Új hozzászólás Aktív témák

  • westlake

    félisten

    válasz ALLAT001 #12821 üzenetére

    A boost működési elvét még én sem értem egészen (sőt, lehet még félig sem), pedig nálam többet senki nem foglalkozott a témával a fórumon. Például nem tudom megmondani, hogy két azonos kártyának miért nem azonos a boost maximuma. Pontosan az lehet a válasz a kérdésre, ami a válasz az általad is feltett kérdésre, miszerint: miért nem a boost érték az alapértelmezett? Nyilván azért, mert nem minden GPU tuningpotenciálja ugyanakkora. Nem tudom, hogy a kártya hogy állapítja meg, hogy van-e még a GPU-ban plusz egy lépcső (13MHz). Ez számomra is misztikum. Ha két kártya közül az egyik meg 1350MHz-en, a másik meg csak 1300Mhz-en, akkor járjon rosszul a jobb kártya tulajdonosa és inkább legyen annál a kártyánál is 1300MHz a maximum? Mindkét kártyát nem állíthatják 1350MHz-re, hiszen az egyik azon a frekvencián már instabil. Esetleg szerintetek a gyártóknak neki kellene egyesével tesztelgetni a kártyákat, fixálni a sebességeket, majd a szerint árusítani őket? A tesztelés (főleg az ilyen irány) elég magas költségekkel jár, amit a vásárlók nem fognak megfizetni. Ne keverjétek össze a GPU-t (és a komplett VGA-t) a CPU-val. Az ottani tesztelés és szelektálás teljesen más módon működik. A VGA iparban nem lesz az sztenderd, mint a CPU iparban. A boost-tal (NVIDIA/AMD) kizárólag a felhasználóknak akarnak jót. Miért lenne marketing bullshit, ha egyszer a csomagoló-gyártók ugyanúgy árusítanák a kártyáikat boost nélkül is? Mert árusítanák, a felhasználók meg megvennék. Megint más kérdés, hogy a csomagoló-gyártók a boost-ot és a flexibilis BIOS-t úgy tudják használni, hogy esetlegesen az ő kártyájuk legyen a "legjobb".

    #12825: Nem hiszem, hogy egy CPU-val kellene párhuzamot vonni. Értem én, hogy boost, de akkor is másfajta. Maradjunk a VGA-nál. Az AMD-s példára megint nem reagálnék, mert az egy másfajta kártya. A boost nem egy általános dolog, amit a GPU gyártóktól fuggetlenül egyszer kitalálta valaki, majd ezek a gyártók meg implementálták a kártyáikba. Biztos vagyok benne, hogy az AMD boost máshogy működik, mint az NVIDIA boost. Ja, és boost alatt nem csak azt kell érteni, hogy a BIOS lépcsőzetesen emelheti (és csökkenti) a sebességet. Abban meg megint csak biztos vagyok, hogy ha egy fix feszültségű üzemelésnél lépcsőzetesen emelem a sebességet, akkor a fogyasztás is ugyanolyan lépcsőzetesen emelkedik, és nem lesz egy olyan "utolsó" sebesség lépcső, amitől a fogyasztás irreálisan megemelkedne. Ennek semmi értelme.

    [ Szerkesztve ]

    Play nice!

Új hozzászólás Aktív témák