Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MolniX

    csendes tag

    válasz wikings2 #16 üzenetére

    Nagyon kössz! :DD

    “Az élet csak egy játék..., de a grafikája nagyon ott van”

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz wikings2 #59 üzenetére

    Az érv jogos főleg, hogy én nálam is folyamatosan előkerülő játék a dio. Számtalan órát eltöltöttem már vele és tényleg nagyon várom a folytatást. A 10k még nem is borzaszt el annyira de sajnos ilyen téren akár 15-ötöt vagy még többet is kinézek a blizzből a sima kiadásért. Ez pedig akárhogy, is nézzük nagyon sok egy játékért. De valószínüleg biztos találok valami kiskaput, hogy meglegyen a játék és ne kerüljön 10k-nál sokkal többe.

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • ddekany

    veterán

    válasz wikings2 #56 üzenetére

    "Nem igazán értem azokat akik a hibákat keresik a játékban :S"

    Nem keresi senki a hibákat... egyszerűen vannak zavaró dolgok, amiket éppenséggel nem észrevenni nehéz.

    "ezzel kell annak a szegény 5 embernek együtt élnie hát borzasztó..."

    Pont ez egy hátulütője a szigorúan bevétel orientált termelésnek: a 95% optimalizálnak, az 5% (ez amúgy általában igényesebb/értelmesebb közönség) meg asszimilálódjon vagy megszopta. Jó esetben ők 10x-eres áron kaphat olyat, amit akarnak, mert úgy már megéri az 5% közönséget megcélozni. Játékoknál viszont általában kicsi befektetéssel meg lehet célozni azt az 5%-ot... de itt most valószínűleg nem teszik. Mondjuk csak játék, szóval nem fontos az egész, de ha már ez a téma, nem tudom miért kell állva tapsikolni mindenhez. Ember megjegyzi, hogy na, már megint nincs nehézségi fok állítás, és megy tovább az élet. Megtudtad, hogy valaki így gondolja... nem baj, többek közt erre való a fórum.

  • ddekany

    veterán

    válasz wikings2 #71 üzenetére

    "Amiket irkálsz azok megállnák a helyüket mondjuk 8 év B.netezés után , de látszik hogy nem igazán játszottál vele"

    A "nem igazán játszottál vele"-t kifejezés kapcsán... ha összeadnám hogy hány órát cse... khm... töltöttem eme játékkal életem során, hát nagyon ideges lennék magamra :U... persze az igazi fanatikusok sokszorosan megelőznek az biztos. De mi az ami csak akkor állná meg a helyét? Úgy értem, basszus nem hazudok. Hogy túl könnyű a normal? Ha ki akartam próbálni egy új build-ot, nagyban visszatartott, hogy végig kellet rajta ásítozni. Tán még az NM-en is. Hogy hanyag a cucc szabályok terén? Lehet mert kocka vagyok, de nálam minden RPG-nél kb egy óra után már előkerül az Excel, stb, szóval nálam ezek hamar előjönnek. (És elve az milyen, hogy a játék félreérthetően, félrevezetően vagy simán nem jelzi ki a dolgokat? És ha már nem, akkor miért kell a játékosnak a fórumkat bújnia, hogy megtudja, hogy X és Y effekt hogyan adódik össze, a Blizzard online dokumentációja ezt miért nem tartalmazza?) Hogy bugos? Milyen már, hogy azóta is beragad a rohamozós pala, és egy oda-vissza skill kapcsolgatással meg kiakad?

    "ZealerPala??? senki se használ olyat"

    Arra célzol, hogy a hammerdin a legtáposabb? Én azt azért nem csináltam, mert nem fekszik az ilyen "ácsorgós"/területen tartolós stílus. Meg a messziről piszkálgatós sem (pl. ezért soha nem volt bowazonom). Meg azért sem, mert ha az a legerősebb (legalábbis PvM esetén ezt halottam), akkor az már túl tápos, és az általában hamarabb unalmas lesz. Bár általában már-már kényszeresen optimalizálok, de csak a előre kiválszatott "alkaszton" (pl. zealer) belül...

    Amúgy a másik dolog ahol én fejlődési lehetőséget látnák a D2-höz képest, hogy oldják meg, hogy ne legyen érdemes 90%-ban egy támadó skill-re támaszkodni. Ez sok kasztnál gond... Az elején még változatos, mert legalább jönnek az új skill-ek, viszont mint mondtam pont a Normal túl könnyű. A későbbiekben meg kezd egysíkúvá válni a dolog. (Az hogy nincs skill fa D3-ban, csak tier-ek, ezen talán segít valamennyit, de szvsz az segítene igazán, ha pl., csak hasra, kapnál 3 skill pontot minden szintlépésnél, és azokat páros lépésnél legalább 3, páratlannál legalább 2 féle skillre kéne szétpakolnod, ja és nem tehetnéd el a következő szintlépésre sem őket (tehát nem lehet spájzolni későbbi tier-re).).

  • Wolverine

    félisten

    válasz wikings2 #73 üzenetére

    A Diablónak annyi köze van az RPG-hez, mint Duke Nukemnek a stratégiához.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • wikings2

    őstag

    válasz wikings2 #96 üzenetére

    még mielőtt jön a hack és hero editor bekapcsolása a témába és a hsz emhet csak úgy szólok, hogy minden normálisabb gamernek aki mondjuk d2jsp zik vagy ért a játéákhoz, ladder reset utáni első honapba van ilyen karaktere, és mivel mostmár közel több mint 6 hónapja reseteltek (ha jól emléxek) így 2 napból se tellik. (nl ben meg hát hogy is mondjam, ingyen minimális összeg)
    Ez egy low build Hammerdin B.neten. ahol nincs Hero editor...

    És ezt az itt fórumozó B.netesek is igazolhatják :)

    [ Szerkesztve ]

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • tdd587

    őstag

    válasz wikings2 #96 üzenetére

    Én azt szeretem az ilyen hozzászólásokban, hogy egy hangot sem értek az egészből...

    Szerintem imádni fogjátok a diablo 3-at is, reméljük ott is lesz Enigma/Shako/Hoto/35fcr Spirit/Arach/Sojx2/Seraphim amu/Magefist glov. bármi is legyen az.

    Mert ettől jó ez a játék.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • frame>24

    addikt

    válasz wikings2 #96 üzenetére

    tdd-hez hasonlóan fingot nem értek ebből a csapongásból...
    Egyrészt örülök, hogy nem váltam olyanná, hogy hasonló módon tudjak írni pl. a Diablóról, másrészt legalább a varázslónős részt fejtsd ki, kérlek!

    Van valami cucc, ami kaszttól függetlenül conviction aurát ad? - Mert ha igen, nem mondanám jó fejlesztésnek, ami egyetlen tárgyra alapoz... Ki a csicsó? Te magad, vagy a segítő (felbérelhető harcos)??

    szerk.: a belinkelt francia lap vicces:
    force
    dexterité
    vitalité

    Probabilté d'étre touché... :DD

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • wikings2

    őstag

    válasz wikings2 #102 üzenetére

    Körülbelül 10 változó van a játékban amire odakell figyelni a felszerelés megválasztásakor. és mivel mindenhol van "legjobb" ezért meglehet ezek között találni a szimpátiát.
    Mondjuk itt vannak a következők
    -ias insreased attack speed sebességeg növelésének aránya
    -frw faster run walk futási/gyalogló sebesség
    -mf (Better Chance to get Magic item) nagyobb esély jobb varázstárgy találatra
    -@ all resist minden resist
    -fcr faster cast rate idéző sebesség növekedésének aránya
    -ed Enhanced Damage bónusz sebzés + aránya
    -edd Enhanced Defense bónusz védelem + aránya
    -mb max block maximum blokkolás (pajzsnál)
    -a 4 resist ugye külön külön
    -és a 4 stat külön

    és még számtalan van...
    természetesen egy íjász amazonnak nem az mf és fcr jére fogunk odafigyelni mert felesleges neki.
    annál inkább az ias és ed mert sebesség és sebzés kell neki rengeteg. az frw itt már csak bónusz , nem árt ha van.
    ezen felül neki elhanyagolható all skill bónusz a tárgyakból(egyedül a passív skillekhez fontos neki, hogy többet védjen jobban fusson és satöbbi) ,főleg ha az más stat rovására menne.
    Nem biztos hogy találunk olyan amulettet (van csak ritka és drága) ami ad all skill bónuszt és ias t is. ,de ha van azt választjuk értelem szerűen.
    :P

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • tdd587

    őstag

    válasz wikings2 #102 üzenetére

    Így már követhető, bár bevallom egyetemista voltam, mikor utoljára játszottam vele, és az nagyon nem most volt. De félelmetes logikám és angol tudásom birtokában kikövetkeztettem, hogy pl. a bowazon az a nyilas-bikinis csaj lehet stb.

    Egy kérdésem azért volna: attól hogy megvan, hogy mivel kell nyomulni, milyen képességeket logikus fejleszteni, az egy jó és élvezetes játék lesz? Most arra gondolok, hogy márpedig kategorikusan eldöntöm (mert olvastam róla), hogy egy olyan amazonom lesz, aki csak tangában lesz a játék elejétől a végéig, hozzá lándzsa és más semmi, ráadásul ezt háromszor, 5 fejezeten keresztül - ez jó nekem? Nem halok meg, ezt értem, de nem olyan ez kicsit, mintha dolgoznék szórakozás helyett? Azt csinálom, mert azt kell csinálnom és végül eltöltök 100 órát egy karakterrel, aki mindig csak tangával rohan előre és lándzsával aprít és minden más tilos, mert nem éri meg. A sok tárgy is értelmét veszti, mert egyfélét használok csak. És igen hamar úgyis valami olyan speckó tárgy kerül a kezébe, hogy napokig marad is ott.

    Anno a dungeon siege első részében pont az tetszett, hogy az fejlődött, amit használtam. Végül olyan lett a karakter, ahogy játszottam vele és nem úgy játszottam vele, hogy olyan legyen. Nem tudom érezni-e a különbséget.

    Másik példa, egy WOW-os ismerőssel beszélgettem pár éve és mesélte, hogy micsoda rendet tartanak maguk között. Minden nap ott kell lenni időben, mennek ide, mennek oda, pontosan mindenkinek megvan a feladata és az is megvan, hogy mire mit kell lépni, főszörnyek esetén meg valami leírások is voltak, hogy mi a módszer a sikerre. Itt is csak az kérdésem, hogy így mi értelme? Most játszunk szabad akaratból szabadon (azzal amivel szabad...), vagy mint egy munkahelyen, végrehajtjuk a feladatot, amit kell?

    Tudom, ez már szociológia kérdés és elég off...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • frame>24

    addikt

    válasz wikings2 #102 üzenetére

    Aha. és kösz, persze!
    Ha rúnaszó adja a dolgot, akkor kicsivel jobb a helyzet. (bár csak polerarm)
    Most látom, hogy ez a rúnaszó csak ladder karaktereknek elérhető link - és hát én single és LAN-ban játszódtam régen, a battle.net-be ugyan belekóstoltam, de akkor már túl voltam ezen, mint az idős bácsi a kuplerájban...

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Új hozzászólás Aktív témák