Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz iwu #9278 üzenetére

    Hozzateszem nem vagyok SQL-es, mindenkeppen megkerdeznem a szoftver beszallitot, hogy ok mit javasolnak, igy kesobb nem tudnak hibaztatni miatta, ha lassu.

    Talan-talan, raid 1 es csinalnek a hyper-v nek, de ez pazarlas, mivel alig lesz rajta disk IO. Kell-e eggyaltalan hyper-v ha jol ertem, hogy egy barab VM lesz? Aztan raid10 a maradek 6 diskbol.

    Jobban belegondolva a 8 lemezes raid 10 -zel jarnal a legjobban, raid 5-ot semmikeppen nem dobnek a mixbe.

    Nem tudom, hogy megvetted-e mar a szervert, en azt szoktam csinalni, hogy ha csak local storage van akkor a virtualizacios OS-nek mindig egy raid1-et adok kis kapacitasu hdd-vel. Dell rack szervernek van kulon ilyen opcioja, hogy a szerver hataba bemegy meg ketto extra disk 12+2 bay.

    T420 tower gondolom 8 x3.5" vettel, ha kiderul, hogy nagyon lassu a szerver akkor esetleg beraksz a DVD helyere meg ket kis disket akar lehet 2.5-is az alaplapi sata elbirja (nem tudom lesz-e soft raid) arra koltozik a Hyper-V es a 8 lemez viszi a VM-et.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák