
    A harangozással nem sérül senkinek semmilyen alapjoga (főleg nem olyan mértékben mint ha egy kannibál megfoszt az élethez való jogodtól)!
    Könyörgöm...

    [ Szerkesztve ]

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #713 üzenetére

    No offense, de nem néztél mostanában túl sok Mátrix-ot? :DDD

    Bár van igazság abban, amit mondasz - léteznek ilyen programok - azért nem hinném, hogy ez általános jelenség lenne. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz katt777 #715 üzenetére

    Én arra próbáltam utalni, hogy egy általad vázolt esetben, amikor egy kannibál (vagy bárki) a vallásszabadságra hivatkozna gyilkolna embert, akkor az AB azt vizsgálná (ha foglalkozna ilyen abszurd dolgokkal), hogy a vallás szabad gyakorlásának joga és az élethez való alkotmányos jog közül melyik a fontosabb. Természetesen a legfontosabb alapjog az élethez való jog, ami nem korlátozható. Így a kannibál hoppon maradna és lecsuknák. A harangozós példa esetén nem mutatható ki egyértelműen az, hogy sérül bármilyen alapjog, az egészséges élethez való jog nem sérül (főleg nem országosan), így nem indokolt (nem szükséges, nem arányos) megvonni ennek a "rituálénak" a jogát az egyháztól.
    Bár lehet, hogy ez nem a legjobb topik ennek a kifejtésére. No sebaj, legalább okulsz. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #718 üzenetére

    Van füldugóm... ;] ;] ;]

    A korábbi hsz-edhez még annyit, hogy nem állítom, hogy hazudsz. Láttad az "Összeesküvés-Elmélet"-et? Nagyon tanulságos film, bár csak egy film. Igen, lehet hogy a Nagy Testvér mindig figyel. De azért nem is olyan szörnyű a helyzet, mint ahogy az Jim Carrey egyik filmjében volt - a címe nem ugrik be - , egy csávót alakított, akinek az életét adták a TV-ben, mint a Győzike-Show-t... :DDD (Jajj, inkább legyen Nagy Testvér, mint az a Zebramániás.). :DDD

    Most már megyek, sziasztok! :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • #51736960

    törölt tag

    válasz katt777 #723 üzenetére

    minden egyes szóval egyetértek.

  • remington2

    senior tag

    válasz katt777 #723 üzenetére

    Tökéletes hsz, maximálisan egyetértek Veled! :R

    [ Szerkesztve ]

    They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

  • Tim82

    nagyúr

    válasz katt777 #740 üzenetére

    :R

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • pajinka

    tag

    válasz katt777 #746 üzenetére

    Jelzem, azért az állam elhalása ennek dacára (sőt Marx jóslata ellenére :P )még mindig nem következett be. Talán pont azért, mert jobb, ha csak a rendőrségtől kell eltűrnöd, hogy rádrúghatják az ajtót, mint ha mindenkitől. Ha mégis bekövetkezne ez az ideális állapot, tőlem ne tarts, de te se gyere hozzám ;) !

    [ Szerkesztve ]

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • pajinka

    tag

    válasz katt777 #746 üzenetére

    Bocs, duplapost.

    Ha a másik kettőnél átment a lényeg, az már nem is rossz arány. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • pajinka

    tag

    válasz katt777 #790 üzenetére

    Heee-heee-hee :O . Már megint egy összeesküvés-elmélet. Nekem is van olyan másolásvédelemmel ellátott lemezem, amiről nem csináltam biztonságit (Heroes V+ HoF), de nem is ment szét. 100+ órát játszottam vele.

    Tudsz mondani 10 olyan embert, akinek szétment a lemeze, és nem karcos lett? Mert ha igen, akkor javaslom megnézni a mítoszrombolók vonatkozó részét, ahol kimérték, milyen fordulatszám mellett történik ez meg ( a meghajtókét messze meghaladó), és elkezdhetünk vitatkozni arról, hogy az a 10 fős minta az eladási számok fényében mennyire repőrezentatív.

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • sztikac

    őstag

    válasz katt777 #790 üzenetére

    "Hallottál már a másolásvédelmekről? Éppen azok cseszik szét a lemezt és a meghajtót is (gyári vírus, illetve a lemez indokolatlan tekergetése ellenőrzés végett)."
    ezt már írtad párszor itt a topikban, mostmár valamivel alá is támaszthatnád (pl. valami szavahihetőnek tűnő linkkel vagy hasonlóval).
    Ja ilyen link nincs is mert a CIA törölte az összes ilyen weboldalt nehogy a birka magyar aki nem warezol megtudja hogy mennyire átb@sszák :DD

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz katt777 #790 üzenetére

    Áruld már el, neked hány eredeti, gyári játéklemezed ment eddig tönkre? Nekem egy sem, pedig van most is vagy 50-60db eredeti játékom, és még több, amit már továbbadtam másoknak.

    ***

  • Rive

    veterán

    válasz katt777 #790 üzenetére

    Hallottál már a másolásvédelmekről? Éppen azok cseszik szét a lemezt és a meghajtót is
    Faszság. A meghajtó tönkremeneteléhez semmi közük. Az OS-be tudnak néha bekavarni, de ez is elég messze esik a 'tönkretételtől'.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz katt777 #789 üzenetére

    Az üres lemezért fizetett jogdíjnak köze sincs a szoftverekhez!

    És de, a warezolók igenis okoznak kárt. Hidd el, sokkal többen vennék meg a játékokat, ha nem lehetne warezolni. Senki ne állítsa az ellenkezőjét, mert még a gondolata is röhejes annak, hogy egy warezoló sem fizetne a játékokért, ha máshogy nem tudna hozzájutni.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #789 üzenetére

    "Vistaboy: Hát az Oblivion-topic? :F Egyébként tényleg az volna jó, ha lenne az embereknek egy csöpp türelmük, csakhogy éppen a gyártók és a forgalmazók mossák bele az agyukba, hogy mindent most és rögtön kell megvenni. Gondolj bele, egy játék 1-2 év múlva 2-4k, és akkor már azt a hardvert is bagóért kapod, amelyen gond nélkül elfut, ráadásul minden patch megvan hozzá. De hát ehhez gondolkodni kéne, nem menni a marketing után, tehát itt megint a gyártók felelősségére lyukadunk ki."

    Mi van vele? Attól még hogy nem irkálok bele, még meg van a játék eredetiben. De ha esetleg nem hinnéd el, lefényképeztem neked a dobozt, és mögötte a monitoron a te hsz-edre válaszolok éppen. Bocs a képminőségért, ez csak egy mezei telefon.

    A többi is igaz, mert például az Oblivion-nal is csak most tudok full grafikán játszani, amióta megvettem a 8800GT-t. De attól még egy játék nem csak attól lesz jó, hogy full grafikán nyomatod. Amúgy a Tomb Raider-es példát pont ez miatt írtam. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • edipqe

    senior tag

    válasz katt777 #817 üzenetére

    igaz, de én most csak a kötelezőt számoltam, a megélhetés költségei hát igen az is hozzá adódik, de nem kötelező enni, inni, vezetni :D

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • edipqe

    senior tag

    válasz katt777 #832 üzenetére

    :P nem. 3kk-ból egy nagyon jó állapotu, jól felszerelt már kijön ha utána keresgélsz alaposan.

    I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #826 üzenetére

    Semmi baj, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy amióta a Mass Effect megvan, nem nagyon játszok más játékkal - és már abba a topikba sem nagyon irkálok -, de az Oblivion-t már minden létező kaszttal és fajjal végignyomtam, és a Shivering Isle-t is mindkét oldalt választva. Bár igaz, hogy a második esetben - a jó oldalt választva - nem a legelejétől kezdtem a gamét, csak a szigetre való megérkezéstől.

    Meg a kedvencem az Oscuro's Oblivion Overhaul nevű MOD is, nagyon sok jó tartalmat ad a játékhoz. És a Knights of The Nine-t is végigvittem, azóta is ott csillog a páncél a HQ-n. :DDD

    Na de félre az OFF-al... :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz katt777 #826 üzenetére

    ...minden látványjavítóval felspécizve városban 20FPS alá is leesik a megjelenítés elég szépen megtuningolt 3870-nel...

    Ott valami gáz van. Az Oblivionban a város és ingame területek egyáltalán nem gyilkolják annyira a konfigot mint a kinti erdős részek...
    Nem lehet hogy valami mod bekavar nálad?

