Új hozzászólás Aktív témák

  • Klemens

    őstag

    Sziasztok!
    2.0 PD TDI (140ló).

    Van vele hasznos tapasztalat? Van pl. motorkód belőle amit mindenképpen kerülni kellene?
    Kinéztem egy 2008-as A3 S-line-t ami szimpatikus, hd képek alapján is elég egyben van.
    Tisztában vagyok vele, hogy diesel és sokat futott, hirdetés szerint is 270 ezret, plusz amennyit visszatekertek.
    Viszont ha pl. még rá kell önteni 500K-t, esetleg egy dpf szűrő cserére vagy egy turbó cserére akkor sem vág földhöz. Szóval belekalkulálok 500K-t, hogy mindig legyen tartalékban, hogy ha bármi törénik meg lehessen csinálni.
    Benzin terén nem találok semmi érdemes motort (FSI, TSI, TFSI, SCTI, SIDI, stb...). Mindet szidják valami miatt.
    Az A3-as tetszetős darab, alapvetően szeretem a diesel hangját (pedig a PD-k elég durva járásúak) és alapból eléggé leáldozóban van a diesel (legalábbis nagyon úgy néz ki), de mire hazánkból is eltűnnek, az nagyon-nagyon sok év még. Nekem meg 2-3 évnél tovább úgy sem lenne meg az autó. Éves szinten 30 ezret biztos megyek, bár városban is sokat, de főúton és pályán is.

    "A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

Új hozzászólás Aktív témák