Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Somatom #214 üzenetére

    Nem értünk egyet. Egy nagy ipari entitás sokkal nehezebben változtat stratégiát az egyszerű kisembernél, hiszen az sokkal többe kerül. Ráadásul amíg a kisember fogyaszt tőle, nem is érdeke változtatni. A kis egyén (először egy személyben, idővel pedig többed magával) viszont dönthet úgy, hogy elkezdi bojkottálni a nagy ipari entitást működtető piaci szegmenst, így az idővel rá fog kényszerülni a váltásra.

    Például: a brazíliai őserdők felperzselése és olajpálmával való beültetése sosem fog abbamaradni, amíg Te vagy én megvesszük azt a számtalan olyan élelmiszeripari terméket, ami azt tartalmazza. Ha viszont Te is és én is, és még több millió embertársunk így dönt (ami nem nehéz, hiszen történetesen a pálmaolajra bőven vannak alternatívák), akkor az olajpálma ültetvényekből élők észre fogják venni, hogy a kereslet elapadt, váltaniuk kell.

    ON példa: én inkább megjavíttatom a 19 éves motorikusan kiváló, de egyébként rohadó küszöbű autómat, mint eladjam (vagy leadjam a bontóba) és vegyek egy úja(bba)t, mert azzal azt a fogyasztói társadalmat pörgetném, aminek az iránya momentán rohadtul nem szimpatikus.

Új hozzászólás Aktív témák