Új hozzászólás Aktív témák

  • mohabá 007

    aktív tag

    válasz sziku69 #55007 üzenetére

    Mondom amit biztosan tudok.Kezdem a második képpel.
    A szigszalagos kék csatis alkatrész a vízhőfok jeladó.Ez az ECU.nak mondja meg, hogy a motorban hány fokos a hűtővíz hőmérséklete.
    Beljebb van a másik,egycsatis jeladó. (egy kábelsaru megy rá egy kis pöcökre)Ez a vízhőmérséklet jeladó vízhőmérő órához.Ha lehúzod a sarut,a műszerfalon az óra nem mutatja a vízhőfokot.
    Amit belinkeltem képet kiderült,hogy téves.Lementem,megnéztem,az a tolatólámpa kapcsoló.(ennyivel is okosabb lettem) :DDD Mivel szerencsére hasonló gondom nem volt,nem is kutakodtam ilyen kapcsoló után.
    Lehet hogy valahol van három érintkezőjű csati,de így felülről sehol nem látom.Még ilyeneket is írnak:
    - Az egy Hall jeladó amit szkóppal mérve tökéletesen kizárható,hogy hibásan működik-e.
    Három vezeték megy rá,egyik oldal +12V,a közepe a jel,a másik meg test.De az is elképzelhető,hogy csak 5voltot kap.
    :F
    Az első képen az egy vezetékes cucc nem tudom mi lehet,nekem olyan ott nincs. :N
    Még azt sem tartom lehetetlennek,(csak találgatok :K )hogy az ABS jeladótól kap jelet a km óra.Reméljük,hogy lesz olyan hozzászóló,aki jártas a témában.(cáfol,vagy megerősít) :B

    [ Szerkesztve ]

    Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Új hozzászólás Aktív témák