Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz ollie #700 üzenetére

    Ja, egy HD filmet 50m-es vászonra vetítve biztosan faszább képet kapnánk, mint egy igazi filmmel. :P Ne kábíts már, és légyszí, egyeztesd a birtokos esetet is a többes számmal. ;) (Képeknek felbontásuk van.) Már bocs, de TV-t nézve is kiakadok ekkora magyartalanságoktól. :R
    Hát mondjuk a Quake 2 AI-ét megirigyelhetné sok-sok újabb játék. Nem attól lesz AI egy programban, hogy sok idióta marketinges nagy pofával üvölti a világba, mekkora AI-t programoztak, aztán a játékban megy 1 pontból 1 másikba özönlenek az ellenségek, és hogy tökéletes legyen a valósághűség, ráadásul végtelenül, legalábbis amíg át nem lépsz egy pontot. CoD4-5-ben általában előrefutottam, még ha meghaltam is, a következő script-pontig, így megmenekültem attól, hogy 2000 ellenséget kelljen kinyírnom, mire odaérek, akik esetleg mind egy kis házikóból özönlöttek elő. ;]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • HaaS

    addikt

    válasz ollie #700 üzenetére

    KB - AP! Nem várok választ!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz katt777 #701 üzenetére

    A legújabb filmeket HD digitális kamerával veszik föl. Digitális hanggal. Hollywoodnak megfelel, neked nem. :D

    Amúgy nem értesz. Van egy egyenes vektorod. Az analóg jel leképezésénél mindegy, hogy al- és felhang-e, grafikailag egyetlen görbe az egész. Minden hatás csak a kis egyenetlenségeken múlik. Az analóg (igazából közel analóg) felvételnél is ugyanaz az egyenes, és a digitálisnál is. Eltérés akkor adódik, ha az apró finomságokat lekerekíti a tömörítés. Minél jobban hasonlít az eredeti görbére a kódolt, annál nagyobb a hangbeli azonosság. Azon kívül a CD formátum, a wav is digitális, csak veszteségmentes állapotban, a felvettek szerint. (A zene tárolására egyértelműen a digitális jel a legalkalmasabb, hiszen nincs minőségromlás hosszú idő után sem, míg pl. egy 1940-es zenén rögtön hallani, hogy bizony hetven éves.) Azt hiszem, érthető, miért is találták ki a tömörítést, hiszen nincs mindenkinek több (tucat) TB-ja, mert zenét akar hallgatni, vagy játszani akar. És nem is az mp3 az egyetlen tömörítési eljárás, a veszteségmentes tömörítéseket ajánlom figyelmedbe, mint pl. a flac, pedig az is digitális, és azt is programozók fejlesztették ki. 30-50%-os helynyerés a wavhoz képest, egy mai brutális több tíz gigás mp3 lejátszóra már ilyen fájlok is szép számmal mehetnek, belőle 100%-ig visszanyerhető a waw képe, tehát hangzásra megegyezik vele.

  • Gabor970

    addikt

    válasz Crystalheart #703 üzenetére

    Bocs, de én is analog párti vagyok. Nekem még nem csináltak annyira jó hangú CD-t, mint amennyire jó LP-ket szoktam hallgatni. Annyira messze van az egyik a másiktól.....

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • Borzoló

    senior tag

    válasz ollie #695 üzenetére

    Szegény stúdiók! Semmi pénzük, hozzunk létre egy alapítványt a megsegítésükre! :DDD :C
    Hidd el fizettem én már eleget, mikor még nem volt netje senkinek ebbe a elb@szott országba!
    Akkor még meg is tudtam venni őket, mert volt annyi a fizum! Minden héten a Virginbe vásároltam:U
    Csak eredeti kaziaim, CD-im voltak! Imádtam őket! A kis füzetkéket, amiket a kedvenceim állítottak össze és raktak a tokba csak nekem! Az összes Kispál album megvan origibe...
    PL.!
    Lovasiékba volt annyi, h. amikor nem volt ez a helyzet Mo.-n, akkor nem kértek belépőt a koncertjeikre, most más a szitu!
    (Ja nekem ne mond, h. "Rohadtul nem értesz az egész szoftver- és zeneiparhoz"! :DDD :Y :C Főleg ne a zenét emlegesd nekem ollie, mert már nem számolom hányszor keltünk hullán Gerendáséknál, egy-egy átmulatott este után! És csak párat sorolok:Semmi Komoly, Depresszió, DSP, HatóságilagTilos (mondjuk már nem nyomják a Bendzsiék), Jirzij, Jutasi, Németh Juci, VáradiR.C....................................)Szinte napi kapcsolatban vagyok pár emberrel!
    Partykat szerveztünk a Jailbe, régi Kultiba, régi WB-be......mind1, nem magyarázkodok!

    Szerintem 1 előadó tegye össze a kezét, ha letöltik a zenéjét, ergo megismerik.
    Majd tegye oda magát a koncerten, ha a party jó volt, akkor a hallgató a letöltött zenével fogja átvészelni a 2 koncert közti időszakot! És mind1iken ott lesz!

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Crystalheart #698 üzenetére

    A semmiképp sem járnak rosszul a kiadók témára: [link]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz TazLeacher #706 üzenetére

    Ehhez nekem közöm nincs, a gazdasági válság előtt is csóró voltam, most csak még csóróbb. :) (A kiadók veszteségesek - de semmiképp sem nagyobb értékben, mint egyéb üzletágakban, ahol szintén negatívba fordultak a számok; csődök, felvásárlások és leépítések voltak szerte a világban. Pedig egy autót nem lehet lewarezolni. Butaság a válság statisztikáiból kiindulni.)

  • Borzoló

    senior tag

    válasz Crystalheart #707 üzenetére

    A lényeg, h. képesek legyenek alkalmazkodni a helyzethez, mert ez vátozni nem nagyon, fog, legalább is abba az irányba, amerre ők szeretnék! Új dolgokat kell kitalálniuk! Nekik eddig volt jó világ, nekünk eddig se volt... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • D1Rect

    félisten

    válasz Borzoló #705 üzenetére

    Simán offba tehetted volna, mert a topik címe: "[Re:] 2009 legnagyobb számban warezolt játékai".

    (#707) Crystalheart: Ne fogjunk már mindent a válságra...

    (#708) sanyiksaborz: Kitalálták, úgy hívják: konzol.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Crystalheart #707 üzenetére

    Ehhez nekem közöm nincs, a gazdasági válság előtt is csóró voltam, most csak még csóróbb.

    Nekem meg ehhez nincs közöm. Vagyis akkor simán jogosultá tetted magad ezzel a mondattal bizonyos fizetős dolgok ingyen megszerzésére? :U

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Borzoló #708 üzenetére

    Minek kellenek új dolgok? Azért, hogy az új dolgokat is le tudjátok warezolni, és elmondhassátok, hogy Ti már ezzel is játszottatok, de csak "kipróbáltátok"? Ezért kellenek új dolgok? A követelőzés az megy. Legyen új, legyen szép, legyen jó, de leginkább legyen könnyen lopható...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Borzoló

    senior tag

    válasz D1Rect #709 üzenetére

    Félreértettél mester! Nem hittem, h. ki kéne emelnem, de a kialakult helyzet, az a neten van, meg az egész letöltögetős korszak, amiben élünk!
    Sry az OFF-ért!

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • D1Rect

    félisten

    válasz Borzoló #712 üzenetére

    Nyilván változni fog a PC-s játékipar, vagy becsukja a kapuit. Vannak még páran, akik eltartják őket. De amikor megy a sírás, hogy jajj, csak a grafika, jajj elkonzolosodik, jajj csak a rókabőr, jajj a casual játékok.
    Akkor tessék arra gondolni, hogy erre van fizetőképes kereslet, ez a jövő. A pénzed szavazat.

  • OnSeT

    őstag

    válasz TazLeacher #706 üzenetére

    Ezt leggyakrabban saját magának köszönheti a kiadó. Ha nem költenének akkora összegeket másolásvédelem alkalmazására, telán megmenekülne egy-két fejlesztőcsapat.
    A másolásvédett játékok kiadásával csak az eredeti példányt megvásárló usert szívatják. Miközben a tört verzió sokszor még a hivatalos megjelenés előtt elérhetővé válik.

    Csak egy pár példa az elmúlt évekből a másolásvédelemmel kapcsolatos tapasztalataimról:

    Lord of the Rings: Battle for Middle Earth 2:

    2-3 hét játék után nem indul. az ok egy kicsit tuningoltam procit. a védelem meg gondolom nézte a gépem felépítését és a magasabb processzor órajel miatt nem engedte a futtatást, mondván ez egy másik gép.
    tuning visszavesz > a játék ismét indul, fél napomba került mire rájöttem.

    Gears of war:

    pár hétig megy szépen, aztán egyik napról a másikra nem hajlandó elindulni, a gépet ekkor nem tuningoltam, tehát ez nem lehet probléma.
    mivel nem jöttem rá mi a gond, töröltem. kb. fél év múlva újraraktam wint. majd ismét egy kísérlet, de akkor se megy.
    mint utóbb kiderült, a biztonsági rendszernek lejárt vmi határideje, nem értettem én sem pontosan. a lényeg a rendszer időt vissza kellett állítani kb. 1 évvel > a játék ismét ment.

    Bioshock: jó játék meg is vettem volna a dobozos verziót, de a korábbi szívatások miatt nem tettem. ugye itt volt az, hogy max. 3 szor telepítheted.

    Viszont most, hogy Steam-en a nagy leárazások alatt meg lehetett ezt is venni 5€-ért, (ezúttal már másolásvédelem nélkül), beszereztem.

    Tehát a lényeg, én többet másolásvédett játékot nem veszek!

    És a legjobb a végére: talán ti is emlékeztek arra a hírre amikor az Ubisoft, olyan hatásos védelmet alkalmazott, hogy egy eredeti példány sem volt hajlandó elindulni.
    És mit csináltak? Egy warez csapat által készített törést adták ki patch gyanánt.

    Akkor ezek után miről beszélünk?

  • Borzoló

    senior tag

    válasz TazLeacher #711 üzenetére

    Én csak a zeneiparra gondoltam, h. újítson, és újítanak is! Az előadók látják, ezért kezdik ingyenesen közzétenni az albumaikat, vagy ki mennyit gondol érte alapon árulni. Aztán, ha eljő a koncert, megkeresik a pénzüket.

    És a fizetős torrent oldalak? A tagok fizetnek! Nem ők ültek a moziba kamerával, de állambácsinak cseppen a torrent-oldalakból, (ha nem is közvetlen) amit befizetnek!

    Egy letöltött játék-zene-film alapján ítéltetnek meg, amikor az egészségügyben segítek az embereknek!? :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz OnSeT #714 üzenetére

    Nem gondolod, hogy a sok warezhuszár miatt szeretnék megvédeni azt, amit nem kis pénz beleölésével létrehoztak? Vagyis ha én riasztót szerelek a lakásomba, ami plusz macerával jár, nem a tolvajok a hibásak, ami miatt nekem egyáltalán ehhez kell folyamodnom, hanem a risztós cég.

    Lord of the Rings: Battle for Middle Earth 2:
    Többször játszottam végig a játékot, és elég sokat is multitam vele, a mai napig a kedvenc RTS-em. Mióta "komolyabb" gépem van, csak tuiningolt proci volt benne, sosem volt gondom.