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz katt777 #818 üzenetére

    Mindketten tudjuk, hogy az nem igaz, amit mondtál, mert sokan vannak akik tényleg azok, és belefér nekik egy drága autó. De továbbra is kérdem én: sok olyan ismerősőm, barátom van, akik tiszességesen dolgoznak, gyereket nevelnek, meg miegymás, de sajnos nem fér bele az autó a családi keretbe. Akkor miért annak az embernek jár (aki, ha önhibáján kívül is), de nem dolgozik. Azok az emberek az én, illetve a barátaim fizetéséből kapják a segélyt, és mégis: nekik van autójuk, akik meg dolgoznak éjjel-nappal, azoknak sajnos nem futja rá. Nem érzel ebben egy kis ellentmondást? Vagy vegyük a 8 gyerekes "brazil" anyát, akit bemutatnak a tv-be, hogy szegények 30 m2-en élnek 10-en. Na, és ki a f@szt érdekel? Én mondtam, hogy szüljön 8 kölyöt? Utána meg megy a Fókuszba, hogy ajándék lakást kaptak. Megint kérdem én: azok a fiatal (vagy nem fiatal) párok, akiknek 1 gyerekük van és az egész életüket végigdolgozzák, miért nem Ők kapnak, és miért azok akik sosem dolgoznak egy rohadt percet sem, és a családi pótlék a bevételi forrásuk meg a munkanélküli? Folytassam, mert tudok még jó néhány hasonló példát mondani arra, hogy az embereknek egy (sajnos) igen jelentős része ingyenélő. És, igen engem, mint dolgozó embert rohadt módon felháborít, hogy utána meg pont ezek az eberek jönnek és sírnak, hogy erre nem telik, meg arra nem telik, azok akik meg dolgoznak tisztességesen, azok meg mégsem sírnak, hanem dolgozik, és megveszik, vagy nem veszik meg, de nem sírnak. És pont erről szól az egész, csak, hogy visszakanyarodjunk. Itt is mindenki sír, meg minden. 15 éves korom óta dolgozom, a szüleim végigdolgozták az egész életüket, és igen, ha tetszik, ha nem büszek vagyok arra, hogy amink van senki másnak nem köszönhetjük, csak a családunknak. És igen, ugy sz@rok mindenki másra, mint itt a warezvédők többsége sz@rik azkora az emberekre, akik a szoftverekbe időt, pénz és enerigét fekettek. Akkor ki az ostoba? Én, aki tisztességesen dolgozom, ami kell megveszem (és nem ELveszem), adózom, és nem sírok, vagy azok, akik azzal próbálják a "lopásukat" magyarázni, hogy nekik nem futja rá.

    De nagyon tévedsz, pont olyan környezetbe forgolódom, hogy lássam, napról napra, hogy teszik tönkre az emberek a saját életüket.

    A táppénzel kapcsolatba meg annyit, hogy szívesen elküldöm privátba a TB számomat, leelenőrizheted, még soha abüdös életben nem voltam táppénzen, bár ehhez aztán rohadtul semmi köze senkinek.

    Egyébként megjegyzésképpen: bármikor tudok kb 1 nap alatt olyan állást ajánlani, amiből tisztességes munkával az átlagkereset felett lehet keresni. Csak ezért dolgozni kell és nem a pöcsödet verni 6-8 órán át. Csak elég fura, hogy amikor ezekre a helyekre embreket keresünk, rohdt nehéz találni, mert az emberek nem akarnak dolgozni, aztán meg sír a szájuk.

    Csak egy rövid szösszenet: a minap sétálgattam a TES*O parkolóban, és odajött egy ember, hogy adjak neki pénzt, mert éhes. Mondtam neki, hogy nem adok pénzt, de ha szeretné szerzek neki munkát, kap napi 5K-t, egész napra ételt, és be lesz jelentve. A válasz: áááááááá az nem jó, inkább adjak pénzt. Ennyit erről.

    Elnézést mindenkitől, hogy ennyire eltértem a tárgytól.

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz katt777 #851 üzenetére

    Még nem toltam végig, de a PH-s Obli tesztekből ez jött le...

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz katt777 #857 üzenetére

    :R

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • pajinka

    tag

    válasz katt777 #851 üzenetére

    Ne küldj el minket, Mester! Szeretnénk az árnyékodban meghúzódni, és részesülni égi bölcsességedből :R :R :DD

    ♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz katt777 #878 üzenetére

    Én a cikkre reagáltam.
    A jogosan részt pedig úgy értem, ha van egy fasza program, játék, autó, ruha, akármi, akkor azért jogosan kérnek el nagyobb összeget. De a magyar pofázik, hogy miért drága. Ha olcsón adnák, akkor azt kérdezné, miért nincs ingyen. Ha ingyen lenne, akkor miért nem adnak még mellé valamit.

    Szar itt már minden.

  • Rive

    veterán

    válasz katt777 #876 üzenetére

    Csak tájékozódni kell (nem csak PC témakörben), és nem felejteni.
    Az csak a baj, hogy te nem tájékozódsz, hanem féligazságokból kiagymolt elmeszülemények alapján megszállott lelkesedéssel térítesz - valós tudás nélkül.

    Príma példája a dolog menetének az, amit a printerekkel kapcsolatban összeszerencsétlenkedtél. Ha minimálisan tisztában lennél a hardver műköésével - a konkrét példában egy mezei printer felépítésével, alkatrészeivel - akkor eszedbe se jutna olyan marhaságokat írni, hogy "a lézerek UV tintával még meg is jelölték a kinyomtatott anyagokat".

    A többi is hasonló.
    Hardver ellen játszó másolásvédelem nincs.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • marcias

    őstag

    válasz katt777 #876 üzenetére

    Azért ez így erős ferdítés. A patchek, másnéven foltozások, olyan hibákat javítanak többnyire, amit a gyártás során nem láttak meg. Nem is szoktak érte pénzt kérni, de itt megkövetelhetik, hogy csak az juthasson hozzá a javításokhoz, aki megvette a játékot, hiszen a hibajavításokat is fizetett munkások készítik.
    Sok patch ugyanakkor több mint hibajavítás. Sokszor új funkciók, új pályák, új effektek, játékmenetbeli balance kerül be.

    Steam: marcias88

  • Morden24

    nagyúr

    válasz katt777 #876 üzenetére

    Azért lássuk be, hogy a bugos, sebtében kiadott cuccoknak az egyik legnagyobb oka a jelenlegi vásárlói szemlélet, nem pedig az, hogy mennyire szemét mocskos brigád csinálja a szoftvereket.

    PC-játékok esetében pár hónap késés manapság már komplett piacvesztéssel járhat.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz katt777 #895 üzenetére

    Ez nem vásárlói szemlélet, hanem a marketing, amely aztán kimossa a vásárlók agyát.

    Ez annak az esete, amikor valaki a puskát hibáztatja a gyilkosságért, nem az embert, aki elsütötte.

    Manapság mindenki marketingezik, ahelyett, hogy jó munkát végezne

    Ez nem igaz, a marketingtevékenységre azért van szükség, hogy az emberek tudatában legyenek a terméknek és felhívják az előnyeire/tulajdonságaira a figyelmet. Normális marketingtevékenység nélkül manapság eláshatod magad, mert olyan széles a termékpaletta, hogy az egyszeri vásárlónak túl kusza. Ez állati jól látszik a kicsi/free/opensource cuccokon, nem azért nem használják őket, mert szarok (néha persze azok), hanem mert nem tudnak róluk az emberek. Aztán nézd meg a Firefoxot, abból mi lett.

    gépünkre kapcsolódva szokásaink elemzéséből pontosan tudják, hogy a fogyasztók 90%-ának tudatossága nem haladja meg egy majomét

    Az a helyzet, hogy ez egy jó szemlélet. Ha a piacnak Crysis kell szép grafikával, de nulla élménnyel/történettel/akármivel, akkor minek erőltessék meg magukat, minek cukrozzák a szart, ha az emberek többsége eldobja a cukrot, és lenyeli a szart?

    Szerinted mi történt?

    1. eset: a gonosz kiadók kőkemény neveléssel elérték, hogy az emberek többségének sekélyes és szar igényeik legyenek

    vagy

    2. eset: egyszerűen rájöttek, hogy a szart ugyanúgy el tudják adni, mert azt is veszik, mint az állat; akkor meg minek dolgozzanak többet?

    hányan hisznek egy remek grafikájú szoftvert "király"-nak, még ha az amúgy játszhatatlan is

    Lásd fentebbi példa. Ha erre van igény, ilyen terméket fognak adni. Ha majd arra lesz igény, hogy 500 órás játékidejű szerepjátékokat, vagy fél évig tartó gondolkodtató kalandjátékokat adjanak ki, akkor hidd el, tele lenne ilyesmivel a piac.

    az agymosással (marketinggel) sokkal nagyobb (többszörös) hasznot zsebelnek be, mint egy kiváló minőségű szoftverrel

    Ne haragudj, durva leszek, de aki a marketinget, szűkebben a reklámokat hibáztatja a hibás döntéseiért, az egy komplett idióta, vagy csak nem akarja elismerni, hogy ő volt a hülye, és másra keni a felelősséget. Mellesleg ezen a területen dolgozom, ha már itt tartunk...

    Az a baj, hogy sokan még azt hiszik, hogy a szoftverek őértük készülnek. Nem, a pénzünkért készülnek

    Könyörgöm, mi az, hogy "őértük"? Persze, hogy pénzért készülnek. Mivel ez egy üzletág. Mellesleg attól, hogy valami pénzügyileg sikeres, még lehet jó is... ott a Wow. Szerintem ugyan egy kalap szar az egész, de a világ MMORPG játékosainak 50+ százalékát viszi, ami mégiscsak jelent valamit.

    elszedhessék tőlünk, akár minőségi munka hiányában is

    Az "elszedhessék" az egy nevetséges frázis egy szórakoztató termék esetén. Lehet, újat mondok, de nem kötelező megvenni. Ismered a "vote with your dollar" elvet?

    Egyébként van jó pár példa arra, hogy egy-egy program évekig csúszott, és a vásárlók megvárták, majd örömmel rohantak érte a boltokba, amikor megjelent

    Van. Ahogy te is mondod, ritka. Másrészt pedig ne felejtsd el, hogy ilyen esetekben Heroes-okról, Civilization-ökről van szó, aminek pici és zárt piaca van. De pl. ki az a hülye, aki az FPS-ét (ami ugye manapság az ultrapopulár stílus PC-n) hónapokig késlelteti, és esetleg emiatt belecsúszik egy másik (jobban propagált) konkurens termék kiadásába?
    Pl. ha a Bioshock-ot a Crysis után adták volna ki, garantáltan kopogott volna a padlón. Pedig mennyivel színvonalasabb játék? Sokkal.

    És olyan programot kell Karácsonyra, Húsvétra, filmhez időzítve, stb. kiadni, amely amúgy nagy valószínűséggel totális bukás lenne

    Ez egy hülyeség. Nézd már meg, hogy mikor hajlandóak vásárolni az emberek... egész évben húzzák az új tévé megvásárlását, de egy EB vagy olimpia miatt elkapkodják az összes lcd-t. Az meg még szép, hogy az árus ebből hasznot akar húzni, "le akarja aratni a termést". Te nem akarnád?

    Vagy te egy nyitott strandot télen akarsz üzemeltetni nyár helyett?

    Részemről az a cég veszt piacot, amely szar terméket ad ki, mert többet nem veszek tőle semmit, nem pedig az, amely x időpontnál később adja ki a terméket, de jó.

    Vásárlásnál három dolognak kell összefonódnia: a várásrlásra való hajlandóságnak, az árnak és az időpontnak. A legtöbb ember, ha mondjuk megvesz januárban egy játékot (magának, gyerekének), akkor nem fog még egyet februárban is venni, csak mert kijött egy másik. Várni meg relatyve kevesen várnak, főleg ünnepekkor, amikor többnyire ajándékozásról van szó.

    MP3, Divx és társaik tömörített formátumok, max. annyit lehetne kérni értük, mint a tömörítés foka.

    Ebben teljesen egyetértek. Egy korábbi hozzászólásomban már írtam, hogy számomra zenevásárlásra egy olyan bolt lenne az ideális, ahol X összeg fejében Y mennyiségű letöltést kapok (pl. 10€ = 1 giga, vagy akármi, most csak ex has), és ennek fejében válogathatok egy online store-ban, ahol különböző minőségben is megvannak a zenék. Ha valaki az 1 gigájából 1000 darab 160kbps-es mp3-at akar, akkor csinálja, ha én meg 2 darab lossless wma-s (vagy akármilyen) albumot, akkor hadd szóljon.

    Személy szerint jó minőségű dvd-nél rosszabb megjelenésű filmet nem vagyok hajlandó nézni. Mellesleg részemről elégedett vagyok a műsoros dvd-árakkal (na nem a magyarokkal, ahhoz közöm nincsen).

    A marketing vs minőség dolognál meg maradjunk a következőben: aláírom, hogy jól kitalált marketingtevékenység rosszabb terméket is el tud adni, de az a piac, ami eltart egy olyan céget, ami "átb*ssza" őket, az megérdemli, hogy fizessen, mint az állat.
    A sikerhez a jó marketing és a jó termék egyaránt kell. Hiába jó a terméked, ha senki nem tud róla. Ezt meg kellene érteni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • pentax7

    csendes tag

    válasz katt777 #897 üzenetére

    mai világban már a levegőért is fizetni kell nem hogy egy termékért

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katt777 #895 üzenetére

    "...hányan hisznek egy remek grafikájú szoftvert "király"-nak, még ha az amúgy játszhatatlan is..."

    Annyian, akik nem a játékélmény miatt vesznek játékot, hanem hogy eldicsekedhessenek vele, hogy "Te, nézzed má', letöltöttem a Krájzist, "egymilliószor csillióban" megy, minden effekt fullon, csilli-villi. Megérte ez a gép azt a pár százezret, igaz'e?" :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Morden24

    nagyúr

    válasz katt777 #905 üzenetére

    Ha valamit utálok, az az, amikor valaki felhívja a "munkájára" a figyelmet.

    Ez érdekes. Ezek szerint ha te pl. éttermet nyitsz, akkor ne írd ki, hogy "Étterem", mert majd a finom illatokra bemennek a népek. Vicc, amit mondasz. A mai világban az emberek 1. túl sok infót kapnak 2. túl kevés idejük van -> ahhoz, hogy az életükben előforduló minden terméknek/szolgáltatásnak utánanézzenek. Ha te ilyen vagy, akkor örülj neki, a legtöbbünknek nincsen ideje arra, hogy mondjuk mosóporoknak nézzen utána.

    Mindig tájékozódom mindenről, ami érdekel

    És téged minden érdekel? A szappantól kedve a mosóporon át a minden apró-cseprő szarig, vagy te csak a hobbidról (PC) beszélsz? Ja, vazze, a hobbimról én is tájékozódom. Ami érdekel, arról szintén tájékozódom. Csak éppen itt még bőven nem zárul a sor.

    A hülyékre kell mindent rátukmálni

    Rájuk nem kell tukmálni.

    Kell egy Ferrarinak reklám? Nem kell.

    Aha persze. Mert te egy Szuzuki-reklámból indulsz ki. Kell a Ferrarinak reklám, tele is vannak vele autóshow-k, mozifilmek. Ez mind reklám. Igaz, nem azért kell neki, hogy felhívja a figyelmet, milyen olcsó és milyen könnyű vele parkolni, hanem azért, hogy bemutassa, mennyire exkluzív, és mennyire nem lesz soha a világ 99,9999%-ának. És ettől jön meg az inger a maradék 0,0001%-nak.

    a sok idióta mégis meghal bennük.

    Ja, hát neked könnyű, ezek szerint Ferrarid van (amiknél egyébként nem kevés biztonságosabb konzummerautó van, de szerintem te is tudod, hogy a szupersportkocsik általában nem arról híresek, hogy kurva biztonságosak). Amúgy nem panaszkodom, nekem meg Veyronom van.

    Ha az embereknek minőséget adnak, azt szokják meg, ha szart, akkor azt.

    Ez sajnos nem így van. Ez bizony piactól függ. Nem akarok senkit szidni, de ha egy rakat szemetet, ami pl. kikerül itthon egy polcra, rátennéd egy bécsi vagy londoni üzlet polcaira, az üzlet utolsó napján is rajtad rohadna még. És nem kell messzire menni. Nézz meg pl. egy olcsóbb (nem 500, hanem 1900 forintos) dvd-filmnek a tokját. Aztán hasonló áron rendelj egyet UK-ből, és nézd meg azt. Az egyik haverommal múltkor azon röhögtünk, hogy a srác csukott szemmel, érintésről és nyitásról megmondta, melyiket vettem itthon és melyiket hozattam külföldről.
    Ebben az országban a szemetet könnyebb eladni, mert nálunk úgy működik, hogy a ladás a Fiat-ost szidja, a Fiat-os az Opelest, az Opeles a Volvóst és így tovább.

    nézd csak meg pl. a politikai marketinget: hány idióta megy az egyik vezérkos után, hány meg a másik után, és milyen kevés értelmes ember marad

    Önmagában azt állítani, hogy egy átlagember ért a politikához, és képes a demokráciában elvileg elvárt minőségi döntést meghozni, köznevetség tárgya. Bevallom, szerintem nem is egy jó államforma, de ez magánvélemény, és nem számít semmit.

    Az egy nagy mese, hogy az emberek képesek dönteni

    Inkább az a nagyon is problémás, hogy egyes emberek (ezek szerint te is) ezerrel hangoztatják ezt, és beleoltják a gyerekeikbe. Inkább azt kéne hangoztatni, hogy emészd meg a neked jutó információt, ne csak visszaokádd a világba.

    Á, akkor ezért véded a marketinget annyira. Manipulálod az embereket, és kimagyarázod magad azzal, hogy csak a hülyét lehet megtéveszteni.

    Kikérem magamnak, és erről többet nem vagyok hajlandó vitázni. Azért írtam amúgy le, mert kíváncsi voltam, hogy alamuszi módon ráharapsz-e erre. Bevallom, hogy most emberileg elég nagyot csalódtam benned. Persze ettől még a véleményedet ugyanúgy meghallgatom, illetve elolvasom.

    Nagyon is jól ismerem a marketing módszereit a tudatküszöb alatti reklámoktól a hazugságok folyamatos ismétléséig, amíg végül gyökeret vernek a sok rabszolga agyába.

    Annyit nyomod ezt a "rabszolga" dumát, hogy arra kell gondoljak, nem tudod, mit jelent. Ez nem sértés, csak éppenséggel a rabszolga egészen mást jelent.

    Mellesleg a te véleményed alapján javasolni kéne valami populáris tévéadónak, hogy kezdjenek el sugározni egy "most pedig mindenki vágja fel az ereit" tudatalatti reklámot is. Hadd follyon a vér. Merthogy ha igaz, amit mondasz, akkor az emberek elkezdenék felvágni az ereiket.

    "És mentegetheted magad és a hozzád hasonlókat azzal, hogy hát az emberek így voksoltak"

    Marketingtevékenység a kezdetek kezdete óta létezett. Sőt, az is marketingtevékenység, ha egy csaj csinosan, az előnyeit kihangsúlyozva öltözik fel. A te aláírásod, itt a fórumon is marketingtevékenység. Mondjak még ilyeneket?

    Nekem ne a gyártó mondja már meg, hogy jó-e a terméke, ez a minimum elvárásom.

    De te valamit félelmetesen nem értesz. Mit mondjon a "gyártó"? Mondjuk nézzük, nVidia: vegyed a miénket, mert egy bazinagy áramzabáló melegedős fos, de disznómód teljesít. Vagy ATi: vegyed a miénket, mert bár nem vagyunk olyan jók, mint a tudodkik, de mi aranyosabbak vagyunk, technológiailag fejlettebbek, és olcsóbbak is.
    Baszki, egy gyártó a saját termékét sosem fogja kapásból szarnak beállítani. Vagy te esetleg úgy szoktál csajozni, hogy "szia, néha megpofozlak, kicsi a f*rkam és szar vagyok az ágyban"? Akár igaz, akár nem.

    Ugyan. A világ arról szól, hogy a jó tulajdonságaidat kihangsúlyozod, a rosszakat pedig elfeded, és javítani/elkerülni próbálod. Persze lehet árral szemben úszni.

    Az üzlet egykor azt jelentette: kölcsönösen előnyös szerződés. Ma a másik fél megtévesztését, ezáltal, igen, pénzének elhalászását jelenti. Nem véletlenül nem engedik a játékgyártók a teljes programot kipróbálni (kivéve nagyon keveset), nem véletlenül csak 1-2 "slágert" játszanak egy lemezről, nem véletlenül csak 1-2 jelenetet reklámoznak egy filmből.

    Igazad van. Úgy kéne csinálni, hogy mielőtt elmész a moziba, levetítik reklámidőben az egész filmet, a kezedbe adják a játékot, sőt mondjuk a WoW-hoz kapsz 2 év ingyenidőt, nem lehet azt pár nap alatt felmérni. Ha kocsit akarsz venni, akkor nem próbakört adnak, hanem egy házat garázzsal, egy autóstérképet és ingyenbenzin-kártyát.
    Viszont ha így gondolkodsz, akkor ne hablatyolj nekem személyes zónáról, adatgyűjtésről meg egyebekről. Oké, akkor minden legyen teljesen nyílt. Te bejöhetsz a gyáramba, és elviheted az autómat, megnézheted a filmemet, ellenben én bármikor bemehetek a lakásodba, megnézhetem a hűtődet, végignézhetem a számítógépedet, a filmlistádat, stb.

    Fentieket figyelembe véve te értsd meg, hogy marketingre jó terméknek és intelligens lénynek nincs szüksége.

    Azt fogd fel, és erről nem nyitok több vitát, hogy egy ember nem tud mindennek utánanézni. Jobb híján két dolognak néz utána: ami érdekli és amire szüksége van. Ha te nem ilyen vagy - megint mondom -, akkor örülj neki, és kapsz majd egy oldalt az übermensch-naptárban. A többi átlagos földi halandónak maradt a néha körülményes, de szükséges tájékozódás. Ha meg valaki erre sem hajlandó, azt akkor sem tudom sajnálni, ha kenyér helyett egy kiló szeletelt szart adnak el neki.

    milyen filozófia mentén gondolkodom

    Mivel olyan kedvesen személyeskedtél, ezért én is adok egy nagy nulla értékű pszichoanalízist: szerintem egy, a társadalmat kívülről szemlélő, roppant mód gátlásos ember vagy, aki hangzatos lázadással akarja felhívni magára a figyelmet, mert az élete többi aspektusában szükre, kommersz és elégedetlen. Thx for playing :U

    >>> Szerintem megfigyelhető a kommentemen, hogy a tiédre lépcsőzetesen válaszoltam. Ha egyben olvastam volna, és rájövök, hogy a közepétől értelmes vélemény-nyilvánítás helyett elégedetlenkedő, igazi netsuttyóhoz méltó mocskolódást hozol ki, nem fecséreltem volna az időmet, de sajna erről lekéstem. C'est la vie. <<<

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Rive

    veterán

    válasz katt777 #894 üzenetére

    UV-t tényleg elírtam :B , ugyanis UV-fényben olvasható jeleket tettek rá, nem UV tintát
    Azt sem. 'UV-tinta' csak speciális nyomtatókban van, olyat boltban nem kapni - és külön fej dukál neki, a többi mellé. Lézernyomtatóban meg aztán már végleg csak egyfajta 'tinta' van, de ezt is bizonyára jobban tudod.

    Sosem beszélek a levegőbe, amiről pedig te nem tudsz, az attól még létezik, mind a szoftverek rejtett működését, mind a nyilvánvalóan eltitkolni szándékozott, számítógépre káros "védelmeket" illetően.
    Azt magyarázd már el a védelemtörők hadának, hogy miképpen lehet előlük kódot eltitkolni.

    Ebből következően valós tudásod neked nincs, tájékozottság híján. Aki magyar oldalakról tájékozódik, attól nem is várok mást. Ha valóban tájékozott lennél (nemzetközileg, és többféle témában), mindezekről te is tudhatnál.
    Egy levegőben lógó hülyeségből semmi sem következik. Amúgy 'nemzetközileg és többféle témában' eléggé tájékozott vagyok, dehát ez még egyetlen összeesküvéselmélet-hívőt se hatott meg soha.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz katt777 #921 üzenetére

    Eredetileg hosszú akartam lenni, de nem látom értelmét. Íme:

    Nem tudsz értelmezni, már eredetileg sem válaszoltál a kérdéseimre, félremagyarázod a mondandómat, és olcsó személyeskedéssel meg konyhapszichológiával érvelsz.
    Sunyi alak vagy, aki az elevenébe próbál valakinek vágni, amikor meg ez egyébként nem különösebben sikerül, akkor rácsap újra a labdára, hogy "magadra vetted", vagy "megsértődtél" és amúgy is biztos okkal.
    Nem tettem ilyet, egy dolog miatt: azt sem tudod, mit dolgozom. Egy olyan szinten tág fogalmat mondtam, mint "a kocsimnak négy kereke van, és kétajtós". Ebből te már meg is állapítottad a típust és a feladatkört. Nemhogy a pszichológiához értesz, de egyenesen gondolatolvasó vagy. (Ezzel persze nem engem, hanem konkrétan csillió embert próbálsz beskatulyázni, és ráadásul bigott vagy.)

    A véleményemet a témáról már ismered, mert leírtam, meggyőzni nem akarlak. Ellenben most már azt a véleményt is ismered, amit én rólad alkottam. Nem kell, hogy számítson, csak szeretek egyértelmű lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Rive

    veterán

    válasz katt777 #923 üzenetére

    Teljesen konkrétan egyes asztali nyomtatókról van szó, nem másról. Rólad mindent elmond, hogy nem emlékszel már a cikk részleteire - úgy fél-egy éve volt itt a PH-n is - de kioktatsz róla olyanokat, akik hardverben - a mélyében - azért valamicskét otthon vannak. Aztán amikor szorul egy kicsit a hurok, akkor melléköltesz valamit hirtelen.

    Teljesen normális, asztali nyomtatók. Tipikusan a sárga tintát használták, abból raktak fel néhány extra pöttyöt, amiből a megfelelő információk birtokában azonosítani lehetett a vasat. Ebből a hírből költöttél te UV-t, lézert, kisfittyfenét, komolyabb készülékeket, ahogy a rögeszméd épp megkívánta.

    A védelemtörők végigszőrözik a védelmet. Bármi olyan kód, ami rombolásról szól, azonnal feltűnne, és abból igen hamar világbotrány kerekedne. Pont, mint a nyomtatók - amúgy elég ártalmatlan - trükköcskéjéből, csak még olyanabb. No, és hát ezek a szegény, együgyű srácok, akik a még szegényebb és együgyűbb warezolgatók számára elérhetővé tesznek mindent a legvadabb mérnöki szoftverektől a kispista CD-vakerálójáig, - nos, ezek a srácok efféle büntetőrutinokkal még nem találkoztak.

    De bizonyára majd elmondod, hogy miképpen is van ez, miért is nem vesznek észre egy ennyire egyszerű és brutális dolgot, mert ezek szerint _náluk_ okosabb vagy.

    A szoftvervédelmek hatóköre jogosan csak a védett szoftverre korlátozódhat. AZon belül is csak a funkcionalitásra. Bármi, ami ezen túl esik, az masszívan támadható. Ezért van az, hogy az a redvás starf*sz jónéhányszor majdnem megütötte már a bokáját. Pedig nem célja a rombolás. 'Csak' balféksége.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Aktív témák