Új hozzászólás Aktív témák

  • A`rpi

    addikt

    válasz Firstaye #102383 üzenetére

    "Sziasztok!

    Össze szeretném kötni a monitorom is és a TV-met is egyszerre a PS4-emmel. Ebből a szempontból szerencsés vagyok, hogy még a "régebbi" típusúval rendelkezem, amelyen van HDMI és Optikai port is, így arra gondoltam, hogy a TV-vel HDMI-n keresztül kötöm össze, mivel ez alatt van a konzol, a monitorral pedig egy viszonylag hosszabb (8-10m) optikai kábellel, mégpedig úgy hogy veszek egy Optikai átalakítót, amiből le lehet szedni a hangot (3.5mm jack) és a képet is (HDMI) {monitorról nem tudom levenni a hangot, nincs rajta jack kimenet}. Elképzelésem szerint így nem kellene kábeleket dugdosnom, mozgatnom a PS-t, és preferenciám szerint játszhatnék a kisebb, alacsonyabb imput laggal bíró monitoron (FPS-ek), más esetben meg a TV-n, ami nagyobb, de az imput lagja már számottevő (relatíve régebbi TV).

    Tehát a kérdésem az, hogy helyes-e az elképzelés. Használja-e valaki így, van-e tapasztalat?
    Lesz minőség romlás a képen az optikai átalakító miatt? Jól gondolom-e, hogy egy 10m-es optikai kábellel kisebb a veszteség, mint egy ugyanekkora HDMI-vel (hasonló minőséget feltételezve)? PS-en belül kell váltani a kimenetek között, okoz bajt, hogy egyszerre mindkettőre rá van dugva a megfelelő kábel?

    Bízom benne, megfelelő topikot választottam a kérdésemnek, ha nem, kérlek, irányítsatok el máshová :B"

    HDMI elosztóra lesz szükséged, ha szeretnéd a televízión, és a monitorodon is használni a PlayStation 4-ed.

    HDMI elosztóról, és sok más hasznos dologról találsz leírást legfelül az összefoglalóban.

Új hozzászólás Aktív témák