    Gears of war:
    Elismerték, hogy elb@szták, kb. 1 hétig állt fenn a probléma, egy patch javította a gondot, hivatalos közleményben le is jött.

    Bioshock:
    A játék megjelnését követően a telepítési korlát vissza lett vonva, azóta sincs, én kb. 10-szer telepítettem.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Borzoló #715 üzenetére

    "Egy letöltött játék-zene-film alapján ítéltetnek meg, amikor az egészségügyben segítek az embereknek!? És általatok!? :Y "

    Ehh, ezt a mondatot nem akarod újraírni? :DDD

    Egyébként meg eddig honnan kellett volna tudnia a vitapartnereknek, hogy egy Albert Schweitzer/Florence Nightingale reinkarnáció vagy - már ha jól értem az előbbi, kissé hevenyészett mondatod alapján, hogy te segítesz az egészségügyben (jut eszembe, az emberek két szép szeméért csinálod, társadalmi munkában, vagy fizetést is kapsz érte)? Milyen meglepő, nem, hogy egy warezről szóló topikban a témában alkotott állásfoglalásod alapján fognak megítélni egy internetes fórumon, ahol csak annyi információt lehet tudni az életedről, amennyit megosztasz. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Borzoló #715 üzenetére

    És a fizetős torrent oldalak? A tagok fizetnek! Nem ők ültek a moziba kamerával, de állambácsinak cseppen a torrent-oldalakból, (ha nem is közvetlen) amit befizetnek!

    Csak nem állambácsi fejlesztette a játékot, vagy készítette a filmet/zenét. Lehet, hogy állambácsi jól jár, de aki belerakta a pénzét/energiáját az nem.

    Mondjuk engem a zene része pont nem izgat, mert 99%-ban csak rádiót hallgatok.

    Az utolsó mondatodhoz: tehát ez feljogosít mindenre? Nekem nem segítettél még, akkor engem viszont ez feljogosít arra, hogy kiraboljalak? :U

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Borzoló

    senior tag

    válasz D1Rect #713 üzenetére

    "becsukja a kapuit"!!!!!!!!!!!!!!!
    A pc-s játékipar?!?!?!?!?!?!? :DDD
    Ezt nem gondoltad komolyan? A hárdver gyártók karolnák fel 1. körben, ha ilyen veszély fenyegetné őket!
    Szaga sincs ennek!

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • Borzoló

    senior tag

    válasz Tim82 #717 üzenetére

    Szerintem felejtsük is el, h. embereken segítek naponta, mert nem azért csinálom, h. neked elmondhassam, vagy bárkinek...butaság volt leírni. Csak az bosszant, h. nem írhatom ki, h. warezolok?! És lehurrognak engem, mert ezt teszem, és ezeket a hatalmas cégeket, meg mint valami Mária Magdolnát kényeztetik, mikor a mi húsunkat rágja? Pfff

    Jer1cho:"Nekem nem segítettél még" Hála az Istennek! Nem ezen alapszik a betegellátás! :C

    Állambácsi, h. járhat jól, egy illegális letöltést tartalmazó oldal adóján?Ez törvénybe ütközik, nem? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Borzoló #720 üzenetére

    Kicsit átment személyesbe a dolog, de kezd érdekes fordulatot venni a dolog:

    A játék nem kötelező, ha Te úgy döntesz, hogy játszol, akkor fizess érte. Ha nem, akkor tolvaj vagy. A TB fizetése kötelező, én fizetem, pedig kb. az elmúlt 10 éveben nem voltam orvosnál. Akkor ki is rágja az én húsomat? Amior elmegyek a boltba, és fizetek valamiért, és kapok érte X óra szórakozást, vagy Te, akit lényegében az én TB-mből fizetnek, és még nem kaptam érte semmit?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • D1Rect

    félisten

    válasz Borzoló #719 üzenetére

    Túlságosan jól tájékozott vagy, inkább nem bonyolódom veled vitába.

    ui.: ugye nem zavar a kínai "méz", rengeteg adót fizetnek az államnak a forgalom után.

    [ Szerkesztve ]

  • Borzoló

    senior tag

    válasz TazLeacher #721 üzenetére

    Örülj neki, h. nem voltál orvosnál 10 éve, az jó jel!
    Szerintem is kezd...kicsit visszaveszek! Azért kaptam fel a vizet, mert fölényesnek érezlek az eredeti játékaidon ülve és nem értem miért?!
    A TB-den vagyok eltartva, igen...csak hogyan?Lehet elkezdenél warezolni.... :)

    D1Rect: Zavar a sz@r méz, de legjobban azokat zavarja, akiknek csak arra tellik!

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • OnSeT

    őstag

    válasz TazLeacher #716 üzenetére

    Tudsz mondani nekem, pár játékot amit nem törtek fel?
    MMO és PS3 játékokat leszámítva.

    Mi értelme van másolásvédelmet alkalmazni, ha azt minden egyes alkalommal feltörik? csak kidobott pénz. A vásárlók szívnak, a törttel meg vígan játszik a sok warezhuszár.

    Az erre költött összegből inkább adnának ki egy ingyenes DLC-t. Több vásárlót eredményezne.

    a riasztós példád kicsit hibádzik, mert amíg a lakások töredékébe törnek be, addig a játékok többségét feltörik.
    igaz mindkettőnek van visszatartó ereje, a riasztónak a betörővel szemben, a másolásvédelemnek meg a vásárlóval szemben.

    Lord of the Rings: Battle for Middle Earth 2: az, hogy nálad nem jelentkezett a probléma, nálam még igen. és mint írtam korábban, az ok nem maga a tuningolt proci volt, hanem az hogy a játékot még tuningmentes porcin telepítettem, majd az órajelet csak ezután emeltem meg.

    Gears of war: elb@szták, igen tehát azok szívtak akik megvették.

    Bioshock: igen kb. 1 évvel a megjelenés után, de nem ez a fontos, hanem az hogy a köztudatba a korlátozás épült be, most az hogy ezt később feloldják......

    én inkább vettem a steam verziót, amin ez már nem volt rajta.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Borzoló #720 üzenetére

    Arra próbáltam, a jelek szerint sikertelenül, utalni, hogy az, hogy az egészségügyben dolgozol, miért is kellene, hogy itt, egy warezről szóló topikban érv legyen? De úgy látszik, nem ment át (nem esett le a papírtantusz).

    Tőlem kiírhatod, hogy warezolsz és el sem foglak ítélni érte, mert nem igazán érdekel és a magánügyednek gondolom, de ne azzal érvelj, hogy akkora szamaritánus vagy, ezért ugyan má' erkölcsileg mekkora májer vagy és mennyire jogos a warez. (Ja és továbbra sem derült ki, hogy önkéntesként dolgozol az egészségügyben vagy bérért-fizetésért.)

    Félreértés ne essék: én pl. Jer1cho-val ellentétben nem azért nem warezolok és veszek eredeti játékprogramokat, mert jogi-erkölcsi szempontokat veszek figyelembe. Bevállalom, hogy egyszerűen sznob vagyok, aki szereti az eredeti kiadások tokjait, stb. a polcon látni. Ennek megfelelően jó pár játékot bontatlanul, de másodkézből, vagy akár használtan is veszek (amin a kiadók szempontjából éppúgy nincsen haszon, mintha letölteném). Én sem állok olyan jól anyagilag, hogy havi 2-3, nem teljes árú és vadonatúj játékprogramnál többet vegyek, de nem is kell több, mert korlátozott az érdeklődésem, mind műfajok, mind új játékok terén és inkább régieket igyekszem megszerezni, amelyek esetleg kereskedelmi forgalomban már nem is érhetőek el, de annak idején kimaradtak az életemből (és mivel egy-két, a warezolás mellett kiálló emberrel ellentétben nekem nem drága pénzen vett Core i7-es, hanem csak socket 939 x2-es gépem van, és nem is szándékozom nagyon fejleszteni, így nyilván ez is behatároló tényező).

    Ha meg warezolnék, akkor mélyen hallgatnék róla, megint csak nem erkölcsi megfontolásokból, hanem mert minden elvi vita ellenére vegyük már észre, hogy a warez legjobb esetben is csak félig-meddig legális és demokrácia ide vagy oda, ha én warezolnék, nem szeretném, ha a netről könnyen visszakereshető lennék.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Borzoló

    senior tag

    válasz Tim82 #725 üzenetére

    Nem vagyok irgalmas......kiforgatsz! Sajnálom nem ezzel akartam magyarázni a warezolást, csak nem tetszett Jer1cho fölénye, mert origi a játéka! Ennyi volna...
    Imádom én is a szép fényes új borítót, valahol kocka voltam, kocka is maradok, tehát tudom, h. a fényes borítóktól, meg a tuningtól döglik a légy, meg a csajom! :)
    Karácsonykor majdnem vettem counter accountot, az 576-ba, de a szemetek úgy felvitték az árát...mondtam is az eladónak: "Bocs, de egy '90-es évekbeli játékot 5,5k-ért nem veszek meg, ha karácsony akkor sem." :O
    Már a gépemet is el kellett adnom a pénz miatt! Nekem is 939 volt.De megígérem nektek, ha kikerülök külföldre, akkor megfogom venni az origit! :)
    (minimál bért kapok, utolsó év a főiskolán)

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • Borzoló

    senior tag

    válasz D1Rect #727 üzenetére

    Csak is!

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Tim82 #725 üzenetére

    Félreértés ne essék: én pl. jer1cho-val (jav. kisbetűre) ellentétben nem azért nem warezolok és veszek eredeti játékprogramokat, mert jogi-erkölcsi szempontokat veszek figyelembe.

    Nekem sem ez az indokom, bár lehet ez jött át...már leírtam a másik topikban, hogy 100%-osan úgy gondolkodom erről, mint Te, csak én nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. (Talán még annyi, hogy úgy gondolom, hogy ezzel "támogatom" azokat, akik számomra megfelelő játékot készítenek, és ezzel teszem le a voksom melléjük)

    A jogi-erkölcsi vita minössze szerintem azért fontos, mert mások meg akarják magyarázni, hogy miért jogos számukra a warez. Nagyjából, ahogy Te is írtad. Itt a többség nagy ívben sz@rik rá, hogy ki warezol vagy sem, egészen addig, amíg:

    -erre nem büszke
    -nem tartja hülyének a többit, amiért ők nem teszik
    -illetve nem próbál érveket állítani mögé, hogy miért is jár ingyen alanyi jogon neki a játék

    Úgy gondolom mindenki követ(ett) el hibákat, és/vagy szabálysértéseket, csak, ha már megteszem, akkor nem hírdetem, és végképp nem vagyok rá büszke...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Borzoló #726 üzenetére

    Másodszor írod le, hogy nem tetszik az én fölényem. Szíved joga, csak az a gond, hogy nem az én folényemmel van a baj, hanem azzal, hogy Te meg akaraod ideologizálni a warez-t, és egyszerűen burkoltan lehülyéztél mindenkit, aki játékot vesz...nem hiszem, hogy büszkének kellene arra lennem, hogy nem warezolok. Csúnya lenne, ha ez egy olyan pont lenne az életemben, amire büszke lehetek.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • OnSeT

    őstag

    válasz Borzoló #726 üzenetére

    steam-en az is le volt árazva, nem volt 4€, de ezek szerint erről lemaradtál. ;)

    korábban én is a dobozos verziókra hajtottam, de most már úgy vagyok vele, amit lehet steam-en szerzek be, nem kell másolásvédelem miatt szívni, lemezekkel sem kel bohóckodni és win. reinstall esetén sem kell újratelepíteni mindent.

