Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz mike1334 #15083 üzenetére

    Ezt találtam, bár persze attól még lehet hibás a leirás:

    "A munkajogi igény elévülését hivatalból kell figyelembe venni. Ez azt jelenti, hogy a bíróság hivatalból vizsgálja akár a peres eljárásban, akár a végrehajtási eljárásban, hogy az igény, illetve a végrehajtási jog elévült-e. Nem szükséges tehát az sem, hogy az érintett fél hivatkozzon az elévülésre."

    Esetleg méltányosságból kérni, hogy hosszabb időt vegyenek figyelembe?

    Ezen én is filóztam, de hogy az én szubjekÍv véleményem mennyire van összhangban a törvénykezési gyakorlattal.

    Abból indulok ki, h. édesanyám fizetésénél ez jelen esetben brutto 12k, ami valljuk be, nem egy nagy összeg, plusz 2 éve, édesapám elhunyt, tehát özvegy.

    Az Államkincstárnál még a 20 év elmaradást ha jelen értéken számolják, akkor se egy villágrengető összegről beszélünk, de csak ennek reményében nem tudom h. érdemes e pert inditani, lévén amit te is leirtal az nagyon egzaktan 3 évben határozza meg az elévülést. Habár, mivel nem kkv-ról, vagy magáncégről beszélünk, Így azt se értem kinek lenne érdeke olyan vérmesen követelni, h. nehogy szegény kapjon egy kis pénzt amiért amugy egyébként megdolgozott.

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák