Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz bobsys #168 üzenetére

    A Scom jó lenne, teszteltem már elég sok hétvégén át, pár dolog ami nem igazán tetszett benne:
    - Mivel leginkább SBS tartományokat felügyelünk így midenhová SCOM gateway-t kell rakni, és a fő SCOM szerver plusz a gateway közé tartomány alapú hitelesítés kell, hát elszenvedtem vele két napot mire sikerült tesztkörnyezetben belőlni normálisan, csináltam egy próbasite-ot, ott is eltartott egy darabig mire belőttem. Bár mire vagy hatodjára csináltam egész gyorsan ment, meg már legalább kenem vágom a tanusítványt meg a certutilt, registry-ben tanusítványmatatást :DDD
    - Automatikusan kell ticketet csinálnia bizonyos feltételek után, ehhez meg custom connectort kell írjak, a programozói tudásom meg hogyismondjam elég felületes :)
    - Van elég sok olyan cucc amihez szintén saját monitort meg management pack-ot kell csinálni, ez elsőre nem tűnt nekem túl egyszerűnek, sajna időm se volt mélyebben áttanulmányozni.

    Tehát piszok sok idő lenne beállítani nomálisan.

    Ja, meg a főnök olyan cuccot akar amit két perc alatt a cég igényeire lehet szabni, nem kerül sokba, főz mos takarít, utána nem kell vele foglalkozni, automatán csinálja a ticketet, mi meg kapjuk az agyf@szt a sok hülyeségtől :D

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák