Keresés

Aktív témák

  • r-chee

    őstag

    Szerintem jópár ember tisztában sincs a WAREZ fogalmával. A warez tartalmakért minden esetben fizetned kell, hogy letöltsed őket (emelt díjas sms/PayPal fizetési mód stb. hogy elérhess egy FTP szervert. A torrentezés az megint más tészta. Az a regisztráció után ingyenesen használható (de a letöltési sebességet sokkal több dolog befolyásolja - legtöbször negatívan). Szóval nem hinném, hogy olyan rengetegen warezolnak, sokkal többen torrenteznek. Persze mindkettő illegális tevékenység, de nem összekeverendő a kettő. Ugyanúgy, mint ahogy a filmek, játékok is megszerezhetőek pénzért, vagy ingyen, az illegális cuccok is letölthetők pénzért vagy ingyen. Vannak, akik az eredetiért sem fizetnek és az illegálisért sem hajlandók (mindkét verzió mögött áll munka, csak nem egy lapon említendők:)).
    Olvastam vmelyik korábbi hsz-ban, hogy aki letölt egy Játékot, sosem fogja megvenni eredetiben. Szerintem ez helytelen kijelentés. Nekem nincs olyan erdeti játékom, amit előtte nem töltöttem volna le teljes verzióban. Nincs olyan sok eredeti játékom, de ami érdekelt, és érdemesnek tartottam rá, azt megvettem, annyival is becsülve legalább a fejlesztőket.
    Az áarak manapság pedig nem vészesek. Mikor a COD2-t vettem, kemény 16E-ret kellett otthagynom érte, míg a COD4 esetében már csak 9E-ret. Múltkor láttam a Tesco polcain, hogy pl. a Gears of War 3800 FT körüli áron volt kapható, és sok, új játéknak is lemet az ára 6E környékére ha nem lejjebb. De ha 1000 Ft-ba fognak kerülni a játékok, akkor is siránkotik az ember, hogy drága. Illetve nem is drága, csak a sajnálatos magyar fizetsékhez képest sokba kerül. Ha EU-s szintű jövedelme lenne minden magyar állampolgárnak, mindjárt nem is lennének drágák a filmek, játékok stb. Igaz, akkor sem szünne meg az illegális letöltés. Szoftverekért nem adok ki pénzt, esetleg majd egy vírusírtó szoftverért, mert ezeket a progikat fáradtságos működőképes állapotban tartani (kulcs feketelistára kerül stb.), és a biztonság (ha nem is 100%-os), megér annyit. Azt én is bevallom, hogy könnyebb és olcsóbb megoldás kattintani párat és a Letöltés Vége feliratokat várni a jobb alsó sarokban. Nem kellett érte elmenni esetleg 20km-t a boltba, nem kellett fizetni érte (vagy ha kellett, azon a pénzen 200GB-ot is lazán leszedni egy jó netkapcsolattal...). Letölteni pedig nem kényszer, hanem megszokás.

    [ Szerkesztve ]

    Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

  • r-chee

    őstag

    Ennek az illegális letöltésnek, csere-berének van egy igen érdekes oldala. Ha vmilyen oknál fogva az ASVA, BSA, rendőrség látóterébe kerül az ember, milyen jogon viszik el például az illető egész, akár több százezer forint értékű szápítógépét, holott csak a merevlemezek tárolnak adatot, a VGA-nak, alaplapnak stb. nem sok köze van a konkrét tartalomhoz (és - hallottam már ilyenről - megvan ez esélye, hogy nem is látja többet az ember a gépét >> ez most akkor nem lopás?). Másik dolog meg az esetleg titkosított, jelszóval levédett adattárolók/oprendszerek feltörése, aminek sikere esetén belelátnak a felhsználó sötét titkaiba (illegális letöltéseibe :) ). Ez hackelés, amit ugye vmilyen formában a fent említett szervezetek elítélnek. Ott van a személyiségi jogok, információk védelme is. Érdekes, és elgondolkodtató dolgok ezek is. Ez az egész dolog már úgy "elfajult", hogy jobban már nem tudnak belekeveredni, nem tudnak már egymásnak ellentmondó álláspontokat kialakítani.

    Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

  • r-chee

    őstag

    válasz TazLeacher #844 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek a véleménye(i)ddel. Az emberek szeretnek ingyenélők lenni, és sírni, hogy ezt meg azt nem tudják megvenni, holott ha lenne rá pénzük, akkoris sírnának és ugyanúgy ingyenélők lennének. A szomorúan kevés átlagkeresetekről asszem minden elhangzott már, én nem kívánom tovább ragozni.
    Én is warezelek, mint mindenki más, de az igényesebb játékokat, filmeket azért igyekszem megvenni, még akkor is, ha megvannak esetleg a winyón. Havonta veszek azért egy eredeti filmet, 4 havonta pedig eredeti játékot. Nem síránkozom, inkább nem veszem meg eredetiben, vagy összegyűjtöm rá a zsét és később veszem meg.

    Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

Aktív témák