  • HaaS

    addikt

    "Gyere nyúújtsd a kezed / egy söör kell neked / és néhány haver / így húsz év felett"!

    :D

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Borzoló

    senior tag

    válasz TazLeacher #730 üzenetére

    Igazad van, ezt nem lehet megmagyarázni, mert a lopás az lopás és sajnálom, h. nem említettem meg!
    Csak úgy tűnik, mintha büszke lennék, igazából irigyellek, mert neked nem hullik a hajad a csíterek miatt, meg ott virít a polcodon a tuti! :K
    De sajnálni nem fogom a fejlesztőket, mert éhen halni sose fognak...Szerintem, ha ellenőriznék a torrent oldalak tartalmát,...és elérnék, h. ne lehessen letölteni filmeket-játékokat-zenéket, akkor sem lenne olcsóbb semmi, max. nekik lenne több pénzük, amibe szerintem a nagy warez korszakban is csak úsznak.

    [ Szerkesztve ]

    "Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

  • Shufny

    őstag

    válasz D1Rect #697 üzenetére

    Amennyiben nem tudnának máshogy pénzt keresni, így lenne, de azért fizetsz, hogy legyen idejük játékot csinálni, ne kelljen dolgozniuk mellette. Nyílván vannak (és most a készítőkről beszélek, a kiadónál a többségnek lényegtelen, hogy mi az, amit el kell adni), akik csak a pénzért csinálják, de ez a helyzet úgy szokott kialakulni, hogy belevágnak, hogy végre megcsinálják a világ legjobb játékát, aztán nincs kiadó, aki pénzelné a fejlesztést elég időre, mert ha a világ legjobb játékát akarod megcsinálni, arra soha nem mondod rá, hogy kész :) . Aztán sorba elkezdik kidobálni az ötletiedet, mert a népnek nem az kell, és végül kiadatnak egy félkész tucatjátékot, és egy életre elmegy a kedvük az egésztől. Szóval a pénz csak akkor fontos, ha nem jön belőle elég, ilyenkor eveznek más vizekre, de addig a cél, mindig az, hogy jó játékot csinálj, és igenis öröm, ha sikerül.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Shufny #734 üzenetére

    Ez a '80-as évek vége '90-es évek eleje.
    A garázsműhelyek ideje lejárt, elvétve még előfordulnak, de nem jellemző.

  • Shufny

    őstag

    válasz D1Rect #735 üzenetére

    Rengeteg mai nagy is úgy kezdte, és a lelkesedés nem csak garázsban lehet meg. Szerencsére sok interjúban most is az a téma, hogy büszkén meséli milyen jó volt végre megcsinálni egy ilyen játékot, és nem az hogy "hú most hol nyaralnék, ha az illegális letöltések számát megkaptam volna $ -ban". Most nem a nyílvánvaló hype -ról beszélek, hanem mikor például 1-2 designer vigyorogva mutatja milyen jövőláncfűrészt tervezett, és kb az egész gyerekkorát elmeséli, hogy mi alapján dolgozta ki. :D

  • katt777

    félisten

    válasz Crystalheart #703 üzenetére

    Az anyagi érdekeltség mindig ellentétes a minőségivel. HD videóra nyilván jó a HD kamera, mozira meg nem olcsó szoftverekkel dolgozzák át.
    A hang hullámforma. Sosem egyenes. ;)
    Nálam is sok zene van veszteségmentes WMA-ban, mert az tömörebb, mint a FLAC, viszont messze nem az eredeti méret 30-50%-a, kivéve, ha az "eredeti" WAV fájlt valami szar MP3-ból konvertálták. Kipróbáltam én is, letöltött mp3-akat audiószerkesztő szoftverrel hozogattam rendbe nem kevés idő alatt, hogy legalább elfogadható hangzásuk legyen, és azokat a WAV fájl 70%-a köré tömörítette aztán a kódoló, míg CD-ről digitalizált állományokat inkább 80-90% körül. de megnézheted, hogy egy CD-ről kódolt fájl 1100-1200MHz körül jön ki átlagban a WAV 1411MHz-ével szemben, viszont MP3-ból konvertálva, még feljavítva is 900MHz körül. Ergo nyilvánvalóan elveszik a hangzás jó része (5% sem elfogadható).
    Anno legtöbbször vagy extra króm (18-19kHz), vagy metal (22kHz) kazettára vettem fel mindent, de még a normál szalagra rögzített hanganyagban is több zene van, mint egy tömörítettben, amelyből soxor minden hiányzik 10kHz fölött, v. 100MHz alatt, a közben kihagyott részekről nem is szólva.
    Az LP nem romlik, ha jó minőségű lemezjátszót, de főleg tűt használsz. Felteszem ma bármelyik 20 éves lemezemet a Sharp automata, lineáris lemezjátszónkra, és tökéletes hangzást produkálnak.
    Ráadásul valahogy a kazetták és a lemezek sokkal jobban mutatnak a polcon, mint a vinyó a gépben. :P Persze én olyan régimódi vagyok, hogy a soxor kiolvasott, sok 100 könyvemet is szívesen nézegetem a szekrényen. :C Mert ami nem digitális, az legalább létezik. :)

    Gabor970: Éljenek a "white"-fülűek! :C :R

    Crystalheart: A "gazdasági válság" - ami egy jó nagy marketing kamu, hogy a cégek megszabaduljanak egy rakás dolgozótól, akik máskülönben sztrájkolnának az elbocsátásuk ellen, ill. zsebretegyenek sok mrd USD-t az adófizetők zsebéből - legnagyobb nyertesei a csórók, hiszen legkevésbé az ő helyzetük romlott. Na jó, a pénzintézetek után. :D

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Shufny

    őstag

    válasz D1Rect #738 üzenetére

    ehh :DD teljesen elkanyarodtunk már mindentől. Akkor már ehhez még annyit, hogyha valaki a szórakoztató iparban sz*rik a közönségére, az ne vegye már zokon, ha ez kölcsönös.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Shufny #739 üzenetére

    Pont, hogy nem szarnak a közönségre.
    Kiszolgálják a fizetőképes keresletet, mert ez a dolguk, ez a kenyerük.

  • katt777

    félisten

    válasz D1Rect #738 üzenetére

    Lenne egy megjegyzésem még a témában, amiről eddig elfelejtettem szólni:

    Történetesen az ember jogdíjat fizet (ennyit a törvényekről) minden megvásárolt adathordozó után, a termék (pl. DVD) értékének többszörösét. Ergo bármit felír arra a lemezre (pendrive-ra, stb.) azt jogszerűen teszi, mivel fizetett érte. Ha legálisan letöltött zenét, filmet, játékot írsz rájuk (hogy meglegyen a cucc, ha netán valami baj érné a gépedet), azzal kétszer fizetsz ugyanazért, ami abszolút jogszerűtlen lenne, ha meg a régi audio- és videókazettáidat, családi filmjeidet írod lemezre, akkor vissza kellene hogy követelhesd a tőled jogtalanul beszedett jogdíjat (illetve eleve nem is szedhetnének, ha nem tudják bizonyítani, mit írtál fel). És megteheted? Nem, mert ez a törvény. Ezt csak azok számára írnak, akiknek van egy méretes szemellenzőjük, nagy betűs "TÖRVÉNY" felirattal. Tehát ez esetben a várható felhasználói reakció: én fizettem jogdíjat, a szoftver gyártó (v. zenecég, stb.) követelje a pénzét a jogvédő hivataltól, amely az ő érdekét képviseli, és tőlem azt a pénzt már elvette.

    Kiegészítésül 2 érdekesség:

    Egy barátom által készített (bármely licencelt játékot garantáltan verő) kvízjátékot rábíztunk egy ezzel foglalkozó managerre (naiv módon levédtük előtte, mármint a szellemi know-howt), mert előzetes felmérés alapján több csatorna is érdeklődött iránta (de az utcáról nem lehet csak úgy bemenni műsortervekkel). A TV-k ajánlatát figyelmen kívül hagyva a játékból, azt többféle értelemben lebutítva, készítettek egy internetes játékot (Honfoglaló), amit azóta is rengetegen látogatnak, és ezáltal nem kis bevételt termel a tolvajoknak, akik jogilag támadhatatlanul, azaz törvényesen (!) gazdagodnak más ötletéből azóta is. De menjünk bíróságra nyugodtan. :U

    Az még "jobb", hogy az egyik magyar űrstratégiai játékban egy az egyben lekopíroztak egy régebben, más (elméletileg jogvédett) történet keretében, általam kitalált és felépített fajt, de mivel más nevet adtak neki, máris támadhatatlanok. És én pl. megvettem ezt a játékot, azaz fizettem másnak a saját munkámért! :C :W

    Az előbbi 2 esetben, a warezre vetítve, mindkét tolvaj egy-egy kiadó, akiket olyannyira sajnálnak páran, és nem pár ezrest keresnek a lopásukon, amely mellesleg teljesen törvényes.

    D1Rect: Na ne már!, Volt már szó róla, hogy a keresletet éppen a gyártók teremtik meg a legkülönfélébb trükkökkel. Ez ugyanis biztosabb, mint készíteni egy programot, hogy majd meglátjuk, mi lesz belőle. :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Gabor970

    addikt

    válasz katt777 #737 üzenetére

    MP3 nem alkalmas zenehallgatásra. Vagy inkább ZENE hallgatásra. Borzasztó, hogy még mindíg nincs ellenfele az LP-nek. És ugye ott a másolásvédelem is meg volt oldva :) Fel sem merült a lopás. Igaz lehetett szalagra mmásolni, de az szerintem sem volt eléggé hosszű életű. Báááááár, kb 20 éves szalagjaim vannak szekrényben az Akai GX4000 mellett elcsomagolva, még a végén kedvet kapok, és előveszem :) letesztelem.

    jahh egy kis sztori: Kisfiam született 1997. Kb ekkor ment tönkre a NAD lemezjátszóm. Sokáig nem volt lehetőségem pótolni, illetve ami tetszett, az nem fért bele a keretbe. Kb 6 éve vaterán láttam egy Dual 505/4-es forgatót korrekt áron. Megvettem, hazavittem, régi lemezek elővéve. Kisfiam megáll, megmerevedik: "Apa, hát ez meg mekkora CD???!!!" :))

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • D1Rect

    félisten

    válasz katt777 #741 üzenetére

    Nyilván tisztában vagy vele, hogy a magáncélú kép és hanganyag letöltés Mo.-on legális.
    Ezért is van a matrica. Egyébként a warezolóket tessék emiatt ostorozni. Mert?
    Azért mert a kalózkodás szülte a pofátlan bagázs belepofázási jogát. (aritsjus)
    Erkölcsileg kétséges, az egy dolog, viszont törvényt nem sért.
    Ne keverd a szezont a fazonnal.

    A szoftvereknek illegális a letöltése is.

    Adótcsalni törvénytelen, Szlovákiába kivinni a vállalkozásod nem az.

    A te saját ötleteid sorsa nem egészen vágom, hogy jön a témához.
    De ha jól követem a gondolatmeneted, ha engem kizsebelnek, nyugodt szívvel rabolhatok bankot?

    katt777: Annak mi köze a warezhoz, hogy működik a kereslet-kínálat?

    [ Szerkesztve ]

  • HaaS

    addikt

    Nekem volt anno egy dömperem.

    Ilyen billenős dömper volt, műanyagból, kék volt a kaszni, ha jól emlékszem zöld volt az alváz és piros a plató. Nagy fekete kerekei voltak.

    Rég volt, de az volt az igazi dömper... akár két csajt is tudtam vele egyszerre furikázni. Ma meg... áááh... van egy kocsim, beleférünk öten... nem esik bele az eső, a térdem sem lesz plezúros, ha nagyon megyek vele, de pfff... sehol sincs a régi dömperemhez képest.

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Shufny

    őstag

    válasz D1Rect #740 üzenetére

    Megint elbeszélünk egymás mellett. Én azt mondtam, hogy alapból a készítőknek célja jó játékot csinálni, persze csak akkor, ha ez nem jár túl nagy kompromisszummal (értsd: túl keveset keres vele). Ha pedig fordított a sorrend, tehát nem érdekli a közönség, csak hogy pénzt keressen, akkor a közönséget se kell hogy érdekelje, hogy neki van-e pénze vagy sem. Mielőtt elfajulna a dolog, leszögezem, hogy ez megintcsak erősen sarkított leírása a valós helyzetnek, hisz érthető, ha valaki már csak megélhetésből csinálja, mert ilyen-olyan okok miatt a szakmában "ragadt". Szóval azt, hogy szarnak a közönségre én úgy értettem, hogy nem érdekli őket (mint ahogy írtad), hogy én vagy bárki játszik vele.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz D1Rect #709 üzenetére

    "Ne fogjunk már mindent a válságra..."

    Nem én tettem, hanem maguk a kiadók, pl. a MS az évértékeléseikben. :) Ha csak a legális szektort vesszük, akkor ez ment: a vásárlónak kevesebb lett a pénze, mert megszorultak a hitelekkel; először a szórakozáson fog mindenki, és nem vették meg a játékot. (Hogy ezek közül ki warezolt eztán és ki nem játszott egyáltalán, az már esetenként különböző.) A válságot csak a minőségi termék tudja túlélni (lásd a jó mozifilmeket, amelyek nézőszáma nem csappant meg), ma pedig elég kevés igazán jó játék van. Mi több, talán ez majd arra sarkallja a kiadókat, hogy fordítsanak egy-egy alkotásra több időt, energiát, és ne csak a tömegtermelésre menjenek, mert az ilyeneknek egy kis pénzügyi válság nagyon betehet.

    jer1cho: "Nekem meg ehhez nincs közöm. Vagyis akkor simán jogosultá tetted magad ezzel a mondattal bizonyos fizetős dolgok ingyen megszerzésére?"

    Eszem ágában sincs. Csak a veszteségeikhez nincs közöm, mert én aztán nem hagytam föl a játékvásárlással, nem volt igazán mivel fölhagyni. (Amúgy jó ideje nem játszottam, ha ez megnyugtat.) Mivel a válság előtt igen jól ment a kiadók szekere, világosan látszik, hogy a nehéz helyzetben a legális szektorból az illegálisba (vagy a passzívba!) átkerülő vásárlók okozzák a kiesést, nem azok, akik eddig sem vették, mert nem tudták.

    katt777: "A "gazdasági válság" - ami egy jó nagy marketing kamu, hogy a cégek megszabaduljanak egy rakás dolgozótól, akik máskülönben sztrájkolnának az elbocsátásuk ellen"

    Ja, én is szeretném, hogy csődbe menjen a világmárkájú cégem, elvesszem a tulajdonjogokat, mélybe zuhanjon a tőzsdén minden vagyonom. Mert már annyira idegesítenek azok a fránya sztrájkolók. Elképzelhető, hogy vannak, akik kihasználják a helyzetet, de az összeesküvés-elméleteket hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz Gabor970 #742 üzenetére

    Hát én ezt tudom, akkor már legalább 2-en vagyunk a 10M magyarnak látszó földlakóból. :)
    Hú, amikor diszkóztam, hát voltak érdekes minőségű felvételek, főleg a kétkazettás magnókkal másoltak, amelyeknek még alapjáraton sem volt normális a tekerési sebességük. :DDD Amikor hifim volt, csúcs dekket vettem, amely mindig kalibrálta magát az adott szalaghoz, és ha szart tettem bele, már "visított" is. :D

    Ha mire neveled te a gyereket? :Y :Y :Y

    D1Rect: Szóval a Steam és társai illegálisak? :F
    Mint ÍRTAM, a gyártók, nyilván nem érdektelen, túllihegett védelmét próbáltam kicsit "méltatni". :) (Amúgy Biblia is írja: Szemet szemért, fogat fogért. ;] Ahogy igazságérzetüktől vezéreltetve azok is bankot mentek rabolni, akiket bank hozott végzetes helyzetbe. :DDD )
    Még mindig nem a warezt védem (ezt is írtam többször), hanem azokkal vitázom, akik szerint hű de rendesek és jók a gyártó cégek, és hű de rohadt paraszt törvényszegő mindenki, aki nem akar látatlanban szart venni, és mivel a törvény az ő jogait nem védi (azaz neki nincsenek is), kényszerűen megkerüli azt. Nyilván te is megpróbálnál elugrani egy puskalövés elől, hiába lenne legális, hogy levadásszon valaki. :U Pl. az is teljesen törvényszerű volt pár évtizede, hogy emberek százezreit hurcolják haláltáborba, azok a szemét törvényszegők meg nem átallották megpróbálni, hogy elszökjenek (természetesen akkor is büntették a törvények kijátszóinak támogatóit). :U Erős a hasonlat, de értsd meg, hogy itt a hatalom viselkedéséről van szó a neki kiszolgáltatott polgárral szemben, teljesen mindegy, hogy ez milyen formában jelenik meg, és csak irdatlan szellemi rövidlátással lehet ezért kizárólag a menekülni próbálókat felelőssé tenni, akik csak védeni akarják magukat, bármiféle kiszolgáltatottság ellen.
    Annyi a köze, hogy éppen a "kereslet"-kínálat idézi elő a warezt, mivel az emberek túlnyomó többsége könnyedén programozható "vedd meg" módba, aztán ha nincs rá pénze, de a kényszert már elültették benne, és megszerzi, amire kondicionálták, akkor lehet rá ujjal mutogatni, hogy törvényszegő.

    Shufny: Igen, az a baj, hogy a szoftvergyártók filozófiája: gyártsunk bármit, csak lehessen rá hivatkozni, hogy elszedhessük a felhasználók pénzét.

    Crystalheart: Az a te bajod, ha nem értesz a gazdasághoz. :P Aztán, akik nem látják az összefüggéseket, azok a gyengén látók szerint gyártják az "összeesküvés elméleteket". Megmondtam az Enron botrány kipattanásakor, hogy az USA háborút fog csinálni (így pótolhatja vissza a készleteket, és tüntethet el a kiadásokra hivatkozva az adófizetőktől jogtalanul lenyúlt pénzeket), és úgy lett, megmondtam a világszerte fellángoló éhséglázadások láttán, hogy gazdasági "válság"-ot fognak csinálni, és úgy lett. (Anno éppen ezért szedtem össze minden pénzt új hardverre, amennyit csak tudtam, aztán jót mulattam azokon, akik 1.5X, v. még magasabb áron vették meg 1 hónappal azután ugyanazt a hardvert. :P) De én mondjuk széles körűen tájékozódom és gondolkodom is (nem mellékesen nem kizárólag a dogmatikus közgazdaságtant ismerem, ahogy bármely hatalom működésével is tisztában vagyok), nem eszem meg azt a maszlagot, amit a hírekben le akarnak nyomni a torkomon, és amihez még csak távolról foghatót sem produkáltak az "átkos"-ban. Te sajnos még azt sem érted, hogy egyrészt a nem preferált (azaz nem hadi, pénzügyi, és energiaipari) cégek sorsa a kutya f.szát nem érdekli, vagy éppen azt, hogy a tőzsdei értéknek (ami hamis - hiszen másképp nem lehetne manipulálni - dogmákon alapszik) annyi köze sincs a valóshoz, mint a szociknak ahhoz, amit a "szocialista" jelent, vagy éppen a keresztényeknek Jézus tanításaihoz. Te biztosan elhiszed azt is, hogy az állítólag bedöglött orosz rakéta zuhanását látod (már ha láttad) azon a norvégiai felvételen, amire ezt mondták, és amit valamiért azóta is minden médiában igyekeznek sulykolni. :DDD Bocs a hosszú OFF-ért, lehet, úgyis hiába volt, de talán nem mindenkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • D1Rect

    félisten

    válasz Shufny #745 üzenetére

    Értem mire gondolsz, de azért a játékipar jelentős része nem csinálná ingyen. ;)

    (#746) Crystalheart: Valamikor 2000 után olvastam, hogy a válságot el fogják sütni 2012 előtt.
    Lehet egyébként lesz még 1 nem is olyan sokára, ne lepődj meg.

    (#747) katt777: Az Ószövetségnek van javított verziója.

    "D1Rect: Szóval a Steam és társai illegálisak? "
    Köszönjük, hogy játsza a hülyét lépjünk tovább.

    "Még mindig nem a warezt védem (ezt is írtam többször), hanem azokkal vitázom, akik szerint hű de rendesek és jók a gyártó cégek, és hű de rohadt paraszt törvényszegő mindenki, aki nem akar látatlanban szart venni, és mivel a törvény az ő jogait nem védi (azaz neki nincsenek is), kényszerűen megkerüli azt. "

    Nem kell megvenni. Focilabda: 3000 Ft.

    "Nyilván te is megpróbálnál elugrani egy puskalövés elől, hiába lenne legális, hogy levadásszon valaki. "

    "Pl. az is teljesen törvényszerű volt pár évtizede, hogy emberek százezreit hurcolják haláltáborba, azok a szemét törvényszegők meg nem átallották megpróbálni, hogy elszökjenek (természetesen akkor is büntették a törvények kijátszóinak támogatóit). Erős a hasonlat, de értsd meg, hogy itt a hatalom viselkedéséről van szó a neki kiszolgáltatott polgárral szemben, teljesen mindegy, hogy ez milyen formában jelenik meg, és csak irdatlan szellemi rövidlátással lehet ezért kizárólag a menekülni próbálókat felelőssé tenni, akik csak védeni akarják magukat, bármiféle kiszolgáltatottság ellen."

    Ez most vicc vagy komoly? :F

    "Annyi a köze, hogy éppen a "kereslet"-kínálat idézi elő a warezt, mivel az emberek túlnyomó többsége könnyedén programozható "vedd meg" módba, aztán ha nincs rá pénze, de a kényszert már elültették benne, és megszerzi, amire kondicionálták, akkor lehet rá ujjal mutogatni, hogy törvényszegő."

    Pontosan! Harcolj a rendszerrel, vedd meg, vagy ne használd!
    Viva Libertate!

    [ Szerkesztve ]

  • HaaS

    addikt

    válasz katt777 #747 üzenetére

    Mint "magyarnak látszó földlakó", azt szeretném megkérdezni, hogy az aláírásodba nem fér be véletlenül, hogy prohardver:)?

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • D1Rect

    félisten

    válasz HaaS #749 üzenetére

    Gratulálok, tőlem megnyerted az elmúlt év legpoénosabb oltása címet. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák