Új hozzászólás Aktív témák

  • 8.utas

    tag

    válasz Drakuf #19982 üzenetére

    Természetesen megnéztem mind2t, de térérzetben, illetve, hogy kifelé vagy befelé látható a film vagy filmrészlet, nincs különbség. Pl. az LG saját smart részében nézd meg bármelyik anyagot, na azok a szemed szúrják egyszer kétszer. Egyébként egy Samsungos ismerősőm is épp ezzel mutatta nekem, milyen jó a tévéje.

    Aktív 3D:
    - nehéz, akkus szemüveg, amit tölteni kell, drága, nem nagyon adják hozzá
    + FULL HD
    - villogó kép (én sajnos látom, ha a képen ide-oda nézek, és van bármi háttérfény)
    - crosstalk
    - erősen csökken a fényerő a szemüveg miatt

    Passzív:
    + könnyű szemüveg, nincs töltés, olcsó, hozzádvágnak vagy 7-et
    - fél full HD LR/OU (vagy negyed SBS)
    + nincs villogás, hisz mind2 kép kint van mindig
    + keveset befolyásol a szemüveg, hisz csak polarizált, de nem takar ki semmit

    Sajnos az LG-t csak SBS-el láttam, és az már távol van a fulltól, kíváncsi lennék milyen OU-val.
    Az is feltünt, hogy LED-nél az aktív az vacak, mert a hibákat látom (elvben lassú a kép reakciója/frissítése), míg plazmánál nem nagyon....de ezt csak egyszer s nagy fényerőben ahol a plazma halovány volt, sikerült megnéznem. Itt fontos lenne asszem megoldani a tesztet, mert ezen bukhat a plazma, ha 3D-t is szeretnék.
    Egyébként a fejem ráteszem, hogy ezért nem sikeres (eddig az aktív volt a piacon jellemzően) az USA-ban a 3D, és a 4K tévékkel mind passzív lesz.

Új hozzászólás Aktív témák