Új hozzászólás Aktív témák

  • Cheesy

    őstag

    Jelenleg van egy japán trabantom (suzuki swift 1.0 '95). Pár hónapja már gondolkodok, hogy mire váltsam le. Hiányzik a kényelem, meg a menés.
    Mikor ezt valakinek megemlítem, akkor egy horkantással azt kapom, vegyé akkor bmeg bmwaudimercedest abban van 200LE. Ilyenkor mindig elmondom, hogy a következő ilyenért ütök, nem ezt kérdeztem :) Van azért egy közel ideális kombinációja a teljesítmény/fogyasztás/komfort együtthatóknak szerintem. Akkor azzal jönnek, hogy dehát az többet fog enni. Igen persze. De 7-8 liter az átlagosnak számít.

    A dologhoz hozzátartozik, hogy pár éve 10 hónapot töltöttem Új-Zélandon. Ez még nem is lenne érdekes, az már annál inkább, hogy oda érkezik a japán használtautó piac exportjának nagy része. És ku*a olcsók ott az eutók egyébként is. Benzin olcsó, köbcenti sok és már egy 15 éves hülyegyereknek is lehet jogsija. Kombináljátok mindezt az akkoriban igen erős Fast and Furious és NFSU hatással: minden kis gyökér tuningolt tüsszögős géppel járkált. Vagy legalábbis igen jelentős részük.Ha belegondolok, hogy tudtak volna nekem intézni heti 120NZD-ért egy wrx sti-t... de másra kellett a pénz. :/

    A fentieket azért írtam, mert ott szerettem bele a lefújószelep énekébe. Ahogy az tüsszög, feláll a hátamon a szőr tőle :)
    Tehát miután már túltettem magam azon a tényen, hogy egy turbós autó nagyobb lutri és többet is eszik, elkezdtem bújni a hasznaltauto.hu-t olcsó turbós gépk után, a szerelőmnél is kérdezgettem, de mindennek az lett a vége, hogy nem érdemes ilyet venni használtan, mert garantáltan széthajtották, drága javítani, sokat eszik.
    Mégis, nem tudok szabadulni a gondolattól, addig nem döglök meg amíg nem lesz egy olyan gép a seggem alatt!

    Szóval most már van némi fogalmatok arról mi a titkos elérendő vágyam, ereszkedjünk vissza a realitások talajára. Max. 1 millióig kellene nekem valami kényelmes, fiatalos, olcsón fenntartható (nem, nem a fogyasztás, hanem az alkatrészárak!) gép amiben benne van a menés is. Tipp?

    Ha valaki belinkeli azt a kis biszbaszt amit a kipufogóvégre kell húzni és olyan (nem olyen) hangot ad ki mint egy turbó egy nem turbós autón, annak rágja el az egér az utp kábelét :DDD

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák