Új hozzászólás Aktív témák

  • -Maci-

    addikt

    válasz kerlac #18681 üzenetére

    Hát ez egy marha jó kérdés! Öszintén szólva nem én nem tudom, de szerintem nem! Attól még egy pixel ugyan olyan kicsi marad a lapkán, hogy nem használod mindet. Sőt, az is lehet, hogy attól, hogy Te visszaveszed a felbontást, ő még teljes pixelszámmal fog fotózni és utána, szoftveresen butítja le a képet. (ahogy pl irfan wiew-el is le tudod butítani). De nem tudom, csak így képzelem.
    Viszont a zoom. Elöször én is ennek dőltem be (Pana FZ7=12X optikai).
    Ha puskával lösz pl: Közelre lőve egy kis kézremegés kicsi szórást eredményez, ha pedig nagyon messzire lősz, ugyan az a kézremegés fél méter szórást is okozhat. Ugyan ez a helyzet az optika zoommal. Pl a 12X zoom-nál nagyon remeg a gép. Ezt hogyan kompenzálod? Rövidebb záridővel! Ahhoz mi kell? Jó fényérzékenység (tehát fel tolod az ISO-t). Na és itt akad össze a lapkaméretes agymenésem az optikai zoommal. Jó, kell az a zoom, de sokszor ennek dőlnek be, hogy 12-18-20 szoros zoom és nem sok mindenre jó. Ráadásul az ilyen gépek kezdő látószöge nem túl jó. A Nikonom-on "3X optikai zoom van", ami nagy visszalépés LENNE a Pana 12x-eséhet, de a Nikonnak sokkal nagyobb a kezdő látószöge és ennek sokkal nagyobb hasznát veszem, mint a giga zoomnak.
    Na persze vannak optika képstabilizátorok, a Panámban is volt, de 6x-osnál nagyobb zoomot így sem érte meg használnom.

    If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

Új hozzászólás Aktív témák