Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Ha már ennyien mondták a Megane-t utánanéztem annak is.

    Ha ragaszkodnék hozzá, hogy legyen klíma, centrálzár, szervó, első elektro ablak (ami minden mondeónál van), maradnék benzin motornál, 5 ajtós ferdehátúaknál, és nézzük csak 98-00 között, akkor min 407, max 738, átlag 507k Ft körül alakul. Míg mondeoknál ugyanez 247, 589, átlag 460. megane, mondeo
    Én ezen statisztika alapján azt mondanám, nem olcsóbb a megane, avagy 500-ért mondeobol jobbat kaphatok. Mindkettőből nézhetek régebbieket, Megane esetén lemondhatok erről-arról, és akkor lenne olcsóbban is. Bár sokan azt is mondták, ennyi extra alá nem adnák, ami érthető (szervó kell, a többit tudnám nélkülözni, az otthoniban is csak klíma van, az is csak ritkán megy - bár egy autópályán, vagy belvárosban araszolva nagy kincs lehet).

    Motorok tekintetében pedig elég vegyes a szórás Megane esetén, legtöbben 1.4 és 70kw, de van 66 és 79-ból is több (meg néhány kisebb/nagyobb is). Mondeok javarészt 85kw (1.8l), némelyik 96kw (2.0l). Legyen átlag 70 és 90kw. Egy 98-00 közötti autó esetén a teljesítményadó 13k és 16.6k, éves szinten. Nem igazán különbség.
    Kötelező esetén a különbség, a legolcsóbb, féléves utalás esetén (70 és 86kw motorokkal számolva) 29.5k, valamint 37k. Jelentősebb, de szintén nem vészes.

    Ha egy 2l-es fogyasztás különbséggel számolok, az évi 8000km alatt ugye +160l benzin, ami kb. 67k Ft, havi 5.6k. Na igen, ez egy húzósabb tétel. Hozzáteszem úgy, 7l fogy. esetén 235k lenne, 9l esetén 302k. Noha mondjuk a sprintmonitor szerint csak 1l az átlag különbsége, úgy csak havi ~3k a dif. Ha meg nem megyünk vele ennyit, amire nagy esélyt látok, még kevesebb.

    És akkor ott van, hogy a mondeo +100l csomagtér, nagyobb utastér.

    Ezért nem igazán értem, miért ez a nagy mondeo ellenzés :F De szóljatok, ha valamit rosszul látok, vagy elsiklottam valami felett, amiért a Megane sokkal olcsóbban jön ki, mint ahogy néztem.

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák