Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz Franky2Ster #32265 üzenetére

    Én inkább azt mondanám legmeghatározóbb tényezőnek ebben az egész ghost/IR kérdésben, hogy ki mennyire világosan hajtja a panelt. A saját TV-mből kiindulva tudom, hogy ha a panel fényerő csutkára van húzva akkor akár 10 másodperces fehér feliratok is látszanak percekig, (pl IP tévé műsorújság 50-60 közti kontraszton bizony oda kozmál vagy két percre úgy nagyjából 15 másodperc alatt) ellenben 40 alatti kontraszttal már hosszú percekig kell hagyni, hogy ghost legyen, de ez is eltűnik pár tíz sec alatt. 35- vagy ez alatti kontraszt értékkel órák alatt sem lesz makacs ghostod. Blurayről 28-as kontraszttal mennek a filmek, egyeben, sosem volt még nyoma sem ghostnak. Pedig volt, hogy a baba elfelejtette kikapcsolni a lejárt csingiling-et aztán a menü ott dübörgött ki tudja hány órát és semmi de semmi nem volt.

    Ezt egyébként nagyon jól meg lehet figyelni: elég a TV-t normal- módba rakni - teszt kedvéért. Keressetek egy nem túlontúl jó akár csak 720p-s anyagot, és egy sötét jelenetnél állítsátok meg. Olyan jelenet kell, ahol van sötét tónusú kék, vagy bordó vagy zöld tartalom pl háttérben egy nem megvilágított drapéria. Na itt nézzétek közelről a TV-t, és menjetek a kontraszt csúszkával 25-től felfelé. Látni fogjátok ahogy 5-6 értékenként pattern-t vált a TV ugyan annál az árnyalatnál. Máshogy állítja elő! Tehát nem csak világosodik, hanem máshogy használja a subfield driveot is, mert változik a dither patternje.

    Szóval szerintem csak ettől függ igazán. Kicsi mértékben meg egyéni készülék hajlandóság.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák