Új hozzászólás Aktív témák

  • Grizzly87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a gyakorlottabb-tapasztaltabb-profibb topik lakóktól, hogy merre is induljak tovább a fotózás rögös útján…

    Jelenlegi rendszerem:
    NIKON D80 + gyári markolat + gyári akksik
    18-70
    50/1.8
    70-300VR

    Tulajdonképp teljesen elégedett lennék a 10éves D80-nal, ha lehetne bele egy új fejlesztésű szenzort rakni és feljebb lépni a 3FPS-nél. Sajnos, amint sötétebb helyre kerülök komoly mérgelődés és izzadság munkája kell, hogy valamennyire elégedett legyek a végeredménnyel. Pl Közös fotósétán más odajön egy újabb géppel, kattint, mosolyogva megmutatja a képet és nyugodtan tovább áll. Sötét templomban se volt egyszerű dolgom elsőáldozást fotózni. Éjszakai programra már csak nézelődni és beszélgetni megyek. Mindig vigyáztam rá, tökéletesen működik, de eljárt az idő felette... :O
    Meguntam a nagy súlyt, már nem viszem magammal kirándulni, nyaralni.
    Ezeken a helyeken mobillal készítek pár emléket. Eladni valószínűleg nem fogom, mert szinte semmit se ér, számomra viszont annál többet. Első DSLR, közös tanulások, próbálkozások, első sikeres élmények, 10év emlékei… biztos ismerős érzések ezek másoknak is.

    Ismét rászánnék egy komolyabb összeget a hobbimra, hasonlóan hosszú (8-10év) ciklusra tervezve.

    Összeg: 5-600.000Ft
    Felhasználás: ha muszáj kiemelnem egy témát, mint agronómus, legyen a Természet
    (és persze minden, amihez éppen kedvet kap az ember)
    Videó: nem fontos, átlagos FHD bőven megteszi
    Stabilizátort jó dolognak tartom, kihajtható kijelzőt szintén.

    Új gépek gondolatban: (sok olvasás, teszt videók és fogdosás után)
    - Nikon DX:ha maradok ezen a vonalon a meglévő obikkal és cipelem tovább a „nagy” súlyt 2 opcióm marad:
    -olcsó: D7200 (D7500 szerintem visszalépés 1-2 apró dologban a 7200-hoz képest)
    -drágább: D500

    - MILC kategória csábít: Panasonic G9, Olympus E-M1 markII (esetleg Fuji XT-2)

    - FullFrame szerintem nekem nem szükséges

    Röviden ennyi lenne az én kis történetem.
    Összegezve nagyjából egy stabilizátoros, kihajtható kijelzős, gyors fókuszú, modern érzékelővel ellátott, viszonylag könnyű gépet keresek, amihez sokáig lesz új fejlesztésű minőségi objektív park és háttér.

    Köszönöm, hogy végig olvastad és valódi tapasztalatod alapján próbálsz segíteni. :R

    Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

Új hozzászólás Aktív témák