Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz rekid #50428 üzenetére

    "Súly tekintetében az FF kategóriát is érdemes átgondolni, ha valóban túrázni is akarsz a szettel. (A kocsival odamegyek és sétálok fél órát nem túrázás.) A "karcoló" obik irgalmatlan tömegűek. Általában a UWA - általános obi - tele hármas f.2.8-al már sok. (Plusz szűrők állvány kioldó meg a sallang.) Egy két napos túrafelszerelés ezzel a szettel már simán bele szalad 17-20Kg-ba és nem a ruhák miatt. Ezt lehet redukálni olyan 12-15-ig de az már eléggé kompromisszumos minden téren és jó szállásod kell, hogy legyen. "

    Papírkutyák ;]

    ... na jó, a Himalája "alja" ("csak" 3600-ig mert már dec volt és nem akartam havazásban ottragadni) meg Japán Alpok 20 kilónyi cuccal után én is csökkentettem a tömegen, de nem a fgép és obik részlegen (igaz az f2.8-asok helyett eleve a könnyebbeket vittem) - a fotós részlegből még az állványt cseréltem kisebbre-könnyebbre, és a vaku+vezérlő helyett egy kicsi-könnyű, de erős videós lámpa; inkább a többin faragtam: könnyebb sátor, hálózsák, főzőcucc, hátizsák, kevesebb és könnyebb ruha és egyéb holmi. A tavasz-őszi túracuccom (kétrétegű sátor, hátizsák, hálózsák, matrac, főzőcucc, váltóruha) 5 kg alatt van.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák