Új hozzászólás Aktív témák

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz aleister #73364 üzenetére

    Én azt gondolom - annak ellenére, hogy nem vagyok egy hardcore sportember - hogy sportoláshoz toolwach kell. Pl futáshoz egy Polar M430 vagy V800, vagy egy Garmin, ami profi cucc, fasza a GPS-e, majdnem orvosi pontosságú a pontos pulzusmérése, tudsz rá edzéstervet tölteni, stb. Ezeknek számomra a nagy hátránya, hogy eggyel több szart kell 2-3 naponta tölteni. Ezért vettem az említett hagyományos sportórát. Ugyan GPS nincs benne, de a pulzust faszán méri, a stopperből kb ki tudom számolni hogy hol tartok, a telefon meg trackingel, úgyis nálam van. 1-1 gombelem az órába és a pántba, kb egy évig megy. Engem a pánt nem különösebben zavar. Egy 3,5 cm széles "gatyagumi", nincs útban (illetve az elején a faszom foglalkozott vele, örültem hogy élek. Aztán biztos megszoktam).

    Hogy ezek az egyszerű, olcsó okosórák mire valók? Hát őszintén, szerintem kütyüzésre. Már az említett "okos" Polarok vagy Garminok is bőven többet tudnak mint amit egy átlag hobbi sportolónak kell, hát még ezek. Arra pl futásnál az amazfit jó, hogy kb mutatja a pulzusom, a GPS-e pontos, rezeg km-ként, kiírja a részidőt. Arra jó, hogy ha kimegyek az irodából, telefon a táskában, rezeg ha keresnek, üzeneteket el lehet olvasni rajta. Azért jó, mert a kijelző technológiája miatt 25-30 napot elmegy (mint a miBand), nem kell 3 naponta tölteni. Arra jó, hogy ha megyek nyaralni, csak ezt viszem. Futáshoz ad azért infót, játszósnak tudom hordani, ha odab@szom, ellopják, nem dőlök a kardomba. Én kb erre használom, és mint feljebb írtam, kütyübuzéria kielégítésére :)

    Holnap majd jól beletépünk...

Új hozzászólás Aktív témák