Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz HaaS #657 üzenetére

    Szerinte jó ötleteid vannak ezzel a demóval kapcsolatban. A probléma az, hogy valszeg nem lesz belőle semmi.

    A zene-szoftver témáról egy kicsit más a véleményem. Zene már több ezer éve is létezett, a kultúra részem nem is lehet igazán korlátozni. De még így sem értek azzal egyet, hogy töltsünk le minden zenét, és soha ne fizessünk semmiért.

    A szoftver más, a legtöbbet azért készítik, hogy megéljenek belőle, nem kell hozzá különösebb tehetség, mint a zenekészítéshez (persze van olyan része, amihez nem árt -> grafika, valamint ott is van zene). Ez a szellemi munka egészt új dolog, és egyre többen ebből - próbálnak megélni.
    Na de, nekem nincs azzal bajom, aki letölti a játékot, hogy kipróbálja (vagy mert lehetetlen hozzájutni máshogy, mert már sehol nem árulják), és vagy megveszi utána, vagy hamar(!) letörli, mert nem jön be neki. Viszont azt mélységesen elítélem, ha valaki csak azért tölti le, mert nem akar érte fizetni, még akkor is, ha nincs rá pénze. Én is voltam nagyon szegény, és abban az időben nem játszottam számítógépen (nem is volt gépem, mert eladtam), nem jártam moziba, stb. És túléltem. Ezen felül pedig van sok, ingyenes, minőségi játék is.

    Ja igen, mi lesz, ha legális lesz a warez? Jó kérdés. Mivel a készítőknek meg kell élniük valamiből, továbbra sem lennék jó véleménnyel azokról, akik nem hajlandóak kiadni semmi pénzt a szoftverekért, és azért töltik le. Viszont már nem lenne miért belekötnöm azokba, akik megélhetési problémák miatt töltenék le a játékokat (kivéve, ha a HDTV meg kocsi részlet miatt nem marad pénze, ilyenkor nem tudom sajnálni).

    Egyébként ha megnézed, már elkezdődött egy olyan folyamat, amivel megpróbálják a warezosokat is átcsábítani a "jó" oldalra. Az egyik ilyen a dedikált szerverek (és LAN támogatás) hiánya. Persze önmagában ettől még nem javul az adott játék minősége.

    [ Szerkesztve ]

    ***

Új hozzászólás Aktív témák