Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz Frod #178385 üzenetére

    Igen, én sem számítottam arra, hogy black friday után lesznek még értékelhető akciók, én is akkor vettem slim-et (ráadásul 16-án a media marktól, mert akkor az ő ajánlatuk jobb volt, mint ugyanarra a csomagra mondjuk a konzolvilágos play it ajánlat, és abból arra következtettem, hogy a konzolvilágnak a black friday akciói sem lesznek sokkal ütősebbek PS4 téren, mint a play it akciói).

    F-ECT$: most gyorsan rákerestem, hogy vajon mennyi lehet a PS4 Pro előállítási költsége, de semmi kurrens infót nem találtam - az biztos, hogy a One X-nél kevesebb, elvégre abban erősebb hardware és UHD Blu-ray meghajtó is van (mondjuk ez is érdekes lenne, hogy mennyi a valós különbség egy UHD és egy sima Blu-ray meghajtó ára között, valószínűleg nem túl sok). Szerintem egyszerűen azért nem strapálják magukat az árcsökkentéssel, mert így is a leginkább eladott konzol a PS4 a jelenlegi generációban, hiába jött ki az MS az erősebb One X-szel, nem igazán veszélyezteti azzal sem a Pro piaci helyzetét, szóval amíg nem csökkennek lényegesen az eladások, addig szerintem nagyobb kedvezményekre kár várni.

    Mondjuk abból a szempontból tényleg érdekes az ára, hogy 2 éve kint van a pro, és a listaára azóta szerintem folyamatosan 130k környékén tanyázik, illetve a konzolvilágnál (talán véletlen) már a 2016-os black friday esetén bekerült az akcióba, és akkor 115k-ért pár ember el is tudta hozni - szóval a megjelenés óta a listaára alig változott, az akciós ára pedig csökkent egy 10-20k-t.

Új hozzászólás Aktív témák