Új hozzászólás Aktív témák

  • HaaS

    addikt

    válasz ollie #454 üzenetére

    ollie, azért van néhány dolog, amiről érdekelne a véleményed.

    A sztímes 24 óra az lehetne csak három (vagy - ahol ételmezhető - a végigjátszáshoz szüks idő x%-a), mint írtam, nem ez a lényeg. Ha én lennék a Fogyasztóvédelem, ha mást nem, de annyit biztosan megtennék, hogy _kötelező_ lenne minden játék demóját elérhetővé tenni, ugyanakkora sávszéllel. Előbb mindig a demó jön le. Amíg maga a játék "letöltődik" játszhatsz / játszanod kell a demóval... és ha közben rájössz, hogy "dejszen engem átvertek", akkor a visszatartott kulcsot "elutasíthatod", nem történne tényleges tranzakció. Innentől már tényleg csak a droidok költenének fölöslegesen.
    Lelkiismeret, törvényszegés... szerintem a torrent inkább reklám... az, hogy kitalálják, hogy lehet a ingyen letöltőket meggyőzni, hogy jobban megéri megvenni a játékot, az az igazi feladat.

    Írtad, hogy - ha jól emlékszem - EU-ban nem illegális zenét töltögetni. Játékot igen. Ez a törvény, és ezért az alap gondolatmenet szerint országunkban (EU-ban) az emberek jó nagy része bűnöző.
    Jó. Tegyük fel, hogy holnaptól játékot is lehet tölteni az EU-ban. Ettől a pillanattól kezdve értelmét veszti ez az egész ujjal mutogatás. Tudom, a helyzet jelenlegi állása szerint a warez törvénybe ütközik. Én is azt mondom, ami az info fájlokban ott van, azok írják, akik lehetővé teszik a warezt: "vedd meg a játékot"! Én is warez ellen vagyok.
    De törvény is lehet tökéletlen. Mi a különbség zene és játék között? Ki dönti el, hogy az az ember, aki zenét "gyárt", nem játékot, azt "kevésbé" védje a törvény? Droidmentalitás, hogy amit nekem mondanak, az úgy is van. Senki ne töltsön le soha semmi warezt a netről, amíg törvényellenes, egyetértek.
    Van hely, ahol emberek kezét vágják le, ha lopnak. Ez a törvény. Ha Spártában születünk, talán sosem értük volna meg az első krumplikapálást sem...

    De mégis, mi van, ha holnaptól legális lesz a warez? Az emberek jobbak lesznek? Megváltoznak? Nem tahó, ingyenélő, hülye emberek többé? Onnantól már nem lehet őket kiröhögni, mert ugyanolyanok, mint akik soha nem másolták le maguknak a Betrayal at Krondort? Mi változik a törvényen kívül?
    Vagy: onnantól Te is warezolnál? Kétlem.

    Tudom, hogy nagyon elméleti a felvetés, de kikívánkozott.

    "a sárkány is csak ember" - oxox

Új hozzászólás Aktív témák