Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz Topiccsendőr #112253 üzenetére

    rémtörténetem nekem is van az egyik japán márkakereskedésről (és szervízről). ez a tetszőéleges városban (tatabánya) üzemelő, amúgy jó hírnevű cég idén nyáron ABS-esként eladott egy használt hangvillás motort egy idős úriembernek, aki 35 év kihagyás után szerett volna újra belerázódni, majd rájött, hogy az egészségi állapota miatt ez nem fog menni és inkább eladná. 2 hete voltam nála megnézni a típust és mondtam neki, hogy a hirdetésben ABS-es modell szerepel, de ez nem az, ráadásul soha nem is volt az. esküdözött, hogy tényleg nem tudta, majd megnéztük a kereskedéstől kapott papírjait és végig ABS-esként szerepel, az alvázszám is stimmel, szóval nem "összekeverték a szalonban". a lényeg, hogy neki sohasem tűnt fel (szerencsére nem volt rá szüksége), a kereskedés pedig telefonon megnyugtatta, hogy ABS nélkül is nagyon jók a fékei. én megköszöntem az idejét, de kifejezetten ABS-es motort kerestünk, ezért eljöttem. azóta azt látom, hogy 150 ezerrel lejjebb vitte az árát hahu-n és kivette a leírásból az ABS-t. őt átverték egy márkakereskedésben (ahol ezt a darabot újonnan adták el 10 éve). sehol sincs biztonságban az ember.

    red baron témában pedig: 5 éve vett tőlük egy cbf600-at az egyik kollégám "enyhén" túlárazva, de első nagy motort, megbízható helyről vette. amikor eladta 2 éve, akkor az új tulaj kíváncsi volt a törés mentes előéletre, hát megvizsgáltatta vásárlás előtt. épp csak kicsit volt megcsavarodva a váz. a srác így engedett az árból és megofgadta, hogy többet oda nem megy vissza. engem szerencsére már elijesztettek évekkel ezelőtt a letaglózó sales-es stílussal, így sarkon fordultam a budaörsi 2. vizit után. személyes tapasztalatom szerencsére így nem lett a vásárlással és a szervízzel. max annak jó, akinek épp nincs elég kp-ja és pl bank nem adna neki hitelt. red baron akkor is adni fog, csak épp a piaci ár duplájáért jut hozzá bármihez.

    #metszéspontok

Új hozzászólás Aktív témák